In het polariseren zijn rijke clubs als PVV en FvD ook erg bedreven hoor. Je bekijkt het vanuit je persoonlijke woede geloof ik een tikje gekleurd.quote:Op zaterdag 22 augustus 2020 13:24 schreef thedeedster het volgende:
[..]
Airfryer protesteert voltijds. Er is maar één duidelijke organisatie in dit gepolariseer en dat is KOZP. Google even op KOZP en subsidie en je weet genoeg.
Ik schrijf nergens dat ik slavernij goed vindt en onderdrukking? Daarnaast is het algemeen bekend dat de producenten van grondstoffen maar weinig krijgen van de winst daarop. Met name in de derde wereldlanden. Maar mijn argument dat een mens een subjectief wezen is die selectief denkt ook sterker maakt wellicht? Met jou als voorbeeld? Want ook jij profiteert mee van wat jij dan de onderdrukking en dergelijke noemt is mijn strekking. En zijn we allen ook links hypocriet bezig.quote:Op zaterdag 22 augustus 2020 13:23 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Welnee, de grootste profiteurs van slavenarbeid zijn niet de consumenten.
[ afbeelding ]
Het is een retorische truuk om mensen tegen elkaar op te zetten. Dat kwartje arbeidskosten zit het hem niet in.
Jou kan ik niet meer serieus nemen nu je zegt dat er "niet zoveel mis" mee is. De slavernij verheerlijker en onderdrukkingsprofeet.
Die politieke partijen zijn niet opgericht om een fictief figuur te stoppen, dus je vergelijking gaat volledig mank.quote:Op zaterdag 22 augustus 2020 13:26 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
In het polariseren zijn rijke clubs als PVV en FvD ook erg bedreven hoor. Je bekijkt het vanuit je persoonlijke woede geloof ik een tikje gekleurd.
Heeft met DNA onderzoek te maken. Er zijn skeletten gevonden van mensen die zwaar arbeid verrichte die geen genetische band hadden met de samenleving waar ze in leefde.quote:
Je had het toch over polariseren in het debat?quote:Op zaterdag 22 augustus 2020 13:27 schreef thedeedster het volgende:
[..]
Die politieke partijen zijn niet opgericht om een fictief figuur te stoppen, dus je vergelijking gaat volledig mank.
OK, die geef ik je.quote:Op zaterdag 22 augustus 2020 13:30 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Je had het toch over polariseren in het debat?
Hunnie doen het ook!!quote:Op zaterdag 22 augustus 2020 13:26 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
In het polariseren zijn rijke clubs als PVV en FvD ook erg bedreven hoor. Je bekijkt het vanuit je persoonlijke woede geloof ik een tikje gekleurd.
Zeker weten.quote:Op zaterdag 22 augustus 2020 13:37 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Polariseren is een naar fenomeen waar toch echt meerdere clubs aan schuldig zijn...
Naar mijn weten waren ze ook vastgeketend.quote:Op zaterdag 22 augustus 2020 13:16 schreef butz0rs het volgende:
[..]
Nee, waarom? Ik vind het juist verhelderend dat ik op deze manier en voorstelling kan maken hoeveel ruimte zo een slaaf op een schip heeft. Niet veel, ik zou ook geen weken in een 747 willen zitten.
Ik profiteer niet van een race naar de bodem. De iets lagere arbeidskosten van een paar cent weegt daar niet tegenop.quote:Op zaterdag 22 augustus 2020 13:27 schreef Megumi het volgende:
[..]
Ik schrijf nergens dat ik slavernij goed vindt en onderdrukking? Daarnaast is het algemeen bekend dat de producenten van grondstoffen maar weinig krijgen van de winst daarop. Met name in de derde wereldlanden. Maar mijn argument dat een mens een subjectief wezen is die selectief denkt ook sterker maakt wellicht? Met jou als voorbeeld? Want ook jij profiteert mee van wat jij dan de onderdrukking en dergelijke noemt is mijn strekking.
quote:Op zaterdag 22 augustus 2020 13:37 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Polariseren is een naar fenomeen waar toch echt meerdere clubs aan schuldig zijn...
Hij onkracht de TT niet echt eigenlijk als ik dit lees:quote:Op zaterdag 22 augustus 2020 11:43 schreef Oostwoud het volgende:
AD: Historicus Emmer: ‘Er wordt gedaan alsof elke plantage een hel op aarde was’
Piet Emmer is de kop van Jut bij nog al wat Black Lives Matter-sympathisanten. De historicus vindt dat ten onrechte wordt gedaan alsof het slavernijverleden de oorzaak is van alle racismeproblemen. ,,We moeten niet de Verenigde Staten kopiëren.’’
Aan het woord is historicus Piet Emmer (75). Hij schreef twintig jaar geleden het standaardwerk Geschiedenis van de Nederlandse slavenhandel. Collega-historici verwijten hem de ernst van de slavenhandel en de rol van Nederland te bagatelliseren. Zelf verwijt hij zijn tegenstanders juist ‘activistisch’ om te gaan met geschiedenis. ,,Daardoor is er geen ruimte meer voor nuance in het huidige racismedebat’’, zegt hij.
Wat mij betreft een mooi en genuanceerd interview. Met name het in de context plaatsen van historische gebeurtenissen spreekt mij aan, als ook het benadrukken dat Afrikanen en Arabieren een veel grotere rol speelden en nog steeds spelen in slavernij. Tot slot klaagt Emmer over het feit dat wetenschap, waaronder geschiedkunde in toenemende mate gepolitiseerd raakt.
Heeft de man een punt?
https://www.ad.nl/binnenl(...)e-wit-is-is-schuldigquote:Wat klopt er volgens u niet aan het beeld van slavernij?
,,Er wordt gedaan alsof elke plantage een hel op aarde was. Dat behoeft nuance. Er is een groot verschil tussen de plantages in het zuiden van de Verenigde Staten en die in bijvoorbeeld Suriname, waar soms meer dan honderd slaven samenleefden met soms maar twee of drie Europeanen. De slaven daar hadden een veel grotere mate van zelfstandigheid dan wel eens wordt gedacht. Zonder dat ik probeer goed te praten wat er aan vreselijks is gebeurd!
Dan woon je in een hut op een onbewoond eiland en jaag je zelf voor voedsel als je echt niet aan economische onderdrukking wil doen of belasting betaald waarvan bijvoorbeeld een deel naar defensie gaat. Hypocriet.quote:Op zaterdag 22 augustus 2020 13:40 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Ik profiteer niet van een race naar de bodem. De iets lagere arbeidskosten van een paar cent weegt daar niet tegenop.
Tsja, de hele wereld staat in verbinding met elkaar. En nu? Nu is elke vorm van kritiek op hedendaagse slavernij hypocriet? Onzin.quote:Op zaterdag 22 augustus 2020 13:45 schreef Megumi het volgende:
[..]
Dan woon je in een hut op een onbewoond eiland en jaag je zelf voor voedsel als je echt niet aan economische onderdrukking wil doen of belasting betaald waarvan bijvoorbeeld een deel naar defensie gaat. Hypocriet.
Het omgekeerde is niet waar. Het viel me alleen op dat Klopkoek de beste man afzeikt omdat zijn verhaal niet in zijn straatje past. Ik verdedig de man niet, daarvoor zal ik eerst zijn persoon en zijn werk moeten bestuderen.quote:Op zaterdag 22 augustus 2020 12:41 schreef probeer het volgende:
[..]
Hij zegt dingen die wel in je rechte straatje passen, dus nu moet en zal die man koste wat kost verdedigd worden want hij heeft gelijk, terwijl je nog nooit wat van hem gelezen hebt of voor dit topic überhaupt wist dat hij bestond?
Dat is toch ook niet zo'n gekke stelling.quote:Op zaterdag 22 augustus 2020 12:38 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Piet Emmer heeft wel meer rare uitspraken gedaan, zoals dat slavernij en kolonialisme voor beschaving heeft gezorgd. Maar "dat mag je niet zeggen".
Dit slaat nergens op.quote:Op zaterdag 22 augustus 2020 18:23 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Het omgekeerde is niet waar. Het viel me alleen op dat Klopkoek de beste man afzeikt omdat zijn verhaal niet in zijn straatje past. Ik verdedig de man niet, daarvoor zal ik eerst zijn persoon en zijn werk moeten bestuderen.
Dat is het wel, en Emmer beseft dat zelf ook wel want als hij daarop wordt gewezen, of wordt doorgevraagd, dan trekt hij al snel de keutel in (om daarna elders, op een ander moment, de keutel weer uit te poepen).quote:Op zaterdag 22 augustus 2020 18:38 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Dat is toch ook niet zo'n gekke stelling.
Slavernij en een bevolking leren lezen en schrijven kunnen prima samengaan. Ik zie daar geen inherent conflict.quote:Beschaving' als in dat de hele bevolking kan lezen en schrijven (om daarmee te beginnen) staat of valt niet met slavernij of kolonialisme. Integendeel.
Het slopen van zelfvoorzienende gemeenschappen, het overbrengen van ziektekiemen, heeft weinig te maken met het brengen van beschaving.
Die man heeft zeker een punt; jammer alleen dat jij ermee aan de haal gaat met je eigen agenda.quote:Op zaterdag 22 augustus 2020 11:43 schreef Oostwoud het volgende:
AD: Historicus Emmer: ‘Er wordt gedaan alsof elke plantage een hel op aarde was’
Piet Emmer is de kop van Jut bij nog al wat Black Lives Matter-sympathisanten. De historicus vindt dat ten onrechte wordt gedaan alsof het slavernijverleden de oorzaak is van alle racismeproblemen. ,,We moeten niet de Verenigde Staten kopiëren.’’
Aan het woord is historicus Piet Emmer (75). Hij schreef twintig jaar geleden het standaardwerk Geschiedenis van de Nederlandse slavenhandel. Collega-historici verwijten hem de ernst van de slavenhandel en de rol van Nederland te bagatelliseren. Zelf verwijt hij zijn tegenstanders juist ‘activistisch’ om te gaan met geschiedenis. ,,Daardoor is er geen ruimte meer voor nuance in het huidige racismedebat’’, zegt hij.
Wat mij betreft een mooi en genuanceerd interview. Met name het in de context plaatsen van historische gebeurtenissen spreekt mij aan, als ook het benadrukken dat Afrikanen en Arabieren een veel grotere rol speelden en nog steeds spelen in slavernij. Tot slot klaagt Emmer over het feit dat wetenschap, waaronder geschiedkunde in toenemende mate gepolitiseerd raakt.
Heeft de man een punt?
Dan lees je niet goed wat ik daar heb neer getypt.quote:Op zaterdag 22 augustus 2020 19:54 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Slavernij en een bevolking leren lezen en schrijven kunnen prima samengaan. Ik zie daar geen inherent conflict.
Of het opzettelijk is gedaan doet helemaal niet ter zake, net zoals intenties irrelevant zijn wanneer het effect uit blijft. De oorlog tegen Irak werd zogenaamd ook met nobele intenties gedaan, maar het brengen van democratie en beschaving was slechts een dun laagje vernis dat al snel verdween onder Bremner en consorten (zoals uitvoerig gedocumenteerd in de 'Shock Doctrine').quote:Het overbrengen van ziektekiemen is ab initio natuurlijk niet iets wat men opzettelijk heeft gedaan. In de vroegere coloniën was het idee van het brengen van beschaving ook niet iets wat onderdeel was van het plan. De Spanjaarden vervingen gewoon de adelklasse en plaatsten zichzelf in de vrijgekomen niche. Bij de colonisatie van Africa was het brengen van beschaving wel degelijk een uitgangspunt.
Neem deze uitspraak:quote:Op zaterdag 22 augustus 2020 20:18 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Die man heeft zeker een punt; jammer alleen dat jij ermee aan de haal gaat met je eigen agenda.
Als de blanken niet naar Afrika waren gegaan hadden ze daar nu nog niet kunnen lezen, schrijven of rekenen en de medische zorg zou nog steeds van een medicijnman komen dus zo raar is die uitspraak nietquote:Op zaterdag 22 augustus 2020 12:38 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Piet Emmer heeft wel meer rare uitspraken gedaan, zoals dat slavernij en kolonialisme voor beschaving heeft gezorgd. Maar "dat mag je niet zeggen".
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |