Precies. Peer review is een betrouwbare manier, het is nogal simpel om te denken dat juist die peers een clubje zijn die ten onrechte voor elkaars malafide wetenschap vouchen zegmaar. Daarnaast gaat "gezond verstand" ook maar tot bepaalde hoogte. Op een gegeven moment zul je iets van iemand moeten aannemen, je kan niet alles zelf gaan verifiëren, dat is onmogelijk.quote:Op woensdag 26 augustus 2020 10:34 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Welke alarmbellen eigenlijk. Je weet dat tegenwoordig steeds meer peer review gewoon openbaar wordt gemaakt, je kunt dan ook precies zien waarover er gediscussierd is bij het artikel en waar voor de reviewers de pijnpunten lagen. Best een leuk inkijkje in hoe het dat process werkt.
[..]
Dit is wel een grappige omdat er nogal wat zaken die mijn gezonde verstand en intuïtie voorbij gaan maar toch zeker zo zijn. Er zijn veel dingen waar je gewoon experimenteel kunt zien dat de natuur en je intuïtie niet persee goed samenwerken.
Tuurlijk kunnen uitkomsten gekocht worden, maar op welk moment ga je iets van iemand aannemen en op welke voorwaarden? Als je gelooft dat kernwapens bestaan, heb je dan persoonlijk de achterliggende theorie geverifieerd of neem je een ander z'n uitkomst voor waarheid aan?quote:Op woensdag 26 augustus 2020 11:09 schreef Mangohout het volgende:
[..]
Ik las een stuk over hoe de veiligheid van vaccins wordt getest. Dit ging specifiek over een bepaald vaccin. De methode van testen leek heel erg aanneembaar en onbevooroordeeld. Maar dit was het totaal niet. Zo stelde dat stukje. Dus wat ik wil zeggen is dat de nethode die in testen beschreven staat die aanneembaar onbevooroordeeld lijken. Toch heel slim in elkaar kunnen zitten om de uitkomst te beinvloeden naar rechts of links. Dus je kunt de testen wel opnieuw gaan uitvoeren maar dan kom je op diezelfde resultaten uit.
Ik ga er bij wetenschappelijke tests net zoals bij peilingen vanuit. Dat de uitkomst kan worden gekocht.
Heel goed gezegd. Zo denk ik er ook over. Zeker nu met de Covid'19. waar wij burgers worden geacht "experts" maar te vertrouwen. Terwijl er zoveel mis kan gaan. Belangenverstrengeling enzovoort. Project Veritas legde al bloot hoe het dodenaantal op malafide wijze wordt opgehoogd. Er wordt door "experts" klakkeloos aangenomen dat overledenen door Covid-19 zijn overleden. Alleen omdat ze bijvoorbeeld niet de moeite willen nemen voor grondig onderzoek van het lichaam. Dit mag gewoon geen wetenschap heten.quote:Op woensdag 26 augustus 2020 11:36 schreef illusions het volgende:
[..]
Precies. Peer review is een betrouwbare manier, het is nogal simpel om te denken dat juist die peers een clubje zijn die ten onrechte voor elkaars malafide wetenschap vouchen zegmaar. Daarnaast gaat "gezond verstand" ook maar tot bepaalde hoogte. Op een gegeven moment zul je iets van iemand moeten aannemen, je kan niet alles zelf gaan verifiëren, dat is onmogelijk.
Wat ook belangrijk is in zoiets is om te kijken wat er beschreven wordt, vaak is de methode van bijvoorbeeld die getallen maken heel transparant. Er is dus vrij duidelijke gedefinieerd wat zij zien als "overleden door Covid-19" en welke methode er is gebruikt om dat te meten. Jij vind die methode niet stringent genoeg dat kan prima dan moet je op zoek naar data die een stringentere methode gebruikte. Maar als de methode goed omschreven en open is er niets malafide aan die getallen, het zijn alleen niet de getallen die jij wilde weten. Dat het daarna gebruikt wordt door derden en dat die er verkeerde conclusies aan hangen is inderdaad een vervelende bijkomstigheid en heel veel wetenschapsjournalistiek is gewoon erg sloppy in hun omschrijvingen, om dingen "begrijpelijk" te maken.quote:Op woensdag 26 augustus 2020 11:39 schreef Mangohout het volgende:
[..]
Heel goed gezegd. Zo denk ik er ook over. Zeker nu met de Covid'19. waar wij burgers worden geacht "experts" maar te vertrouwen. Terwijl er zoveel mis kan gaan. Belangenverstrengeling enzovoort. Project Veritas legde al bloot hoe het dodenaantal op malafide wijze wordt opgehoogd. Er wordt door "experts" klakkeloos aangenomen dat overledenen door Covid-19 zijn overleden. Alleen omdat ze bijvoorbeeld niet de moeite willen nemen voor grondig onderzoek van het lichaam. Dit mag gewoon geen wetenschap heten.
Vaak zijn het echter niet de cijfers die men niet vertrouwt, maar de conclusie die iemand anders eraan hangt. Toch beginnen ze dan de cijfers te wantrouwen, terwijl de wetenschap erachter prima solide kan zijn.quote:Op woensdag 26 augustus 2020 11:56 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Wat ook belangrijk is in zoiets is om te kijken wat er beschreven wordt, vaak is de methode van bijvoorbeeld die getallen maken heel transparant. Er is dus vrij duidelijke gedefinieerd wat zij zien als "overleden door Covid-19" en welke methode er is gebruikt om dat te meten. Jij vind die methode niet stringent genoeg dat kan prima dan moet je op zoek naar data die een stringentere methode gebruikte. Maar als de methode goed omschreven en open is er niets malafide aan die getallen, het zijn alleen niet de getallen die jij wilde weten. Dat het daarna gebruikt wordt door derden en dat die er verkeerde conclusies aan hangen is inderdaad een vervelende bijkomstigheid en heel veel wetenschapsjournalistiek is gewoon erg sloppy in hun omschrijvingen, om dingen "begrijpelijk" te maken.
M.a.w. je ziet in de grafiek "Doden door covid-19" en daar doe je het mee terwijl in de methoden staat "Dood door covid-19 wordt gedefinieerd als gestorven binnen x dagen na positieve corona test".
Wetenschap heeft ook zijn limitaties de crux bij wetenschap is dat die limitaties (bij goede wetenschap) duidelijk zijn aangegeven en ook bediscussieerd waar die limitaties liggen, en dat is weer er belangrijk bij het maken van conclusies. Als dit niet wetenschappelijk was was een veritas er nooit achter gekomen dat deze getallen iets anders weergeven dan blijkbaar wordt aangenomen door derde partijen die het doorgeven.
En in zo'n geval is het dus heel goed om vraagtekens te zetten bij die nummers en te achterhalen wat die nummers nou echt weergeven.
Dus niet van je oom en tante, je leraar gymnastiek, of je buurmeisje? Waarom niet?quote:Op dinsdag 25 augustus 2020 19:02 schreef Summers het volgende:
[..]
Haat voor een groep mensen is ALTIJD aangeleerd en dat kan je alleen van de msm hebben.
Er is nu blijkbaar veel controverse rondom de PCR-test. Dan maakt het logischerwijs niet uit hoeveel dagen erna iemand overlijdt. Het zegt namelijk niet zoveel. Niet voor sceptici. Een vrouw met kanker en zware symptomen kan een ziekenhuis binnenrijden. En na een positieve (PCR) test overlijdt ze dan na twee dagen. Dit hoeft nog geen dood door Corona te betekenen. Maar volgens jou is er dus volgens de hypothetische richtlijn 'twee dagen overleden na positief getest op corona 19` voldoende om dood door croona 19 aan te merken.quote:Op woensdag 26 augustus 2020 11:56 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
M.a.w. je ziet in de grafiek "Doden door covid-19" en daar doe je het mee terwijl in de methoden staat "Dood door covid-19 wordt gedefinieerd als gestorven binnen x dagen na positieve corona test".
Precies.quote:Op woensdag 26 augustus 2020 14:15 schreef TitusPullo het volgende:
[..]
Dus niet van je oom en tante, je leraar gymnastiek, of je buurmeisje? Waarom niet?
Klopt als een bus, voordat er mainstream media was haatte niemand elkaar en liep iedereen hand in hand en zelfs in Jeruzalem is nooit oorlog geweest.quote:Op dinsdag 25 augustus 2020 19:02 schreef Summers het volgende:
[..]
Haat voor een groep mensen is ALTIJD aangeleerd en dat kan je alleen van de msm hebben .
Nee je draait het om jij bedenkt dat dood door covid-19 iets betekent en gaat vervolgens er van uit dat het in een grafiek of cijfers die je gelezen hebt dat betekent. Jij doet de aanname dat de makers van de cijfers iets bedoelen, maar je zoekt niet even na wat ze precies bedoelen. Daar gaat het mis. Ik kan het met je eens zijn dat het misschien niet de meest nuttige cijfers zijn, maar de cijfers zijn niet fout. De eventuele interpretatie ervan misschien wel. Maar als jij dood door covid op mijn hypothetische wijze definieert dan kan die vrouw met kanker prima in de categorie dood door covid vallen. Dan is de categorisering misschien wel onjuist of onjuist verwoord. Als je met een goed wetenschapperlijk onderzoek te maken hebt zou jij bij herhaling op precies dezelfde getallen uitkomen.quote:Op woensdag 26 augustus 2020 14:36 schreef Mangohout het volgende:
[..]
Er is nu blijkbaar veel controverse rondom de PCR-test. Dan maakt het logischerwijs niet uit hoeveel dagen erna iemand overlijdt. Het zegt namelijk niet zoveel. Niet voor sceptici. Een vrouw met kanker en zware symptomen kan een ziekenhuis binnenrijden. En na een positieve (PCR) test overlijdt ze dan na twee dagen. Dit hoeft nog geen dood door Corona te betekenen. Maar volgens jou is er dus volgens de hypothetische richtlijn 'twee dagen overleden na positief getest op corona 19` voldoende om dood door croona 19 aan te merken.
De richtlijnen hiervoor zijn dus niet transparant. De maatregelen die nu worden gevoerd en op welke bewijzen zijn dit ook niet. Jeroen Pols van Viruswaarheid zegt dat de overheid vooral draait over procedures en formaliteiten. ipv dat ze ingaat op de vraag om met de stukken te komen. Waarop de huidige maatregelen zouden zijn gebasseerd en gerechtvaardigd.
Jeroen Pols rond de 22e minuut:
De overheid roept het wantrouwen over zich zichelf af.
Te promoten? Je bedoelt dat ze die vermelden?quote:Op woensdag 26 augustus 2020 14:48 schreef Mangohout het volgende:
De media lopen bijvoorbeeld elke dag de zogenaamde "vele nieuwe" covid 19 besmettingen te promoten. Velen worden hierdoor bang. Maar het is maar de vraag of die angst dan terecht is.
Overloos herhalen en aandikken. Geen kritische vragen stellen. Ja dat heet promoten.quote:Op woensdag 26 augustus 2020 14:59 schreef TitusPullo het volgende:
[..]
Te promoten? Je bedoelt dat ze die vermelden?
Tja wel mee eens herhaling tv viert hoogtij tegenwoordig...quote:Op woensdag 26 augustus 2020 15:42 schreef Mangohout het volgende:
[..]
Overloos herhalen en aandikken. Geen kritische vragen stellen. Ja dat heet promoten.
Ze zijn zo gedienstig dat ze de mededelingen van de overheid niet alleen overnemen, maar ook nog eens aandikken? Zozo.quote:Op woensdag 26 augustus 2020 15:42 schreef Mangohout het volgende:
[..]
Overloos herhalen en aandikken. Geen kritische vragen stellen. Ja dat heet promoten.
Ik begrijp niet wat dat artikel wel of niet probeert te zeggen. Als ik bijv. naar Op1 kijk dan wordt daar alleen maar aangezet op angst.quote:Op woensdag 26 augustus 2020 15:52 schreef TitusPullo het volgende:
[..]
Ze zijn zo gedienstig dat ze de mededelingen van de overheid niet alleen overnemen, maar ook nog eens aandikken? Zozo.
Is dit artikel een voorbeeld van aandikken?
https://www.google.com/am(...)-nut-mondkapjes.html
Helaas wel, ja. Dit geldt zowel voor de letterlijke herhalingen, als voor het feit dat er nog maar zelden iets bedacht wordt dat echt afwijkt van al het andere.quote:Op woensdag 26 augustus 2020 15:49 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Tja wel mee eens herhaling tv viert hoogtij tegenwoordig...
ja ik erger me groen en geel aan de daadwerkelijke herhalingquote:Op woensdag 26 augustus 2020 16:00 schreef TitusPullo het volgende:
[..]
Helaas wel, ja. Dit geldt zowel voor de letterlijke herhalingen, als voor het feit dat er nog maar zelden iets bedacht wordt dat echt afwijkt van al het andere.
Dat artikel trekt een bewering van Van Dissel over het nut van een mondkapjesplicht in twijfel, wat niet voor de hand ligt in een samenleving waar de publieke omroep slaafs achter de overheid omroept.quote:Op woensdag 26 augustus 2020 15:58 schreef Mangohout het volgende:
[..]
Ik begrijp niet wat dat artikel wel of niet probeert te zeggen. Als ik bijv. naar Op1 kijk dan wordt daar alleen maar aangezet op angst.
Ja, ze moeten, net als de reclamejongens, rekening houden met zoveel mogelijk tijdstippen waarop de kijker kan komen binnenzeilen.quote:Op woensdag 26 augustus 2020 16:03 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
ja ik erger me groen en geel aan de daadwerkelijke herhaling
Zometeen na de reclame het nieuws waarin meneer smit zijn trui laat zien[..] reclame [..] Vandaag in het nieuws meneer smit heeft een nieuwe trui [...] meneer smit heeft een nieuwe groene trui [..] dank u wel dit was het nieuws waarin u vandaag zag dat meneer smit een nieuwe trui heeft.
En dat binnen 15 min alsof mensen na 2 minuten al weer vergeten zouden zijn wat ze 2 minuten geleden zagen
Volgens mij is dit is juist omgekeerd. Die eerste zin.quote:Op woensdag 26 augustus 2020 16:05 schreef TitusPullo het volgende:
[..]
Dat artikel trekt een bewering van Van Dissel over het nut van een mondkapjesplicht in twijfel, wat niet voor de hand ligt in een samenleving waar de publieke omroep slaafs achter de overheid omroept.
Ik kijk maar zelden TV,dus ik weet niet wat er bij Op1 zoal wordt vertoond.
Dus toch weer promoten van het dragen van mondkapjes.quote:De studie die Jaap van Dissel van het RIVM gisteren aanhaalde,
om te illustreren dat er geen bewijs is dat een landelijke mondkapjesplicht werkt, geeft hierover geen duidelijkheid.
Ja, ze hebben de auteur van het artikel ernaar gevraagd en die heeft het uitgelegd. Maar dat is alleen maar gebeurd omdat Van Dissel het artikel noemde: ze zijn niet zelf op zoek gegaan.quote:Op woensdag 26 augustus 2020 16:14 schreef Mangohout het volgende:
[..]
Volgens mij is dit is juist omgekeerd. Die eerste zin.
[..]
Dus toch weer promoten van het dragen van mondkapjes.
Wat probeer je dan te zeggen met dat NOS artikel?quote:Op woensdag 26 augustus 2020 16:32 schreef TitusPullo het volgende:
[..]
Ja, ze hebben de auteur van het artikel ernaar gevraagd en die heeft het uitgelegd. Maar dat is alleen maar gebeurd omdat Van Dissel het artikel noemde: ze zijn niet zelf op zoek gegaan.
Ik begrijp niet precies hoe ik me de verhouding van de media tot de overheid moet voorstellen. In dit geval leveren ze kritiek op Van Dissel - concrete kritiek, zoals je die in de alternatieve media zelden of nooit ziet. Ik beschouw dit als een teken dat de media in Nederland niet aan de leiband van de overheid lopen.quote:Op woensdag 26 augustus 2020 16:47 schreef Mangohout het volgende:
[..]
Wat probeer je dan te zeggen met dat NOS artikel?
Exact, maar dan is dit toch ook het punt waarop het fout gaat?quote:Op woensdag 26 augustus 2020 14:57 schreef Bosbeetle het volgende:
Nee je draait het om jij bedenkt dat dood door covid-19 iets betekent en gaat vervolgens er van uit dat het in een grafiek of cijfers die je gelezen hebt dat betekent. Jij doet de aanname dat de makers van de cijfers iets bedoelen, maar je zoekt niet even na wat ze precies bedoelen. Daar gaat het mis. Ik kan het met je eens zijn dat het misschien niet de meest nuttige cijfers zijn, maar de cijfers zijn niet fout. De eventuele interpretatie ervan misschien wel.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |