https://nos.nl/artikel/23(...)sme-aankaartten.htmlquote:De jongerenorganisatie van Forum voor Democratie heeft een aantal leden geroyeerd. Zij waarschuwden eerder dit jaar voor rechts-extremistische ideeën bij partijleden. Volgens de Volkskrant gaat het om ten minste drie klokkenluiders.
Het bestuur van de jongerenorganisatie meldt dat "ze zijn niet geroyeerd omdat zij misstanden aankaartten, maar omdat zij doelbewust schade hebben toegebracht aan de JFVD". Een deel van het groepje, "dat niet op de hoogte was van de intenties van de inmiddels geroyeerde leden" is nog altijd tevreden lid, stelt de jongerentak.
Nationaal socialisme
De groep klokkenluiders vroeg aandacht voor kwalijke uitingen in whatsappgroepen. HP/De Tijd schreef daar in april een artikel over. Er waren screenshots te zien van berichten in een onofficiële appgroep, waarin bijvoorbeeld over nationaal socialisme werd gesproken als de "beste economische formule ooit". Naar aanleiding van die publicatie heeft Forum voor Democratie drie leden geroyeerd, die "onacceptabele uitingen" hadden gedaan.
De Volkskrant meldt vandaag dat ten minste drie klokkenluiders die de zaak aan het rollen brachten, alsnog uit de organisatie zijn gezet. Op 17 september werden de royementsbrieven verstuurd, die in handen van de krant zijn. Daarin staat dat de leden hebben geprobeerd de moederpartij Forum voor Democratie "binnen te dringen en druk uit te oefenen op het bestuur".
De kritische JFVD'ers vroegen aandacht voor interne misstanden, onder meer met twee brandbrieven die zij ter ondertekening in de partij lieten rondgaan, schrijft de Volkskrant. De JFVD stelt dat zij zich schuldig hebben gemaakt aan "het scheppen van wanorde binnen de organisatie".
De partijdictator...quote:Op woensdag 25 november 2020 14:25 schreef trein2000 het volgende:
[ twitter ]
Wie pleegt hier nou een coup?
Ik belde gewoon een andere slotenmaker. En een beveilingsbedrijf.quote:Op woensdag 25 november 2020 14:26 schreef Hexagon het volgende:
Ik zou als bestuur gewoon een raam inslaan in het partijbureau
Dat hoeft natuurlijk niet per definitie zo te zijn, bijvoorbeeld de N-VA in Belgie is rechtser dan de VVD en dat is op zich een prima fatsoenlijke partij.quote:Op woensdag 25 november 2020 14:14 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ik denk niet dat dit mogelijk is als je rechtser dan de VVD wil zijn dan trek je een bepaald soort stemmers en leden en dan zal je altijd dit soort situaties krijgen.
België heeft een nog rechtsere partij. Je kunt prima een partij rechts van VVD hebben, als je dan maar niet de rechterflank bent. Flanken trekken extremisten aan. N-VA wordt beschermd door Vlaams Belang.quote:Op woensdag 25 november 2020 14:27 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Dat hoeft natuurlijk niet per definitie zo te zijn, bijvoorbeeld de N-VA in Belgie is rechtser dan de VVD en dat is op zich een prima fatsoenlijke partij.
In principe was het volgens mij ook het idee van Forum om de ruimte tussen VVD en onbetamelijk rechts te vullen.quote:Op woensdag 25 november 2020 14:30 schreef Hanca het volgende:
[..]
N-VA heeft een nog rechtsere partij. Je kunt prima een partij rechts van VVD hebben, als je dan maar niet de rechterflank bent. Flanken trekken extremisten aan. N-VA wordt beschermd door Vlaams Belang.
quote:Op woensdag 25 november 2020 14:25 schreef trein2000 het volgende:
[ twitter ]
Wie pleegt hier nou een coup?
Dit wordt een klassieker. Leuk voor politieke praatprogramma's later. Zoals dat CDA congres ook nnog regelmatig langs komt.quote:Op woensdag 25 november 2020 14:28 schreef Hexagon het volgende:
Nondeju, dit doet de LPF geheel verbleken
De FvD webcare is wel opvallend afwezig momenteelquote:Op woensdag 25 november 2020 14:31 schreef xpompompomx het volgende:
Ik verwacht wel wat duiding van de FvD-adepten op dit forum nu.
Ja, maar dan moet er dus wel een partij zijn voor onbetamelijk rechts. En aangezien PVV geen leden heeft, is die er niet.quote:Op woensdag 25 november 2020 14:31 schreef -XOR- het volgende:
[..]
In principe was het volgens mij ook het idee van Forum om de ruimte tussen VVD en onbetamelijk rechts te vullen.
Ik ben er ook van overtuigd dat als Thierry enigszins normaal had gedaan, ze zo 15-20 zetels hadden gepakt.quote:Op woensdag 25 november 2020 14:31 schreef -XOR- het volgende:
[..]
In principe was het volgens mij ook het idee van Forum om de ruimte tussen VVD en onbetamelijk rechts te vullen.
En ik heb zo'n vermoeden dat het dieptepunt nog niet bereikt is.quote:Op woensdag 25 november 2020 14:28 schreef Hexagon het volgende:
Nondeju, dit doet de LPF geheel verbleken
Henk Krol kijkt hier volgens mij zelfs met verbazing naarquote:Op woensdag 25 november 2020 14:28 schreef Hexagon het volgende:
Nondeju, dit doet de LPF geheel verbleken
Ze krijgen geen instructies meer, die kwamen van het bestuur...quote:Op woensdag 25 november 2020 14:32 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
De FvD webcare is wel opvallend afwezig momenteel
Politie bellenquote:Op woensdag 25 november 2020 14:26 schreef Hexagon het volgende:
Ik zou als bestuur gewoon een raam inslaan in het partijbureau
Die ziet een kans op samenwerken. Of met Baudet, of met de andere kant. Hij wacht gespannen afquote:Op woensdag 25 november 2020 14:33 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Henk Krol kijkt hier volgens mij zelfs met verbazing naar
kan je lang wachtenquote:Op woensdag 25 november 2020 14:31 schreef xpompompomx het volgende:
Ik verwacht wel wat duiding van de FvD-adepten op dit forum nu.
Nu zijn de statuten er wel bij Baudet. Hoe zit dat met 4 weken termijn voor een ALV en een voordracht door het bestuur?quote:Op woensdag 25 november 2020 14:34 schreef trein2000 het volgende:
[ twitter ]
Voor zo ver ik de FvD statuten ken heeft Baudet hier gelijk.
Royeren zul je hem moeten als je van hem af wil als bestuur
quote:Op woensdag 25 november 2020 14:26 schreef trein2000 het volgende:
[ twitter ]
Ah hij is gewieberd.
Maar kan dit wel? Lijkt me dat de ALV dit moet doen. Het partijbestuur kan wel royeren uiteraard.
Het orgaan dat hem benoemd heeft, dat is dan dus gewoon de algemene vergadering?quote:6. Een lid van het partijbestuur kan te allen tijde, onder opgaaf van redenen, worden geschorst en ontslagen door het orgaan dat hem benoemd heeft. De algemene vergadering kan slechts tot schorsing of ontslag van een bestuurslid besluiten met een meerderheid van ten minste twee derden van de uitgebrachte stemmen in een vergadering waarin ten minste twee derden van de stemgerechtigde leden aanwezig of vertegenwoordigd zijn. De schorsing eindigt wanneer de algemene vergadering niet binnen drie maanden daarna tot ontslag heeft besloten.
De termijn voor de verkiezingen is in strijd met de oproeptermijn voor een algemene ledenvergadering.quote:Op woensdag 25 november 2020 14:34 schreef trein2000 het volgende:
[ twitter ]
Voor zo ver ik de FvD statuten ken heeft Baudet hier gelijk.
Royeren zul je hem moeten als je van hem af wil als bestuur
Tja, dat wilden ze voor vandaag ook niet. Maar nu eist Baudet eigenlijk een royement.quote:Op woensdag 25 november 2020 14:37 schreef -XOR- het volgende:
Ik vind royeren eigenlijk een veel te zwaar middel voor iemand die zoveel voor een partij betekend heeft.
Hm, ja, alleen lastig wel dat hij ook degene is die de partij laat imploderen. Beetje een lastig verhaal, natuurlijk.quote:Op woensdag 25 november 2020 14:37 schreef -XOR- het volgende:
Ik vind royeren eigenlijk een veel te zwaar middel voor iemand die zoveel voor een partij betekend heeft.
Two wrongs doesnt make one right.quote:Op woensdag 25 november 2020 14:37 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
De termijn voor de verkiezingen is in strijd met de oproeptermijn voor een algemene ledenvergadering.
Dus Baudet kan ten alle tijden alles blijven roepen zonder enige grond uit naam van fvd. Royeren is de enige optie.quote:Op woensdag 25 november 2020 14:37 schreef -XOR- het volgende:
Ik vind royeren eigenlijk een veel te zwaar middel voor iemand die zoveel voor een partij betekend heeft.
Als die de slotenmaker op het partijbureau afstuurt? En illegale verkiezingen uitroept? Ik zou zeggen dat hem niet royeren gewoon onbehoorlijk bestuur is.quote:Op woensdag 25 november 2020 14:37 schreef -XOR- het volgende:
Ik vind royeren eigenlijk een veel te zwaar middel voor iemand die zoveel voor een partij betekend heeft.
Is schorsing van een lidmaatschap niet mogelijk? (ik ben geen jurist)quote:Op woensdag 25 november 2020 14:41 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Als die de slotenmaker op het partijbureau afstuurt? En illegale verkiezingen uitroept? Ik zou zeggen dat hem niet royeren gewoon onbehoorlijk bestuur is.
Ja, zo dom. Hij had nog jaren kunnen teren op die 4 jaar in de kamer. Lekker lezingen geven, boekjes schrijven, af en toe wat feitenvrij lullen namens dat renaissance instituut op de website van FvD. Beetje de partijbons uithangen. Maar nee, hij verpest echt zijn eigen toekomst.quote:Op woensdag 25 november 2020 14:41 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:
Baudet doet eigenlijk precies wat Nanninga al zei. Hij maakt zich best wel onmogelijk zo.
Onnodig, hij had eenvoudig buiten schot kunnen blijven.
Hier kan hij natuurlijk nog veel langer op teren. Dit is sensatiequote:Op woensdag 25 november 2020 14:42 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ja, zo dom. Hij had nog jaren kunnen teren op die 4 jaar in de kamer. Lekker lezingen geven, boekjes schrijven, af en toe wat feitenvrij lullen namens dat renaissance instituut op de website van FvD. Beetje de partijbons uithangen. Maar nee, hij verpest echt zijn eigen toekomst.
Maar dan staat hij niet meer in het middelpunt. En daar draait het toch wel om bij Baudet.quote:Op woensdag 25 november 2020 14:42 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ja, zo dom. Hij had nog jaren kunnen teren op die 4 jaar in de kamer. Lekker lezingen geven, boekjes schrijven, af en toe wat feitenvrij lullen namens dat renaissance instituut op de website van FvD. Beetje de partijbons uithangen. Maar nee, hij verpest echt zijn eigen toekomst.
Hij heeft straks geen partij meer waar hij salaris uit kan trekken. Als lid van het renaissance instituut had hij gewoon gratis geld gekregen.quote:Op woensdag 25 november 2020 14:43 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Hier kan hij natuurlijk nog veel langer op teren. Dit is sensatie
Kan.quote:Op woensdag 25 november 2020 14:42 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Is schorsing van een lidmaatschap niet mogelijk? (ik ben geen jurist)
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |