Ik zou gamen tot ik erbij neerviel. Maar then again... dat is wat ik nu ook doequote:Op zaterdag 16 januari 2021 22:11 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ik denk eerlijk gezegd dat als ik een jaar of 18 was en al een jaar niets mag ik er hetzelfde in zou hebben gestaan. Met daarbij als kanttekening dat mn ouders mn kop achterstevoren zouden zetten als ik 't daadwerkelijk deed.
Dat is waar ik een beetje bang voor ben. Straks hebben we een avondklok vanaf 10 uur, maar cijfers gaan niet hard genoeg omlaag. Dus, avondklok gaat maar naar 8 uur, want cijfers moeten harder omlaag. Nog niet? Misschien wel naar 6 uur. Nog niet? Jeetje, dan ook maar dat mensen niet meer dan 1km van hun huis mogen komen.quote:Op zaterdag 16 januari 2021 22:12 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
En dan is het nu nog vroeg donker en koud.
Straks gaan de avonden zichtbaar lengen, temperaturen omhoog en dan wens ik niet na het avondeten opgehokt te worden.
Bij het sportpark bij m'n ouders in de buurt wordt op de parkeerplaats iedere avond gedeald, gehangen enz. De boa's en politie zijn er mee bekend, maar er wordt nooit gehandhaafd.quote:Op zaterdag 16 januari 2021 22:10 schreef alpeko het volgende:
[..]
Gebeurt hier wel onder de A59 hoor. Iedere keer als ik daar ga hardlopen liggen er drankflessen. Maar of men daar nu gaat handhaven? Komt er alleen lopend of per fiets.
De avondklok wordt ingevoerd 'om urgentie uit te stralen'. Het effect daarvan is na een week of twee wel weer weggeëbt, dus dan moet er inderdaad weer wat nieuws komen.quote:Op zaterdag 16 januari 2021 22:14 schreef chratnox het volgende:
[..]
Dat is waar ik een beetje bang voor ben. Straks hebben we een avondklok vanaf 10 uur, maar cijfers gaan niet hard genoeg omlaag. Dus, avondklok gaat maar naar 8 uur, want cijfers moeten harder omlaag. Nog niet? Misschien wel naar 6 uur. Nog niet? Jeetje, dan ook maar dat mensen niet meer dan 1km van hun huis mogen komen.
Het voelt een beetje als een neerwaartse spiraal, antwoord is altijd meer maatregelen.
Amsterdammer gespotquote:Op zaterdag 16 januari 2021 22:13 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Voor je het weet wordt het door rood fietsen. Iedereen doet het zodra de politie uit het zicht is.
Dat deed ik normaal samen met vrienden. Call of Duty multiplayer e.d. In die leeftijd zou een avondklok me echt niet tegenhouden, dan bleef ik wel slapen. Maar nogmaals, dat doe ik één keer, dan zeggen mn ouders: Je blijft maar lekker thuis 's avonds, nemen je sleutels wel in en doen de deur op slot, dat soort ongein.quote:Op zaterdag 16 januari 2021 22:13 schreef Tijn het volgende:
[..]
Ik zou gamen tot ik erbij neerviel. Maar then again... dat is wat ik nu ook doe
Veel mensen zijn zelf wel in staat om gevaren in te schatten en daar naar te handelen. Door rood fietsen hoeft ook helemaal niet gevaarlijk te zijn. En zo is buiten je hond uitlaten na 22:00 ook niet heel gevaarlijk. De politie moet zijn waar het gevaar is.quote:Op zaterdag 16 januari 2021 22:13 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Streng handhaven heeft ook echt nadelen. Voor je het weet wordt het door rood fietsen. Iedereen doet het zodra de politie uit het zicht is. Dan heb je dus netto niks bereikt. Mensen moeten het uit zichzelf doen, niet voor de politie want die kunnen niet overal zijn.
En dan hebben we het nog niet over zaken als maatschappelijke onrust en deëscaleren.
Ja mee eens. Ik vind ook dat je vooral de ouders van die jongeren ook aan mag spreken op hun verantwoordelijkheid als het over jongeren gaat. Die vinden het oké, die laten het doorgaan.quote:Op zaterdag 16 januari 2021 22:13 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Streng handhaven heeft ook echt nadelen. Voor je het weet wordt het door rood fietsen. Iedereen doet het zodra de politie uit het zicht is. Dan heb je dus netto niks bereikt. Mensen moeten het uit zichzelf doen, niet voor de politie want die kunnen niet overal zijn.
En dan hebben we het nog niet over zaken als maatschappelijke onrust en deëscaleren.
Ja mijn ouders zouden mij in deze tijd ook wel thuis proberen te houden, maar om vrede te bewaren ook soms wel wat toelaten.quote:Op zaterdag 16 januari 2021 22:15 schreef chratnox het volgende:
[..]
Dat deed ik normaal samen met vrienden. Call of Duty multiplayer e.d. In die leeftijd zou een avondklok me echt niet tegenhouden, dan bleef ik wel slapen. Maar nogmaals, dat doe ik één keer, dan zeggen mn ouders: Je blijft maar lekker thuis 's avonds, nemen je sleutels wel in en doen de deur op slot, dat soort ongein.
De centrale vraag is: hoe motiveer je mensen om thuis te blijven, niks te organiseren, elkaar niet op te zoeken, etc?quote:Op zaterdag 16 januari 2021 22:14 schreef chratnox het volgende:
[..]
Dat is waar ik een beetje bang voor ben. Straks hebben we een avondklok vanaf 10 uur, maar cijfers gaan niet hard genoeg omlaag. Dus, avondklok gaat maar naar 8 uur, want cijfers moeten harder omlaag. Nog niet? Misschien wel naar 6 uur. Nog niet? Jeetje, dan ook maar dat mensen niet meer dan 1km van hun huis mogen komen.
Het voelt een beetje als een neerwaartse spiraal, antwoord is altijd meer maatregelen.
Definieer jongeren.quote:Op zaterdag 16 januari 2021 22:16 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ja mee eens. Ik vind ook dat je vooral de ouders van die jongeren ook aan mag spreken op hun verantwoordelijkheid als het over jongeren gaat. Die vinden het oké, die laten het doorgaan.
@AlwaysHappy had daar wel een goede in. Er lijkt niets op tegen om elkaar op te zoeken als het buiten is, dus geef buiten (meer) vrij waardoor ze elkaar niet binnen op hoeven te zoeken. Maak het aantrekkelijker om elkaar buiten op te zoeken, faciliteer het.quote:Op zaterdag 16 januari 2021 22:17 schreef Tijn het volgende:
[..]
De centrale vraag is: hoe motiveer je mensen om thuis te blijven, niks te organiseren, elkaar niet op te zoeken, etc?
Hier in de buurt is het gros dat voorbij komt tussen de 15 en 20. Ik kon het er niet mee eens zijn, maar ook toen ik 18/19 was had ik het niet alleen voor het zeggen thuis.quote:Op zaterdag 16 januari 2021 22:18 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Definieer jongeren.
Want die groep bij boer Piet en onder het viaduct is geen 16 hoor.
Ja, dat vind ik ook, hoor. Meer terrassen buiten ook enzo, gooi er maar wat verwarmers tegenaan zou ik zeggen.quote:Op zaterdag 16 januari 2021 22:19 schreef chratnox het volgende:
[..]
@:AlwaysHappy had daar wel een goede in. Er lijkt niets op tegen om elkaar op te zoeken als het buiten is, dus geef buiten (meer) vrij waardoor ze elkaar niet binnen op hoeven te zoeken. Maak het aantrekkelijker om elkaar buiten op te zoeken, faciliteer het.
Drive-in bioscopen, feestjes buiten, ga zo maar door. Als de risicosetting buiten zo klein is moet je dat juist mogelijk maken.
Waarom moeten mensen ook zo meteen, wanneer de dagen langer worden en de temperaturen stijgen, opgehokt worden? Opa en oma gaan niet dood wanneer je 's avonds nog een rondje gaat wandelen, hardlopen of fietsen.quote:Op zaterdag 16 januari 2021 22:17 schreef Tijn het volgende:
[..]
De centrale vraag is: hoe motiveer je mensen om thuis te blijven, niks te organiseren, elkaar niet op te zoeken, etc?
Maak van dat soort evenementen 'nationale events'. Je had het live kunnen uitzenden op tv. En volgende week een ander soort event etc. etc. Maar nee in plaats daarvan moeten we elke dag (inclusief vandaag) OP1 en Jinek kijken om in een depressieve staat te blijven. Ze geven miljarden uit aan andere ongein vanuit de regering. Dan kan je ook wel wekelijks een top-event samenstellen met mensen die allermaal corona getest zijn en die je dan wekelijks uitzend.quote:Op zaterdag 16 januari 2021 22:18 schreef _serial_ het volgende:
Waar ik mij dus ook wel aan stoorde, ik weet niet hoe het bij jullie zit, is dat ze de test evenementen weer hebben afgeblazen tot nader orde.
(overigens was Vrienden van Amstel een top show vanavond in deze tijden)
Zou zelfs een opsteker kunnen zijn voor de evenementenbranche. Elke avond op één of ander themakanaal een evenement uitzenden, live meedoen via Zoom. Evenementenorganisator krijgt een vergoeding ervoor vanuit een centrale pot.quote:Op zaterdag 16 januari 2021 22:21 schreef RipCity het volgende:
[..]
Maak van dat soort evenementen 'nationale events'. Je had het live kunnen uitzenden op tv. En volgende week een ander soort event etc. etc. Maar nee in plaats daarvan moeten we elke dag (inclusief vandaag) OP1 en Jinek kijken om in een depressieve staat te blijven. Ze geven miljarden uit aan andere ongein vanuit de regering. Dan kan je ook wel wekelijks een top-event samenstellen met mensen die allermaal corona getest zijn en die je dan wekelijks uitzend.
Ik begrijp werkelijk niet dat mensen daarnaar kijken. Ik kan wel wat leukers verzinnen in elk geval.quote:Op zaterdag 16 januari 2021 22:21 schreef RipCity het volgende:
[..]
Maar nee in plaats daarvan moeten we elke dag (inclusief vandaag) OP1 en Jinek kijken om in een depressieve staat te blijven.
Bij een welbekend fastfoodrestaurant hier staat elke avond de parkeerplaats vol met jongeren. Het personeel blijft ze wegsturen en waarschuwen, maar daar hebben ze schijt aan. Politie bellen heeft weinig zin "want die rijden al extra langs".quote:Op zaterdag 16 januari 2021 22:14 schreef DDDDDaaf het volgende:
[..]
Bij het sportpark bij m'n ouders in de buurt wordt op de parkeerplaats iedere avond gedeald, gehangen enz. De boa's en politie zijn er mee bekend, maar er wordt nooit gehandhaafd.
Ja, ik ook. Het was te verwachten want het past prima in de koers van eenrichtingsverkeer, maar als zelfs een toegezegde test al niet meer mag dan wordt het wel een heel droevig verhaal.quote:Op zaterdag 16 januari 2021 22:18 schreef _serial_ het volgende:
Waar ik mij dus ook wel aan stoorde, ik weet niet hoe het bij jullie zit, is dat ze de test evenementen weer hebben afgeblazen tot nader orde.
Vreselijke televisie.quote:Op zaterdag 16 januari 2021 22:21 schreef RipCity het volgende:
[..]
Maar nee in plaats daarvan moeten we elke dag (inclusief vandaag) OP1 en Jinek kijken om in een depressieve staat te blijven.
Die avondklok maakt handhaven juist aanzienlijk makkelijker. Iedereen bij de McDonalds kan met de avondklok gewoon een boete krijgen.quote:Op zaterdag 16 januari 2021 22:27 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Bij een welbekend fastfoodrestaurant hier staat elke avond de parkeerplaats vol met jongeren. Het personeel blijft ze wegsturen en waarschuwen, maar daar hebben ze schijt aan. Politie bellen heeft weinig zin "want die rijden al extra langs".
Die hebben het veel te druk met hun hoge ziekteverzuim om ook nog uren kwijt te zijn aan administratie voor die handvol mensen die je dan bekeurt of oppakt dus het blijft bij soms even stoppen en ze wegsturen.
Het gebeurt overal openlijk maar zolang het niet escaleert wordt hier niet op gehandhaafd. Idem pannakooien, vuurwerk, stiekeme zuipfeestjes...
Die avondklok is helemaal niet haalbaar om te gaan handhaven.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |