Ik dacht dat je juist bij.meer dan 5 blaadjes moest knippen. Is ons verteld door schoonmoeders. Maar naar dat we zo een lompe 7 blaadjes scheut hebben laten zitten, werd dat in no time in van de mooiste dikke takken waar flink veel op bloeidequote:Op vrijdag 29 mei 2020 12:21 schreef Dagoduck het volgende:
[..]
Blijft een mooie plant. Als kind mocht ik mijn opa wel eens helpen met snoeien "knippen onder de 5-blaadjes" was het dan.
Ik deed altijd maar wat...na de bloei alleen maar snoeien. Nu doe ik het als mijntuin.org het mailt en het hangt er nu wel mooiere en voller bij.quote:Op vrijdag 29 mei 2020 12:26 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Ik dacht dat je juist bij.meer dan 5 blaadjes moest knippen. Is ons verteld door schoonmoeders. Maar naar dat we zo een lompe 7 blaadjes scheut hebben laten zitten, werd dat in no time in van de mooiste dikke takken waar flink veel op bloeide.
Maar deze tuin helaas geen rozen. Past er niet echt in qua stijl.
Ik heb wel veel compost in de moestuin. Helpt enorm, de grond onder de compost blijft vochtiger en de compost zelf vormt geen harde afsluitende laag.quote:Op vrijdag 29 mei 2020 12:26 schreef Dagoduck het volgende:
Ik zat me gister te bedenken dat de grond in mijn tuin wel erg (erg erg) zanderig is. Als ik water geef stroomt het er eerder vanaf dat het in de grond trekt. Het is echt dramatisch nu ik er naar kijk eigenlijk. Ik heb het snoeisel van de heg de laatste keer gewoon laten liggen zodat het kan vergaan.
Voegen jullie wel eens compost toe? De grond in mijn tuin ligt al een stuk hoger dan de bestrating zeg maar, als ik dan compost toe ga voegen wordt het nog hoger. Iemand tips? Ik zou wat zand weg kunnen halen en dan compost toevoegen, maar er staan best veel plantjes dus dat wordt lastig. Ik bemest de tuin wel met korrels.
Tuinafval enzo kan ik voortaan ook wel wat beter verspreiden/laten liggen. Maar het kan nu wel een boost gebruiken wat met alleen tuinafval niet gaat lukken. Denk dat ik maar wat compost gewoon door de grond ga mengen, morgen maar even kijken.quote:Op vrijdag 29 mei 2020 21:18 schreef Vanyel het volgende:
[..]
Ik heb wel veel compost in de moestuin. Helpt enorm, de grond onder de compost blijft vochtiger en de compost zelf vormt geen harde afsluitende laag.
In de rest van de tuin is het vooral blaadjes, takjes en ander tuinafval op de grond, met vergelijkbaar effect.
Tip; als je een flinke hoeveelheid compost nodig hebt (of andere bodemverbeteraar), kan je dat ook vaak per m3 halen in de buurt. We hebben hier bijv. van Berkel in de buurt zitten, daar betaal je voor 1m3 compost een euro of 15:quote:Op vrijdag 29 mei 2020 21:50 schreef Dagoduck het volgende:
[..]
Tuinafval enzo kan ik voortaan ook wel wat beter verspreiden/laten liggen. Maar het kan nu wel een boost gebruiken wat met alleen tuinafval niet gaat lukken. Denk dat ik maar wat compost gewoon door de grond ga mengen, morgen maar even kijken.
Ik heb trouwens in een gedeelte van de tuin cacaodoppen liggen, die begonnen wat samen te klonteren en te schimmelen. Kan niet echt kwaad denk ik, heb ze wel weer wat opgebroken maar het stikte van de pissebedden en oorwormen. Een erg goed teken lijkt me.
Volgens mij heb ik deze mest:
[ afbeelding ]
Moet zeggen dat het wel al oude zakken zijn, dus of het nog echt nut heeft weet ik niet.
Bedankt. Hier kan je ieder jaar gratis scheppen bij de gemeente, maar dat is niet doorgegaan vanwege corona.quote:Op vrijdag 29 mei 2020 22:25 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Tip; als je een flinke hoeveelheid compost nodig hebt (of andere bodemverbeteraar), kan je dat ook vaak per m3 halen in de buurt. We hebben hier bijv. van Berkel in de buurt zitten, daar betaal je voor 1m3 compost een euro of 15:
https://www.bodemverbeter(...)bb-particulieren.pdf
Wel ff zelf halen met een aanhangwagentje. Maar dat scheelt enorm tov. van die zakken slepen die je bij de intratuin haalt.
Soms biedt de gemeente het gratis aan zelfs. Maar compost is echt fantastischquote:Op vrijdag 29 mei 2020 22:25 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Tip; als je een flinke hoeveelheid compost nodig hebt (of andere bodemverbeteraar), kan je dat ook vaak per m3 halen in de buurt. We hebben hier bijv. van Berkel in de buurt zitten, daar betaal je voor 1m3 compost een euro of 15:
https://www.bodemverbeter(...)bb-particulieren.pdf
Wel ff zelf halen met een aanhangwagentje. Maar dat scheelt enorm tov. van die zakken slepen die je bij de intratuin haalt.
Ja klopt, maar das doorgaans 1 keer per jaar. En om nu voor 15 euro een jaar te gaan wachtenquote:Op vrijdag 29 mei 2020 22:27 schreef Piles het volgende:
[..]
Soms biedt de gemeente het gratis aan zelfs. Maar compost is echt fantastisch
Het is ook wel erg droog dit jaar. Hoe gaan jullie daarmee om?quote:Op vrijdag 29 mei 2020 23:36 schreef Dagoduck het volgende:
Mijn dovenetel op de plekken waar de hele dag zon schijnt is langzaam aan het verdorren door de droogte.
Dat is on onze gemeente wel een bron van ministukjes plastic en glas, en onkruid.quote:Op vrijdag 29 mei 2020 22:27 schreef Dagoduck het volgende:
[..]
Bedankt. Hier kan je ieder jaar gratis scheppen bij de gemeente, maar dat is niet doorgegaan vanwege corona.
Dit moest ik weten voor mijn grasveld dat niet wil verdwijnen!quote:Op zaterdag 30 mei 2020 00:25 schreef Claudia_x het volgende:
Morgen een foto maken van mijn bloemenweide, want die ligt er op het moment fraai bij. De orchideeën zijn opgekomen en ik had vorig jaar ratelaars uitgezaaid - ook die zijn volop terug te zien. Het zaaien van ratelaars was een tip van de buurman. Ratelaars parasiteren op gras en kunnen de groei van gras enigszins onderdrukken waardoor bloemen meer kans krijgen. Ideaal voor een bloemenweide dus.
veel sproeien, om de dagquote:Op zaterdag 30 mei 2020 00:28 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Het is ook wel erg droog dit jaar. Hoe gaan jullie daarmee om?
Ik probeer niet te veel te sproeien, laat de planten maar wat dieper naar water zoeken. Af en toe de nieuwe plantjes en de hortensia's wat extra. En alles in pot uiteraard, twee keer per week en sommige 3x per week. Maar zoals genoemd ga ik niet om de dag sproeien om de dovenetel te redden.quote:Op zaterdag 30 mei 2020 00:28 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Het is ook wel erg droog dit jaar. Hoe gaan jullie daarmee om?
Mwah 60 euro voor een ton vind ik best duur. Kan ik hoop water voor sproeien.quote:Op zaterdag 30 mei 2020 08:31 schreef Puala het volgende:
Waar kijk je voor een regenton? Cranenbroek of Hornbach is prima betaalbaar
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |