Als je een maatschappij wilt zonder dwang: ja.quote:Op zondag 27 december 2020 16:04 schreef noescom het volgende:
[..]
Als je niet bij de eerste de beste economische tegenwind uit huis geplaatst wilt worden, dan zal je iets moeten ondernemen. Spaargeld en een verzekering liggen dan wel voor de hand. Maar goed. Jij vind dus dat verhuurders tot in lengten van jaren gratis moeten verhuren als de huurder niet kan of wil betalen?
Eigendom (waaronder recht op uitsluiting) en dwang horen per definitie bij elkaar. Behalve in een utopie waar iedereen elkaars eigendomsrecht respecteert.quote:Op zondag 27 december 2020 16:39 schreef Poem_ het volgende:
[..]
Ah, dus er is toch wel dwang in libertopia.
Alleen is het verdedigen van je eigendommen natuurlijk geen dwang. Een verhuurder dwingen om gratis te leveren. Dat is dwang.quote:Op maandag 28 december 2020 21:08 schreef Wegenbouwer het volgende:
[..]
Eigendom (waaronder recht op uitsluiting) en dwang horen per definitie bij elkaar. Behalve in een utopie waar iedereen elkaars eigendomsrecht respecteert.
Een ontruiming is natuurlijk wel degelijk dwang. Legitiem weliswaar, maar het blijft dwang.quote:Op maandag 28 december 2020 21:23 schreef noescom het volgende:
[..]
Alleen is het verdedigen van je eigendommen natuurlijk geen dwang. Een verhuurder dwingen om gratis te leveren. Dat is dwang.
Nee, natuurlijk is dat geen dwang. Het is de huurder die zijn deel van de overeenkomst niet nakomt. Waarom zou de verhuurder dan nog aan de overeenkomst gebonden zijn? Het hele idee dat de verhuurder gratis zou moeten verhuren is absurd. N.B. In de praktijk loopt het natuurlijk allemaal niet zo'n vaart.quote:Op maandag 28 december 2020 21:33 schreef Poem_ het volgende:
[..]
Een ontruiming is natuurlijk wel degelijk dwang. Legitiem weliswaar, maar het blijft dwang.
Dat zeg ik nergens, ik stel alleen dat die overeenkomst ontbinden wel in het geval van een huurder die niet vertrekt betekent dat je een dwangmiddel in moet zetten.quote:Op maandag 28 december 2020 21:41 schreef noescom het volgende:
[..]
Nee, natuurlijk is dat geen dwang. Het is de huurder die zijn deel van de overeenkomst niet nakomt. Waarom zou de verhuurder dan nog aan de overeenkomst gebonden zijn?
Ensie.nl zegt dit over de definitie van dwangmiddel:quote:Op maandag 28 december 2020 21:48 schreef Poem_ het volgende:
[..]
Dat zeg ik nergens, ik stel alleen dat die overeenkomst ontbinden wel in het geval van een huurder die niet vertrekt betekent dat je een dwangmiddel in moet zetten.
mogelijkheid om een sanctie op te leggen, als strafmaatregel of als dwangmiddel om de naleving van een afspraak, voorschrift e.d. af te dwingenquote:Op maandag 28 december 2020 21:57 schreef noescom het volgende:
[..]
Ensie.nl zegt dit over de definitie van dwangmiddel:
Dwangmiddelen
- 1. Middelen die bij een strafrechtelijk onderzoek kunnen worden gebruikt tegen de wil van de verdachte
De verhuurder kan dus geen dwangmiddel inzetten tenzij die verhuurder ook een politieagent is die op dat moment strafrechtelijk onderzoek doet naar de huurder. Wat je waarschijnlijk bedoeld is dat de verhuurder mogelijk de voormalig huurder met kracht buiten moet zetten. Dat zou kunnen, maar dat is geen dwang. De verhuurder verdedigd zijn bezit.
Particuliere bedrijven kunnen geen sancties en strafmaatregelen opleggen. Dat kan alleen de overheid. De verhuurder is simpelweg niet meer gebonden aan de afspraak zodra de huurder deze eenzijdig opzegt door niet meer te betalen. Het niet meer leveren van de dienst betekent dat de huurder het bezit van de verhuurder dient te verlaten. Dit heeft echt niets, maar dan ook helemaal niets van doen met dwang.quote:Op maandag 28 december 2020 22:06 schreef Poem_ het volgende:
[..]
mogelijkheid om een sanctie op te leggen, als strafmaatregel of als dwangmiddel om de naleving van een afspraak, voorschrift e.d. af te dwingen
Dat kan heel goed. Dat heb ik zojuist gedemonstreerd.quote:Zonder dwangmiddel kun je dus ook geen huurovereenkomst naleven. Maar goed, als jij wil beweren dat een ontruiming geen dwangmiddel betreft dan moet je dat vooral doen natuurlijk.
Maar het gaat nu net om de situatie dat de huurder dat weigert en het gehuurde blijft betrekken.quote:Op maandag 28 december 2020 22:11 schreef noescom het volgende:
[..]
Particuliere bedrijven kunnen geen sancties en strafmaatregelen opleggen. Dat kan alleen de overheid. De verhuurder is simpelweg niet meer gebonden aan de afspraak zodra de huurder deze eenzijdig opzegt door niet meer te betalen. Het niet meer leveren van de dienst betekent dat de huurder het bezit van de verhuurder dient te verlaten. Dit heeft echt niets, maar dan ook helemaal niets van doen met dwang.
[..]
Dat kan heel goed. Dat heb ik zojuist gedemonstreerd.
Hier heb ik al op geantwoord. Ik ben vereerd dat je me god noemt, maar ik ben maar een gewone sterveling hoor.quote:Op maandag 28 december 2020 22:12 schreef Poem_ het volgende:
[..]
Maar het gaat nu net om de situatie dat de huurder dat weigert en het gehuurde blijft betrekken.
Mijn god.
Ja, de huurder dient te vertrekken. Maar het komt nu eenmaal voor dat een huurder dat niet doet, en dan zul je een ontruiming in moeten zetten om geen inkomsten mis te lopen.quote:
En dat is dus geen dwang.quote:Op maandag 28 december 2020 22:15 schreef Poem_ het volgende:
[..]
Ja, de huurder dient te vertrekken. Maar het komt nu eenmaal voor dat een huurder dat niet doet, en dan zul je een ontruiming in moeten zetten om geen inkomsten mis te lopen.
Een pand ontruimen is geen dwang, ook al dwing je iemand - eventueel met geweld, een vonnis en inzet van politie - om het pand te verlaten. Sure.quote:
Dit heb ik nu al drie keer uitgelegd. Als je mijn uitleg niet leest, dan kan ik net zo goed weer gaan Netflixen.quote:Op maandag 28 december 2020 22:18 schreef Poem_ het volgende:
[..]
Een pand ontruimen is geen dwang, ook al dwing je iemand - eventueel met geweld, een vonnis en inzet van politie - om het pand te verlaten. Sure.
Doe dat inderdaad maar want wat je hier demonstreert neigt een beetje naar trollen.quote:Op maandag 28 december 2020 22:19 schreef noescom het volgende:
[..]
Dit heb ik nu al drie keer uitgelegd. Als je mijn uitleg niet leest, dan kan ik net zo goed weer gaan Netflixen.
Valt volgens jou een inbreker uit je huis schoppen onder de noemer dwang?quote:Op maandag 28 december 2020 22:20 schreef Poem_ het volgende:
[..]
Doe dat inderdaad maar want wat je hier demonstreert neigt een beetje naar trollen.
Ja natuurlijk. Dat het eventueel gerechtvaardigd is maakt niets uit. Libertairen lopen continu te klagen over "dwang" vanuit de overheid, ook als dat gewoon gerechtvaardigd is. Dat blijft natuurlijk zo.quote:Op maandag 28 december 2020 22:35 schreef noescom het volgende:
[..]
Valt volgens jou een inbreker uit je huis schoppen onder de noemer dwang?
Dus volgens jou is je lijf en goed verdedigen tegenover een inbreker dwang. Als je je eigen definities van woorden gaat verzinnen dan zijn we wel zo'n beetje klaar hier.quote:Op dinsdag 29 december 2020 10:49 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Ja natuurlijk. Dat het eventueel gerechtvaardigd is maakt niets uit. Libertairen lopen continu te klagen over "dwang" vanuit de overheid, ook als dat gewoon gerechtvaardigd is. Dat blijft natuurlijk zo.
Jij loopt te kloten met Definities, niet ik.quote:Op dinsdag 29 december 2020 12:10 schreef noescom het volgende:
[..]
Dus volgens jou is je lijf en goed verdedigen tegenover een inbreker dwang. Als je je eigen definities van woorden gaat verzinnen dan zijn we wel zo'n beetje klaar hier.
Natuurlijk, daar gebruik je toch ook dwang of geweld voor? Jij lijkt dwang op te vatten als iets heel ernstigs, dat ligt nogal aan de context natuurlijk.quote:Op maandag 28 december 2020 22:35 schreef noescom het volgende:
[..]
Valt volgens jou een inbreker uit je huis schoppen onder de noemer dwang?
Dit is niet waar.quote:Op donderdag 31 december 2020 02:38 schreef raptorix het volgende:
Grappig dat je inbrekers aanhaalt, schop jij maar eens in de Nederlandse Democratie een inbreker uit je huis, wanneer deze geen geweld tegen jouw gebruikt zal de rechter jouw als schuldige zien. Kortom ook in de democratie zijn allerlei regels vaag.
Deze gasten zijn opgepakt en aangeklaagd voor inbreken en vernieling. Dus wat bedoel je precies? Wat is hier mis mee?quote:Of zaken zoals dit: https://www.bd.nl/tilburg(...)on-op-zand~ab2f1ba2/
Prachtig de democratiche spelregels.
Dwang en geweld zijn geen synoniemen. Dwang is druk op een persoon uitoefenen om die persoon te dwingen een handeling te verrichten die hij normaal niet zou uitvoeren. Als een inbreker jou met een mes bedreigd en geld eist, dan gebruikt diegene dwang want hij zet jou met dreiging van geweld aan om geld te geven wat iets is dat je niet wilt. Als jij vervolgens de inbreker met een koekenpan het huis uitwerkt, dan gebruik je weliswaar geweld maar geen dwang want je verdedigt je tegen/neutraliseert de dwang van de inbreker. Je verdedigt je tegen dwang.quote:Op donderdag 31 december 2020 02:58 schreef Poem_ het volgende:
[..]
Natuurlijk, daar gebruik je toch ook dwang of geweld voor? Jij lijkt dwang op te vatten als iets heel ernstigs, dat ligt nogal aan de context natuurlijk.
Bullshitdefinities. Een met een mes dreigende inbreker zou normaal gesproken daar niet mee ophouden. Tenzij ik hem dwing. Dwang = dwang.quote:Op donderdag 31 december 2020 12:07 schreef noescom het volgende:
[..]
Dwang en geweld zijn geen synoniemen. Dwang is druk op een persoon uitoefenen om die persoon te dwingen een handeling te verrichten die hij normaal niet zou uitvoeren. Als een inbreker jou met een mes bedreigd en geld eist, dan gebruikt diegene dwang want hij zet jou met dreiging van geweld aan om geld te geven wat iets is dat je niet wilt. Als jij vervolgens de inbreker met een koekenpan het huis uitwerkt, dan gebruik je weliswaar geweld maar geen dwang want je verdedigt je tegen/neutraliseert de dwang van de inbreker. Je verdedigt je tegen dwang.
dwang (de; m) 1
machtsuitoefening waardoor iem. tot iets wordt genoodzaakt
zelf·ver·de·di·ging (de; v) 1
het verdedigen van eigen leven of eer
ge·weld (het; o) 1
gebruik van wapens of lichamelijke kracht
LOL. Dit zijn de officiële definities uit de Dikke van Dale. Zie je wel dat je je eigen definities zit te verzinnenquote:Op donderdag 31 december 2020 12:50 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Bullshitdefinities. Een met een mes dreigende inbreker zou normaal gesproken daar niet mee ophouden. Tenzij ik hem dwing. Dwang = dwang.
Het zijn jouw onzin interpretaties.quote:Op donderdag 31 december 2020 12:52 schreef noescom het volgende:
[..]
LOL. Dit zijn de officiële definities uit de Dikke van Dale. Zie je wel dat je je eigen definities zit te verzinnen
Deze definitie is één op één gekopieerd uit de Dikke van Dale. Zelfverdediging is geen dwang.quote:Op donderdag 31 december 2020 12:56 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Het zijn jouw onzin interpretaties.
dwang (de; m) 1
machtsuitoefening waardoor iem. tot iets wordt genoodzaakt
Natuurlijk is zelfverdediging dwang als je daarmee iemand tot iets dwingt.quote:Op donderdag 31 december 2020 12:58 schreef noescom het volgende:
[..]
Deze definitie is één op één gekopieerd uit de Dikke van Dale. Zelfverdediging is geen dwang.
Je koppigheid is heerlijk. Een fijne jaarwisseling alvast.quote:Op donderdag 31 december 2020 12:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Natuurlijk is zelfverdediging dwang als je daarmee iemand tot iets dwingt.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |