Bij ons bestaat er zoiets als MaMma café bij de verloskundigenpraktijk, dat is een inloopspreekuur op woensdagmorgen waar je je voor kunt aanmelden. Misschien is er zoiets in jouw regio?quote:Op dinsdag 22 september 2020 05:44 schreef Gogo83 het volgende:
Ondanks dat ik nog een week of 15 zwangerschap te gaan heb toch al een vraag.
Tijdens mijn vorige zwangerschap is er Insufficient glandular tissue (igt, oftewel te weinig melkklieren) geconstateerd en heb ik de borstvoeding na een week opgegeven. De kans dat ik een tweede baby volledig van borstvoeding kan voorzien is dan ook minimaal.
Wel waren er destijds nog wat andere omstandigheden die borstvoeding lastig maakten: veel bloedverlies, een baby die niet goed hapte en drie kwartier na de geboorte moest ik naar de ok. Om die reden wil ik wel kijken of ik dit keer een deel van de voeding wel kan geven.
Nu wil ik van tevoren eigenlijk al een consult, maar wat is daarvoor een goede termijn? Zelf denk ik eraan om iets in te plannen rond de 35 weken, dan ben ik ook nog op tijd als prenataal kolven me bijvoorbeeld kan helpen. Zijn er anderen hier die van tevoren een lactatiekundige hebben geraadpleegd?
Ook zit er op ongeveer een half uur rijden een lactatiekundige die gespecialiseerd is in IGT. Mij lijkt het dat ik daar voor een prenataal consult prima heen kan, maar zij zal niet zomaar langs kunnen komen in de kraamweek. Wat is jullie ervaring met bijvoorbeeld videobellen met een lk?
Snap ik (bij ons is er trouwens wel een lactatiekundige present).quote:Op dinsdag 22 september 2020 12:41 schreef Gogo83 het volgende:
Mja, omdat dit best specifieke problematiek is (die zelfs door sommige Ibclc-lactatiekundigen niet goed herkend wordt), denk ik niet dat ik daar helemaal op mijn plek zit.
@:Tink89: ga ik navragen, al staat me er iets van bij dat ze alleen huisbezoeken in haar regio doet.
Maar waarschijnlijk niet gespecialiseerd in het specifieke probleem van Gogo83quote:Op dinsdag 22 september 2020 14:00 schreef Seven. het volgende:
[..]
Snap ik (bij ons is er trouwens wel een lactatiekundige present).
Ik heb er een gehad met volgens mij 30 weken zwangerschap.quote:Op dinsdag 22 september 2020 15:44 schreef Gogo83 het volgende:
De reden dat ik naar die specialist wil is omdat een kennis van mij het ook heeft, bij haar is het pas bij de derde baby vastgesteld. Terwijl ze bij de eerste twee ook hulp van een lactatiekundige heeft gehad en het toen gewoon niet juist gediagnosticeerd is en ook het advies te algemeen bleef. Vandaar.
Nog mensen die ervaring hebben met een prenataal consult? Bij hoeveel weken zwangerschap heb je dat gedaan?
Wat mooi om te lezen dat het bij jouw tweede zo lang goed is gegaan! Thanks voor het delen.quote:Op dinsdag 22 september 2020 20:23 schreef coccinelle het volgende:
[..]
Ik heb er een gehad met volgens mij 30 weken zwangerschap.
Bij ons eerste zijn mijn melkreceptoren (?) nooit goed in gang gezet door verschillende factoren zoals fouten van de kraamzorg, verkeerd advies van CB en een PPD. Hierdoor had ik altijd te weinig melk, wat ik er ook aan deed. Hier ben ik erg verdrietig over geweest.
Bij ons 2e dus een consult met een ibclc lk. Een goed plan gemaakt welke ook meteen in mijn ziekenhuisdossier werd gezet. Er werd gekeken waar vorige keer de problemen lagen in de hoop het te kunnen voorkomen. Het plan werd uitgewerkt op papier voor o.a. de kraamzorg en de verpleging van het ziekenhuis.
Ook mocht ik prenataal kolven vanaf 32 weken (in overleg met de gyn) ivm dysmatuur en mogelijk vroeggeboorte. Hierdoor had ik al wat spuitjes melk klaar liggen voor als Billy wel bijvoeding nodig zou hebben.
Uiteindelijk zijn de spuitjes niet nodig geweest en heb ik Billy 20 maanden zonder problemen mogen voeden met mijn eigen melk.
Ook allemaal dikkebuikenmode helaas...quote:Op zaterdag 26 september 2020 14:07 schreef Aure het volgende:
Zit hier wat tussen? https://gebematernity.com(...)ng/nursing-clothing/
Klopt, sowieso is het hele mama assortiment dit jaar deprimerend daarquote:Op zaterdag 26 september 2020 14:14 schreef Mariposas het volgende:
Bij H&M vond ik eigenlijk alleen dat soort jurkjes. Ik heb alleen net even gekeken en het aanbod wat ze nu hebben vind ik vrij... saai. Maar toen ik er bestelde vond ik dat ze wel leuke jurkjes hadden.
Wat houdt de WHO-norm in?quote:Op donderdag 24 september 2020 19:32 schreef lunapuella het volgende:
Weer de WHO-norm behaald!Het was nooit een doel op zich maar ik vind het toch fijn dat het nu voor de tweede keer gewoon zo soepel gaat.
Ik zit met precies dezelfde vraag! Ik snap die combinatie ook gewoon niet. Als je zwanger bent geef je (over het algemeen) nog geen borstvoeding en als je borstvoeding geeft heb je die ruimt voor de buik niet meer nodig. Wie heeft dit ooit bedacht!? Een man?quote:Op zaterdag 26 september 2020 13:41 schreef SQ het volgende:
voor luna!
Vraagje, heeft iemand tips voor leuke voedingskleding waar niet meteen ruimte in zit voor een 40 weken zwangere buik?
Ik ben niet zo van het laagje op laagje met hemdjes werken waar velen hier zo lyrisch over zijn
Ik draag graag jurken en dan is het fijn als er gewoon een opening aan de voorkant zit waar ik mijn boob uit kan trekken.
Wikkeljurkjes ben ik zelf niet zo'n fan van, dan moet ik alsnog met hemdjes er onder gaan kloten.
Heeft iemand gouden tips?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |