Laten we maar hopen dat het uit paniek is... Begin toch steeds meer mijn twijfels te krijgen.quote:Op maandag 17 augustus 2020 20:02 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Dit ja. Ze hebben de illusie dat elke besmetting voorkomen moet worden, dat zou gewoon niet het doel moeten zijn, dat is niet realistisch. Alsof ze het grote plaatje uit paniek helemaal uit het oog verloren zijn..
Meer testen = meer besmettingen. Het is nog steeds laag en je ziet het niet terug in sterfte of ziekenhuisopnames.quote:Op maandag 17 augustus 2020 20:03 schreef Elan het volgende:
[..]
Men besluit geen persconferentie en maatregelen op basis van dagcijfers.
Morgen kan zomaar weer de 600 of 700 worden aangetikt. De tendens van de afgelopen 2 weken is een toename, en een waarschuwing hebben we al gehad.
Tweede golf weet ook niemand of die komt, maar toch kraaien 'experts' er al een half jaar over.quote:Op maandag 17 augustus 2020 20:19 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
inderdaad, omdat niemand het weet.
Pas op, voorbije het weet wordt je verbannen naar BNWquote:Op maandag 17 augustus 2020 20:26 schreef Rlz12 het volgende:
[..]
Laten we maar hopen dat het uit paniek is... Begin toch steeds meer mijn twijfels te krijgen.
Hier ben ik eigenlijk ook wel een voorstander van. Er wordt alleen maar dood en verderf in de media geschreven over Corona, lockdowns, maatregelen, foei, verbieden van dit, dat, zus, zo, bijna niets wordt meer geschuwd.quote:Op maandag 17 augustus 2020 18:26 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Ik zou graag eens een wat bredere discussie zien - ook in de media - over hoe gevaarlijk corona nu eigenlijk daadwerkelijk is, en of er ook eens wordt nagedacht over een plan B in geval een (werkend) vaccin er voorlopig niet komt.
Maar elke aanzet tot zo'n discussie lijkt direct stuk te lopen op verwijzingen naar de situatie en de cijfers in maart, enorm frustrerend.
Ja, en als die niet komt, dan kan dat natuurlijk enkel en alleen komen door de maatregelen. Zo zijn ze dan ook wel weer. Uiteindelijk kunnen ze het altijd zo draaien dat het niet heeft gelegen aan de regering of het omt:quote:Op maandag 17 augustus 2020 20:27 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Tweede golf weet ook niemand of die komt, maar toch kraaien 'experts' er al een half jaar over.
Hoeven ook geen exacte nummers te zijn maar speel nou eens open kaart met het volk over de verhouding tussen de situatie van maart en die van nu.
Lijkt me ook het meest waarschijnlijke scenario.quote:Op maandag 17 augustus 2020 20:30 schreef Jazeg het volgende:
Waarschijnlijk is het percentage weer gestegen. Dus minder afgenomen tests en ongeveer hetzelfde aantal positieven. Die cijfers krijgen wij pas morgen maar die zullen zij al hebben.
Wij weten hier niet precies wat Rutte waarschijnlijk al wel weet.quote:Op maandag 17 augustus 2020 20:27 schreef Landgeld het volgende:
[..]
Meer testen = meer besmettingen. Het is nog steeds laag en je ziet het niet terug in sterfte of ziekenhuisopnames.
Wel goed voor de groepsimmuniteit.quote:Op maandag 17 augustus 2020 20:30 schreef Jazeg het volgende:
Waarschijnlijk is het percentage weer gestegen. Dus minder afgenomen tests en ongeveer hetzelfde aantal positieven. Die cijfers krijgen wij pas morgen maar die zullen zij al hebben.
Dat postte iemand toch ook vanochtend? Percentage positieve testen was toch gestegen naar 4,5%?quote:Op maandag 17 augustus 2020 20:34 schreef Elan het volgende:
[..]
Lijkt me ook het meest waarschijnlijke scenario.
Je ziet het wél terug in ziekenhuisopnames.quote:Op maandag 17 augustus 2020 20:27 schreef Landgeld het volgende:
[..]
Meer testen = meer besmettingen. Het is nog steeds laag en je ziet het niet terug in sterfte of ziekenhuisopnames.
Linkje? Ik zoek er al wanhopig naar maar kan alleen die van twee weken terug vinden.quote:Op maandag 17 augustus 2020 20:36 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Dat postte iemand toch ook vanochtend? Percentage positieve testen was toch gestegen naar 4,5%?
Staat haaks op de keuze om voor aantal positieve tests geen signaalwaarde in te stellen op het dashboard, omdat hieraan geen vergaande conclusies verbonden konden worden. Leidt er ook toe dat niemand meer weet waar die aan toe is en dan kan je wel dag zeggen tegen het draagvlak binnen de samenlevingquote:Op maandag 17 augustus 2020 20:30 schreef Jazeg het volgende:
Waarschijnlijk is het percentage weer gestegen. Dus minder afgenomen tests en ongeveer hetzelfde aantal positieven. Die cijfers krijgen wij pas morgen maar die zullen zij al hebben.
Als je aantal positieve optelt van een week, en daar een hussel over doet met aantal afgenomen tests van de GGD labs (er zijn ook andere labs dan ggd) kan je wel zeggen dat het percentage is gestegen t.o.v. vorige week.quote:Op maandag 17 augustus 2020 20:36 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Dat postte iemand toch ook vanochtend? Percentage positieve testen was toch gestegen naar 4,5%?
Ik vind het ook erg bijzonder.quote:Op maandag 17 augustus 2020 20:25 schreef Landgeld het volgende:
Geen enkele nieuwe ziekenhuisopnames. Belachelijk deze persconferentie en mogelijk extra maatregelen...
Dit is juist, daarbij is het hooikoorts seizoen ook langzaam aan het einde aan het raken, dus mensen met vage klachten die op Corona lijken zouden wel eens minder kunnen laten testen, terwijl de testbereidheid wel eens verder toegenomen kan zijn. BCO is gedeeltelijk een reden, maar ik geloof niet dat die duizenden gevallen extra positief oplevert.quote:Op maandag 17 augustus 2020 20:38 schreef Rlz12 het volgende:
[..]
Bovendien hoeft een gestegen percentage echt helemaal niks te zeggen. Misschien hebben eerder wel veel meer mensen zich laten testen met geen klachten en is dat nu voorbij of zijn er door goed BCO meer mensen in die kringen getest (waarvan bekend is dat deze een groter percentage positieven opleveren).
quote:Op maandag 17 augustus 2020 20:38 schreef Elan het volgende:
[..]
Linkje? Ik zoek er al wanhopig naar maar kan alleen die van twee weken terug vinden.
Dacht ook dat die altijd dinsdag kwamen
quote:
Zelfs de mondkapjes in Amsterdam en Rotterdam zijn er nog geen 2 weken.quote:Op maandag 17 augustus 2020 20:41 schreef galantis het volgende:
[..]
Ik vind het ook erg bijzonder.
Op de dag van de vorige persconferentie was de besmettingstoename nota bene een stuk hoger dan vandaag.
Waar zijn die 'oplopende besmettingen'?
Wat voor cijfers hadden ze dan willen zien de afgelopen twee weken? Meteen naar 0? Sjongejonge.
Eens.quote:Op maandag 17 augustus 2020 20:32 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Hier ben ik eigenlijk ook wel een voorstander van. Er wordt alleen maar dood en verderf in de media geschreven over Corona, lockdowns, maatregelen, foei, verbieden van dit, dat, zus, zo, bijna niets wordt meer geschuwd.
Maar een plan B lijkt er helemaal niet (meer) te zijn, of niemand durft daar (nog) over te beginnen. En de media stookt het vuurtje steeds maar weer verder op.
Begrijp mij niet verkeerd, ik ben echt niet tegen maatregelen, maar wel proportioneel, zo hadden we naar mijn idee best al bepaalde dingen voor de buitenruimte verder kunnen versoepelen onder voorwaarden (terugdraaien als er toch problemen uitkomen) Maar in plaats daarvan sluiten we recreatiegebieden, parken stranden, parkeerplaatsen, voeren we mondkapjes in winkelgebieden in (onder mom van experiment) want de 1,5 meter is natuurlijk wel de heilige graal die alle problemen oplost.
Als zelfs sensatieblad Hln.be dit al schrijft.quote:20-jarige vrouw overleden in Vlaanderen
Op 14 augustus is in een Vlaams ziekenhuis een 20-jarige vrouw overleden aan de gevolgen van Covid-19. Sciensano bevestigt in Het Nieuwsblad dat het slachtoffer chronische onderliggende aandoeningen had.
Eerder overleden in ons land ook al een meisje van 3 jaar oud, een meisje van 12 en een vrouw van 18 jaar. Het blijft echter zeer uitzonderlijk dat jonge patiënten overlijden aan de gevolgen van het coronavirus.
Die herbezinning gaat voorlopig niet gebeuren.quote:Op maandag 17 augustus 2020 18:26 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Ik zou graag eens een wat bredere discussie zien - ook in de media - over hoe gevaarlijk corona nu eigenlijk daadwerkelijk is, en of er ook eens wordt nagedacht over een plan B in geval een (werkend) vaccin er voorlopig niet komt.
Maar elke aanzet tot zo'n discussie lijkt direct stuk te lopen op verwijzingen naar de situatie en de cijfers in maart, enorm frustrerend.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |