Ook elders staat het al decennia stil. Prachtige theorie maar geen praktische waarde.quote:Op zaterdag 19 september 2020 08:52 schreef PzKpfw het volgende:
[..]
Hier in het Westen ja omdat men destijds de keuze heeft gemaakt voor uranium reactoren te gaan.
Je bent bang voor een uitgebreid getestte batterij, maar wil wel een kerncentrale waarvan is bewezen dat ze op termijn altijd gaan lekken naast je dorp?quote:Op zaterdag 19 september 2020 08:53 schreef Fer het volgende:
[..]
Ik kon er gratis een krijgen in een pilot. Maar durfde het niet aan wegens brandgevaar van zo’n experimenteel apparaat.
Oh ja, Thorium, de brandstof van de toekomst... dat stond in de 80's ook in de KIJK en daarvoor... en..quote:Op zaterdag 19 september 2020 08:28 schreef PzKpfw het volgende:
[..]
Tegenwoordig is men ook bezig met thorium-reactoren. Dat is al veel minder risicovol dan conventionele kernenergie.
De kernlobby blijft gewoon aanslaan als onderdeel van de ideologie bij de wat simpeler rechtse typetjes.quote:Op zaterdag 19 september 2020 08:56 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Oh ja, Thorium, de brandstof van de toekomst... dat stond in de 80's ook in de KIJK en daarvoor... en..
1972 -> https://www.osti.gov/servlets/purl/4372873
1977 -> https://www.kernenergieinnederland.nl/node/140
1980 -> http://moltensalt.org/ref(...)oir/ORNL-TM-7207.pdf
1981 -> https://www.nytimes.com/1(...)t-burns-thorium.html
1986 -> https://link.springer.com/article/10.1007/BF02846334
1987 -> http://large.stanford.edu(...)ordia1/docs/0412.pdf
1992 -> https://www.sciencedirect(...)pii/002954939290124E
etc, etc, etc...
Nu is wind en zonenergie nog goedkoper. Maar wat je wil is tegen 2050 een nagenoeg klimaatneutraal energiesysteem (althans, dat is de ambitie).quote:Op zaterdag 19 september 2020 08:54 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Leugens. Kerncentrales zijn gewoon niet kostenefficiënt. Tenzij de overheid alle kosten en risico’s draagt voor ontwikkeling, bouw en uiteindelijke ontmanteling natuurlijk...
En die nieuwe techniek bestaat enkel op de tekentafel. De praktijkexperimenten zijn erg duur (dank belastingbetalers) en vallen erg tegen. Voordat zoiets op de markt komt is deze eeuw grotendeels voorbij en het is maar zeer de vraag of het ooit een betaalbare optie wordt.
De vraag is: is kernenergie echt CO2 zo neutraal?quote:Op zaterdag 19 september 2020 09:01 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Nu is wind en zonenergie nog goedkoper. Maar wat je wil is tegen 2050 een nagenoeg klimaatneutraal energiesysteem (althans, dat is de ambitie).
Dan is kernenergie niet de vijand. Kernenergie, zonne en windenergie staan samen tegenover fossiele energiecentrales.
Waarom zo dogmatisch tegenstribbelen?
quote:Other experts, such as nuclear energy critics Jan Willem Storm van Leeuwen and Philip Smith, using assumptions less favourable to nuclear energy, have reported an increase in emissions from 117 g/kWh for high-grade ore to 437 g/kWh for low-grade ore.
For comparison, the life-cycle emissions from wind power are 10–20 g/kWh, depending upon location, and from gas-fired power stations 500–600 g/kWh. So depending on your choice of analysis, nuclear power can be viewed as almost as emissions-intensive as gas.
Making the grade
The quantity of known global uranium reserves with ore grades richer than the critical level of 0.01% is very limited. With the 2013 contribution by nuclear energy of about 10% of the world’s electricity generation, the high-grade reserves would at best last several decades. It doesn’t make sense to invest vast amounts of money in a technology that will emit more and more CO2 over time.
Je loopt eerst 10 jaar tegen een gigantische bouwput aan te kijken, en dat uranium of wat dan ook komt ook niet aanwaaien natuurlijk.quote:Op zaterdag 19 september 2020 09:04 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
De vraag is: is kernenergie echt CO2 zo neutraal?
Want die aanname wordt altijd wel erg snel gemaakt.
[..]
Niet volledig neutraal, natuurlijk.quote:Op zaterdag 19 september 2020 09:04 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
De vraag is: is kernenergie echt CO2 zo neutraal?
Want die aanname wordt altijd wel erg snel gemaakt.
[..]
Als tegen 2050 de techniek een flinke stap verder is heb ik er geen problemen mee. Maar met de huidige stand der techniek is kernenergie nu eenmaal een achterhoedegevecht.quote:Op zaterdag 19 september 2020 09:01 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Nu is wind en zonenergie nog goedkoper. Maar wat je wil is tegen 2050 een nagenoeg klimaatneutraal energiesysteem (althans, dat is de ambitie).
Dan is kernenergie niet de vijand. Kernenergie, zonne en windenergie staan samen tegenover fossiele energiecentrales.
Waarom zo dogmatisch tegenstribbelen?
Lang niet. Zeker in vergelijking met echt groene technieken.quote:Op zaterdag 19 september 2020 09:16 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Niet volledig neutraal, natuurlijk.
Een door een onbekende fabrikant in elkaar geflanste lithium batterij voor een leuke subsidie vertrouw ik niet, ondanks dat de techniek al 40 jaar oud is. Ook 18350 cellen kunnen in brand als je ze slecht managed.quote:Op zaterdag 19 september 2020 08:55 schreef Hanca het volgende:
[..]
Je bent bang voor een uitgebreid getestte batterij, maar wil wel een kerncentrale waarvan is bewezen dat ze op termijn altijd gaan lekken naast je dorp?
Dat kan, ik vind het wel een vreemde risicoafweging.
En tegen die tijd is het fatsoenlijk winbare uranium opquote:Op zaterdag 19 september 2020 09:40 schreef Fer het volgende:
[..]
Een door een onbekende fabrikant in elkaar geflanste lithium batterij voor een leuke subsidie vertrouw ik niet, ondanks dat de techniek al 40 jaar oud is. Ook 18350 cellen kunnen in brand als je ze slecht managed.
De meeste kerncentrales daarentegen werken al 50 jaar probleemloos, op een 3 domme ontwerpfouten na.
Enige nadeel is dat je 20 jaar nodig hebt om er 1 te bouwen en dan 60 jaar wil exploiteren. Dan is het 2100
Het eerste waar ze dan om zullen vragen zijn garanties van de overheid...quote:Op zaterdag 19 september 2020 10:23 schreef Hexagon het volgende:
Maargoed, misschien kunnen de kernenergie fanboys hier zelf een energie-cooperatie starten die gaat regelen dat er een kerncentrale gebouwd gaat worden. De Nederlandse wetgeving laat dat toe.
En volgens jullie eigen logica moet het een goudmijn zijn
Klopt... ik heb her niet zo'n moeite mee als een nieuwe techniek enige vorm van subsidie krijgt als blijkt dat het goed is voor het milieu. Maar uiteindelijk moet zoiets zich toch zelf kunnen bedruipen.quote:Op zaterdag 19 september 2020 10:30 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Het eerste waar ze dan om zullen vragen zijn garanties van de overheid...
Zoals hier al eerder gezegd, er is geen concurrentie tussen kernenergie en windenergie. Het is een concurrentie tussen fossiel enerzijds en een heel scala aan alternatieve energiebronnen die nodig zijn om fossiel te vervangen anderzijds.quote:Op zaterdag 19 september 2020 10:34 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Klopt... ik heb her niet zo'n moeite mee als een nieuwe techniek enige vorm van subsidie krijgt als blijkt dat het goed is voor het milieu. Maar uiteindelijk moet zoiets zich toch zelf kunnen bedruipen.
Windparken op zee kunnen inmiddels ook voor 5,5 cent aanbesteden (en ja, ik weet dat de overheid nog wel de aansluiting op het hoogspanningsnet regelt maar kernenergie heeft ook altijd subsidie genoten), laat de kernreactor daar eerst maar eens mee concurreren na meer dan 70 jaar ontwikkeling en praktijkervaring.
Bouw jij dan een windmolenpark zonder overheidssteun? Succesquote:Op zaterdag 19 september 2020 10:23 schreef Hexagon het volgende:
Maargoed, misschien kunnen de kernenergie fanboys hier zelf een energie-cooperatie starten die gaat regelen dat er een kerncentrale gebouwd gaat worden. De Nederlandse wetgeving laat dat toe.
En volgens jullie eigen logica moet het een goudmijn zijn
Exclusief de kosten voor de exportkabel, die inderdaad publiek is, is hier al sprake van.quote:Op zaterdag 19 september 2020 10:50 schreef Heph844 het volgende:
[..]
Bouw jij dan een windmolenpark zonder overheidssteun? Succes
De laatste aanbestedingen van windparken op zee hebben de overheid gewoon geld opgeleverd voor de licentie. Dus dat is geen probleemquote:Op zaterdag 19 september 2020 10:50 schreef Heph844 het volgende:
[..]
Bouw jij dan een windmolenpark zonder overheidssteun? Succes
Anderen waren me al voorquote:Op zaterdag 19 september 2020 10:50 schreef Heph844 het volgende:
[..]
Bouw jij dan een windmolenpark zonder overheidssteun? Succes
Nadeel is toch wel dat als deze centrales boem doen je een groot probleem hebt. Ik ben als het dan moet een voorstander van kleinere modulaire centrales zo iets als het onderstaande bijvoorbeeld. Met bij voorkeur een passief koelsysteem.quote:Op vrijdag 18 september 2020 18:34 schreef hollandia02 het volgende:
Een (rechtse) meerderheid heeft vóór de motie van Dijkhoff (VVD) gestemd voor het op de agenda brengen van kernenergie.
Persoonlijk ben ik er voor dat het uit de taboesfeer getrokken word. De risico's zijn minimaal (Zeker met de hedendaagse centrales met 1600MW per reactor in VK(NIEUWSTE)) en het is een goed alternatief voor fossiele energie. Gezien het co2 vrij is.
Hoe kijken jullie er tegen aan?
Welke centrale deed boem dan? Ze staan al 50 jaarquote:Op zaterdag 19 september 2020 11:03 schreef Megumi het volgende:
[..]
Nadeel is toch wel dat als deze centrales boem doen je een groot probleem hebt. Ik ben als het dan moet een voorstander van kleinere modulaire centrales zo iets als het onderstaande bijvoorbeeld. Met bij voorkeur een passief koelsysteem.
https://www.foodlog.nl/ar(...)erncentrales-bouwen/
Wie moet er wat jou betreft eigenlijk betalen voor de miljarden die het kost om een kerncentrale na gebruik 100 jaar bewaken en daarna te ontmantelen? In de praktijk gaat die rekening nu namelijk naar de overheid.quote:Op zaterdag 19 september 2020 11:06 schreef Fer het volgende:
[..]
Welke centrale deed boem dan? Ze staan al 50 jaar
Maar ook als je die Rolls Royce mini kerncentrales neemt; ze willen de eerste klaar hebben in 2029... de ervaring leert dat 2029 wel 2035 wordt en op dat moment weten we pas wat de echte bouwkosten zijn en of ze naar behoren functioneren. Dan gaan er in Nederland plannen gemaakt worden, vergunningen verleend, er komen nog wat protesten en uitstel, dus dan is er in 2042 een stuk grond en een vergunning waar men mag gaan bouwen.quote:Op zaterdag 19 september 2020 11:03 schreef Megumi het volgende:
[..]
Nadeel is toch wel dat als deze centrales boem doen je een groot probleem hebt. Ik ben als het dan moet een voorstander van kleinere modulaire centrales zo iets als het onderstaande bijvoorbeeld. Met bij voorkeur een passief koelsysteem.
https://www.foodlog.nl/ar(...)erncentrales-bouwen/
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |