Het is natuurlijk wel eigen aan populisten om na een wisseling van de wacht het vorige poppetje de schuld te geven en niet de ideologie.quote:Op vrijdag 11 december 2020 15:32 schreef capricia het volgende:
[..]
Ik vind het ook vooral dom, omdat May dit ook zonder succes al geprobeerd heeft. Dat proberen uit te spelen van landen tegen elkaar.
Geen echt nieuws maar men begint tenminste aan het onvermijdelijke idee te wennen dat het zo zal zijn.quote:Bron: nu.nl 17u30
EU en VK zien no deal inmiddels als meest waarschijnlijke Brexit-scenario
De kans op een handelsakkoord tussen de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk lijkt met de dag kleiner te worden. Zowel het VK als de EU zien een zogeheten 'no deal' inmiddels als het meest waarschijnlijke scenario, laten de leiders van beide kampen vrijdag weten. Eerder deze week spraken de twee partijen af om zondag een besluit te nemen over of het nog zin heeft om verder te onderhandelen.
Nee, Iers-Ierse grens blijft open. Regeltechnisch blijft noord-Ierland meer bij de EU dan bij het VK. Voor zover er controles nodig zijn vallen die bij de aankomst van goederen in noord-Ierland.quote:Op vrijdag 11 december 2020 21:18 schreef Vallon het volgende:
[..]
Geen echt nieuws maar men begint tenminste aan het onvermijdelijke idee te wennen dat het zo zal zijn.
Ik - soms stonehenged - ben alleen kwijt of cq wat nu dan de (Noord)-Ierse consequenties zullen gaan zijn.
Toch harde grens daar, Ierse zee of zal dat door de wederzijdse Marines nog apart worden afgeschoten ?
Nee, is juist een stuk beter voor ons. De facade van hoe geweldig Brexit is dan helemaal weggeblazen. En dan hoeven we geen fantasie-onderhandelingen meer te voeren zoals nu.quote:Op vrijdag 11 december 2020 21:32 schreef capricia het volgende:
Dan gaan de echte onderhandelingen pas na 1 januari beginnen. Wat een drama.
Ja eens.quote:Op vrijdag 11 december 2020 21:35 schreef HiZ het volgende:
[..]
Nee, is juist een stuk beter voor ons. De facade van hoe geweldig Brexit is dan helemaal weggeblazen. En dan hoeven we geen fantasie-onderhandelingen meer te voeren zoals nu.
Dat zijn nog de minst serieuze gevolgen.quote:Op vrijdag 11 december 2020 21:45 schreef capricia het volgende:
[..]
Ja eens.
Maar voor de gewone mens daar is het drama. Verhoogde voedselprijzen, mindere beschikbaarheid etc.
Bedrijven gaan het lastig krijgen en werkgelegenheid komt onder druk..quote:Op vrijdag 11 december 2020 21:50 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Dat zijn nog de minst serieuze gevolgen.
Dat klopt, maar teveel van die 'gewone mensen' denken dat Brexit geweldig is en van de rest denkt een groot deel dat de EU zich maar moet schikken naar hun wensen. Cakeism is erg wijd verspreid in het Verenigd Koninkrijk.quote:Op vrijdag 11 december 2020 21:45 schreef capricia het volgende:
[..]
Ja eens.
Maar voor de gewone mens daar is het drama. Verhoogde voedselprijzen, mindere beschikbaarheid etc.
Ja en dat geeft een domino effect.quote:Op vrijdag 11 december 2020 21:55 schreef Perrin het volgende:
[..]
Bedrijven gaan het lastig krijgen en werkgelegenheid komt onder druk..
Als ze niet heel erg goed oppassen vliegen er geen vliegtuigen meer tussen VK en EU of kunnen ze gaan bedenken hoe vracht wordt overgeladen bij de grens.quote:Op vrijdag 11 december 2020 21:55 schreef Perrin het volgende:
[..]
Bedrijven gaan het lastig krijgen en werkgelegenheid komt onder druk..
Vergis je niet in de dikte van de plaat. Voorbeeld; Je verwacht toch niemand nu nog kan roepen Nexit nu? Als je kijkt naar het succes van de brexit.quote:Op vrijdag 11 december 2020 21:35 schreef HiZ het volgende:
[..]
Nee, is juist een stuk beter voor ons. De facade van hoe geweldig Brexit is dan helemaal weggeblazen. En dan hoeven we geen fantasie-onderhandelingen meer te voeren zoals nu.
Dat kan best een tijd worden opgevangen door de overheid natuurlijk. Kijk naar de Corona-crisis, hele sectoren zijn volledig stilgelegd, maar met nauwelijks faillissementen tot gevolg.quote:Op vrijdag 11 december 2020 22:31 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ja en dat geeft een domino effect.
Probleem is dan Brexit plus covid.quote:Op vrijdag 11 december 2020 22:54 schreef Heph844 het volgende:
[..]
Dat kan best een tijd worden opgevangen door de overheid natuurlijk. Kijk naar de Corona-crisis, hele sectoren zijn volledig stilgelegd, maar met nauwelijks faillissementen tot gevolg.
Deed me denken aan het oude beeld van Britse upper class mannen die geen verweer hebben tegen een strenge schoolmeesteres. Zoiets als Thatcher en haar eton/oxbridge wet blankets.quote:Op vrijdag 11 december 2020 23:01 schreef Hyperdude het volgende:
Zag deze nog langskomen.
Vooral de EU niet de baas laten spelen.
Vier hele schepen voor hun hele EEZ.quote:Op zaterdag 12 december 2020 08:17 schreef svann het volgende:
Zinnetje uit het Brexit-nieuws van de BBC-app.
"Meanwhile, the Ministry of Defence has said four Royal Navy patrol boats are ready to protect UK fishing waters."
Nee, 2. De andere 2 zijn in reserve omdat je schepen van dat formaat niet 24/7 op zee kan houdenquote:Op zaterdag 12 december 2020 11:31 schreef HiZ het volgende:
[..]
Vier hele schepen voor hun hele EEZ.
quote:No-deal Brexit: markets brace for big hit to UK company shares and sterling
Analysts warn if talks end on Sunday without agreement it could trigger a large sell-off
Financial markets are braced for a plunge in the pound and a sharp fall in UK company share prices if a no-deal Brexit is triggered on Sunday evening.
As the chances of a deal appeared to fade, the pound came under renewed selling pressure on Friday, falling by more than 1% against the dollar as post-Brexit trade talks enter a crunch weekend.
Sterling was heading for its worst week since September, slipping to a low of about $1.3135, before recovering slightly after Germany’s foreign minister suggested that negotiations could possibly continue beyond the Sunday deadline.
https://www.theguardian.c(...)financial-disruption
Diep treurig natuurlijk dat het nog steeds 100% emo-politiek is. British Empire gelul is dit weer eens. Kijk ons eens de belangen van onze (blanke) Britse burgertjes beschermen!quote:Op zaterdag 12 december 2020 13:01 schreef capricia het volgende:
De Britten dreigen de oorlogsvloot in te gaan zetten om 'hun' vissen te beschermen.
Krantenkoppen:
https://twitter.com/JohnOBrennan2/status/1337548766157606914?s=19
Artikel:
https://amp.theguardian.c(...)tter_impression=true
Het zijn 3 kleine schepen en er is niets nieuws aan dat verhaal, de drie River-class schepen doen dat al jaren:quote:Op zaterdag 12 december 2020 13:01 schreef capricia het volgende:
De Britten dreigen de oorlogsvloot in te gaan zetten om 'hun' vissen te beschermen.
Krantenkoppen:
https://twitter.com/JohnOBrennan2/status/1337548766157606914?s=19
Artikel:
https://amp.theguardian.c(...)tter_impression=true
Ik vind het gewoon te absurd voor woorden. Moest er om lachen. Maar eigenlijk volstrekt ongepast.quote:Op zaterdag 12 december 2020 13:15 schreef mcmlxiv het volgende:
[..]
Diep treurig natuurlijk dat het nog steeds 100% emo-politiek is. British Empire gelul is dit weer eens. Kijk ons eens de belangen van onze (blanke) Britse burgertjes beschermen!
Penny wise, pound foolish is rondom brexit een Britse beleidslijn lijkt het wel
Uit dat Guardian artikel:quote:Op zaterdag 12 december 2020 13:15 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Het zijn 3 kleine schepen en er is niets nieuws aan dat verhaal, de drie River-class schepen doen dat al jaren:
https://www.royalnavy.mod(...)river-class/hms-tyne
quote:Naval sources said the deployment had been long planned, but it comes after Conservative ministers quietly doubled the total fleet of patrol ships from four to eight, partly in case of a crisis caused by a no-deal Brexit.
Vraag mij wel af waar ze die schepen vandaan gaan halen, HMS Tyne was al op weg naar de schroothoop en is nog opgekalefaterd en weer in dienst genomen. Maar goed, het is natuurlijk weer een beetje stoerdoenerij.quote:
Dat worden fraaie beelden: Nederlandse vissersboten geënterd door de Royal Navy, de bemanning in de boeien geslagen en voor het Britse gerecht gesleept.quote:Op zaterdag 12 december 2020 13:01 schreef capricia het volgende:
De Britten dreigen de oorlogsvloot in te gaan zetten om 'hun' vissen te beschermen.
Gunboats to protect our fish!!
Krantenkoppen:
https://twitter.com/JohnOBrennan2/status/1337548766157606914?s=19
Artikel:
https://amp.theguardian.c(...)tter_impression=true
Oven ready deal, weten we het nog? Nog geen jaar geleden was dat.quote:Op zaterdag 12 december 2020 15:40 schreef Tijn het volgende:
Hoe het begon:
[ afbeelding ]
Hoe het gaat:
[ afbeelding ]
Onuitputtelijke stroom bullshit.quote:Op zaterdag 12 december 2020 15:57 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Oven ready deal, weten we het nog? Nog geen jaar geleden was dat.
zo ontstaan dus oorlogen. Altijd die geweldige conservatieven en hun oneidige oorlogen. In VS dreigen ze met een burger oorlog, In VK dreigen ze nu om vissersboten op te blazen. Nee super die conservatief nationalisten..... Ze zijn weinig veranderd sinds met hitler, en je zou denken dat ze hun lesje geleerd hadden?quote:Op zaterdag 12 december 2020 15:40 schreef Tijn het volgende:
Hoe het begon:
[ afbeelding ]
Hoe het gaat:
[ afbeelding ]
Om fair te zijn, die uitspraak ging over de withdrawal agreement, die inderdaad al helemaal klaar lag en ook kort na de verkiezing van Johnson is aangenomen.quote:Op zaterdag 12 december 2020 15:57 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Oven ready deal, weten we het nog? Nog geen jaar geleden was dat.
Dat is ook overdreven, natuurlijk. Zo snel ontstaat er geen oorlog meer in Europa. En de wappies die in de VS boos roepen doen dat op het internet, het is vooral impotent gebral.quote:Op zaterdag 12 december 2020 16:22 schreef Korenfok het volgende:
[..]
zo ontstaan dus oorlogen. Altijd die geweldige conservatieven en hun oneidige oorlogen. In VS dreigen ze met een burger oorlog, In VK dreigen ze nu om vissersboten op te blazen. Nee super die conservatief nationalisten..... Ze zijn weinig veranderd sinds met hitler, en je zou denken dat ze hun lesje geleerd hadden?
Doen dat in het kader van gerichte controles op basis van uitwisseling van informatie binnen de EU. Als dit illegale vissers moet tegenhouden is het een compleet ander verhaal. Dan is het nog maar de vraag of die vissers beleefd meneren van de kustwacht aan boord te laten.quote:Op zaterdag 12 december 2020 13:15 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Het zijn 3 kleine schepen en er is niets nieuws aan dat verhaal, de drie River-class schepen doen dat al jaren:
https://www.royalnavy.mod(...)river-class/hms-tyne
Met wie gaan ze oorlog voeren dan? De hele EU?quote:Op zaterdag 12 december 2020 16:22 schreef Korenfok het volgende:
[..]
zo ontstaan dus oorlogen. Altijd die geweldige conservatieven en hun oneidige oorlogen. In VS dreigen ze met een burger oorlog, In VK dreigen ze nu om vissersboten op te blazen. Nee super die conservatief nationalisten..... Ze zijn weinig veranderd sinds met hitler, en je zou denken dat ze hun lesje geleerd hadden?
Volgens mij gaat dit niet om opblazen van schepen, maar om het begeleiden van de schepen de Britse wateren uit of als ze weigeren te vertrekken aan boord gaan en de boot naar de wal slepen om de vissers voor de rechter te dagen. Dat is wat anders dan opblazen of schieten, natuurlijk.quote:Op zaterdag 12 december 2020 16:22 schreef Korenfok het volgende:
[..]
zo ontstaan dus oorlogen. Altijd die geweldige conservatieven en hun oneidige oorlogen. In VS dreigen ze met een burger oorlog, In VK dreigen ze nu om vissersboten op te blazen. Nee super die conservatief nationalisten..... Ze zijn weinig veranderd sinds met hitler, en je zou denken dat ze hun lesje geleerd hadden?
De Franse visser hebben Calais al eens geblokkeerd. En zijn snel actiebereid.quote:Op zaterdag 12 december 2020 17:06 schreef Hanca het volgende:
[..]
Volgens mij gaat dit niet om opblazen van schepen, maar om het begeleiden van de schepen de Britse wateren uit of als ze weigeren te vertrekken aan boord gaan en de boot naar de wal slepen om de vissers voor de rechter te dagen. Dat is wat anders dan opblazen of schieten, natuurlijk.
Natuurlijk is dit extreem overdreven. Echter is het wel gestoord natuurlijk dat iedereen mij voor gek zou verklaren als ik 5 jaar geleden zou zeggen: dat de britten marineschepen zou inzetten. voorquote:Op zaterdag 12 december 2020 16:30 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Dat is ook overdreven, natuurlijk. Zo snel ontstaat er geen oorlog meer in Europa. En de wappies die in de VS boos roepen doen dat op het internet, het is vooral impotent gebral.
quote:Hanca [/b]
het begeleiden van de [vissers] schepen de Britse wateren uit of als ze weigeren te vertrekken aan boord gaan en de boot naar de wal slepen om de vissers voor de rechter te dagen.
Nou ja, maar één hoofdstad tegelijk. Johnson is niet gek tenslotte.quote:Op zaterdag 12 december 2020 16:53 schreef Tijn het volgende:
[..]
Met wie gaan ze oorlog voeren dan? De hele EU?
Was het niet onder andere de vader van Gove die zijn bedrijf ophief en de visrechten verkocht?quote:Op zaterdag 12 december 2020 17:11 schreef capricia het volgende:
De Franse visser hebben Calais al eens geblokkeerd. En zijn snel actiebereid.
Zij hebben immers de visquota van de Britten gekocht.
Gaat nog leuk worden zo...
Met de EU-boot vloot.quote:Op zaterdag 12 december 2020 16:53 schreef Tijn het volgende:
[..]
Met wie gaan ze oorlog voeren dan? De hele EU?
De Brexit wil dan ook nog niet echt goed lukken.quote:Op zaterdag 12 december 2020 21:00 schreef Heph844 het volgende:
Van het voorspelde banenverlies in de financiële sector is niets terecht gekomen. De werkgelegenheid is gewoon in de UK gebleven
https://amp.ft.com/content/0c7c2597-4afd-4ade-bc19-02c3bbc53daf
Je linkt werkt niet. Ik lees trouwens andere dingen: zie o.a. https://www.ey.com/en_uk/(...)d-of-brexit-deadlinequote:Op zaterdag 12 december 2020 21:00 schreef Heph844 het volgende:
Van het voorspelde banenverlies in de financiële sector is niets terecht gekomen. De werkgelegenheid is gewoon in de UK gebleven
https://amp.ft.com/content/0c7c2597-4afd-4ade-bc19-02c3bbc53daf
Copy-paste van FT:quote:
quote:Brexit has failed to deliver a big hit to financial services employment in London, Financial Times research has shown, with international banks maintaining most of their staff since the vote to leave the EU and big asset managers hiring in the UK capital.
Initial warnings that tens of thousands of jobs would leave the City as a result of the 2016 Brexit vote have been drastically scaled back. An FT survey of 24 large international banks and asset managers found that the majority had increased their London headcount over the past five years.
Twelve overseas-based banks, which employed about 71,000 people in London five years ago, now have a reduced headcount of about 65,000. But most of the decline came from group-wide restructurings at Credit Suisse, Deutsche Bank and Nomura.
Nine of the world’s largest asset managers have ramped up hiring in the UK since the vote, with their total combined headcount rising 35 per cent to more than 10,000 employees over the period.
“There was a certain shift, but the magnitude has been relatively moderate,” said Frédéric Oudéa, chief executive of Société Générale. He said his bank had moved 300 people from London to Paris.
French rival BNP Paribas has increased its headcount in the UK. Japan’s MUFG has added a net 400 jobs in London. Goldman Sachs has gone up by about 900 staff in London since the end of 2015, even as it added 500 jobs in the EU, by hiring for its core businesses and new areas including consumer banking and cash management.
Chart of headcount in the city for 2015 and 2020 showing that the impact of Brexit on the City has been muted so far
JPMorgan has kept its London headcount at about 11,000, while total UK staff numbers have grown about 2,000 to 18,000 as the bank hired in other locations including technology and operations hubs in Glasgow and Edinburgh.
The numbers in most cases are far different to companies’ original estimates, including Deutsche Bank and JPMorgan whose executives at one point said as many as 4,000 of their staff could leave London, and several other banks which suggested the numbers would be about 1,000.
Chart of headcount for foreign banks in London showing that most international banks have maintained jobs in London since the Brexit vote
“We were totally sticking our finger in the air,” said a former senior executive at one of the top banks. “Everybody said 1,000. They thought if they said hundreds, nobody would believe them.”
Vanguard, the second-largest asset manager in the world, and T Rowe Price, another US-headquartered asset manager, more than doubled their London workforce over the period to 600 and 575 respectively.
Invesco, which is based in Henley outside London, added about 295 staff to take its total UK headcount to 1,201, while Pimco, the biggest bond fund manager in the world, and Columbia Threadneedle also increased their London headcount.
Chart of headcount showing that foreign asset managers have expanded their presence in London since 2015
The investment industry’s hiring spree is in stark contrast to predictions back in 2017, when UK fund managers said they expected that 16 per cent of asset management jobs based in Britain could move to other financial centres by the end of 2020. Only one respondent in a survey of 300 managers and investors by MJ Hudson, a London-based consultancy, said they expected headcount across the UK’s investment industry to rise by 2020.
BlackRock, the world’s largest asset manager, declined to provide figures, as did Fidelity International and Capital Group.
The fund sector’s hiring spree — which has also been replicated in the EU — coincided with the rapid growth of the investment industry globally and increased regulatory requirements in the UK.
While asset managers have set up EU funds to be able to sell to European investors after Brexit, retail investment rules allow them to keep the bulk of their front-office investment functions in the UK.
Deutsche Bank’s London office. The German lender has undergone group-wide restructurings © Jason Alden/Bloomberg
Senior industry figures say that the ultimate cost to the City could be much higher depending on the final outcome of Brexit negotiations, and the potential for the EU to develop as a financial centre.
“The big question, of course, is how does capital markets union evolve, does Europe really come together and build it out?” asked Richard Gnodde, the London-based head of Goldman Sachs International, referring to long-running efforts to developer deeper capital markets rather than relying on bank loans as the mainstay of company fundings.
“If you moved even halfway between where we are now and where the US is in terms of capital markets penetration for financing and investment banks, when I look at our headcount in the US and our headcount here, you’d be adding thousands and thousands of people.”
However, he added that some of those jobs servicing the EU would be based outside the region in low-cost countries.
In the EU, the fragmentation of business between Paris, Frankfurt, Dublin, Amsterdam, Luxembourg and other centres makes it harder for any one to rival the cluster of services and skills in London but finance bosses generally believe that the EU will attract more jobs over the long term.
“The mistake that many people in London made was thinking about jobs moves as Dunkirk in reverse, where French fishermen would be picking up British bankers and taking them back to France,” said Nicolas Mackel, chief executive of Luxembourg for Finance, a public-private partnership to develop Luxembourg’s financial services centre. “This has not happened. Why? Because these things take time.”
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |