Omdat we er toen niet naar zochten? Geen idee btw, is een vraag.quote:Op dinsdag 19 januari 2021 15:39 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Dat weten we niet. Lijkt niet zo waarschijnlijk als je in ogenschouw neemt hoe relatief weinig B117 is aangetroffen in Nederland.
sommigen wel ja, die willen ook maatregelen heel 2021 en pas versoepelingen in juni.quote:Op dinsdag 19 januari 2021 15:33 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Mee eens, voorzichtigheid in deze fase lijkt me goed en terecht. Of willen we allemaal weer een maart scenario waarin we nog tegen elkaar zeiden: ach, dat zal vast wel los lopen daar in China/Italië?
Dat klopt, maar de laatste maanden niet meer toch? Sinds oktober zijn volgens mij alle adviezen zo'n beetje overgenomen?quote:Op dinsdag 19 januari 2021 15:40 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Mwa dat lijkt me niet helemaal juist/terecht. OMT adviezen zijn reeds eerder door het kabinet naast zich neergelegd dus er zal best een gedegen afweging gemaakt worden.
Inderdaad, er wordt niets gekozen, enige wat telt is het virus.quote:Op dinsdag 19 januari 2021 15:39 schreef chratnox het volgende:
[..]
En dat is het probleem. Er wordt niet gekozen tussen 2 kwaden, er wordt puur en alleen naar het OMT gekeken. Er wordt niet gekeken of er een alternatief is en wat de schade kan zijn.
Het OMT wil het, het kabinet luistert naar het OMT dus het komt er. Er wordt (zo lijkt het in elk geval) geen enkel oog te zijn voor de gevolgen die de maatregelen hebben op andere vlakken dan volksgezondheid.
Het vervelende is dat Nederland op dat niveau alleen bestaat uit belangenclubjes en die kunnen alleen lobbyen. En het kabinet luistert daar dan wel weer naar soms, nu gaan er toch weer een hoop huisartsen voordringen bij de vaccinaties waardoor kwetsbaren langer moeten wachten.quote:Op dinsdag 19 januari 2021 15:39 schreef chratnox het volgende:
[..]
En dat is het probleem. Er wordt niet gekozen tussen 2 kwaden, er wordt puur en alleen naar het OMT gekeken. Er wordt niet gekeken of er een alternatief is en wat de schade kan zijn.
Het OMT wil het, het kabinet luistert naar het OMT dus het komt er. Er wordt (zo lijkt het in elk geval) geen enkel oog te zijn voor de gevolgen die de maatregelen hebben op andere vlakken dan volksgezondheid.
Ach kom, je weet zelf ook wel dat dat niet zo is. Geen voorstander van een avondklok zijn is niet hetzelfde als pas versoepelingen in juni willen. Dat is echt een dooddoener eerste klas, discussie is dan onmogelijk.quote:Op dinsdag 19 januari 2021 15:41 schreef Predator40 het volgende:
[..]
sommigen wel ja, die willen ook maatregelen heel 2021 en pas versoepelingen in juni.
Recent nog het schooladvies volgens mij.quote:Op dinsdag 19 januari 2021 15:41 schreef chratnox het volgende:
[..]
Dat klopt, maar de laatste maanden niet meer toch? Sinds oktober zijn volgens mij alle adviezen zo'n beetje overgenomen?
Niet helemaal voor zover ik kan zien, AD zegt bijvoorbeeld dat in november er advies kwam om alleen de middelbare scholen te sluiten.quote:Op dinsdag 19 januari 2021 15:41 schreef chratnox het volgende:
[..]
Dat klopt, maar de laatste maanden niet meer toch? Sinds oktober zijn volgens mij alle adviezen zo'n beetje overgenomen?
Goed punt, die was ik vergeten. Toen wilde het OMT kijken of scholen open konden maar wilde het kabinet dat niet toch?quote:Op dinsdag 19 januari 2021 15:42 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Recent nog het schooladvies volgens mij.
Dat is lastig met een exponentieel groeiend virus dat een incubatietijd tot 10 dagen heeft.quote:Op dinsdag 19 januari 2021 15:40 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Nee, mijn criterium is een bewezen feit, dus niet voorbarig handelen.
OMT wilde middelbare scholen al eerder online hebben.quote:Op dinsdag 19 januari 2021 15:43 schreef chratnox het volgende:
[..]
Goed punt, die was ik vergeten. Toen wilde het OMT kijken of scholen open konden maar wilde het kabinet dat niet toch?
tja als een avondklok tijdens een pandemie al beroving van je complete vrijheid en leven word genoemd is een normale discussie inderdaad onmogelijk.quote:Op dinsdag 19 januari 2021 15:42 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ach kom, je weet zelf ook wel dat dat niet zo is. Geen voorstander van een avondklok zijn is niet hetzelfde als pas versoepelingen in juni willen. Dat is echt een dooddoener eerste klas, discussie is dan onmogelijk.
Ik denk dat de scholen alsnog gewoon open eerder gaan, juist door wat jij beschrijft. Als de roep maar groot genoeg is (o.a. door de media) dan word er gewoon naar geluisterd. Dat recente voorbeeld met de huisartsen geeft opnieuw aan dat ze gevoelig zijn voor druk.quote:Op dinsdag 19 januari 2021 15:41 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Het vervelende is dat Nederland op dat niveau alleen bestaat uit belangenclubjes en die kunnen alleen lobbyen. En het kabinet luistert daar dan wel weer naar soms, nu gaan er toch weer een hoop huisartsen voordringen bij de vaccinaties waardoor kwetsbaren langer moeten wachten.
41 dagen dacht ik.quote:Op dinsdag 19 januari 2021 15:26 schreef Cesare-Borgia het volgende:
Wat dalen de cijfers toch hard. Middelbare scholen dicht zorgt voor resultaat! Of we hebben allemaal ineens goede voornemens en gedragen ons beter, kan ook.
Wanneer wordt er geprojecteerd dat we in dit tempo onder de 1200 gaan?
Als dat over een paar weken is mag er wel gewoon duidelijkheid zijn over die Britse variant. En als het niet zo erg is als aanvankelijk gedacht dan moeten de basisscholen open er verder versoepelen conform routekaart.
Morgen komt er waarschijnlijk alleen een bangmaakverhaal en wat verwijten aangevuld met dreigementen dat maatregelen nog strenger worden als we ons niet gedragen.quote:Op dinsdag 19 januari 2021 15:40 schreef aartstyle het volgende:
[..]
Ik denk dat we allemaal eigenlijk wel onze twijfels hebben bij de cijfers van de diverse mutaties. Johnson wil ook graag het virus de schuld kunnen geven ipv zijn eigen falen in december. Zelfde geldt voor Zuid afrika.
Maar goed, als de studies uitwijzen dat die varianten echt veel besmettelijker zijn dan de oude variant moet je dat niet naast je neerleggen.
Dat verhaal zou ik morgen ook houden als Rutte zijnde. We sturen nu op de britse variant waarvan we ernstig vermoeden dat die veel besmettelijker is en met een huidig geschatte R van 1,3 zal deze snel de overhand krijgen en de ziekenhuizen weer vol krijgen. Grafiekje laten zien wat hier ook al gepost is met een goede uitleg.
Dan eraan toevoegen dat mocht uit verder studies blijken dat het toch meevalt en we gewoon blijven dalen met besmettingen dat we dan snel de teugels verder laten vieren.
Laat als premier je overwegingen zien ipv zo gaan we het doen en basta.
Dus ik geef aan dat ik vind dat een avondklok een zware maatregel is en naar mijn mening te zwaar en nu ben ik degene die de discussie onmogelijk maakt?quote:Op dinsdag 19 januari 2021 15:44 schreef Predator40 het volgende:
[..]
tja als een avondklok tijdens een pandemie al beroving van je complete vrijheid en leven word genoemd is een normale discussie inderdaad onmogelijk.
ik heb echt zeer veel respect voor diegenen die de oorlog hebben meegemaakt nu trouwens.
Ja.. er zal vast wel weer een ingezonden brief van een bejaarde komen die de oorlog heeft overleefd.. dat we niet zo moeten zeuren.quote:Op dinsdag 19 januari 2021 15:44 schreef Predator40 het volgende:
[..]
tja als een avondklok tijdens een pandemie al beroving van je complete vrijheid en leven word genoemd is een normale discussie inderdaad onmogelijk.
ik heb echt zeer veel respect voor diegenen die de oorlog hebben meegemaakt nu trouwens.
Ja, moordenaar!quote:Op dinsdag 19 januari 2021 15:42 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ach kom, je weet zelf ook wel dat dat niet zo is. Geen voorstander van een avondklok zijn is niet hetzelfde als pas versoepelingen in juni willen. Dat is echt een dooddoener eerste klas, discussie is dan onmogelijk.
Ook de sluiting van restaurants volgens mij. OMT wilde op z'n minst onderzoeken of restaurants open konden blijven; dat maatwerk handig zou kunnen zijn. Overheid gooide alles opnieuw op een hoop en sloot alsnog alles. Van dat onderzoek daarna weinig meer gehoord.quote:Op dinsdag 19 januari 2021 15:43 schreef chratnox het volgende:
[..]
Goed punt, die was ik vergeten. Toen wilde het OMT kijken of scholen open konden maar wilde het kabinet dat niet toch?
Je onderschrijft nu precies z'n punt.quote:Op dinsdag 19 januari 2021 15:44 schreef Predator40 het volgende:
[..]
tja als een avondklok tijdens een pandemie al beroving van je complete vrijheid en leven word genoemd is een normale discussie inderdaad onmogelijk.
Ik heb er weinig vertrouwen in, de lerarenbonden waren al bezig met een media-offensief en toen kwam als antwoord een keihard nee van Slob.quote:Op dinsdag 19 januari 2021 15:44 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Ik denk dat de scholen alsnog gewoon open eerder gaan, juist door wat jij beschrijft. Als de roep maar groot genoeg is (o.a. door de media) dan word er gewoon naar geluisterd. Dat recente voorbeeld met de huisartsen geeft opnieuw aan dat ze gevoelig zijn voor druk.
Hoe het in Lansingerland evolueert zegt weinig. Ik denk dat het effect van de media-aandacht en het massale testen op het gedrag van de inwoners nu een grotere rol speelt dan de hogere besmettelijkheid van de Britse variant...quote:Op dinsdag 19 januari 2021 15:20 schreef Oliver23 het volgende:
Lansingerland 16 besmettingen erbij. Je mag toch concluderen dat het daar allemaal reuze mee valt....
quote:Op dinsdag 19 januari 2021 15:42 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Recent nog het schooladvies volgens mij.
Illy en Voss zeiden gisteren dat hun advies nu niet was om de basisscholen gesloten te houden tot 9 februari, maar niet al te openen op 26 januari en het per week te beoordelen. Dus dat advies hebben ze niet 1-op-1 overgenomen.quote:Op dinsdag 19 januari 2021 15:43 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Niet helemaal voor zover ik kan zien, AD zegt bijvoorbeeld dat in november er advies kwam om alleen de middelbare scholen te sluiten.
https://www.ad.nl/politie(...)olen-dicht~ad0d7e2b/
De media heeft de Britse variant de kop ingedruktquote:Op dinsdag 19 januari 2021 15:47 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
Hoe het in Lansingerland evolueert zegt weinig. Ik denk dat het effect van de media-aandacht en het massale testen op het gedrag van de inwoners nu een grotere rol speelt dan de hogere besmettelijkheid van de Britse variant...
Achter de feiten aanhollen is altijd nog beter dan blind iets doen. Stel je gooit de scholen nu drie weken open tot de vakantie, als de cijfers weer hard oplopen heb je genoeg informatie. En kinderen komen niet in het ziekenhuis terecht dus de druk daarop zal nauwelijks toenemen.quote:Op dinsdag 19 januari 2021 15:44 schreef Wantie het volgende:
[..]
Dat is lastig met een exponentieel groeiend virus dat een incubatietijd tot 10 dagen heeft.
Of je wacht op bewijs en holt achter de feiten aan, of je loopt vooruit, maar bent deels blind...
Dan heb ik genoeg vertrouwen voor ons allebeiquote:Op dinsdag 19 januari 2021 15:46 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Ik heb er weinig vertrouwen in, de lerarenbonden waren al bezig met een media-offensief en toen kwam als antwoord een keihard nee van Slob.
Dan is ie misschien wel minder gevaarlijk dan gedacht.quote:Op dinsdag 19 januari 2021 15:48 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
De media heeft de Britse variant de kop ingedrukt.
Is dat nou 'viraal gaan'?quote:Op dinsdag 19 januari 2021 15:48 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
De media heeft de Britse variant de kop ingedrukt.
Volgens mij hadden ze geen zin in geneuzel over de vraag wanneer iets een restaurant is en wanneer een (eet)café/vreetschuurquote:Op dinsdag 19 januari 2021 15:46 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Ook de sluiting van restaurants volgens mij. OMT wilde op z'n minst onderzoeken of restaurants open konden blijven; dat maatwerk handig zou kunnen zijn. Overheid gooide alles opnieuw op een hoop en sloot alsnog alles. Van dat onderzoek daarna weinig meer gehoord.
Zo gaat het in Denenmarken:quote:Op dinsdag 19 januari 2021 15:47 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
Hoe het in Lansingerland evolueert zegt weinig. Ik denk dat het effect van de media-aandacht en het massale testen op het gedrag van de inwoners nu een grotere rol speelt dan de hogere besmettelijkheid van de Britse variant...
Zeer scherpquote:
we willen helemaal geen beperkingen maar wel volgende maand naar de kroegquote:Op dinsdag 19 januari 2021 15:49 schreef Mr.Sandman het volgende:
Een avondklok is een beperking. Punt. Daar valt helemaal niets op af te dingen.
Nee, dat is anti-viraal gaan. Goede reclame voor Norton Antivirus.quote:
Leuk voor die ondernemers die daardoor failliet gaan. ''Ja, we hadden geen zin om te kijken naar maatwerk voor jullie''. Er zijn best oplossingen voor te bedenken.quote:Op dinsdag 19 januari 2021 15:49 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Volgens mij hadden ze geen zin in geneuzel over de vraag wanneer iets een restaurant is en wanneer een (eet)café/vreetschuur
HEB IK EEN VIRUS???quote:Op dinsdag 19 januari 2021 15:50 schreef chratnox het volgende:
[..]
Nee, dat is anti-viraal gaan. Goede reclame voor Norton Antivirus.
Zelfs gidsland Denemarken verlengde de lockdown: https://www.reuters.com/a(...)ariant-idUSKBN29I239quote:Op dinsdag 19 januari 2021 15:50 schreef Smack10 het volgende:
[..]
Zo gaat het in Denenmarken:
[ twitter ]
Wie is 'we'? In het algemeen, ja natuurlijk willen we allemaal veel voor weinig. Je kunt alles kapot relativeren. Maar waarom zou je dat willen? Dan zou ik je mogen uitlachen als je moeder sterft. Want dat is niets vergeleken met blablabla. Wil je zo omgaan met elkaar?quote:Op dinsdag 19 januari 2021 15:50 schreef Predator40 het volgende:
[..]
we willen helemaal geen beperkingen maar wel volgende maand naar de kroeg
Ja maar oma dan ????????quote:Op dinsdag 19 januari 2021 15:49 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Achter de feiten aanhollen is altijd nog beter dan blind iets doen. Stel je gooit de scholen nu drie weken open tot de vakantie, als de cijfers weer hard oplopen heb je genoeg informatie. En kinderen komen niet in het ziekenhuis terecht dus de druk daarop zal nauwelijks toenemen.
Ook leuk voor al die mensen die daardoor niet in het ziekenhuis belandden, het is maar net hoe je ernaar kijkt.quote:Op dinsdag 19 januari 2021 15:51 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Leuk voor die ondernemers die daardoor failliet gaan. ''Ja, we hadden geen zin om te kijken naar maatwerk voor jullie''. Er zijn best oplossingen voor te bedenken.
Als de cijfers dan weer hard oplopen zijn we vrij snel weer terug bij af wegens die oh zo bekende vertraging in de cijfers.quote:Op dinsdag 19 januari 2021 15:49 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Achter de feiten aanhollen is altijd nog beter dan blind iets doen. Stel je gooit de scholen nu drie weken open tot de vakantie, als de cijfers weer hard oplopen heb je genoeg informatie. En kinderen komen niet in het ziekenhuis terecht dus de druk daarop zal nauwelijks toenemen.
Als de cijfers hard oplopen zijn dat vooral de volwassenen. En dan zijn weer zwaardere maatregelen nodig om het weer te dempen. Plus dat het virus meer ruimte had om te muteren...quote:Op dinsdag 19 januari 2021 15:49 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Achter de feiten aanhollen is altijd nog beter dan blind iets doen. Stel je gooit de scholen nu drie weken open tot de vakantie, als de cijfers weer hard oplopen heb je genoeg informatie. En kinderen komen niet in het ziekenhuis terecht dus de druk daarop zal nauwelijks toenemen.
Oma mag kapotdood want ze hebben niet eens oma's in Afrika.quote:
Laat me raden: alleen PVV en FvD zijn tegen?quote:Op dinsdag 19 januari 2021 15:52 schreef JosMert het volgende:
Volgens ingewijden is de avondklok er door.
In tweede kamer groeit steun.
Bron: AD
Fair enoughquote:Op dinsdag 19 januari 2021 15:52 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Ook leuk voor al die mensen die daardoor niet in het ziekenhuis belandden, het is maar net hoe je ernaar kijkt.
Nederlanders hebben nou eenmaal goed laten zien creatief om te kunnen gaan met hun interpretatie van de regels.
En terug bij af is nog steeds mijlenver verwijderd van het omvallen van de zorg. En als de cijfers niet stijgen dan kunnen de scholen gewoon open blijven en heb je weer flinke winst.quote:Op dinsdag 19 januari 2021 15:53 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Als de cijfers dan weer hard oplopen zijn we vrij snel weer terug bij af wegens die oh zo bekende vertraging in de cijfers.
Ja, en dus? Veel zwaarder dan nu wordt het toch al niet. Dan gaan we weer terug naar de huidige situatie, maar die is dan gebaseerd op feiten en niet op angst.quote:Op dinsdag 19 januari 2021 15:53 schreef Wantie het volgende:
[..]
Als de cijfers hard oplopen zijn dat vooral de volwassenen. En dan zijn weer zwaardere maatregelen nodig om het weer te dempen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |