Nee, eigenlijk niet. Ik denk namelijk dat de VS niet te vergelijken is met landen in Europa. Je hebt simpelweg te maken met hele andere omstandigheden. Veel mensen met overgewicht, veel daklozen, slechte medische voorzieningen, geen sociaal vangnet, politieke polarisatie en grote protesten, gebrekkig leiderschap op zowel landelijk als lokaal niveau.quote:Op dinsdag 28 juli 2020 09:53 schreef capricia het volgende:
[..]
Dat kun je toch zelf wel bedenken? In veel westerse landen is het onder controle. Met her en der een lokale uitbraak.
Wat in Texas gebeurt, had niet zo hoeven zijn.
Als ik dit lees krijg ik het gevoel dat het allemaal de schuld is van de egoïstische Republicans. Dat is natuurlijk ook niet zo verbazingwekkend gezien de bron, maar goedquote:Op dinsdag 28 juli 2020 09:57 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Zoals krugman het mooi omschrijft in een column van gisteren.
The Cult of Selfishness Is Killing America
Krugman is inderdaad niet de meest rechtse persoon op deze planeet, maar heeft hij inhoudelijk een punt denk je?quote:Op dinsdag 28 juli 2020 10:13 schreef Dejannn het volgende:
Als ik dit lees krijg ik het gevoel dat het allemaal de schuld is van de egoïstische Republicans. Dat is natuurlijk ook niet zo verbazingwekkend gezien de bron, maar goed.
Gewoon bij neerleggen dus. Dat is je antwoord?quote:Op dinsdag 28 juli 2020 10:13 schreef Dejannn het volgende:
[..]
Nee, eigenlijk niet. Ik denk namelijk dat de VS niet te vergelijken is met landen in Europa. Je hebt simpelweg te maken met hele andere omstandigheden. Veel mensen met overgewicht, veel daklozen, slechte medische voorzieningen, geen sociaal vangnet, politieke polarisatie en grote protesten, gebrekkig leiderschap op zowel landelijk als lokaal niveau.
Als ik dit topic soms bekijk krijg ik een beetje het idee dat er een consensus is dat dit allemaal te voorkomen was. Maar ik zie weinig concrete reacties hoe dat dan had moeten gebeuren. Een land (dan wel verschillende staten) als de VS voor een half jaar in lockdown houden? Dat lijkt me geen realistische oplossing. Ik denk zeker dat er bepaalde zaken beter hadden kunnen worden geregeld, maar de VS was net zoals alle andere grote landen sowieso een enorme hotspot van het virus geworden. Dat an sich was niet te voorkomen lijkt mij.
[..]
Ik denk zeker dat hij een punt heeft, zonder twijfelquote:Op dinsdag 28 juli 2020 10:17 schreef Monolith het volgende:
[..]
Krugman is inderdaad niet de meest rechtse persoon op deze planeet, maar heeft hij inhoudelijk een punt denk je?
En zo niet, waarom niet?
Dat insinueer ik niet. Zoals aangegeven: VS was door verscheidene factoren naar mijn mening altijd een hotspot van het virus geworden. Had men zaken beter kunnen regelen dan momenteel het geval is? Dat lijkt me overduidelijk. Maar de situatie daar vergelijken met pakweg Nederland of Duitsland is geen realistische vergelijkingquote:Op dinsdag 28 juli 2020 10:26 schreef capricia het volgende:
[..]
Gewoon bij neerleggen dus. Dat is je antwoord?
Defaitisme.
NY had gisteren 11 doden, Florida 78 en Texas 675 en California 29.quote:Op dinsdag 28 juli 2020 10:53 schreef Dejannn het volgende:
[..]
Ik denk zeker dat hij een punt heeft, zonder twijfel. Maar als je Krugman zijn artikelen van de afgelopen maanden leest gaat het maar over één ding: Trump en de Republicans. Vanuit dat oogpunt is wel opmerkelijk dat de twee staten met de meeste cases en doden geleid worden door de Democrats. Dus dat wordt dan ook maar eventjes heel wijselijk genegeerd door Krugman, want dat past niet in het gewenste narratief.
[..]
Klagen over het narratief van een columnist welke zich in deze tijden begrijpelijk voornamelijk richt op de falende president die landelijk beleid zou moeten uitstippelen en waaruit de presidents gedrag en dus ook het egoïsme voortgekomen is.quote:Op dinsdag 28 juli 2020 10:53 schreef Dejannn het volgende:
[..]
Ik denk zeker dat hij een punt heeft, zonder twijfel. Maar als je Krugman zijn artikelen van de afgelopen maanden leest gaat het maar over één ding: Trump en de Republicans. Vanuit dat oogpunt is wel opmerkelijk dat de twee staten met de meeste cases en doden geleid worden door de Democrats. Dus dat wordt dan ook maar eventjes heel wijselijk genegeerd door Krugman, want dat past niet in het gewenste narratief.
Dat is echt een stap te ver voor de aanhangers van iq45.quote:Op dinsdag 28 juli 2020 11:05 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Klagen over het narratief van een columnist welke zich in deze tijden begrijpelijk voornamelijk richt op de falende president die landelijk beleid zou moeten uitstippelen en waaruit de presidents gedrag en dus ook het egoïsme voortgekomen is.
Dan even afleiden naar lokale zaken die idd in democratische staten uit de hand gelopen waren. Met deze kennis en dus ook een verbeterd beleid hadden de republikeinse staten waar nu flink uitbraken plaats vinden dit juist [b]moeten kunnen voorkomen.[/b]
Sec kijken naar welke staten het hardst getroffen zijn is dan ook niet echt waar het stuk over gaat. Kijk je kunt best de vraag stellen waarom New York en New Jersey zo hard getroffen zijn, maar dat is natuurlijk ook weer deels vanwege zaken als bevolkingsdichtheid, reispatronen en het feit dat zij als eerste getroffen werden en in mijn ogen ook wel degelijk omdat de Amerikaanse zorg totaal niet ingericht is op dit soort epidemieën. Het is vooral 'fantastische zorg voor de bovenlaag, matige (toegang tot de) zorg voor de rest'. Dat werkt bij besmettelijke ziekten niet al te best.quote:Op dinsdag 28 juli 2020 10:53 schreef Dejannn het volgende:
[..]
Ik denk zeker dat hij een punt heeft, zonder twijfel. Maar als je Krugman zijn artikelen van de afgelopen maanden leest gaat het maar over één ding: Trump en de Republicans. Vanuit dat oogpunt is wel opmerkelijk dat de twee staten met de meeste cases en doden geleid worden door de Democrats. Dus dat wordt dan ook maar eventjes heel wijselijk genegeerd door Krugman, want dat past niet in het gewenste narratief.
Ik heb het over het totaal.quote:Op dinsdag 28 juli 2020 11:03 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
NY had gisteren 11 doden, Florida 78 en Texas 675 en California 29.
Florida en Texas zijn echt vies Democratisch ja.
quote:Op dinsdag 28 juli 2020 10:53 schreef dellipder het volgende:
Over fouten gesproken; een beetje jammer van het eufemisme in het bericht. Echter het positieve hieraan is de erkenning. [ twitter ]
Interessant. Meeste besmettingen en doden, maar goed, konden ze allemaal niets aan doen want op nationaal niveau lag de fout. Eigenlijk heeft New York het hartstikke goed gedaan. Right.quote:There has been no national lockdown, no national mask mandate, no national testing-and-tracing program. States such as New York have been on their own. Given those constraints, I’d say New York has done a laudable job of dealing with the worst public health emergency in a century.
Krugman is al maanden bezig over Trump en de Republicans. Dus dat narratief is niet van gisteren. Had men het in de Republican states beter kunnen doen? Zonder twijfel, dat gaf ik ook al aan in een eerdere postquote:Op dinsdag 28 juli 2020 11:05 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Klagen over het narratief van een columnist welke zich in deze tijden begrijpelijk voornamelijk richt op de falende president die landelijk beleid zou moeten uitstippelen en waaruit de presidents gedrag en dus ook het egoïsme voortgekomen is.
Dan even afleiden naar lokale zaken die idd in democratische staten uit de hand gelopen waren. Met deze kennis en dus ook een verbeterd beleid hadden de republikeinse staten waar nu flink uitbraken plaats vinden dit juist moeten kunnen voorkomen.
Ik moest even zoeken waar iq45 voor staat. Maar nee, ik ben geen aanhanger van Trump. Ik vind hem echt uiterst ongeschikt als president. Vanwaar dacht je dat ik dat wel zou zijn?quote:Op dinsdag 28 juli 2020 11:07 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Dat is echt een stap te ver voor de aanhangers van iq45.
Niet zo heel raar natuurlijk aangezien veel grote steden (en met name NY is veel groter dan de rest van de Amerikaanse steden) altijd al democratisch zijn.quote:Op dinsdag 28 juli 2020 11:20 schreef Dejannn het volgende:
[..]
Ik heb het over het totaal.
[..]
[..]
Interessant. Meeste besmettingen en doden, maar goed, konden ze allemaal niets aan doen want op nationaal niveau lag de fout. Eigenlijk heeft New York het hartstikke goed gedaan. Right.
[..]
Krugman is al maanden bezig over Trump en de Republicans. Dus dat narratief is niet van gisteren. Had men het in de Republican states beter kunnen doen? Zonder twijfel, dat gaf ik ook al aan in een eerdere post.
[..]
Ik moest even zoeken waar iq45 voor staat. Maar nee, ik ben geen aanhanger van Trump. Ik vind hem echt uiterst ongeschikt als president. Vanwaar dacht je dat ik dat wel zou zijn?
Trump en zijn kontlikkers zitten er dan ook al ruim 3 jaar en is het niet meer dan logisch dat een niet zo'n rechtse opinie columnist dit vaak als onderwerp zal hebben. Met de coronacrisis, de blm protesten en het dramatisch falend beleid vanuit trump daarin is het ook makkelijk schieten voor elke columnist.quote:Op dinsdag 28 juli 2020 11:20 schreef Dejannn het volgende:
Krugman is al maanden bezig over Trump en de Republicans. Dus dat narratief is niet van gisteren.
Ik vind dit een prima post en ben het ook grotendeels met je eensquote:Op dinsdag 28 juli 2020 11:15 schreef Monolith het volgende:
[..]
Sec kijken naar welke staten het hardst getroffen zijn is dan ook niet echt waar het stuk over gaat. Kijk je kunt best de vraag stellen waarom New York en New Jersey zo hard getroffen zijn, maar dat is natuurlijk ook weer deels vanwege zaken als bevolkingsdichtheid, reispatronen en het feit dat zij als eerste getroffen werden en in mijn ogen ook wel degelijk omdat de Amerikaanse zorg totaal niet ingericht is op dit soort epidemieën. Het is vooral 'fantastische zorg voor de bovenlaag, matige (toegang tot de) zorg voor de rest'. Dat werkt bij besmettelijke ziekten niet al te best.
De insteek van de column is niet zozeer dat je de cijfertjes beschouwt, maar kijkt naar het gevoerde beleid. Hoe dam je de crisis in? Hoe zorg je dat de economische gevolgen binnen de perken blijven? Kijk je naar die zaken dan zie je vooral een president die erop gokt dat zijn beste kans op herverkiezing is om net te doen of het allemaal niets voorstelt en het gewoon lekker 'business as usual' moet zijn zodat de economie niet instort aangezien die economie zijn stokpaardje is. Ironisch genoeg is dat natuurlijk juist heel kortzichtig, want economie is ook sentiment en zo'n woekerende epidemie doet dat sentiment niet heel veel goed.
Wij kunnen daarnaast hier ook wel roepen dat ze in shithole provinces Brabant en Limburg er maar een potje van hebben gemaakt, maar uiteindelijk ligt daar ook landelijk beleid aan ten grondslag (goed, nou hebben staten in de VS wel veel meer autonomie, maar de federale overheid kan heel wat sturen, dwingen en dwarsliggen).
Ik zou het beide in dezelfde categorie willen scharen. Ik zou de redenatie van Krugman ook niet bepaald als logica willen omschrijven, maar ronduit selectief en partijdig. Maar uit deze post blijkt wel heel duidelijk hoe er in staat: verre van objectief en vooringenomenquote:Op dinsdag 28 juli 2020 11:43 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Trump en zijn kontlikkers zitten er dan ook al ruim 3 jaar en is het niet meer dan logisch dat een niet zo'n rechtse opinie columnist dit vaak als onderwerp zal hebben. Met de coronacrisis, de blm protesten en het dramatisch falend beleid vanuit trump daarin is het ook makkelijk schieten voor elke columnist.
Hij gebruikt ook nog eens kloppende logica. Dat is iets wat we bijvoorbeeld bij een tucker carlson totaal niet zien. Waarbij ik het niet eens over het totaal simplistische narratief wil hebben van die echokamer.
Achteraf is het makkelijk praten natuurlijk, maar ik denk dat maatregelen lokaler toegepast hadden moeten worden. Staten/steden met grote(re) uitbraken zouden in lockdown en quarantaine geplaatst moeten worden, zoals NY en Seattle, (net als China deed), terwijl staten met slechts enkele gevallen vooral in hadden moeten zetten op het isoleren van die gevallen en contact tracing (Montana, Idaho, etc). En veel inzetten op testen in travel hubs (vliegvelden en busstations).quote:Op dinsdag 28 juli 2020 10:13 schreef Dejannn het volgende:
[..]
Nee, eigenlijk niet. Ik denk namelijk dat de VS niet te vergelijken is met landen in Europa. Je hebt simpelweg te maken met hele andere omstandigheden. Veel mensen met overgewicht, veel daklozen, slechte medische voorzieningen, geen sociaal vangnet, politieke polarisatie en grote protesten, gebrekkig leiderschap op zowel landelijk als lokaal niveau.
Als ik dit topic soms bekijk krijg ik een beetje het idee dat er een consensus is dat dit allemaal te voorkomen was. Maar ik zie weinig concrete reacties hoe dat dan had moeten gebeuren. Een land (dan wel verschillende staten) als de VS voor een half jaar in lockdown houden? Dat lijkt me geen realistische oplossing. Ik denk zeker dat er bepaalde zaken beter hadden kunnen worden geregeld, maar de VS was net zoals alle andere grote landen sowieso een enorme hotspot van het virus geworden. Dat an sich was niet te voorkomen lijkt mij.
Nou nee, het is eerder een andere insteek. Kijk, in New York en New Jersey is de boel wel degelijk serieus genomen en zijn er uiteindelijk maatregelen genomen.quote:Op dinsdag 28 juli 2020 11:55 schreef Dejannn het volgende:
[..]
Ik vind dit een prima post en ben het ook grotendeels met je eens. Ik wil natuurlijk ook niet opperen dat dergelijke omstandigheden in staten als New York en New Jersey geen rol spelen. Mijn punt is meer omtrent het geboden narratief van bepaalde media. Die meten overduidelijk met twee maten. Bij democratische steden wordt context geboden (vergelijkingen met andere landen gemaakt om de ernst te bagataliseren) en van lokaal niveau naar nationaal niveau verwezen. En dit wordt bij republikeinse staten niet of nauwelijks gedaan. Daar ligt het simpelweg aan het feit dat dit staten zijn die worden geleid door de duivelse Republicans, dat zijn namelijk nalatige en kapitalistische egoïsten die graag burgers zien sterven aan het virus. Dat is een beetje de insteek. Dergelijke berichtgeving kan oprecht bijna onder de noemer van propaganda.
Verassend wel dat iemand die negeert dat Republikeinse gouverneurs die wel maatregelen namen daarvoor uitgebreid in de zgn. linkse media zijn geprezen het een probleem vind dat Trump bekritiseert word voor zijn falen.quote:Op dinsdag 28 juli 2020 11:55 schreef Dejannn het volgende:
[..]
Ik vind dit een prima post en ben het ook grotendeels met je eens. Ik wil natuurlijk ook niet opperen dat dergelijke omstandigheden in staten als New York en New Jersey geen rol spelen. Mijn punt is meer omtrent het geboden narratief van bepaalde media. Die meten overduidelijk met twee maten. Bij democratische steden wordt context geboden (vergelijkingen met andere landen gemaakt om de ernst te bagataliseren) en van lokaal niveau naar nationaal niveau verwezen. En dit wordt bij republikeinse staten niet of nauwelijks gedaan. Daar ligt het simpelweg aan het feit dat dit staten zijn die worden geleid door de duivelse Republicans, dat zijn namelijk nalatige en kapitalistische egoïsten die graag burgers zien sterven aan het virus. Dat is een beetje de insteek. Dergelijke berichtgeving kan oprecht bijna onder de noemer van propaganda.
[..]
Ik zou het beide in dezelfde categorie willen scharen. Ik zou de redenatie van Krugman ook niet bepaald als logica willen omschrijven, maar ronduit selectief en partijdig. Maar uit deze post blijkt wel heel duidelijk hoe er in staat: verre van objectief en vooringenomen. Vanuit dat perspectief kan ik me ook goed voorstellen dat jij zijn artikelen erg kan waarderen.
Wat een ongelooflijke onverantwoordelijke mafkees. Hydroxychloroquine werkt in de kliniek niet (of denk je dat alle andere doktoren liegen? En alle keer reviewed publicaties?) en kan zelfs schade toebrengen. Het kan verlenging van je QT tijd opleveren en daardoor levensbedreigende hartritmestoornissen veroorzaken. Dat is op individueel niveau misschien niet van belang, maar als je er 100 patiënten mee behandeld en bv. 2 krijgen daardoor een ventrikelfibrilleren of Torsades des Pointes, gaan er 2 v/d 100 dood aan hydroxychloroquine. Dat is een hogere CFR dan COVID zelf.quote:
quote:Fellow Americans. How long are we going to allow the enemy to take over our beloved nation. How long are we going to allow the gay agenda, secular humanism, Illuminati and the demonic New World Order to destroy our homes, families and the social fiber of America. It is only the church that was given the mandate by the creator of the universe to thread upon serpents and scorpions. luke 10:19
Its time to arise and fight for America. Not with guns and bullets but on our knees in prayer. This video exposes the plan to disciple America away from Christianity. Part two is going to deal with how we can disciple America back to God. We owe it to our children, we owe it to the world. Please share these videos with all your contacts. Lets start a movement.
En nee, ik ben geen roeptoeter die dit zomaar zegt. Maar iemand die lang op het COVID cohort heeft gewerkt en m.n. in het begin ook veel hydroxychloroquine heeft voorgeschreven. Bijkomend is nog dat het veel maagdarm klachten geeft, waar we vervolgens ook geen medicijnen tegen hebben omdat de meeste anti-emetica (anti-misselijkheidsmedicatie) ook een mild QT verlangend effect hebben.quote:Op dinsdag 28 juli 2020 14:47 schreef Arts-assistent het volgende:
[..]
Wat een ongelooflijke onverantwoordelijke mafkees. Hydroxychloroquine werkt in de kliniek niet (of denk je dat alle andere doktoren liegen? En alle keer reviewed publicaties?) en kan zelfs schade toebrengen. Het kan verlenging van je QT tijd opleveren en daardoor levensbedreigende hartritmestoornissen veroorzaken. Dat is op individueel niveau misschien niet van belang, maar als je er 100 patiënten mee behandeld en bv. 2 krijgen daardoor een ventrikelfibrilleren of Torsades des Pointes, gaan er 2 v/d 100 dood aan hydroxychloroquine. Dat is een hogere CFR dan COVID zelf.
Mogelijk kan het werken, in goed gecontroleerde, ECG gemonitorde setting, maar als het dat al doet, dan zal het niet overtuigend zijn. Dan had de wetenschap dat namelijk al lang aangetoond.
Welkom in de wondere wereld van de Trumptrolletjes. Enerzijds hebben we serieuze RCTs die geen enkel positief effect laten zien en zelfs schadelijke effecten. Anderzijds hebben we slangenolieverkopers die het aanprijzen als wondermiddel op basis van vage claims, dubieuze observationele onderzoeken en ga zo maar door. Maar goed, de grote leider heeft het aangeprezen, dus dan moet je wel meegaan.quote:Op dinsdag 28 juli 2020 14:50 schreef Arts-assistent het volgende:
[..]
En nee, ik ben geen roeptoeter die dit zomaar zegt. Maar iemand die lang op het COVID cohort heeft gewerkt en m.n. in het begin ook veel hydroxychloroquine heeft voorgeschreven. Bijkomend is nog dat het veel maagdarm klachten geeft, waar we vervolgens ook geen medicijnen tegen hebben omdat de meeste anti-emetica (anti-misselijkheidsmedicatie) ook een mild QT verlangend effect hebben.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |