Eensch.... helemaal.quote:Op donderdag 15 oktober 2020 23:13 schreef zalkc het volgende:
[..]
Rutte is geen leider maar eerder een voorzitter, passend bij onze cultuur, wij willen geen autoritair gedoe normaalgesproken.
Maar ik let wel redelijk op in het kader van de aankomende verkiezingen, en op dit moment ben ik redelijk op lijn met VVD en PvdA. CDA heeft last van Hugo, die heeft zijn eigen gecreëerde heldenstatus het niet waargemaakt. Forum valt door de mand met hun complotjes, Wilders blijft van de goedkope retoriek (waar die goed in blijft), Klaver is niet met de crisis bezig maar met dromen over windmolens, Jette is onzichtbaar, SP zit zo ver bij mij vandaan dat ik er niet eens meer naar luister en de rest komt amper in beeld lijkt het wel.
Ja, dat klopt aardig.quote:Op donderdag 15 oktober 2020 23:13 schreef zalkc het volgende:
[..]
Rutte is geen leider maar eerder een voorzitter, passend bij onze cultuur, wij willen geen autoritair gedoe normaalgesproken.
Maar ik let wel redelijk op in het kader van de aankomende verkiezingen, en op dit moment ben ik redelijk op lijn met VVD en PvdA. CDA heeft last van Hugo, die heeft zijn eigen gecreëerde heldenstatus het niet waargemaakt. Forum valt door de mand met hun complotjes, Wilders blijft van de goedkope retoriek (waar die goed in blijft), Klaver is niet met de crisis bezig maar met dromen over windmolens, Jette is onzichtbaar, SP zit zo ver bij mij vandaan dat ik er niet eens meer naar luister en de rest komt amper in beeld lijkt het wel.
Daarom is de informatiestroom omgedraaid, jij krijgt anonieme sleutels gepushed die met jouw lokale data worden vergeleken. Jij stuurt geen gegevens naar buiten.quote:Op donderdag 15 oktober 2020 23:09 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Het probleem zit denk ik eerder in de onzekerheid ten aanzien van wat er met je gegevens in de toekomst gebeurt.
Jaren geleden werden er op De Correspondent veel stukken gepubliceerd over privacy (resulterend in onder andere het prima boek 'Je hebt wél iets te verbergen'). Wat me daar het meest van bij is gebleven is dat mensen een schending van hun privacy ervaren als niet wordt voldaan aan de normen van een bepaalde context. Een passage (bron):
(...) binnen iedere context stroomt er informatie van een zender naar een ontvanger. Deze stroom heeft een onderwerp, is van een bepaald type en wordt onder bepaalde voorwaarden geuit. Als een van deze ‘normen’ verandert – de ontvanger van de informatie, de soort informatie of de voorwaarden – dan is de informatiestroom niet meer gepast. Dat verklaart waarom de zender (jij) het gedrag van de ontvanger (de arts) als een privacyschending kan ervaren.
Door de komst van nieuwe technologieën worden de normen van contexten sterk veranderd. Gegevens die we prijsgeven om het een te doen worden bijvoorbeeld doorverkocht voor een geheel ander doel. En dat is het moment dat we daar problemen mee gaan hebben.
Gebruikmaken van de corona-app komt er wat mij betreft op neer dat je er vertrouwen in moet hebben dat je er een aardig beeld van hebt wat er nu en in de toekomst met je gegevens gebeurt, dat de normen van de context niet worden overschreden. Ik heb daar geen vertrouwen in.
De waarheid ligt ergens in het midden. Doen alsof er niks aan de hand is en je nergens iets van aan trekken is even ergerlijk (imho) als compleet meegaan in massahysterie en je vermogen tot zelf nadenken verliezen.quote:Op donderdag 15 oktober 2020 22:11 schreef zalkc het volgende:
Ik stoor me ook steeds meer aan mensen die onverstoord door blijven gaan met wat ze altijd al deden. Gewoon naar het werk, gewoon met z'n allen boodschappen doen, gewoon je verjaardag vieren, alles net zo lang door blijven doen alsof er niks aan de hand is totdat het je onmogelijk word gemaakt. En het allemaal een beetje weglachen met een opmerking als "ik ga niet meedoen aan al die gekkigheid, allemaal overdreven gedoe"
Zijn we dan echt niet in staat om zelf verantwoordelijkheid te nemen? Moet nu echt eerst alles op slot gaan voordat het lampje gaat branden?
Heavens, dat is nogal een verschil.quote:Op donderdag 15 oktober 2020 22:52 schreef Momo het volgende:
[..]
Hopelijk hebben die mensen geen WhatsApp dan
[ afbeelding ]
Zolang je je contacten en reisbewegingen zoveel mogelijk beperkt mag je verder zoveel denken of hysterisch zijn als je wilquote:Op donderdag 15 oktober 2020 23:18 schreef Jedi_Pimp het volgende:
[..]
De waarheid ligt ergens in het midden. Doen alsof er niks aan de hand is en je nergens iets van aan trekken is even ergerlijk (imho) als compleet meegaan in massahysterie en je vermogen tot zelf nadenken verliezen.
Oh, ik moet die app toch ook maar eens installeren.quote:Op donderdag 15 oktober 2020 23:19 schreef Natalie het volgende:
[..]
Heavens, dat is nogal een verschil.
Ik heb die coronamelder app trouwens wel geïnstalleerd.
Ik kan me behoorlijk ergeren aan vrienden die normaliter wel nuchter en genuanceerd in het leven staan die nu opeens niet willen langskomen omdat je 4 mensen over de vloer hebt in plaats van 3. Kom op zeg.quote:Op donderdag 15 oktober 2020 23:24 schreef Tijn het volgende:
[..]
Zolang je je contacten en reisbewegingen zoveel mogelijk beperkt mag je verder zoveel denken of hysterisch zijn als je wil
Oh boy, je klinkt precies als mijn IT-collega's. En als je dan grip probeert te krijgen op wat de encryptietoepassingen zeggen over veiligheid, dan krijg je van weer een andere collega een lezing over andere vormen van encryptie waar het aan schort en weer een andere collega die uitlegt dat de kwaaie overheid altijd overal bij kan en weer een collega die stelt dat nooit iets geheel veilig is. Ik heb inmiddels wel geleerd dat het tijd kost om je te verdiepen in hoe veilig iets is en dat een belangrijk component vertrouwen in de leverancier is.quote:Op donderdag 15 oktober 2020 23:17 schreef zalkc het volgende:
[..]
Daarom is de informatiestroom omgedraaid, jij krijgt anonieme sleutels gepushed die met jouw lokale data worden vergeleken. Jij stuurt geen gegevens naar buiten.
Vergelijk het met een productwaarschuwing, bijvoorbeeld de neusspray van de kruidvat heeft een foutje. De app controleert dan af jij die neusspray gekocht hebt en geeft jou een waarschuwing. Het is niet andersom dat de kruidvat jouw gaat mailen omdat je neusspray hebt gekocht.
In alle eerlijkheid, dit is vermoedelijk een van de meeste gecheckte apps in de geschiedenis in Nederland en zo'n beetje iedere expert in Nederland heeft er al naar gekeken en uiteindelijk goedgekeurd.quote:Op donderdag 15 oktober 2020 23:30 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Oh boy, je klinkt precies als mijn IT-collega's. En als je dan grip probeert te krijgen op wat de encryptietoepassingen zeggen over veiligheid, dan krijg je van weer een andere collega een lezing over andere vormen van encryptie waar het aan schort en weer een andere collega die uitlegt dat de kwaaie overheid altijd overal bij kan en weer een collega die stelt dat nooit iets geheel veilig is. Ik heb inmiddels wel geleerd dat het tijd kost om je te verdiepen in hoe veilig iets is en dat een belangrijk component vertrouwen in de leverancier is.
Ik mag graag Bits of Freedom volgen en die hebben nog wel wat kanttekeningen (zie hier), al raden ze het gebruik niet af (maar ook niet aan).quote:Op donderdag 15 oktober 2020 23:31 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
In alle eerlijkheid, dit is vermoedelijk een van de meeste gecheckte apps in de geschiedenis in Nederland en zo'n beetje iedere expert in Nederland heeft er al naar gekeken en uiteindelijk goedgekeurd.
Hm, ik mag BoF ook graag maar ik vind ook dat ze geregeld doorschieten, het is maar hoe je er in staat, denk ik.quote:Op donderdag 15 oktober 2020 23:35 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Ik mag graag Bits of Freedom volgen en die hebben nog wel wat kanttekeningen, al raden ze het gebruik niet af (maar ook niet aan).
Ja, dat schiet dan ook niet op, natuurlijkquote:Op donderdag 15 oktober 2020 23:35 schreef Mammietje het volgende:
Ik ben bang dat ik geen knal ga hebben aan die app want ik heb mijn foon echt nooit mee als ik de deur uitga.
Het is niet "nuchter" om gewoon te doen wat je altijd doet tijdens een crisis.quote:Op donderdag 15 oktober 2020 23:30 schreef Jedi_Pimp het volgende:
[..]
Ik kan me behoorlijk ergeren aan vrienden die normaliter wel nuchter en genuanceerd in het leven staan die nu opeens niet willen langskomen omdat je 4 mensen over de vloer hebt in plaats van 3. Kom op zeg.
Ik vind mensen die continu op zo'n ding zitten ook rete-irritant.quote:Op donderdag 15 oktober 2020 23:37 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ja, dat schiet dan ook niet op, natuurlijk
Ik ookquote:Op donderdag 15 oktober 2020 23:38 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Ik vind mensen die continu op zo'n ding zitten ook rete-irritant.
Als iedereen zegt dat je gewoon nuchter moet blijven en gewoon met grote groepen bij elkaar over de vloer blijft gaan en andere dingen zoals normaal doet dan helpt deze halve lockdown niet....quote:Op donderdag 15 oktober 2020 23:38 schreef Tijn het volgende:
[..]
Het is niet "nuchter" om gewoon te doen wat je altijd doet tijdens een crisis.
Jij vindt het overdreven. Maar als iedereen zich nou eens gewoon wél aan de maatregelen houdt, en dus niet vier mensen uitnodigt, maar drie, en niet voor zichzelf (kleine) uitzonderingenquote:Op donderdag 15 oktober 2020 23:30 schreef Jedi_Pimp het volgende:
[..]
Ik kan me behoorlijk ergeren aan vrienden die normaliter wel nuchter en genuanceerd in het leven staan die nu opeens niet willen langskomen omdat je 4 mensen over de vloer hebt in plaats van 3. Kom op zeg.
quote:Op donderdag 15 oktober 2020 23:35 schreef Mammietje het volgende:
Ik ben bang dat ik geen knal ga hebben aan die app want ik heb mijn foon echt nooit mee als ik de deur uitga.
quote:Op donderdag 15 oktober 2020 23:30 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Oh boy, je klinkt precies als mijn IT-collega's. En als je dan grip probeert te krijgen op wat de encryptietoepassingen zeggen over veiligheid, dan krijg je van weer een andere collega een lezing over andere vormen van encryptie waar het aan schort en weer een andere collega die uitlegt dat de kwaaie overheid altijd overal bij kan en weer een collega die stelt dat nooit iets geheel veilig is. Ik heb inmiddels wel geleerd dat het tijd kost om je te verdiepen in hoe veilig iets is en dat een belangrijk component vertrouwen in de leverancier is.
O thuis dan weer wel. Voor als de kids appen.quote:Op donderdag 15 oktober 2020 23:39 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ik ook
Ik heb hem wel meestal in mijn zak maar grappig genoeg in huis bijna nooit bij de hand.
Oh, dat hoeft niet meer, in Windows kun je nu gewoon je Android phone met je PC of laptop verbinden en zolang je phone wifi heeft krijg je de meldingen binnen op je computer. Reuze handigquote:Op donderdag 15 oktober 2020 23:41 schreef Mammietje het volgende:
[..]
O thuis dan weer wel. Voor als de kids appen.
Feitelijk heb ik dat ding daarvoor. Anders bel ik liever met de vaste foon.
Dat tast het hele testbeleid aan. Oorspronkelijk was het ook de bedoeling dat iedereen getest kon worden, ongeacht klachten. Maar dat ging al snel ten onder aan het succes (en slecht inkoopbeleid).quote:Op donderdag 15 oktober 2020 23:40 schreef Claudia_x het volgende:
[..]!
Ik ben ook zo iemand. Ik heb bovendien geen nauwe contacten buiten mijn gezin, dus appgebruik heeft sowieso geen zin. Wat ik daarnaast betreurenswaardig vind is dat de testcapaciteit onvoldoende is om mensen te laten testen die volgens de app in contact zijn geweest met iemand met corona. Dat tast de effectiviteit van de app ernstig aan, maar dat zou in de nabije toekomst kunnen veranderen.
En daarnaast zijn er nog wat privacybezwaren.
Ik ben zo iemand die aan gebruikers uit moet leggen hoe veilig bepaalde IT-oplossingen zijn. Bij ons is dit al maandenlang het thema van de dag en het lukt me maar niet om er een helder verhaal over te krijgen. Lastige materie is het. Ik weet inmiddels wel dat ik nooit moet zeggen dat iets 'veilig' is.quote:Op donderdag 15 oktober 2020 23:41 schreef zalkc het volgende:
[..]guilty, zal het erger maken, ik werk ook nog voor de overheid en de afdeling die vroeger een etage hoger zat heeft de coronaMelder in beheer.
Mijn ervaring is wel dat ik vaak zat dingen tegenkwam die misbruikt konden worden, maar niemand die de tijd of de zin heeft om dat te gaan doen99% van de levens is verschrikkelijk saai te noemen. En ik heb aan best spannende systemen gewerkt
Na alle Justitie taken heb ik bewust voor EZK gekozen omdat ik de strafketen wel beu was. Even geen al te gevoelige data
Dat is toch je eigen keuze.quote:Op donderdag 15 oktober 2020 22:37 schreef zalkc het volgende:
[..]
Nee, ik voel me genaaid.
Ik werk al thuis vanaf maart en heb geen collega gezien sinds dat moment. Ik draag braaf mijn mondkapje vanaf het advies, doe 1 keer in de week boodschappen in mijn eentje, ga niet voor de lol wat shoppen, de enige die ik aangeraakt heb sinds maart zijn mijn dochter van 3 en mijn vrouw (okay, 1 keer liep er een keer iemand tegen me op die niet oplette), ik was blij in juni dat ik weer 1 keer de week naar mijn kroegje kon, waar ik altijd braaf de 1.5 meter heb gehouden en buiten heb gezeten als het weer het toe liet, geen verjaardag gevierd, in de zomer wel naar centerparcs geweest maar bewust de drukte vermeden (kleine wil wel een keertje zwemmen).
Ik heb me dus niet als een heilige gedragen maar heb wel heel bewust de adviezen gevolgd en vaak nog iets strikter erin geweest zelfs. Ik ben niet meteen bang voor het virus, en ik heb een goede indicatie dat ik het in maart al gehad heb, kennis had het ook en ik had zelf koorts, smaakverlies en keelpijn, knap beroerd van geweest een paar dagen. Helaas was testen toen niet mogelijk. Maar ik doe het juist zodat andere mensen ook de ruimte hebben om hun ding te kunnen doen. Je doet het niet voor jezelf in eerste instantie je doet het voor de samenleving.
En ja dan baal ik er behoorlijk van dat een stel asociale varkens die overal schijt aan hebben er nu voor zorgen dat ik weer weken mijn postcode niet meer uitkom. Blijkbaar is de samenleving niet in staat om mij ruimte te bieden, waarom zou ik dan nog wat doen voor de samenleving?
Maar goed, over een paar weken zal het kwartje wel weer vallen als er weer zwaardere maatregelen zijn. Misschien dat ze dan weer ruimte voor elkaar kunnen gaan maken.
Een richtlijn is een richtlijn. Let wel: ik vind het zeer dom en respectloos om de richtlijn met voeten te treden en nu huisfeestjes te gaan organiseren.quote:Op donderdag 15 oktober 2020 23:39 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Jij vindt het overdreven. Maar als iedereen zich nou eens gewoon wél aan de maatregelen houdt, en dus niet vier mensen uitnodigt, maar drie, en niet voor zichzelf (kleine) uitzonderingen
goed praat, zouden we er wellicht een stuk beter voor staan.
Ach, hij hangt er nu standaard aan de oplader. Kost me niet zoveel moeite. Dat wat jij zegt op de pc zetten, dat eh.... klinkt weer te ingewikkeld. Ben al blij dat ik de uit/aan knop weet te vinden.quote:Op donderdag 15 oktober 2020 23:42 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Oh, dat hoeft niet meer, in Windows kun je nu gewoon je Android phone met je PC of laptop verbinden en zolang je phone wifi heeft krijg je de meldingen binnen op je computer. Reuze handig
Ik heb er wel vertrouwen in dat dit op den duur goed gaat komen. De blaastesten zijn in dit verband een mooie ontwikkeling.quote:Op donderdag 15 oktober 2020 23:43 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Dat tast het hele testbeleid aan. Oorspronkelijk was het ook de bedoeling dat iedereen getest kon worden, ongeacht klachten. Maar dat ging al snel ten onder aan het succes (en slecht inkoopbeleid).
Zeker. Dat klinkt heel goed en tijdsbesparend.quote:Op donderdag 15 oktober 2020 23:49 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Ik heb er wel vertrouwen in dat dit op den duur goed gaat komen. De blaastesten zijn in dit verband een mooie ontwikkeling.
Maar dat is toch gewoon omdat mensen in andere landen zich ook nog steeds sociaal gedragen? Als iedereen even een paar weken in z'n huis blijft zitten, wordt dat virus ook niet verder verspreid en zakken de aantallen als een baksteen.quote:Op donderdag 15 oktober 2020 23:46 schreef Jedi_Pimp het volgende:
[..]
Ik heb het al zo vaak gepost, maar het is te makkelijk om de huidige besmettingsaantallen enkel en alleen af te schrijven op gedrag. Kijk naar de besmettingen in andere Europese landen die nu ook gestaag oplopen.
Het is lastig, misschien wel vergelijkbaar met het virus. Het is niet zo dat 1 maatregel het veilig maakt, en er spelen heel veel factoren. Daarnaast moet het wel werkbaar blijven en moet je de creativiteit van gebruikers niet onderschatten. Heb je printscreen uitgeschakeld, gaan ze foto's van het beeldscherm makenquote:Op donderdag 15 oktober 2020 23:45 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Ik ben zo iemand die aan gebruikers uit moet leggen hoe veilig bepaalde IT-oplossingen zijn. Bij ons is dit al maandenlang het thema van de dag en het lukt me maar niet om er een helder verhaal over te krijgen. Lastige materie is het. Ik weet inmiddels wel dat ik nooit moet zeggen dat iets 'veilig' is.
Het liefst zou ik een Snowden in m'n team hebben. Uiteindelijk is dat belangrijk, dat je een aantal goede mensen bij elkaar kunt zetten die je vertrouwt en die zich op de materie kunnen storten. Ik denk dat we inmiddels wel zover zijn, maar dat heeft veel tijd gekost.
Tenzij het toch de wind is, Tijn. Je weet het maar nooit. Of 5G.quote:Op donderdag 15 oktober 2020 23:52 schreef Tijn het volgende:
[..]
Maar dat is toch gewoon omdat mensen in andere landen zich ook nog steeds sociaal gedragen? Als iedereen even een paar weken in z'n huis blijft zitten, wordt dat virus ook niet verder verspreid en vallen de aantallen als een baksteen.
Ja als iedereen binnen blijft en de aantallen blijven toch oplopen, hebben die aluhoedjes misschien toch een punt hahaquote:Op donderdag 15 oktober 2020 23:53 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Tenzij het toch de wind is, Tijn. Je weet het maar nooit. Of 5G.
Het is veel wijder verspreid deze keer.quote:Op donderdag 15 oktober 2020 23:55 schreef Minimunt het volgende:
Ik hoor van veel meer mensen dat ze besmet zijn of in quarantaine moeten i.t.t de eerste golf
Denken jullie dat de tweede golf erger gaat zijn, wetende dat het griepseizoen er ook aan zit te komen?
Volgens mij is de werkvloer een van de grootste bekende besmettingsbronnen, hoor.quote:Op donderdag 15 oktober 2020 23:56 schreef Fer het volgende:
Het is toch opvallend, dat er relatief weinig mensen besmet zijn geraakt in werksituaties, terwijl er normaal zakelijk met elkaar omgegaan is.
Ehm.... even een nieuwtje voor je: Werksituatie is één van de belangrijkste groepen waar mensen besmet raken.quote:Op donderdag 15 oktober 2020 23:56 schreef Fer het volgende:
Als mensen nou eens iets minder klef lopen te doen of dronken in elkaar oor lopen te tetteren zou het ook al een hoop schelen.
Het is toch opvallend, dat er relatief weinig mensen besmet zijn geraakt in werksituaties, terwijl er normaal zakelijk met elkaar omgegaan is.
Dit forum stond dagen, zo niet wekenlang vol met mensen die onze cijfers verklaarden door te stellen dat wij significant lakser en tgendraadser zijn dan onze oosterburen. Geldt dit dan ook voor Tsjechen, vraag ik me afquote:Op donderdag 15 oktober 2020 23:52 schreef Tijn het volgende:
[..]
Maar dat is toch gewoon omdat mensen in andere landen zich ook nog steeds sociaal gedragen? Als iedereen even een paar weken in z'n huis blijft zitten, wordt dat virus ook niet verder verspreid en vallen de aantallen als een baksteen.
Stel nou he.... dat iedereen in zijn eigen huis bleef, geen contacten. Dan raakt er toch ook niemand meer besmet? Het komt toch niet met het drinkwater mee? Of met de wind? Dus dan ligt het toch aan de contacten die mensen hebben?quote:Op vrijdag 16 oktober 2020 00:00 schreef Jedi_Pimp het volgende:
[..]
Dit forum stond dagen, zo niet wekenlang vol met mensen die onze cijfers verklaarden door te stellen dat wij significant lakser en tgendraadser zijn dan onze oosterburen. Geldt dit dan ook voor Tsjechen, vraag ik me af![]()
Gedrag speelt ongetwijfeld een rol, echter zal de tijd (lees: meer onderzoek) uitwijzen wat er nu in veel Europese landen gaande is. Wellicht speelt het weer een grote rol, misschien zit men nu veel meer in slecht geventileerde ruimtes dan in de zomer.
Mijn punt is dat de panische gedragsroepers enigzins pas op de plaats moeten maken, zeker gezien het feit dat dit vaak ook de mensen zijn die de onvoorspelbaarheid en onbegrip van het virus gebruiken als argument in het promoten van een lockdown.
Maar toch, als zelfs Aboutaleb besmet raakt, dan geeft dat wel te denken. Misschien is het contact dat we met anderen hebben en waarvan we menen dat het veilig is toch niet zo veilig. Waar dat 'em dan in zit..?quote:Op vrijdag 16 oktober 2020 00:04 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Stel nou he.... dat iedereen in zijn eigen huis bleef, geen contacten. Dan raakt er toch ook niemand meer besmet? Het komt toch niet met het drinkwater mee? Of met de wind? Dus dan ligt het toch aan de contacten die mensen hebben?
Klopt, dat werkt heel raar in je hoofd. Kennelijk een soort geestelijk voorbereiden op... of afstomping, ik weet niet zo goed wat het is.quote:Op vrijdag 16 oktober 2020 00:04 schreef Minimunt het volgende:
Ik weet nog dat ik deze video begin maart keek en het langzaam zag oplopen. Toen er 20 doden bijkwamen was iedereen in de chat al behoorlijk aangeslagen. Als je de getallen nu ziet denk je 'mwah'. Raar hoe snel het kan lopen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |