abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_198848528
quote:
0s.gif Op woensdag 31 maart 2021 17:43 schreef hoechst het volgende:

[..]

In Afrika zijn er sowieso toch al bijna geen 65 plussers
https://ourworldindata.org/grapher/life-expectancy?tab=map
Allah Al Watan Al Malik
pi_198848580
quote:
nou kijk.
dan gaan ze hoogstens een paar jaar eerder dood.
  zondag 4 april 2021 @ 13:54:15 #128
187137 Rozevla
Cees Chinees
pi_198848681
Afrika

Na decennia lang geholpen te zijn door de westerse wereld nog steeds een bodemloze put.
Dying whore's cancer heater!!!!!!
pi_198855409
quote:
10s.gif Op zondag 4 april 2021 13:54 schreef Rozevla het volgende:
Afrika

Na decennia lang geholpen te zijn door de westerse wereld nog steeds een bodemloze put.
Aanrader: https://dambisamoyo.com/book/dead-aid/
Boek van de Zambiaanse Dambisa Moyo over het feit dat aid niet helpt. Voor ze dit boek schreef werkte ze bij Goldman Sachs en de World Bank, en daarvoor een dphil in econoie van de Uni van Oxford.
pi_198855705
quote:
10s.gif Op zondag 4 april 2021 13:54 schreef Rozevla het volgende:
Afrika

Na decennia lang geholpen te zijn door de westerse wereld nog steeds een bodemloze put.
Aan wie ligt dat? Aan het continent of de inwoners?
pi_198856427
quote:
0s.gif Op zondag 4 april 2021 21:26 schreef Duveldrinker het volgende:

[..]

Aan wie ligt dat? Aan het continent of de inwoners?
Of aan de 'hulp' gevers, die met hun hulp ook een bepaald systeem in stand houden, en de hulp nooit zullen geven als het hun eigen belang zou schaden.
pi_198856498
quote:
0s.gif Op zondag 4 april 2021 22:04 schreef George_of_the_Jungle het volgende:

[..]

Of aan de 'hulp' gevers, die met hun hulp ook een bepaald systeem in stand houden, en de hulp nooit zullen geven als het hun eigen belang zou schaden.
Ow nu is de hulpschieter het probleem.
pi_198856549
Mischien ook wel het gemis aan tv/politiek 24 en mainstream praatprogrammas die angst proneren aan te jagen. Wanneer je honger hebt ga je natuurlijk niet denken aan allerlei onzin en anticipatoire angsten die je worden aangepraat. Mischien is Afrika wel het bewijs dat de Covid19 gewoon grote politieke bullshit is.
pi_198856716
quote:
1s.gif Op zondag 4 april 2021 22:10 schreef Brainfreeze-Cat het volgende:
Mischien ook wel het gemis aan tv/politiek 24 en mainstream praatprogrammas die angst proneren aan te jagen. Wanneer je honger hebt ga je natuurlijk niet denken aan allerlei onzin en anticipatoire angsten die je worden aangepraat. Mischien is Afrika wel het bewijs dat de Covid19 gewoon grote politieke bullshit is.
Nope, er is genoeg nieuwsvoorziening, al is het vaak wel wat duidelijker gestreamlined langs politieke en tribal kanalen. Dat laatste zie je hier nu ook wat meer met de opkomst van DENK bijvoorbeeld. Mensen die op DENK stemmen zijn echt afhankelijk van een complete andere nieuwsvoorziening dan VVD/PvdA/D66/GL etc. PVV en FvD laten zich ook weer door ander nieuws voorzien.
pi_198857370
quote:
0s.gif Op zondag 4 april 2021 22:08 schreef Duveldrinker het volgende:

[..]

Ow nu is de hulpschieter het probleem.
Verdiep je er eens in.
3 Voorbeeldjes: NL 'geeft' 100 miljoen euro hulp voor infrastructurele projecten in Kenia, met als voorwaarde dat dit bij NL bedrijven aanbesteed wordt. Het gaat er niet zozeer om of Kenya die infrastructuur nodig heeft, het zit in de NL begroting en moet gespendeerd worden. De 100 miljoen wordt betaald aan een NL bedrijf dus 60+ miljoen stroomt gelijk weer terug naar NL.

De minister van milieu van Gabon heeft een meeting met een EU vertegenwoordige, over visquota. Hij wilt dat er minder gevist wordt in hun wateren door EU boten, en dat dit op een duurzame manier gebeurd, en dat vis gevangen in Gabon, ook gelost wordt in Gabon, voorheen gebeurde dat in Nigeria, met als excuus dat de haven in Gabon te klein was, die haven is inmiddels uitgebreid en kan de vissersboten ontvangen. De tonijnvisserij langs de westkust van Afrika wordt grotendeels door de EU gedaan en voor elk land wordt een quota vastgesteld door de populatie in hun wateren te schatten. Alleen is er maar 1 populatie tonijnen, en die zwemt op en neer langs de kust. Dus als je een quota vaststelt in Senegal, op basis van tellingen wanneer de tonijnen in Senegal zijn, en je stelt het quota vast in Liberia op basis van tellingen wanneer ze in Liberia zijn, dan is je quota dus eigenlijk al twee keer te hoog.
Wat krijgt de minister van Gabon te horen? De minister van Gabon krijgt te horen dat de boten in Nigeria zullen lossen 'want daar is de markt' (en dus kan Gabon maar heel moeilijk in de gaten houden hoeveel er in hun wateren daadwerkelijk gevist wordt), en als hij het er niet mee eens is, moet hij eens goed nadenken. De EU onderhandelaar heeft die middag namelijk ook nog een meeting met de Gabonese minister van infrastructuur over een infrastructuur project van een paar miljard. Ik was er zelf niet bij bij die onderhandelingen, maar een student van me wel.

Voorbeeld 3: De VS betalen, via USAID, in Zambia, voor antivirale middelen tegen HIV. Hardstikke mooi natuurlijk zou je denken. Alleen is de voorwaarde dat Zambia alleen antivirale middelen gebruikt die een officiele licentie hebben. Die middelen kosten al gauw honderd dollar of meer per maand per gebruiker, maar dat wordt als 'hulp' aangeboden, en is dus 'gratis'. Uiteraard zijn het Amerikaanse bedrijven die de licenties bezitten en de paar honderd miljoen dollar 'hulp' gaat dus rechtstreeks weer terug naar de VS. Die middelen zijn ook off-licentie te verkrijgen voor een paar dollar per persoon per maand, iets wat zelfs voor een Zambiaan wel te betalen is. Alleen als Zambia dat zou doen, krijgen ze met sancties van de VS te maken, want dan voldoen ze niet aan de voorwaarden van de 'hulp'.

De voorwaarden die met heel veel hulp komt zijn vaak erg ongunstig voor de ontvanger.

Doet de VN dan geen goed werk? Of Unicef? Vast wel, maar ik ben het niet vaak tegengekomen. In Guinea-Bissau, toen ik er was, enkele jaren na de burgeroorlog eind jaren 90, was het mooiste gebouw van de hoofdstad van Unicef. Ik zag ze vaak rondrijden. Dikke gasten in gloednieuwe SUV's. Ik heb ze nooit ergens buiten hun auto's gezien. Wel zat ik een keer een avond met een kind wat de hele avond keihard heeft staan janken omdat hij niet naar school kon, want z'n school was nog niet open. En toen ik thuiskwam was een van de eerste reclames die ik op TV zag van Unicef. Met een zielig kindje, dat we zo nodig moesten doneren, anders konden ze dat kind geen schriftje geven.

Een ex van me ging op een gegeven moment werken als vrijwilliger voor de VN in Malawi. Daar kreeg ze, netto, $1900 voor betaald, per maand. En ze kon een grote bungalow huren voor $100 per maand, waar je normaal het tienvoudige voor zou betalen. Als ze het lef had gehad om ff naar NL te vliegen en vanuit daar haar officiele applicatie in te diene zou ze ook $5000 relocatie kosten krijgen. En als ze getrouwd was geweest zou ze, als vrijwillger, $2300 per maand krijgen, netto.
Een andere gozer die ik kende werkte voor de VN in Kenya, maar die was er na een paar jaar helemaal klaar mee, toen heeft hij een theeplantage in Malawi gekocht...Dat kon wel van het geld wat hij bij de VN had gespaard.

En Afrika is gigantisch rijk aan grondstoffen, landen als DRC en Angola hebben meer miljardairs dan de meeste landen in Europa. De Gauteng provincie in Zuid-Afrika heeft ongeveer 10 keer zoveel Ferrari dealers als Nederland. Geld is niet het probleem, de verdeling is het probleem, en los je dat op door 'hulp' te bieden op de manier die gedaan wordt? Als dat zo zou zijn, waarom is er dan nu, na tientallen jaren honderden miljarden 'hulp', een groter deel van de bevoling die in armoede leeft? En een groter deel wat in voedselonzekerheid leeft?

En dan zijn er de Chinezen, die hebben afgelopen 10-15 jaar Afrika verovert. Op grote schaal grondstoffen overgenomen (mijnen), infrastructuur aangelegd (om producten mijnen uit te voeren). En dat allemaal met Chinese staatssteun. Een Chinees bedrijf kan iets opzetten in Afrika, en altijd een lening tegen 6% bij een Chinese bank krijgen, terwijl je lokaal altijd tegen 15+% aan zit. En veel grote projecten maakten ook gebruik van goedkope Chinese gevangen als arbeiders. Dat is zelfs goedkoper dan Afrikaanse arbeiders. En de Chinezen brengen het als 'hulp', hebben met vele leningen gestrooid de afgelopen jaren, maar die kunnen nu niet afbetaald worden, dus dreigen overheden overheidsbedrijven (water, electriciteit etc) te moeten overhandigen aan Chinese bedrijven.

Maar goed, lees dat boek 'Dead Aid' maar eens.
pi_198857464
Dat is toch uiteindelijk hulp, iets maken van het land. Het is toch logisch dat je daar iets voor terugkrijgt. Of wil je een stel Afrikanen die infrastructuur laten aanleggen. Dan ben je na 30 jaar nog niet klaar.

Kijk je kan ook nog meer mensen vanuit Afrika naar het westen halen?
  maandag 5 april 2021 @ 09:04:17 #137
187137 Rozevla
Cees Chinees
pi_198860384
quote:
0s.gif Op zondag 4 april 2021 22:50 schreef Duveldrinker het volgende:
Dat is toch uiteindelijk hulp, iets maken van het land. Het is toch logisch dat je daar iets voor terugkrijgt. Of wil je een stel Afrikanen die infrastructuur laten aanleggen. Dan ben je na 30 jaar nog niet klaar.

Kijk je kan ook nog meer mensen vanuit Afrika naar het westen halen?
Dat zie je ook weer op die boerderijen waarbij het dan goed loopt maar dan wel geleid wordt door een blanke boer, komt er weer een groep met van die debiele rebellen en branden alles plat.

Inclusief eigen bevolking wordt in elkaar getrapt of vermoord omdat ze dan als verrader worden gezien.

Zo werd er ook door een kweker in NL een kwekerij in “ vredelievend “ ( waren hun woorden op de website ) Tanzania uitgebaat.
Tot de dag dat er een rebellen groep het terrein op kwam, de eigenaar werd vermoord en de lokale dorpsbewoners die er werkten werden gemarteld.

Eigenaar dood
Kwekerij plat gebrand en falliet
Dorpsbewoners geen werk

Lekker opgelost :')
Dying whore's cancer heater!!!!!!
pi_198873132
quote:
0s.gif Op zondag 4 april 2021 22:50 schreef Duveldrinker het volgende:
Dat is toch uiteindelijk hulp, iets maken van het land. Het is toch logisch dat je daar iets voor terugkrijgt. Of wil je een stel Afrikanen die infrastructuur laten aanleggen. Dan ben je na 30 jaar nog niet klaar.

Kijk je kan ook nog meer mensen vanuit Afrika naar het westen halen?
Het is hulp als ze die infrastructuur ook nodig hebben, en als je er ook voor zorgt dat ze de kennis hebben om het te onderhouden. Maar als je weet dat ze die kennis niet hebben, en je helpt ze daar ook niet bij, is het dan nog 'hulp'?
  maandag 5 april 2021 @ 22:42:58 #139
44745 Ixnay
On The Hombre
pi_198873240
quote:
1s.gif Op woensdag 22 juli 2020 23:49 schreef Ixnay het volgende:
In Afrika is de gemiddelde leeftijd lager. Mensen krijgen meer kinderen en worden minder oud. De bevolkingspiramide is daar ook echt een piramide. In tegenstelling tot Europa waar deze de vorm van een urn heeft.

Door betere gezondheidzorg blijven ongezonde mensen in Westerse landen veel langer leven. Zieke en zwakke mensen kunnen langer in leven gehouden worden. Als je oud, dik of zwak bent ga je in Afrika relatief snel dood. In de Westerse wereld worden deze mensen zo lang mogelijk geholpen. Omdat daar geld voor is en omdat de maatschappij het toelaat.

Als je in Afrika ziek of zwak bent kun je niet werken en ga je dood. In Europa krijg je een uitkering.

Het gevolg is dat de in leven zijnde mensen in Afrika gemiddeld gezonder zijn. Dit is niet het beeld dat wij van Afrika hebben met die Unicef reclames die ons worden voorgeschoteld. Afrikanen zijn gemiddeld fitter en gezonder omdat ze gemiddeld jonger zijn en merken dus meestal niets of weinig van deze griep. Nog minder dan hier. Degenen die het wel hebben, hebben mogelijk niet de mogelijkheid om naar een arts te gaan.

Daar zijn ook miljoenen mensen besmet geraakt, maar net als hier hebben fitte gezonde mensen dit niet in de gaten. Ze herstellen relatief snel. Groepsimmuniteit werkt daar veel sneller en effectiever. Zieke mensen worden omringd met relatief veel gezonde mensen. Er zijn weinig bejaarden daar en deze bejaarden hebben relatief dus ook minder contact met andere zwakke, oude, zieke, ongezonde mensen.
En dat het in ZA erger is dan in de rest van Afrika is omdat het daar demografisch meer op Europa lijkt.
pi_198874147
Denk dat de demografie van noordelijk Afrika dichter in de buurt komt van Europa, daar waar veel minder HIV is en nauwelijks malaria.
pi_198918009
quote:
10s.gif Op maandag 5 april 2021 09:04 schreef Rozevla het volgende:

[..]

Dat zie je ook weer op die boerderijen waarbij het dan goed loopt maar dan wel geleid wordt door een blanke boer, komt er weer een groep met van die debiele rebellen en branden alles plat.

Inclusief eigen bevolking wordt in elkaar getrapt of vermoord omdat ze dan als verrader worden gezien.

Zo werd er ook door een kweker in NL een kwekerij in “ vredelievend “ ( waren hun woorden op de website ) Tanzania uitgebaat.
Tot de dag dat er een rebellen groep het terrein op kwam, de eigenaar werd vermoord en de lokale dorpsbewoners die er werkten werden gemarteld.

Eigenaar dood
Kwekerij plat gebrand en falliet
Dorpsbewoners geen werk

Lekker opgelost :')
Goede grap, maar zodra Afrika op bepaalde terreinen economisch en kwalitatief concurrerend is - dan gaat de bevolking van bepaalde Europese landen op hun achterste poten staan (want ze gaan dan failliet). Een goed voorbeeld is de zogehete 'tomatenoorlog' tussen Spanje en Marokko. Europese bedrijven importeren groente uit Marokko, passeren daarbij Spaanse boerenbedrijven. Boeren viesmad, want zien dit als oneerlijke concurrentie.

Gevolg - vrachtwagens uit Marokko worden in Spanje overvallen en geplunderd.
Allah Al Watan Al Malik
pi_198918041
Afrika is altijd al een ramp geweest :D
  vrijdag 9 april 2021 @ 11:47:44 #143
187137 Rozevla
Cees Chinees
pi_198931008
quote:
0s.gif Op donderdag 8 april 2021 17:13 schreef HansCojona het volgende:
Afrika is altijd al een ramp geweest :D
Toto zong er al over.
Dying whore's cancer heater!!!!!!
  vrijdag 9 april 2021 @ 17:13:23 #144
187137 Rozevla
Cees Chinees
pi_198934914
quote:
0s.gif Op donderdag 8 april 2021 17:11 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Goede grap, maar zodra Afrika op bepaalde terreinen economisch en kwalitatief concurrerend is - dan gaat de bevolking van bepaalde Europese landen op hun achterste poten staan (want ze gaan dan failliet). Een goed voorbeeld is de zogehete 'tomatenoorlog' tussen Spanje en Marokko. Europese bedrijven importeren groente uit Marokko, passeren daarbij Spaanse boerenbedrijven. Boeren viesmad, want zien dit als oneerlijke concurrentie.

Gevolg - vrachtwagens uit Marokko worden in Spanje overvallen en geplunderd.
Hahahaha Afrika concurrerend.

Op welk gebied :')
Dying whore's cancer heater!!!!!!
pi_198935415
quote:
10s.gif Op vrijdag 9 april 2021 17:13 schreef Rozevla het volgende:

[..]

Hahahaha Afrika concurrerend.

Op welk gebied :')
Afrika heeft gewoon verschrikkelijk veel grondstoffen. Coltan bijvoorbeeld, nodig in mobieltjes en laptops, komt voornamelijk uit oostelijk DRC. De productie daarvan is nooit stil komen te liggen gedurende een jarenlange oorlog daar.
Maar de EU, VS, China, India etc zullen er echt wel voor zorgen dat Afrika nooit concurrend zal worden.
  zaterdag 10 april 2021 @ 18:38:36 #146
187137 Rozevla
Cees Chinees
pi_198949303
quote:
0s.gif Op vrijdag 9 april 2021 18:07 schreef George_of_the_Jungle het volgende:

[..]

Afrika heeft gewoon verschrikkelijk veel grondstoffen. Coltan bijvoorbeeld, nodig in mobieltjes en laptops, komt voornamelijk uit oostelijk DRC. De productie daarvan is nooit stil komen te liggen gedurende een jarenlange oorlog daar.
Maar de EU, VS, China, India etc zullen er echt wel voor zorgen dat Afrika nooit concurrend zal worden.
En zolang er bevolking rondloopt die niet verder denkt als vandaag zal het land ook nooit een economische stap verder zetten in de toekomst.
Dying whore's cancer heater!!!!!!
pi_198950259
quote:
10s.gif Op zaterdag 10 april 2021 18:38 schreef Rozevla het volgende:

[..]

En zolang er bevolking rondloopt die niet verder denkt als vandaag zal het land ook nooit een economische stap verder zetten in de toekomst.
Tsja, je kunt nu ook niet echt zeggen dat de leiders van westerse landen erg vooruitdenken. Pensioenstelsels, huizenmarkten, landbouw, CO2, vervuiling, er wordt hooguit aan de eigen generatie gedacht, maar vooral aan de leeftijdsgroep van 'leeftijd politicus' tot dood.
pi_198953525
https://imgur.com/XsZQfm6

Leerde iemand kennen uit Algerije vandaag. 24, docent.

Zelfde als vietnam, taiwan, china, etc: met goed beleid is het virus het land uit gewerkt, er gaat al tig tijd niemand meer dood, en elke vorm van covid beperking of afstand houden is een vage herinnering, de suggestie dat covid nog bestaat levert drie ROFL smileys op.

Maar goed, het is Algerije heh, ik snap natuurlijk meteen dat het hier niet kan, wij zijn ook zo armlastig en hebben zo veel minder middelen hahaha.
#WeesGeenWhales
pi_198958700
quote:
10s.gif Op vrijdag 9 april 2021 17:13 schreef Rozevla het volgende:

[..]

Hahahaha Afrika concurrerend.

Op welk gebied :')
Ik vond het ook vrij lachwekkend, totdat ik dus die plunderende Westerse boeren zag. Allemaal huilie doen omdat men producten uit Afrika koopt.


Hahahah!
Allah Al Watan Al Malik
pi_198958753
quote:
10s.gif Op vrijdag 9 april 2021 17:13 schreef Rozevla het volgende:

[..]

Hahahaha Afrika concurrerend.

Op welk gebied :')
Goedkope slavenarbeid.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')