Volgens mij speelde dat eerder dit jaar wel, maar sinds de boel zo enorm is opgeschaald, is het weekend-effect een beetje weg.quote:Op zondag 11 oktober 2020 14:24 schreef DireStraits7 het volgende:
Kan iemand bevestigen of ontkennen dat het weekend-effect ook een rol speelt bij het aantal gemelde besmettingen? Ik kan het namelijk niet terugvinden in de cijfers.
Ik waardeer je posts, maar is het mogelijk om gezien de lengte het aantal gemeentes met +10 besmettingen in een spoiler te zetten? Zeker ook aangezien nogal wat users jouw quoten en het nogal wat scrollwerk kost.quote:Op zondag 11 oktober 2020 14:19 schreef _serial_ het volgende:
#COVID19NL statistieken t.o.v. gisteren:
Gemeentes met +10 besmettingen
Die verklaring die ze zelf afgeven mbt tot 30 personen slaat eigenlijk nergens op aangezien die limiet helemaal niet relevant is voor religieuze samenkomsten.quote:Op zondag 11 oktober 2020 14:16 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Ik noteer: geen bron.
Hier wel wat andere bronnen:
https://denhaagfm.nl/2020(...)-gesloten-te-houden/
[..]
https://www.at5.nl/artike(...)-vanwege-coronavirus
[..]
https://www.rijnmond.nl/n(...)op-coronamaatregelen
[..]
Overigens: ik sluit jouw verlaring niet uit, maar er is vooralsnog geen enkel bewijs voor. Waar wél bewijs voor is zijn bv. grootschalige bruiloften.
Nuance in cijfers... Daar kunnen sommige in deze reeks niet zo goed tegen.quote:Op zondag 11 oktober 2020 14:23 schreef Twentsche_Ros het volgende:
[..]
van Dissel verwachtte medio oktober: 2200 Covid-patienten in het ziekenhuis en 400 op de IC.
Dus dan valt het toch alleszins mee.
Het aantal geïnfecteerden zegt niet zo veel. De testcapaciteit is steeds groter, dus ook meer geïnfecteerden.
Maar in hoeverre is dat gelinkt aan het doorgeven van de cijfers aan het RIVM? Ziekenhuisopnames en IC-opnames worden ook in veel gevallen pas na het weekend doorgegeven.quote:Op zondag 11 oktober 2020 14:24 schreef Scrummie het volgende:
[..]
Niet meer nu het testen volgens mij 24/7 doorgaat.
Dat zou betekenen dat ze zich nog beter aan de regels houden dan strikt noodzakelijk.quote:Op zondag 11 oktober 2020 14:25 schreef Elan het volgende:
[..]
Die verklaring die ze zelf afgeven mbt tot 30 personen slaat eigenlijk nergens op aangezien die limiet helemaal niet relevant is voor religieuze samenkomsten.
Heb nu een spoiler halverwege gezet.quote:Op zondag 11 oktober 2020 14:25 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Ik waardeer je posts, maar is het mogelijk om gezien de lengte het aantal gemeentes met +10 besmettingen in een spoiler te zetten? Zeker ook aangezien nogal wat users jouw quoten en het nogal wat scrollwerk kost.
Je kunt natuurlijk ook overwegen de grens wat hoger te leggen dan 10. Met de huidige aantallen kan die wel naar 25, of zelfs nog hoger.
Volgens mij is het grootste probleem dat in de praktijk gebleken is dat de zorg toch veel sneller piept en kraakt dan voorzien/gehoopt was.quote:Op zondag 11 oktober 2020 14:23 schreef Twentsche_Ros het volgende:
van Dissel verwachtte medio oktober: 2200 Covid-patienten in het ziekenhuis en 400 op de IC.
Dus dan valt het toch alleszins mee.
Thoughts and prayersquote:Op zondag 11 oktober 2020 14:26 schreef Scrummie het volgende:
Ik ga vanavond om 8 uur maar weer een keer buiten staan en als een complete mongool een minuut klappen voor de zorg.
Dat is er niet/amper met besmettingen. Het was wel het geval met overlijdens, ik weet niet of dat nog steeds zo is.quote:Op zondag 11 oktober 2020 14:24 schreef DireStraits7 het volgende:
Kan iemand bevestigen of ontkennen dat het weekend-effect ook een rol speelt bij het aantal gemelde besmettingen? Ik kan het namelijk niet terugvinden in de cijfers.
In welke bron kan je dat vinden?quote:Op zondag 11 oktober 2020 14:32 schreef VoMy het volgende:
Van alle nieuwe positieve gevallen vandaag zijn er maar liefst 3000 van 6 oktober of eerder. Lijkt me ook iets dat wel eens wat beter belicht mag worden.
De besluiten worden vandaag en morgen gemaakt, deze laatste cijfers doen er niet meer zo toe.quote:Op zondag 11 oktober 2020 14:33 schreef FalloutVATS het volgende:
Zal mij in ieder geval verbazen als het echt ineens vanaf vandaag gaat afvlakken. Maarja eerst maar eens morgen en dinsdag afwachten.
Als continu hetzelfde percentage met dezelfde vertraging binnenkomt, dan verkleuren de dagelijkse cijfers het beeld niet (echt). Maar geen idee of dat zo is.quote:Op zondag 11 oktober 2020 14:32 schreef VoMy het volgende:
[..]
Dat is er niet/amper met besmettingen. Het was wel het geval met overlijdens, ik weet niet of dat nog steeds zo is.
Van alle nieuwe positieve gevallen vandaag zijn er maar liefst 3000 van 6 oktober of eerder. Lijkt me ook iets dat wel eens wat beter belicht mag worden.
Op dit moment overlegt Rutte met de experts in het Catshuis. Misschien dat ze de cijfers van vandaag nog meenemen met hun besluit, maar wat er morgen en overmorgen gebeurt met de cijfers is al niet meer van belang voor de nieuwe maatregelen.quote:
Dat is niet waar. Rutte zei duidelijk dat de cijfers van vandaag en maandag zouden besluiten.quote:Op zondag 11 oktober 2020 14:36 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Op dit moment overlegt Rutte met de experts in het Catshuis. Misschien dat ze de cijfers van vandaag nog meenemen met hun besluit, maar wat er morgen en overmorgen gebeurt met de cijfers is al niet meer van belang voor de nieuwe maatregelen.
Dat begrijp ik dus niet. Als pas vanaf een kleine 2 weken effecten van maatregelen zichtbaar worden, dan zijn de cijfers van dit weekend en daarna juist cruciaal.quote:Op zondag 11 oktober 2020 14:35 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
De besluiten worden vandaag en morgen gemaakt, deze laatste cijfers doen er niet meer zo toe.
Zou het? Kan me zo voorstellen dat ze 2 scenario's met bijbehorende maatregelen bij de hand houden en nog even de cijfers van maandag en dinsdag (weekcijfers) meepikken in de uiteindelijke beslissing.quote:Op zondag 11 oktober 2020 14:35 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
De besluiten worden vandaag en morgen gemaakt, deze laatste cijfers doen er niet meer zo toe.
Met gunstige cijfers morgen en overmorgen kan er echt nog wel wat gespeeld worden. Het kan precies het verschil betekenen tussen wel of niet de amateursport stilleggen. Of een maximale groepsgrootte van vijf man of tien man.quote:Op zondag 11 oktober 2020 14:36 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Op dit moment overlegt Rutte met de experts in het Catshuis. Misschien dat ze de cijfers van vandaag nog meenemen met hun besluit, maar wat er morgen en overmorgen gebeurt met de cijfers is al niet meer van belang voor de nieuwe maatregelen.
Maar er is wel degelijk overleg tussen Rutte, De Jonge en Van Dissel vandaag. Dus daar zal vast ook wat besproken worden qua maatregelen.quote:Op zondag 11 oktober 2020 14:37 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Dat is niet waar. Rutte zei duidelijk dat de cijfers van vandaag en maandag zouden besluiten.
Het OMT adviseert ook pas morgen bijvoorbeeld.
Inderdaad, dit lees ik nergens en dat zou dan ook bewonderenswaardig zijn.quote:Op zondag 11 oktober 2020 14:32 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
In welke bron kan je dat vinden?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |