quote:Falcon 9
Falcon 9 is een tweetrapsraket uit de Falcon-reeks, ontworpen en gebouwd door SpaceX. De Falcon 9 maakte in 2010 zijn introductievlucht. Het raketontwerp is sindsdien stapsgewijs geüpgraded waardoor de prestatiekracht flink toenam. De "9" in de naam "Falcon 9" verwijst naar de samenstelling van negen Merlin 1-raketmotoren in de "core-booster". Deze eerste trap is ontwikkeld om meerdere keren te gebruiken en werd in "vlucht 32" op 31 maart 2017 voor het eerst daadwerkelijk opnieuw ingezet na gebruik in "vlucht 23" op 8 april 2016. Door deze ontwikkeling kan Spacex naar verwachting tot 30% besparen op de kosten per lancering vanaf begin 2018. De Falcon 9 is sinds 2017 op jaarbasis de meest gelanceerde draagraket van de wereld. In november 2018 werd de Falcon 9 Block-5 door NASA's Launch Services Program gecertificeerd als categorie 3 lanceertuig. Daarmee wordt de Falcon 9 uiterst betrouwbaar geacht en is de raket goedgekeurd voor lanceringen van NASA's duurste satellieten en ruimtesondes. SpaceX groeide door het succes van de Falcon 9, waarmee er in 2018 twintig lanceringen werden uitgevoerd, uit tot de marktleider op het gebied van lanceringen.
https://nl.wikipedia.org/wiki/Falcon_9
quote:Falcon Heavy
De Falcon Heavy is een zeer krachtige deels herbruikbare commerciële draagraket uit de Falconraketfamilie van het Amerikaanse ruimtevaartbedrijf SpaceX die gebaseerd is op de Falcon 9. Hij maakte op 6 februari 2018 zijn ingebruiknamevlucht en werd een half jaar later door de USAF EELV-gecertificeerd. De Falcon Heavy wordt in staat geacht 63.800 kg aan nuttige lading in een lage aardbaan te brengen, 26.700 kg naar een geostationaire baan, 16.800 kg naar Mars en 3.500 kg naar Pluto. Daarmee is de Falcon Heavy de krachtigste nu beschikbare raket van de wereld, en de krachtigste commerciële raket ooit. Alleen de Saturnus V maanraket (laatste vlucht in 1973) en de Russische Energia (die na slechts twee proefvluchten werd geannuleerd) konden meer vracht vervoeren. De Falcon Heavy is een gedeeltelijk herbruikbare draagraket waarbij de twee boosters en de eerste trap (centercore) in principe kunnen landen.
https://nl.wikipedia.org/wiki/Falcon_Heavy
quote:Dragon 1 (cargo)
Dragon, ook bekend als Dragon 1 of Cargo Dragon was het eerste ruimtevaartuig uit de Dragon-reeks van het Amerikaanse ruimtevaartbedrijf SpaceX. Het was een herbruikbaar, onbemand, commercieel bevoorradingsschip dat met subsidies van NASA werd ontwikkeld onder het Commercial Orbital Transportation Services-programma. Met zijn eerste onbemande vlucht in december 2010 werd Dragon het eerste commerciële ruimtevaartuig dat succesvol op aarde terugkeerde. Op 25 mei 2012 voltooide een Dragon als eerste commerciële ruimtevaartuig een rendez-vous met het ISS. NASA had SpaceX gecontracteerd om met de Dragon vracht naar het ISS te brengen onder het CRS-1 contract van het Commercial Resupply Services-programma. Regelmatige vluchten werden tussen oktober 2012 april 2020 uitgevoerd. Nadat de Dragon van missie CRS-20 op 7 april 2020 in de Grote Oceaan landde wordt de Dragon 1 opgevolgd door de Dragon 2-Cargo. SpaceX heeft dertien Dragon-1-capsules gebouwd, waarvan er één verloren ging.
https://nl.wikipedia.org/wiki/SpaceX_Dragon
quote:Dragon 2 (Cargo en Crew)
De Dragon 2, met de versies Crew Dragon en Cargo Dragon is de tweede generatie Dragon-ruimtevaartuigen van het Californische ruimtevaartbedrijf SpaceX die samen met de Boeing Starliner namens NASA-bemanningen naar het ISS moet gaan brengen onder het Commercial Crew-programma. De Crew Dragon wordt ook voor commerciële klanten ingezet en kan maximaal vier ruimtevaarders vervoeren. De Dragon 2 is een doorontwikkeling van de Dragon 1 waarmee SpaceX van 2012 tot en met 2020 vracht naar het ISS bracht. Naast een bemande uitvoering werkt SpaceX ook aan een uitgekleed Dragon 2-ontwerp voor onbemande bevoorradingsmissies van NASA's CRS 2-programma, dat in 2019 van start ging.
De eerste onbemande testvlucht van de Crew Dragon werd op 2 maart 2019 gelanceerd. De bemande testvlucht werd op 30 mei 2020 gelanceerd. Reguliere bemande vluchten beginnen volgens planning eind augustus 2020.
https://nl.wikipedia.org/wiki/Dragon_2
quote:Starship
Starship is een tweetrappig al dan niet bemand zeer zwaar lanceersysteem in ontwikkeling van SpaceX. De boostertrap van Starship, die nodig is om de aarde te verlaten, heet Super Heavy. De Naam Starship slaat op zowel tweedetrap met een compartiment voor bemanning, vracht of satellieten als op de eerste-en-tweede trap als geheel.
Starship vormt een volledig herbruikbaar ruimtevaartuig dat is bedoeld om 100 tot 150 ton aan vracht of tot 100 mensen per vlucht in de ruimte te brengen. In expendable mode zou dat zelfs 250 ton kunnen zijn. Vluchten naar Mars (en terug) behoren tot de mogelijkheden. Door de mogelijkheid tot bijtanken in de ruimte kunnen die hoeveelheden ook op mars of op de maan landen.
Een aangepast Starship is ook een van de drie ontwerpen die NASA heeft opgenomen in de voorselectie voor de bemande maanlander(s) van het Artemisprogramma en in de race zijn voor definitieve selectie.
Het eerste conceptontwerp werd op 27 september 2016 door SpaceX oprichter en ceo Elon Musk op het International Astronatical Congress gepresenteerd als Interplanetairy Transport System. Een jaar later werd een verkleind, makkelijker haalbaar ontwerp met een bredere inzetbaarheid gepresenteerd met de naam Big Falcon Rocket. In 2018 werden nog enkele aanpassingen aan het ontwerp gedaan waaronder een verlenging, een versimpeld landingsgestel met geïntegreerde stuurvleugels en de keuze om de raket van roestvaststaal in plaats van koolstofvezel te bouwen. Het project staat onder directe leiding van Musk zelf. Met de ontwikkeling van de Starship is zo'n vijf miljard dollar gemoeid.
Het eerste prototype van het Starship werd op 28 september 2019 voltooid. Een maand daarvoor werd het voorbereidende Starhopperprogramma waarbij men met een testraket korte vluchten maakte om met de voor Starship ontwikkelde Raptormotoren te leren vliegen en landen afgerond. Anno 2020 worden in hoog tempo prototypes gebouwd en getest waarbij de brandstoftanks de eerste bottleneck waren en verschillende prototypes explodeerden. Op 27 april 2020 doorstond voor het eerst een brandstoftank de cryogene druktest. Elon Musk wil Starship zo snel als mogelijk in bedrijf kunnen nemen. Er wordt gestreefd naar een eerste bemande vlucht langs de Maan in 2023.
Elon Musk wil in de toekomst met Starship, de Falcon 9, de Falcon Heavy en de (bemande en onbemande) Dragon 2 vervangen. Bemande maanlandingen en marslandingen, satellietlanceringen, bijtankvluchten en eventueel zelfs langeafstandsvluchten op aarde behoren tot de mogelijkheden.
https://nl.wikipedia.org/wiki/Starship_(SpaceX)
Starhopper:![]()
Starship Mk1:![]()
Starship:
Starship Moon:
quote:Launch schedule (21-07) (SpaceXNow):
NET Jul 25 2020 - Falcon 9 - SAOCOM 1B
Launch site: SLC-40
NET Jul 2020 - Falcon 9 - Starlink-9 (L10)/SXRS-1
Launch site: LC-39A
NET Jul 2020 - Falcon 9 -Starlink-10 (L11)
Launch site: SLC-40
NET Aug 2020 - Falcon 9 - SXM-7
Launch site: SLC-40
NET Aug 2020 - Falcon 9 -Starlink-11 (L12)
Launch site: SLC-40
NET Aug 2020 - Falcon 9 -Starlink-12 (L13)
Launch site: LC-39A or SLC-40
NET Aug 2020 - Falcon 9 -Starlink-13 (L14)
Launch site: LC-39A or SLC-40
NET Aug 2020 - Falcon 9 -Starlink-14 (L15)
Launch site: LC-39A or SLC-40
NET Sep 2020 - Falcon 9 -Starlink-15 (L16)
Launch site: LC-39A or SLC-40
NET Sep 2020 - Falcon 9 - SXM-8
Launch site: SLC-40
NET Sep 2020 - Falcon 9 -Starlink-16 (L17)
Launch site: LC-39A or SLC-40
NET Sep 2020 - Falcon 9 -Starlink-17 (L18)
Launch site: LC-39A or SLC-40
30 Aug 2020 - Falcon 9+Dragon 2 (Crew) - Crew-1
Launch site: LC-39A
NET Sep 30 2020 - Falcon 9 -GPS III-4
Launch site: LC-39A or SLC-40
NET Oct 2020 - Falcon 9 - Turksat 5A
Launch site: LC-39A or SLC-40
NET Oct 30 2020 - Falcon 9+Dragon 2 (Cargo)- CRS-21
Launch site: SLC-40
NET Nov 10 2020 - Falcon 9 - Sentinel-6A Michael Freilich
Launch site: VAFB, SLC-4E
NET Nov 2020 - Falcon 9 - Smallsat Rideshare 1
Launch site: VAFB, SLC-4E
TBD 2020 - Falcon 9 - SARah 1
Launch site: VAFB, SLC-4E
TBD 2020 - Falcon 9 - Smallsat Rideshare 2
Launch site: LC-39A or SLC-40
NET Dec 2020 - Falcon 9 - SSO-1
Launch site: VAFB, SLC-4E
NET Jan 2021 - Falcon 9 -GPS III-5
Launch site: LC-39A or SLC-40
NET Oct 2021 - Falcon 9+Dragon 2 (Crew) - Space Adventures
Launch site: LC-39A
TBD 2023 - Starship - Dear Moon/Yusaku Maezawa
Launch site: -
NET May 2024- Starship - Mars Cargo
Launch site: -
NET Sep 2024- Starship - Mars Crew
Launch site: -
Bij de lancering hadden ze wel een model van Dragonquote:Op zondag 2 augustus 2020 19:52 schreef Nieuwschierig het volgende:
Toen ik naar de Apollo splashdowns keek zaten Chriet Titulaer en Henk Terlingen tenminste nog met schaalmodellen uit te leggen wat er gebeurde
Prima TT tochquote:Op zondag 2 augustus 2020 19:54 schreef Vriezzer het volgende:
Ik ben slecht in TT's. Dus mods, voel je vrij om er wat creatievers van te maken.
Alleen iets met hop ontbreekt nogquote:
Zet dan ff hop achter SN5quote:
Hop, gelijk gedaan.quote:
quote:
Musk drinkt terwijl hij nog aan het kauwen is, net als mijn oma. Bahquote:
quote:
quote:Op zondag 2 augustus 2020 20:05 schreef Nikonlover het volgende:
Hij heeft duidelijk geen zin in het masker![]()
![]()
[ afbeelding ]
Over een minuut gaat ie weer koffie drinkenquote:
Hij zit toch op een kruk met wieltjes? Ziet er nog hoog uit zoquote:Op zondag 2 augustus 2020 20:09 schreef Nikonlover het volgende:
Wat zit die kerel te filmen?Achterkant van de schermen? Er is toch niets te zien als je met je camera zo laag op een stoeltje zit
Moiraquote:Op zondag 2 augustus 2020 20:10 schreef Moira het volgende:
Heujj een topic
Ik heb eerder vandaag wat tijden opgeschreven, voor mezelf maar kan ook wel hier posten (fouten voorbehouden)
Jaa! Een lijstje met ge-update tijdenquote:Op zondag 2 augustus 2020 20:10 schreef Moira het volgende:
Heujj een topic
Ik heb eerder vandaag wat tijden opgeschreven, voor mezelf maar kan ook wel hier posten (fouten voorbehouden)
20:11 Close & lock nosecone
20:36 Re-entry into atmosphere, expected loss of signal (6 min) & entry interface
20:42 Communications signal back
20:44 3 drogue shutes for stabilization (1 min)
20:45 4 main parashutes (3 min) slow down from 350mph to 15/16mph
20:48 Splashdown
~20:50 2 control recovery teams check safe approach
Attach rigging equipment (~30 min)
~21:20 Main recovery ship arrives
~21:25 Hoist into nest
~21:45 Crew out of side hatch
Heb telkens als ze weer iets van tijden noemden in de stream gauw meegeschreven en omgerekendquote:Op zondag 2 augustus 2020 20:11 schreef Nikonlover het volgende:
[..]
Jaa! Een lijstje met ge-update tijden
quote:Op zondag 2 augustus 2020 20:10 schreef Moira het volgende:
Heujj een topic
Ik heb eerder vandaag wat tijden opgeschreven, voor mezelf maar kan ook wel hier posten (fouten voorbehouden)
20:11 Close & lock nosecone
20:36 Re-entry into atmosphere, expected loss of signal (6 min) & entry interface
20:42 Communications signal back
20:44 3 drogue shutes for stabilization (1 min)
20:45 4 main parashutes (3 min) slow down from 350mph to 15/16mph
20:48 Splashdown
~20:50 2 control recovery teams check safe approach
Attach rigging equipment (~30 min)
~21:20 Main recovery ship arrives
~21:25 Hoist into nest
~21:45 Crew out of side hatch
Doe es een linkjequote:Op zondag 2 augustus 2020 20:10 schreef Nieuwschierig het volgende:
Op nasa-tv zie je steeds de cabine
Nice!!quote:Op zondag 2 augustus 2020 20:12 schreef Moira het volgende:
[..]
Heb telkens als ze weer iets van tijden noemden in de stream gauw meegeschreven en omgerekendtelkens vertellen ze maar van 1 dingetje de tijd. Kon nergens een normaal schema vinden
Oh ik weet niet hoe super accuraat deze tijden dan nog zijn hoorquote:Op zondag 2 augustus 2020 20:14 schreef Nikonlover het volgende:
[..]
Nice!!![]()
![]()
Er was wel een lijstje gepost eerder vandaag maar de tijden zijn een paar minuten opgeschovenWel fijn dit
Dit lijstje moet kloppen. Splashdown is 20:48 volgens de laatste berichtenquote:Op zondag 2 augustus 2020 20:15 schreef Moira het volgende:
[..]
Oh ik weet niet hoe super accuraat deze tijden dan nog zijn hoorDit was tussen 15:00 en 17:00 ofzo dat ik deze heb opgeschreven
Klopt maar die had ik gisteravond ook al opgeschrevenquote:Op zondag 2 augustus 2020 20:16 schreef Nikonlover het volgende:
[..]
Dit lijstje moet kloppen. Splashdown is 20:48 volgens de laatste berichten
Iets met hitte en antennes en signalen lijkt me logischquote:Op zondag 2 augustus 2020 20:14 schreef Jonmen het volgende:
[..]
Heb juist gecheckt, geen cabine te zien
quote:Op zondag 2 augustus 2020 20:16 schreef Vriezzer het volgende:
Onmisbaar gereedschap voor Mission Control.
[ afbeelding ]
quote:Op zondag 2 augustus 2020 20:16 schreef Vriezzer het volgende:
Onmisbaar gereedschap voor Mission Control.
[ afbeelding ]
Ze zijn nog niet in de atmosfeer, loss of signal is over 20 min pasquote:Op zondag 2 augustus 2020 20:16 schreef 5thencounter het volgende:
[..]
Iets met hitte en antennes en signalen lijkt me logisch
Ooh echt? Dat had ik gemistquote:Op zondag 2 augustus 2020 20:16 schreef Moira het volgende:
[..]
Klopt maar die had ik gisteravond ook al opgeschrevendus sindsdien is dat dan niet meer veranderd
Waar zie je die? ben alles langsgegaan maar geen cabinequote:Op zondag 2 augustus 2020 20:10 schreef Nieuwschierig het volgende:
Op nasa-tv zie je steeds de cabine
Ja ik ben ook maar gewoon sporadisch van de stream info aan het overtypen hoorquote:
Ze nemen geen risico dusquote:Op zondag 2 augustus 2020 20:17 schreef Moira het volgende:
[..]
Ze zijn nog niet in de atmosfeer, loss of signal is over 20 min pas
Stream van NASA en SpaceX zijn hetzelfdequote:Op zondag 2 augustus 2020 20:17 schreef Prisha het volgende:
[..]
Waar zie je die? ben alles langsgegaan maar geen cabine
Zijn ze niet allemaal verschillende aanbieders van dezelfde stream? Ze zijn gewoon aan het afwisselen, voornamelijk mission control (of in dit geval SpaceX dan), met af en toe pathway/trajectory en af en toe cabine?quote:Op zondag 2 augustus 2020 20:17 schreef Prisha het volgende:
[..]
Waar zie je die? ben alles langsgegaan maar geen cabine
Tijdens de persco zeiden ze dat alles op de website van NASA staat. Maarja, geen idee waarquote:Op zondag 2 augustus 2020 20:18 schreef Moira het volgende:
[..]
Ja ik ben ook maar gewoon sporadisch van de stream info aan het overtypen hoorvond het heel onhandig dat er nergens een duidelijk overzicht is eigk, waarom staat dat niet gewoon op de site
Dat weet ikquote:Op zondag 2 augustus 2020 20:18 schreef Nikonlover het volgende:
[..]
Stream van NASA en SpaceX zijn hetzelfde
Ja dat dusquote:Op zondag 2 augustus 2020 20:19 schreef Nikonlover het volgende:
[..]
Tijdens de persco zeiden ze dat alles op de website van NASA staat. Maarja, geen idee waar
Wel kut als jij vandaag de dienst hebt en om deze tijd nog wat boutjes vast moet draaien en de vloer moet bezemen enzoquote:Op zondag 2 augustus 2020 20:21 schreef Nikonlover het volgende:
In de achtergrond staat trouwens een Crew Dragon in aanbouw
Als we jou toch niet haddenquote:Op zondag 2 augustus 2020 20:20 schreef Moira het volgende:
[..]
Ja dat dusDie mensen die 'presenteren' (vind beetje lullig want die vrouw die we horen is gewoon al 5 jaar spacex engineer maar ff voor nu) die lezen het ook gewoon van een lijstje met tijden af.
Geef ons dat lijstje dan![]()
Maar goed vanmiddag na veel luisteren en meeschrijven dus nog wel redelijk compleet gekregen
Zover is het nog lang niet. Dat is pas 10 min voor de landingquote:Op zondag 2 augustus 2020 20:16 schreef 5thencounter het volgende:
[..]
Iets met hitte en antennes en signalen lijkt me logisch
Vanmiddag was er een shiftwissel, dat de nachtdienst weer met de dagdienst ruilde ofzo, en toen bedacht ik me ook dat het vast kut moet zijn voor de mensen die de nachtdienst hebben gehad die dit dan missen omdat ze slapenquote:Op zondag 2 augustus 2020 20:21 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Wel kut als jij vandaag de dienst hebt en om deze tijd nog wat boutjes vast moet draaien en de vloer moet bezemen enzo
Alsof je dan niet je wekker zet/op het werk blijftquote:Op zondag 2 augustus 2020 20:22 schreef Moira het volgende:
[..]
Vanmiddag was er een shiftwissel, dat de nachtdienst weer met de dagdienst ruilde ofzo, en toen bedacht ik me ook dat het vast kut moet zijn voor de mensen die de nachtdienst hebben gehad die dit dan missen omdat ze slapen
Maar tis wel leuk als Musk je dan even een handje komt helpenquote:Op zondag 2 augustus 2020 20:21 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Wel kut als jij vandaag de dienst hebt en om deze tijd nog wat boutjes vast moet draaien en de vloer moet bezemen enzo
Ze zijn net krap over australie heenquote:Op zondag 2 augustus 2020 20:23 schreef Jonmen het volgende:
Normaal zouden we binnen een 8 tal minuten toch beelden moeten kunnen zien van het vliegtuig.
Hopelijk
Jammer, al die geweldige beelden van de Aarde die we missen, geen cams die wat zien... zondequote:Op zondag 2 augustus 2020 20:22 schreef Nieuwschierig het volgende:
[..]
Zover is het nog lang niet. Dat is pas 10 min voor de landing
Mja als je dan al 24u wakker bent ga je best dood denk ikquote:Op zondag 2 augustus 2020 20:23 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Alsof je dan niet je wekker zet/op het werk blijft
Ja ik vind het juist heel fijn om te luisteren naar mensen wiens werkveld dit ook daadwerkelijk is (ipv fanboys)quote:Op zondag 2 augustus 2020 20:23 schreef MaxMark het volgende:
De presentatoren zijn idd geen professionele presentatoren, maar het heeft wel charme zo. Sowieso veel beter dan die blaaskaak die tijdens de lancering van de Marsmissie deze week presenteerde.
Dan kan je John Insprucker ook wel waarderen zekerquote:Op zondag 2 augustus 2020 20:26 schreef Moira het volgende:
[..]
Ja ik vind het juist heel fijn om te luisteren naar mensen wiens werkveld dit ook daadwerkelijk is (ipv fanboys)Ik weet niet precies wat de functie van die man is maar die vrouw is dus al 5 jaar betrokken als engineer en projectnogiets bij SpaceX.
Kate Tice ja. Die heeft een erg mooi cv: https://www.linkedin.com/in/kateticequote:Op zondag 2 augustus 2020 20:26 schreef Moira het volgende:
[..]
Ja ik vind het juist heel fijn om te luisteren naar mensen wiens werkveld dit ook daadwerkelijk is (ipv fanboys)Ik weet niet precies wat de functie van die man is maar die vrouw is dus al 5 jaar betrokken als engineer en projectnogiets bij SpaceX.
Ja tis lekker lawaaiigquote:Op zondag 2 augustus 2020 20:27 schreef Moira het volgende:
Je hoort in de audio al wel gerommel (van de 'wind') in de cabin
quote:Op zondag 2 augustus 2020 20:26 schreef ReplaR het volgende:
Zit nu al een uur naar een scherm met schermen te kijken
Vastquote:Op zondag 2 augustus 2020 20:29 schreef Nikonlover het volgende:
[..]
Dan kan je John Insprucker ook wel waarderen zeker![]()
bohhquote:Op zondag 2 augustus 2020 20:30 schreef beantherio het volgende:
[..]
Kate Tice ja. Die heeft een erg mooi cv: https://www.linkedin.com/in/katetice
Nee dat was tijdens re-entryquote:Op zondag 2 augustus 2020 20:33 schreef Nieuwschierig het volgende:
Op dit punt ging het mis met Shuttle Columbia
Als je weleens naar een SpaceX webcast kijkt ken je hem wel denk ikquote:
rip never4getquote:Op zondag 2 augustus 2020 20:33 schreef Nieuwschierig het volgende:
Op dit punt ging het mis met Shuttle Columbia
Die zitten allemaal de telemetrie van hun eigen sensoren te bekijken.quote:Op zondag 2 augustus 2020 20:33 schreef heywoodu het volgende:
Doen al die ongeveer 30 mensen achter die schermen ook nog iets of zit iedereen gewoon ergens naar te kijken?
Re-entry begint nu, daarom loss of signal, Columbia was ook tijdens loss of signalquote:
Staat een stuk op YouTube vanuit Mission Control je kunt de pijn in de ogen van de vluchtleider zienquote:Op zondag 2 augustus 2020 20:34 schreef Moira het volgende:
[..]
rip never4get
Keek laatst nog een docu daarover, de eerste 30 sec heeft iemand daarbinnen nog druk op knopjes zitten drukken voor alles uit elkaar viel, wss hebben ze all the way down nog geleefd
Kippenvel..... "Columbia, Houston, UHF comm check"quote:Op zondag 2 augustus 2020 20:34 schreef Moira het volgende:
[..]
rip never4get
Keek laatst nog een docu daarover, de eerste 30 sec heeft iemand daarbinnen nog druk op knopjes zitten drukken voor alles uit elkaar viel, wss hebben ze all the way down nog geleefd
Dat zijn harde beelden ja.quote:Op zondag 2 augustus 2020 20:35 schreef Remco het volgende:
[..]
Staat een stuk op YouTube vanuit Mission Control je kunt de pijn in de ogen van de vluchtleider zien
Ja idd, zo fucked up, ze waren bijna thuisquote:Op zondag 2 augustus 2020 20:35 schreef Remco het volgende:
[..]
Staat een stuk op YouTube vanuit Mission Control je kunt de pijn in de ogen van de vluchtleider zien
Nope. Het contact viel midden in een gesprek weg, nog voor de normale LOSquote:Op zondag 2 augustus 2020 20:35 schreef Moira het volgende:
[..]
Re-entry begint nu, daarom loss of signal, Columbia was ook tijdens loss of signal
dat jaquote:Op zondag 2 augustus 2020 20:36 schreef Nikonlover het volgende:
[..]
Kippenvel..... "Columbia, Houston, UHF comm check"![]()
![]()
![]()
ohja sorry idd, maar iig tijdens re-entryquote:Op zondag 2 augustus 2020 20:36 schreef Nieuwschierig het volgende:
[..]
Nope. Het contact viel midden in een gesprek weg, nog voor de normale LOS
dat moment ook van "Lock the doors"quote:Op zondag 2 augustus 2020 20:35 schreef Remco het volgende:
[..]
Staat een stuk op YouTube vanuit Mission Control je kunt de pijn in de ogen van de vluchtleider zien
Ja volgens mij zeggen ze daar ook ergens dat ze niet willen dat enige informatie van binnen naar buiten gaat, ze willen echt eerst zelf uitvogelen wtf just happenedquote:
Nee idd, met nog 10 minuten te gaan en helemaal geen beelden at allquote:Op zondag 2 augustus 2020 20:39 schreef Remco het volgende:
Beetje matige coverage zo niet wat we gewend zijn van SpaceX
Dat moment dat een van die mensen het dikke vluchtboek dichtklapt, dat vond ik nog heftiger om te zien.quote:
Ja is inderdaad gewoon een protocol, maar als je het hem hoort zeggen is het echt kippenvel.quote:Op zondag 2 augustus 2020 20:38 schreef Moira het volgende:
[..]
Ja volgens mij zeggen ze daar ook ergens dat ze niet willen dat enige informatie van binnen naar buiten gaat, ze willen echt eerst zelf uitvogelen wtf just happened
haha ja telkens /cam2 of /dragoncam ofzoquote:Op zondag 2 augustus 2020 20:40 schreef Attitude het volgende:
die stream van nasa, die chat functie ernaast gaat als een gek tekeer.... teveel mensen die reageren.
Toen was er helemaal geen Youtube!!quote:Op zondag 2 augustus 2020 20:43 schreef beantherio het volgende:
[..]
Youtube kwaliteit van het jaar 1912
Hadden we geen livestream van het zinken van de titanic dan?quote:
quote:
Ja die buitenkant werd ff 3500 fahrenheitquote:Op zondag 2 augustus 2020 20:36 schreef Notorious_Roy het volgende:
Cool, ze hebben airco in hun pakken. Kunnen we hier kokende week ook wel gebruiken.
Gisteren in een van de opnames vertelde hij dat hij het er meest naar uitkijkt om te kotsen in de golf van mexicoquote:Op zondag 2 augustus 2020 20:49 schreef beantherio het volgende:
[..]
Dat ding tolt nog wel een beetje in het water
quote:Op zondag 2 augustus 2020 20:50 schreef Vriezzer het volgende:
Hij drijft! Ik drijf! Ik ga helemaal uit m’n dak!
Labpadre wel, maarja, dat is ie 24/7quote:
quote:Op zondag 2 augustus 2020 20:50 schreef Nikonlover het volgende:
[..]
Gisteren in een van de opnames vertelde hij dat hij het er meest naar uitkijkt om te kotsen in de golf van mexico
Ze hadden het laatste kwartier ook al 4G gehadquote:Op zondag 2 augustus 2020 20:52 schreef MissHobje het volgende:
Hoe beroerd moet dat gevoeld hebben (en voorlopig nog) ff van gewichtloosheid bam weer terug op aarde.. pfew all that pressure.
quote:Op zondag 2 augustus 2020 20:53 schreef Vriezzer het volgende:
[..]
*ploft in het water*
*scroll* *scroll*
Ja precies.. echt heftig hoor.quote:Op zondag 2 augustus 2020 20:53 schreef Nieuwschierig het volgende:
[..]
Ze hadden het laatste kwartier ook al 4G gehad
jaquote:Op zondag 2 augustus 2020 20:53 schreef Vriezzer het volgende:
[..]
*ploft in het water*
*scroll* *scroll*
Niet zoveel verschil met iedereen wanneer een vliegtuig landquote:Op zondag 2 augustus 2020 20:53 schreef Vriezzer het volgende:
[..]
*ploft in het water*
*scroll* *scroll*
Volgend jaar gaat de vrouw Bob met deze capsule naar het ISSquote:Op zondag 2 augustus 2020 20:55 schreef Moira het volgende:
En hoe blij moet je als echtgenote zijn om je man weer levend en wel terug op de planeet te zien
Nou zijn de vrouwen van allebei geloof ik ook astronaut dus die zullen dat verder wel kennenmaar toch
Dat dacht ik ookquote:Op zondag 2 augustus 2020 20:57 schreef Vriezzer het volgende:
[..]
Ik dacht even dat ze tegen elkaar aan zouden botsen. Optisch bedrog.
*Errrrr, Houston?*
quote:Op zondag 2 augustus 2020 20:57 schreef Moira het volgende:
[..]
Wel op de grote die 'm ophijst straks
25 minuten is ie erquote:Op zondag 2 augustus 2020 20:57 schreef Moira het volgende:
[..]
Wel op de grote die 'm ophijst straks
Je had dat van Boeing eens moeten zien. Dat duurde ook enorm langquote:Op zondag 2 augustus 2020 21:03 schreef Notorious_Roy het volgende:
Duurt lang nog eigenlijk. Dit zou voor m'n gevoel toch sneller moeten kunnen.
Je kan ook marinetraffic eens bekijken voor telemetriequote:Op zondag 2 augustus 2020 21:03 schreef 5thencounter het volgende:
Dat die bootjes ook geen telemetrie aan boord hebben.. raar, Elon heeft zowat overal telemetrie
Jahh, ik zou er ook naar toe kunnen zwemmen...quote:Op zondag 2 augustus 2020 21:04 schreef Jonmen het volgende:
[..]
Je kan ook marinetraffic eens bekijken voor telemetrie
Daar zat ik net aan te denken, totdat ik plots die Trump-vlag voorbij zag komen.quote:Op zondag 2 augustus 2020 21:06 schreef Nikonlover het volgende:
Hij ziet er aangebrander uit dan de DM-1 capsuleMaar kan ook aan het licht liggen.
Jaquote:Op zondag 2 augustus 2020 21:07 schreef beantherio het volgende:
Voer er nou een idioot met een Trump-vlag door het beeld?
Dat krijg je met Trump aanhangers.quote:Op zondag 2 augustus 2020 21:08 schreef Jonmen het volgende:
Dat zijn de enige niet-slimmeriken op sensatie beluste mensen die zo'n acties kunnen verzinnen
Bizar dat ze er kunnen komen. Kustwacht en marine bewaken het gebied als het goed is.quote:Op zondag 2 augustus 2020 21:08 schreef Jonmen het volgende:
Dat zijn de enige niet-slimmeriken op sensatie beluste mensen die zo'n acties kunnen verzinnen
Het is verboden gebied.quote:Op zondag 2 augustus 2020 21:11 schreef 5thencounter het volgende:
"Interference" ? die gasten hinderen niets, ze varen een beetje rond.. leuk stemmingmaken weer
Op die trumpfanboot kunnen even goed wapens liggen. Je weet helemaal niet met welk doel ze daar zijnquote:Op zondag 2 augustus 2020 21:11 schreef 5thencounter het volgende:
"Interference" ? die gasten hinderen niets, ze varen een beetje rond.. leuk stemmingmaken weer
Ze mogen daar niet komen. En nu is het misschien nog vrij onschuldig maar je zult eens een keer een echte gek treffen. Of een terrorist.quote:Op zondag 2 augustus 2020 21:11 schreef 5thencounter het volgende:
"Interference" ? die gasten hinderen niets, ze varen een beetje rond.. leuk stemmingmaken weer
Trump zal ze wel amnestie verlenen.quote:Op zondag 2 augustus 2020 21:13 schreef Nikonlover het volgende:
Die gasten zijn flink de sjaak iig als ze weer terug komen in de haven. Tenminste, als ze niet onderweg onderschept worden door de marine.
Dat is verplicht in de ruimtevaart toch?quote:Op zondag 2 augustus 2020 21:15 schreef Remco het volgende:
Wel mooi dat SpaceX gewoon het metrisch stelsel gebruikt in tegenstelling tot de rest van Amerika
Dat is standaard in de ruimtevaart. In het verleden is het namelijk nogal eens fout gegaan op dit punt.quote:Op zondag 2 augustus 2020 21:15 schreef Remco het volgende:
Wel mooi dat SpaceX gewoon het metrisch stelsel gebruikt in tegenstelling tot de rest van Amerika
Nein. ULA doet het oldschool AMERICA style.quote:Op zondag 2 augustus 2020 21:16 schreef Moira het volgende:
[..]
Dat is verplicht in de ruimtevaart toch?
quote:Op zondag 2 augustus 2020 21:16 schreef Nikonlover het volgende:
[..]
Dat is standaard in de ruimtevaart. In het verleden is het namelijk nogal eens fout gegaan op dit punt.
Ah okee dat wist ik niet. Wel logischquote:Op zondag 2 augustus 2020 21:16 schreef Moira het volgende:
[..]
Dat is verplicht in de ruimtevaart toch?
Was toch ooit een ongeluk gebeurd omdat ze metrisch met imperial gegevens verwarde?
Is mij nooit opgevallen. ULA heeft volgens mij geen telemetrie in hun livestreams.quote:Op zondag 2 augustus 2020 21:17 schreef Jonmen het volgende:
[..]
Nein. ULA doet het oldschool AMERICA style.
In hun communicatie/beelden toch.
dat wou ik ook zeggen ja... groot is dat ding.quote:Op zondag 2 augustus 2020 21:19 schreef Asschen_sukar het volgende:
Mooi om te zien hoe groot dat ding eigenlijk is, zo met die mensen ernaast / erop
Tering. Wat een kneuzenkermis is hetquote:Op zondag 2 augustus 2020 21:20 schreef Moira het volgende:
Al die andere bootjes ook gelijk erachteraan
Mm,quote:Op zondag 2 augustus 2020 21:20 schreef Nikonlover het volgende:
[..]
Is mij nooit opgevallen. ULA heeft volgens mij geen telemetrie in hun livestreams.
Volgens mij bedoel je Blue Origin:quote:Op zondag 2 augustus 2020 21:27 schreef Jonmen het volgende:
[..]
Mm,
ik vind inderdaad op het eerste zicht niet meer terug waar ik dat had gezien, aangezien de eerste 4 filmpjes geen telemtrie hadden.
Hadden ze gelijk een paar Jets op die locals af kunnen sturen. Mooie target practicequote:Op zondag 2 augustus 2020 21:23 schreef Nieuwschierig het volgende:
De Apollo's weden nog door een heus vliegdekschip ingehaald, in plaats van een omgebouwde vissersboot
quote:Op zondag 2 augustus 2020 21:23 schreef Nikonlover het volgende:
Haha! Die reactie van Tim op die bootjes![]()
![]()
Splashdown +18min
ligt aan de stream, soms is het opeens erg scherp.quote:
Zou ook aan de verbinding kunnen liggen, ze zijn nogal een eindje van het vasteland verwijderd.quote:
NDO,quote:Op zondag 2 augustus 2020 21:29 schreef 5thencounter het volgende:
Vapors? voor als ze uitstappen.. raar Bob & Dough hadden toch airco in hun pakken..
Ik denk dat ze de kwaliteit omlaag hebben gehaald ivm de datastroom naar SpaceX en Houston. Andere data is belangrijker dan een 4k streamquote:
In de vrije lucht wordt dat direct verspreid en minder schadelijk.quote:Op zondag 2 augustus 2020 21:33 schreef 5thencounter het volgende:
[..]
Klep dicht houden zou ik zeggen, niet zo moeilijk.. en die 4 mondkapjes buiten dan?
Ja, dat bedoel ikquote:
quote:Op zondag 2 augustus 2020 21:36 schreef Nieuwschierig het volgende:
[..]
Zelf ontbrandende vloeistof zodra met hydrazine in contact komt. De brandstof van het RCS
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |