Reden waarom wij niet gegaan zijn.quote:Op zondag 15 juni 2025 20:43 schreef borisz het volgende:
Was buurten bij het Houtfestival. Ik hou er wel van. Kleinschalig. Geen hekken. Alleen al 40 jaar hetzelfde. Dat is zowel positief als negatief te benaderen. Incluis die achterban. Alleen dit jaar een afgeschaalde editie.
Geen EK of WK. Mooi weer en volle bak. Alleen de afschaling qua eten en slechts één bar met vier rijen was nu net te weinig. Te lange rijen bij het bier.
Bijprogramma nog altijd hetzelfde. Capoeria, Drakendans enz. Prima.
Alleen qua artiesten geen verdwaalde artiest uit midden Azië of midden Afrika.
quote:Horecaman Michael Kras opent binnenkort een eetcafé aan de Grote Markt. Hij huurt het pand waarin voorheen tapasketen La Cubanita gevestigd was. Viscafé Ed moet uiterlijk in oktober opengaan.
Kras heeft de sleutels van het gebouw aan Grote Markt 21 in januari gekregen. Hij twijfelde eerst over een nieuwe onderneming, omdat zijn bedrijf Spinning Group nog niet zo lang geleden restaurant Kraantje Lek in Overveen heeft overgenomen. Daar wilde hij in eerste instantie zich op focussen. „Maar toen ik dit pand binnenstapte, was ik meteen verkocht. Het stamt uit de zeventiende eeuw en die klassieke charme heeft het pand nog steeds. En het is toch altijd een droom geweest om een zaak op de Grote Markt te hebben. De plek is fantastisch.”
Je ziet in Nederland dat die cafés steeds meer verdwijnen en dat vind ik zonde. Dus hopelijk kunnen we voor zo’n huiselijke cafésfeer zorgen Het stadsplein heeft nog geen viscafé, zegt Kras. „Het sluit mooi aan op wat er al is. Ik wil dat het een gezellig eetcafé wordt met mooie gerechten en goede service.” Spinning Group heeft naast Kraantje Lek ook Parnassia aan Zee, Roast Bar en visrestaurant Fishbar Monk. Hoe wordt dit anders? „Het moet echt een ouderwets eetcafé worden, niet een restaurant”, zegt Kras. „Je ziet in Nederland dat die cafés steeds meer verdwijnen en dat vind ik zonde. Dus hopelijk kunnen we voor zo’n huiselijke cafésfeer zorgen. Dat nieuwe gasten denken dat het viscafé al heel lang bestaat en bij wijze van spreken een vorkje meeprikken. En het is niet per se voor toeristen. Ik hoop dat het een huiskamer voor Haarlemmers wordt en voor iedereen die van vis houdt.”
Qua menukeuzes denkt Kras nu aan sliptong, tataki en een broodje haring. „Maar wel met een twist. En de vis gaan we proberen zo lokaal mogelijk te kopen, in IJmuiden en kwekerijen in Zeeland bijvoorbeeld. ik wil niet te veel uit het buitenland halen.”
Het eetcafé is vernoemd naar Eddie, de zoon van Kras. Momenteel wordt het pand verbouwd en loopt er een vergunningsaanvraag om ook hotelkamers boven het café te realiseren. Viscafé Ed moet uiterlijk in oktober, ’hopelijk september’, opengaan. De vorige huurder, een Haarlemse vestiging van keten La Cubanita, is ongeveer een jaar geleden failliet verklaard.
Dat is natuurlijk wel een dieptepunt ten opzichte van de kwaliteit die Haarlem Jazz bood, één die de hoofdstad van Noord-Holland en gelegen in het meest welvarende deel van Kennemerland recht aandeed. Goede muzikanten, uitstekende wijnen en een gezelschap op stand hebben plaats moeten maken voor schobbejakken van boven het kanaal en wanstaltige artiesten als Lange Frans.quote:Op donderdag 14 augustus 2025 16:16 schreef Scjvb het volgende:
Haarlem Jazz & More 2025: alles wat je wilt weten over de locaties, de artiesten en meer
Bijna weer zover: het jaarlijkse evenement Haarlem Jazz & Morewaarbij voor ieder wat wils.
Maar als vanouds prefereren onder meer wij voornamelijk alle jazzklanken op hoog niveau die ten gehore gebracht zullen worden met daarbij 'n heerlijke consumptie.![]()
![]()
Hoogste tijd voor het programma: https://indebuurt.nl/haar(...)sten-en-meer~322704/
Klopt ergens wel.quote:Op donderdag 14 augustus 2025 16:21 schreef nostra het volgende:
[..]
Dat is natuurlijk wel een dieptepunt ten opzichte van de kwaliteit die Haarlem Jazz bood, één die de hoofdstad van Noord-Holland en gelegen in het meest welvarende deel van Kennemerland recht aandeed. Goede muzikanten, uitstekende wijnen en een gezelschap op stand hebben plaats moeten maken voor schobbejakken van boven het kanaal en wanstaltige artiesten als Lange Frans.
Heel erg jammer, maar ik begrijp het wel. Ik kwam er al 40 jaar en de oude broers zijn intussen ook op leeftijd.quote:Op zaterdag 18 oktober 2025 23:54 schreef fespo het volgende:
Miami "de zaak waar de eigenaren binnen rookte" is gesloten![]()
iemand een idee waarom?
altijd bijzonder gevonden dat de zaak werd gerunt door een stel Marrokaanse broers, en opeens stond er een blonde op leeftijd dame tot laat in de uren achter de kassa, maar de broers waren er ook nog steeds.
niet Shalom?quote:Op zondag 19 oktober 2025 00:06 schreef golfer het volgende:
[..]
Heel erg jammer, maar ik begrijp het wel. Ik kwam er al 40 jaar en de oude broers zijn intussen ook op leeftijd.
Was wel de beste shaormatent in Haarlem.
100% shalom. En dan Holyland.quote:
Nooit geweest en nogal duur(minimum bedrag 30 euro) om te bestellen. Ga het binnenkort wel eens uitproberen.quote:
Deze week Lokanta geprobeerd. Viel niet tegen.quote:Op zondag 19 oktober 2025 09:18 schreef borisz het volgende:
Moest Miami opzoeken![]()
Holyland ook nog nooit geweest.
Beste adressen voor broodje shoarma of en/of doner hoor ik graag
Nou iddquote:Op donderdag 2 oktober 2025 08:12 schreef Symphonic het volgende:
De wannabe Max Verstappens gaan het zwaar krijgen op de Verspronckweg.
Het is daar al meerdere keren flink misgegaan inderdaad.quote:Op zondag 19 oktober 2025 10:57 schreef Blues het volgende:
[..]
Nou iddwat een *** drempel.
Maar wel beter, die man in die hoek kreeg anders steeds auto-visite binnen.
nooit geweest?quote:Op zondag 19 oktober 2025 10:53 schreef golfer het volgende:
[..]
Nooit geweest en nogal duur(minimum bedrag 30 euro) om te bestellen. Ga het binnenkort wel eens uitproberen.
Ik gok dat er in Schalkwijk nog wel een paar hidden gems zijn, maar dit zijn mijn to go's:quote:Op zondag 19 oktober 2025 09:18 schreef borisz het volgende:
Moest Miami opzoeken![]()
Holyland ook nog nooit geweest.
Beste adressen voor broodje shoarma of en/of doner hoor ik graag
Je bedoelt waarschijnlijk die Turkse vrouw met haar stal aan het Julianapark?quote:Op zondag 19 oktober 2025 12:16 schreef fespo het volgende:
De dame in de Cronjestraat met de eet-kar,
Rob Geusquote:Op zondag 19 oktober 2025 12:35 schreef fespo het volgende:
yep bijzondere plek![]()
Bekijk deze YouTube-video
Vandaag dus maar iets besteld om ze uit te proberen.quote:Op zondag 19 oktober 2025 11:59 schreef fespo het volgende:
nooit geweest?![]()
https://www.haarlemsdagbl(...)rmarkt/66929066.html
Nee, het is Shalom grillhouse op de Botermarkt.quote:Op maandag 20 oktober 2025 17:30 schreef Z het volgende:
Ik kan het artikel niet lezen maar is het Holyland?
Ah. Ik ging vroeger best vaak naar Holyland. Bestaat ook al vrij lang volgens mij.quote:Op maandag 20 oktober 2025 17:37 schreef Schanulleke het volgende:
[..]
Nee, het is Shalom grillhouse op de Botermarkt.
Holyland is inderdaad een begrip. Ik ben zelf ook nog nooit bij Shalom geweest.quote:Op maandag 20 oktober 2025 19:23 schreef Z het volgende:
[..]
Ah. Ik ging vroeger best vaak naar Holyland. Bestaat ook al vrij lang volgens mij.
Voor morgen voor het eerst besteld bij ze. Ben benieuwd of het inderdaad zo lekker is.quote:
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |