Het probleem kan ook angst zijn... Cijfers halen dat niet weg omdat er op internet altijd andere cijfers te vinden zijn die elke andere mening ook onderbouwen.quote:Op donderdag 8 oktober 2020 10:18 schreef LowLands2304 het volgende:
[..]
Goede vraag! Het is gewoon niet duidelijk.
Scholenmeldpunt meldt gewoon dat er een probleem is en daar moet naar gekeken worden.
RIVM weet het niet exact. Zie berichten hiervoor.
Het zou fijn zijn als er daadwerkelijke cijfers komen.
In het originele bericht staat een stuk van de woordvoerder van Scholenmeldpunt:quote:Op donderdag 8 oktober 2020 10:21 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Het probleem kan ook angst zijn... Cijfers halen dat niet weg omdat er op internet altijd andere cijfers te vinden zijn die elke andere mening ook onderbouwen.
Als het gaat om interpretatie van cijfers is Scholenmeldpunt hiermee af, aangezien het niet gaat om objectief cijfers presenteren maar je eigen interpretatie hiervan. Die woordvoerder doet al maandan aan thuisonderwijs en een half uur per week op school. Ik denk dat ze haar kind hier meer schade dan goed mee doet, die heeft straks een flinke leerachterstand.quote:Sandra Roqué (48) uit Dordrecht houdt haar dochtertje van 7 sinds maart wél thuis. Roqué is woordvoerder van het Scholenmeldpunt, dat coronagevallen in de klas registreert. Volgens het platform grijpt het virus al op meer dan 400 scholen om zich heen. „Ik vind de scholen absoluut niet veilig”, zegt Roqué. Haar dochter krijgt een half uur per week les op school en verder doen moeder en kind aan thuisonderwijs. Lachend: „De leerplichtambtenaar heeft mij inmiddels opgegeven, geloof ik.”
Waar is zij precies bang voor? „RIVM, GGD en kabinet blijven maar volhouden dat kinderen nauwelijks een rol spelen in de verspreiding van dit virus, maar dat is niet waar. En ze houden al helemaal geen rekening met de langetermijnschade, die je ook kunt oplopen als je slechts milde klachten hebt.”
Wat bedoel je met angst regeren? Heb je kinderen? Zo ja, in welke leeftijdsklassen? Hoe oud ben je zelf?quote:Op donderdag 8 oktober 2020 10:31 schreef VoMy het volgende:
Zoveelste topic van TS met als doel om iedereen de school uit te krijgen omdat de angst moet regeren. Waarschijnlijk een puber die geen zin heeft in de schoolexamens?
De kans dat ze op weg van of naar school worden aangereden door een auto is waarschijnlijk groter dan dat ze met Covid op een IC belanden.quote:Op donderdag 8 oktober 2020 10:38 schreef galantis het volgende:
Met ongeveer 2.5 miljoen leerlingen in het bao/vo is dit net zo onnozel als vragen 'Moeten we echt wachten tot er een mens op de ic terechtkomt?' Beetje stemmingmakerij met zo'n vraagstelling.
Besmettingen gebeuren simpelweg overal, en ja, ook op scholen.
Ik ben 41 met pleegkinderen en adoptiekinderen van 16, 12, 10 en 8 jaar.quote:Op donderdag 8 oktober 2020 10:37 schreef LowLands2304 het volgende:
[..]
Wat bedoel je met angst regeren? Heb je kinderen? Zo ja, in welke leeftijdsklassen? Hoe oud ben je zelf?
Volgens mij is het helemaal niet zo relevant hoe oud ik zelf ben, en of ik kinderen heb, want ik open niet om de dag een tendentieus topic waarin ik zonder onderbouwing oproep om de scholen te sluiten. Zoals @galantis ook al aangaf, zijn er 2 miljoen schoolgaande kinderen - plaats dat eens in verhouding met je 'wachten tot een leerling op de ic terechtkomt'. Daar bij voorbaat zo bang voor zijn dat je de scholen dichtgooit, dat is de angst laten regeren.quote:Op donderdag 8 oktober 2020 10:37 schreef LowLands2304 het volgende:
[..]
Wat bedoel je met angst regeren? Heb je kinderen? Zo ja, in welke leeftijdsklassen? Hoe oud ben je zelf?
Mag ik vragen waar je je voor jezelf druk om maakt? Stel dat covid nog tot eind 2021 rondwaart, moeten we dan echt tot eind 2021 scholen sluiten enzo? Die ouders realiseren zichzelf toch ook wel dat ze daarmee onherstelbare schade in de opvoeding van hun kind veroorzaken, voor een virus wat ze nagenoeg niet zal raken.quote:Op donderdag 8 oktober 2020 10:37 schreef LowLands2304 het volgende:
[..]
Wat bedoel je met angst regeren? Heb je kinderen? Zo ja, in welke leeftijdsklassen? Hoe oud ben je zelf?
Scholen dicht doen komt vaak van mensen zonder kinderen, net zoals opmerkingen dat je je kind niet thuis wilt omdat ze vervelend zijn.quote:Op donderdag 8 oktober 2020 10:41 schreef VoMy het volgende:
[..]
Volgens mij is het helemaal niet zo relevant hoe oud ik zelf ben, en of ik kinderen heb, want ik open niet om de dag een tendentieus topic waarin ik zonder onderbouwing oproep om de scholen te sluiten. Zoals @:galantis ook al aangaf, zijn er 2 miljoen schoolgaande kinderen - plaats dat eens in verhouding met je 'wachten tot een leerling op de ic terechtkomt'. Daar bij voorbaat zo bang voor zijn dat je de scholen dichtgooit, dat is de angst laten regeren.
De mijne werkt in Duitsland in een kinderdagverblijf; deze week kregen zij en haar collega's een stuk chocola van het bestuur als goedmakertje omdat men "vergeten had" hun te vertellen dat de vader van één van de kinderen positief getest was en dus in quarantaine zat. Dat kind wordt nog dagelijks opgevangen alsof er niets aan de hand is. Het plaatselijke Gesundheitsamt is op de hoogte en vind het ook allemaal wel prima.quote:Op donderdag 8 oktober 2020 10:18 schreef Glazenmaker het volgende:
Mijn vriendin heeft net een baan gekregen op een middelbare school
Waarom moet dat kind naar de dagopvang als papa thuis is?quote:Op donderdag 8 oktober 2020 10:51 schreef DDDDDaaf het volgende:
[..]
De mijne werkt in Duitsland in een kinderdagverblijf; deze week kregen zij en haar collega's een stuk chocola van het bestuur als goedmakertje omdat men "vergeten had" hun te vertellen dat de vader van één van de kinderen positief getest was en dus in quarantaine zat. Dat kind wordt nog dagelijks opgevangen alsof er niets aan de hand is. Het plaatselijke Gesundheitsamt is op de hoogte en vind het ook allemaal wel prima.
In andere Duitse steden en dorpen zijn al kinderdagverblijven gesloten wegens coronagevallen...
Zo dan heb je aardig wat kinderen.quote:Op donderdag 8 oktober 2020 10:31 schreef VoMy het volgende:
Zoveelste topic van TS met als doel om iedereen de school uit te krijgen omdat de angst moet regeren. Waarschijnlijk een puber die geen zin heeft in de schoolexamens?
Ik heb er ook 4. Ik ben het er mee eens dat je sommige mensen zonder kinderen die op deze topic reageren niet serieus moet nemen. Ze begrijpen daar niks van en weten niet wat er speelt op scholen momenteelquote:Op donderdag 8 oktober 2020 10:45 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Scholen dicht doen komt vaak van mensen zonder kinderen, net zoals opmerkingen dat je je kind niet thuis wilt omdat ze vervelend zijn.
Of iemand kinderen heeft is wel degelijk relevant als je de mening van die persoon serieus moet nemen.
Mensen die geen kinderen hebben en roepen dat de scholen dicht moeten neem ik niet serieus.
Het is niet of/of, he? Het is en fietsen en covid.quote:Op donderdag 8 oktober 2020 09:24 schreef DrParsifal het volgende:
Inderdaad lijkt het wat overdreven. Ik begrijp de angst, maar Zweden met scholen voor leerlingen tot 16 jaar open heeft 2 Covid doden voor 20-ers (beide onder de 10) en 26 IC ers (8 onder de 10jaar en 18 tussen de 10 en 19 jaar)
Dat is nog steeds beroerd, maar ik weet niet of het echt gevaarlijker is dan je kind dagelijks 10 km naar en van school laten fietsen.
Tsja, waarom moeten kinderen de dagopvang in wanneer beide ouders vakantie hebben? Waarom halen sommige ouders onder het oog van één van hun kinderen het andere kind op uit de dagopvang om daar "wat leuks mee te gaan doen"?quote:Op donderdag 8 oktober 2020 10:59 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Waarom moet dat kind naar de dagopvang als papa thuis is?
Dat is jouw verplichting*, leerplicht, tenzij je 900 euro wilt dokken.quote:Op donderdag 8 oktober 2020 11:16 schreef LowLands2304 het volgende:
Ik vind dat als er maatregelen genomen moeten worden, dat ze ook eens naar de scholen moeten kijken. Ik heb het dan over de middelbare scholen.
Momenteel zijn er veel kinderen die positief getest zijn. Ze hebben dat op scholen opgelopen. Families thuis kunnen dan ook weer in quarantaine of ze zijn zelf positief getest. Ouders kunnen dan niet werken. Als er ouders zijn die ondernemers zijn dan is dat ook een minpunt.
Ik heb het dus niet over de basisschoolleerlingen, want die verspreiden het virus nauwelijks. Leerlingen op middelbare, hogere scholen en universiteiten die verspreiden het virus dus wel degelijk.
Ik begrijp dat veel ouders de scholen fijn vinden, want dan hebben ze tijd voor zichzelf of kunnen ze thuiswerken voor hun baas, maar als de cijfer zo oplopen en de economie gaat er meer door lijden. Pak de scholen aan!
Voorbeelden voor maatregelen: zorg dat de ventilaties in orde zijn, halve klassen gecombineerd met hybride lessen of geheel hybride lessen.
Maar goed als jij jouw kinderen naar besmette scholen (besmette kinderopvang) wil sturen. Dat is jouw goed recht.
Inderdaad dat klopt wat je zegt. Vooral niet echt zelf kijken en niet zelf verantwoording nemen, maar alles afschuiven op het collectief.quote:Op donderdag 8 oktober 2020 11:23 schreef eragon2890 het volgende:
[..]
Dat is jouw verplichting*, leerplicht, tenzij je 900 euro wilt dokken.
Heb je voorbeelden in NL dat iemand corona op school heeft opgelopen?quote:Op donderdag 8 oktober 2020 11:16 schreef LowLands2304 het volgende:
Ik vind dat als er maatregelen genomen moeten worden, dat ze ook eens naar de scholen moeten kijken. Ik heb het dan over de middelbare scholen.
Momenteel zijn er veel kinderen die positief getest zijn. Ze hebben dat op scholen opgelopen. Families thuis kunnen dan ook weer in quarantaine of ze zijn zelf positief getest. Ouders kunnen dan niet werken. Als er ouders zijn die ondernemers zijn dan is dat ook een minpunt.
Ik heb het dus niet over de basisschoolleerlingen, want die verspreiden het virus nauwelijks. Leerlingen op middelbare, hogere scholen en universiteiten die verspreiden het virus dus wel degelijk.
Ik begrijp dat veel ouders de scholen fijn vinden, want dan hebben ze tijd voor zichzelf of kunnen ze thuiswerken voor hun baas, maar als de cijfer zo oplopen en de economie gaat er meer door lijden. Pak de scholen aan!
Voorbeelden voor maatregelen: zorg dat de ventilaties in orde zijn, halve klassen gecombineerd met hybride lessen of geheel hybride lessen.
Maar goed als jij jouw kinderen naar besmette scholen (besmette kinderopvang) wil sturen. Dat is jouw goed recht.
Ja leerlingen die naast een leerling zaten die corona positief getest waren of docenten die les gaven aan die betreffende klas en naderhand ook corona bleken te hebben.quote:Op donderdag 8 oktober 2020 12:14 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Heb je voorbeelden in NL dat iemand corona op school heeft opgelopen?
Ik vind dit echt te kort door de bocht. Het gaat niet om 900 euro of de gezondheid van je kind.quote:Op donderdag 8 oktober 2020 12:05 schreef LowLands2304 het volgende:
[..]
Inderdaad dat klopt wat je zegt. Vooral niet echt zelf kijken en niet zelf verantwoording nemen, maar alles afschuiven op het collectief.
Dus een soort collectieve coma en niemand die ho roept. Wel bang zijn voor 900 euro en daarmee de gezondheid van je kind en misschien jezelf op het spel zetten. Wat is belangrijker?
Ja of ze moeten de klassen halveren. Dus de ene helft krijgt hybride les en de andere helft van de klas krijgt fysiek onderwijs en dit wisselen, zodat de leerlingen elkaar ook nog kunnen ontmoeten.quote:Op donderdag 8 oktober 2020 12:52 schreef Zwolsboy het volgende:
De scholen dan maar ook in een lockdown?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |