Het artikel gaat om een steekproef en over het algemeen mag je dat dan extrapoleren naar een grotere populatie. Dus je mag wel degelijk zeggen wat Confetti aangeeft en ik geloof daar eerlijk gezegd ook weinig van. De gemiddelde leeftijd is 48 jaar, dus misschien was de doorsnede van de steekproef niet breed genoeg.of helde teveel richting wat oudere mensen.quote:Op zaterdag 3 oktober 2020 11:50 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
Letterlijk nergens in het artikel staat dat het om alle mensen gaat die een infectie hebben gehad.
Voordat je het artikel las, had je al een mening klaarstaan over het artikel zodat je achteraf "fake-news" kon roepen.
Heel makkelijk lees je gewoon over het woord "patiënt" wat letterlijk 10 keer in het artikel wordt benoemd, waarvan 3 keer alleen al in de eerste alinea.
quote:Op zaterdag 3 oktober 2020 12:58 schreef erkel het volgende:
[..]
Het artikel gaat om een steekproef en over het algemeen mag je dat dan extrapoleren naar een grotere populatie. Dus je mag wel degelijk zeggen wat Confetti aangeeft en ik geloof daar eerlijk gezegd ook weinig van. De gemiddelde leeftijd is 48 jaar, dus misschien was de doorsnede van de steekproef niet breed genoeg.of helde teveel richting wat oudere mensen.
Dat zegt niemand.quote:Op zaterdag 3 oktober 2020 13:02 schreef Jed1Gam het volgende:
Ooh we zitten nu dus met minsten 1 miljoen extra chronische zieken, raar dat je er niks van merkt.
Wat een bullshit.
Hè wat?quote:Op zaterdag 3 oktober 2020 13:02 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
Dit gaat om coronapatiënten, niet mensen die geïnfecteerd zijn geweestdit is geen steekproef.
Dit komt rechtstreeks uit het artikel. Het is een onderzoek onder 1000 genezen coronapatienten. Mensen die dus geïnfecteerd zijn geweest. Het is dus wel een steekproef, want er zijn veel meer genezen coronapatienten natuurlijk. Maar of het onderzoek deugdelijk is gebeurd is nu de vraag. Mensen met klachten zijn misschien meer geneigd om mee te werken.quote:Genezen coronapatiënten blijken een halfjaar na hun infectie..
Snap je nou serieus niet wat een patiënt is of doe je gewoon dom om fake news te kunnen schreeuwen?quote:Op zaterdag 3 oktober 2020 13:14 schreef erkel het volgende:
[..]
Hè wat?
[..]
Dit komt rechtstreeks uit het artikel. Het is een onderzoek onder 1000 genezen coronapatienten. Het is dus wel een steekproef, want er zijn veel meer genezen coronapatienten natuurlijk. Maar of het onderzoek deugdelijk is gebeurd is nu de vraag. Mensen met klachten zijn misschien meer geneigd om mee te werken.
Ik vind dit vrij kort door de bocht. Jij merkt er inderdaad misschien niks van. Omdat mensen er vaak ook niet zomaar over praten. Ik leef met iemand samen die na een half jaar nog steeds klachten heeft, waaronder een kortetermijngeheugen dat niet meer helemaal net zo lekker werkt als voor een half jaar geleden. Denk je dat we dat verder aan de grote klok hangen of zo? Juist als mensen chronisch iets mankeren, merk je daar vrij weinig van in het dagelijks leven.quote:Op zaterdag 3 oktober 2020 13:02 schreef Jed1Gam het volgende:
Ooh we zitten nu dus met minsten 1 miljoen extra chronische zieken, raar dat je er niks van merkt.
Wat een bullshit.
Ik snap je inderdaad niet. Waarom is het woord patiënt zo belangrijk. Het gaat om genezen (oud)coronapatienten. Of het nou een miljoen zijn of 500.000 of 30.000. Dat interesseert mij niet. En het gaat om milde klachten:quote:Op zaterdag 3 oktober 2020 13:17 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
Snap je nou serieus niet wat een patiënt is of doe je gewoon dom om fake news te kunnen schreeuwen?
Het is een onderzoek onder coronapatiënten, niet onder besmette mensen.
Er zijn geen miljoen coronapatiënten in Nederland.
Daar kun je dus heel veel Corona doorlopers onder scharen.quote:Dat blijkt uit het eerste grootschalige onderzoek naar patiënten met ‘milde klachten’
Het gaat mij erom dat zo'n artikel als dit enkel gebracht wordt om angst te zaaien.quote:Op zaterdag 3 oktober 2020 13:19 schreef MQBM het volgende:
[..]
Ik vind dit vrij kort door de bocht. Jij merkt er inderdaad misschien niks van. Omdat mensen er vaak ook niet zomaar over praten. Ik leef met iemand samen die na een half jaar nog steeds klachten heeft, waaronder een kortetermijngeheugen dat niet meer helemaal net zo lekker werkt als voor een half jaar geleden. Denk je dat we dat verder aan de grote klok hangen of zo? Juist als mensen chronisch iets mankeren, merk je daar vrij weinig van in het dagelijks leven.
Wow, gewoon wowquote:Op zaterdag 3 oktober 2020 13:24 schreef Jed1Gam het volgende:
[..]
Het gaat mij erom dat zo'n artikel als dit enkel gebracht wordt om angst te zaaien.
Angst zaaien, of mensen bewust maken van. Dat zien jij en ik dus een beetje verschillendquote:Op zaterdag 3 oktober 2020 13:24 schreef Jed1Gam het volgende:
[..]
Het gaat mij erom dat zo'n artikel als dit enkel gebracht wordt om angst te zaaien.
Natuurlijk hou je mensen met klachten, maar 95% is overdreven.
De omschrijving van klachten is zo vaag dat het niet eens duidelijk is of het terug te herleiden is naar Corona. En wat boven is gesteld als je een steekproef houdt en daarvoor een groep uitzoekt die al naar buiten komt met bepaalde klachten kan je er niet gelijk conclusies aan trekken.
Tuurlijk gewoon onzin ook dit, de meeste corona geïnfecteerden worden niet eens opgenomen man. En voor sommige is de griep wat heftiger, dikwijls ligt daar decennia aan roken, drinken, overgewicht, en een ongeremde haat tegen sport aan ten grondslag. Iets met billen branden....quote:
Het is zo belangrijk omdat men in dit topic zonder enige basis probeert te concluderen dat het artikel zegt dat 95% van de besmette gevallen blijvende klachten heeft.quote:Op zaterdag 3 oktober 2020 13:24 schreef erkel het volgende:
[..]
Ik snap je inderdaad niet. Waarom is het woord patiënt zo belangrijk. Het gaat om genezen (oud)coronapatienten. Of het nou een miljoen zijn of 500.000 of 30.000. Dat interesseert mij niet. En het gaat om milde klachten:
[..]
Daar kun je dus heel veel Corona doorlopers onder scharen.
Het beeld wat door het artikel wordt geschetst is dat 95% van alle corona patiënten klachten kunnen/zullen houden. Het was beter geweest als ze de onderzoeksresultaten duidelijker hadden weergegeven.
Als je met iemand samen leeft dan is de kans vrij groot dat jij het ook hebt gehad. Dan zou je dat percentage vanuit de OP dus al flink omlaag halen mocht jij er geen last meer van hebben.quote:Op zaterdag 3 oktober 2020 13:19 schreef MQBM het volgende:
[..]
Ik vind dit vrij kort door de bocht. Jij merkt er inderdaad misschien niks van. Omdat mensen er vaak ook niet zomaar over praten. Ik leef met iemand samen die na een half jaar nog steeds klachten heeft, waaronder een kortetermijngeheugen dat niet meer helemaal net zo lekker werkt als voor een half jaar geleden. Denk je dat we dat verder aan de grote klok hangen of zo? Juist als mensen chronisch iets mankeren, merk je daar vrij weinig van in het dagelijks leven.
Hoeveel van die mensen waren al ernstig ziek, hadden al klachten.quote:Op zaterdag 3 oktober 2020 13:33 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
Het is zo belangrijk omdat men in dit topic zonder enige basis probeert te concluderen dat het artikel zegt dat 95% van de besmette gevallen blijvende klachten heeft.
Dat wordt letterlijk nergens aangegeven.
Er zijn iets minder 13.000 coronapatiënten geweest in Nederland. 95% hiervan heeft blijvende klachten.
Ze waren allemaal "ernstig" ziek.quote:Op zaterdag 3 oktober 2020 13:35 schreef Jed1Gam het volgende:
[..]
Hoeveel van die mensen waren al ernstig ziek, hadden al klachten.
Niks daarover natuurlijk, ook niet als kanttekening.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |