Want je kan niet én de maatregelen steunen én oog hebben voor de mensen die op allerlei vlakken lijden hieronder? Geloof me, op persoonlijk en professioneel vlak ( werk in de zorg, snijvlak gehandicaptenzorg en ggz, zie de onrust en tal van problemen bij mijn eigen cliënten en durf wel te stellen dat ik een goed beeld heb wat dit allemaal te weeg brengt bij andere psychisch kwetsbare groepen) heb ik er meer dan genoeg van. Dat wil niet zeggen dat ik daarmee voor een risicovolle snellere versoepeling ben.quote:Op vrijdag 1 mei 2020 08:02 schreef Noek het volgende:
[..]
Ik denk trouwens dat heel veel mensen dit herkennen.
Dat is ook net het euvel binnen de geestelijke gezondheidszorg momenteel maar ze zijn niet bij machte om dat goed aan te pakken want fysiek kunnen ze maar weinig.
Ik sprak met iemand die psycholoog is en momenteel werkzaam met jongeren met eetstoornissen. Voor hen is dit een vreselijke tijd want er is even geen controle meer en dat zoeken ze dan momenteel weer in hun eetpatroon/gedrag. Daar hebben ze wel controle over.
Zij kunnen momenteel niet heel veel want sessies worden gecanceld en veel gaat online.
Mensen blijven maar denken dat het gaat om bieren op een terras terwijl de ontwrichting zoveel groter is. Alleen omdat men dit niet ziet of hoort want het is een stil lijden, wil niet zeggen dat het er niet is.
Daar voel ik misschien nog wel meer voor dan corona momenteel want daar is aandacht genoeg voor, daar is empathie voor maar wat is er voor de doelgroep die momenteel geestelijk leiden en waarvan de tendens is dat men zich niet moet aanstellen? De schijnheilige solidariteit die men hier op het forum laat zien is soms echt niet te doen.
Jawel hoor, dat kan wel. Je kunt dan alleen niet volhouden om te blijven roepen dat alles op slot moet en dat men zich niet moet aanstellen omdat we een virus te bestrijden hebben. Ik vind juist dat de maatschappij meer is dan het virus.quote:Op vrijdag 1 mei 2020 08:21 schreef trustychords het volgende:
[..]
Want je kan niet én de maatregelen steunen én oog hebben voor de mensen die op allerlei vlakken lijden hieronder? Geloof me, op persoonlijk en professioneel vlak ( werk in de zorg, snijvlak gehandicaptenzorg en ggz, zie de onrust en tal van problemen bij mijn eigen cliënten en durf wel te stellen dat ik een goed beeld heb wat dit allemaal te weeg brengt bij andere psychisch kwetsbare groepen) heb ik er meer dan genoeg van. Dat wil niet zeggen dat ik daarmee voor een risicovolle snellere versoepeling ben.
Ze willen de slachtoffers van een mislukt experiment niet op hun geweten hebben.quote:Op vrijdag 1 mei 2020 08:14 schreef Generationalpha het volgende:
Waarom wordt er niet veel meer geëxperimenteerd? Laten we in ieder geval proberen om weer dingen open te gooien, als dat niet werkt kun je de boel altijd weer dicht doen.
Wees eens creatief.
Totaal geen last van. 0 angst voor corona. Kijk gewoon eens naar de feitelijke cijfers en je ziet dat je meer kans hebt dood te gaan aan iets anders dan corona. Laat de paniekzaaierij van het journaal en zo lekker langs je heen gaan en zoek sec de droge cijfers op.quote:Op donderdag 30 april 2020 23:08 schreef edisney het volgende:
Ik wil eens peilen of ik hier meer mensen vind die mij herkennen. In mijn omgeving herkent niemand het.
Ik ben geen risicogroep, en toch ben ik doodsbang. Woon alleen, niemand om te verzorgen als ik ziek wordt, en een corona dood is niet echt een zachte dood. Ik begin me steeds meer af te zonderen, en irriteer me aan iedereen die zich niet aan de voorschriften houd. Verder werk ik in het onderwijs en wordt er straks van mij verwacht les te gaan geven. Onderzoeken kunnen 100x zeggen dat kinderen waarschijnlijk geen gevaar vormen, maar ik sta voor pubers en geloof niks van die onderzoeken. Ik word inmiddels echt gillend gek van mezelf.
Wanneer je er nuchter naar kijkt is dit wel zo maar ik kan me de angst wel voorstellen want het is onbekend en er is momenteel maar weinig controle. Dat veroorzaakt onrust en angsten. Dat kan ik me echt heel goed voorstellen.quote:Op vrijdag 1 mei 2020 08:30 schreef De_Onnoembare het volgende:
[..]
Totaal geen last van. 0 angst voor corona. Kijk gewoon eens naar de feitelijke cijfers en je ziet dat je meer kans hebt dood te gaan aan iets anders dan corona. Laat de paniekzaaierij van het journaal en zo lekker langs je heen gaan en zoek sec de droge cijfers op.
Als jij denkt dan wat nu plat ligt, nml de gehele horeca, entertainmentindustrie, hun toeleveranciers, alle contactberoepen, de hele luchtvaart, vakantieindustrie etc 'een kroegje en de kapper" is, dan heb je er ECHT helemaal niets van begrepen.quote:Op vrijdag 1 mei 2020 08:30 schreef Simmertje het volgende:
Ik blijf het trouwens opvallend vinden dat mensen hier de economie elke keer als reden noemen dat we moeten versoepelen. Maar het openen van de kapper en het kroegje op de hoek gaat echt een druppel op de gloeiende plaat zijn. Nederland is een export land en de wereldeconomie ligt voor een groot deel plat momenteel. Het zal misschien enkele werklozen en miljarden schelen, maar onze staatsschuld zal hoe dan ook extreem stijgen.
Ik vond dat ook een heel prettig gesprek. En verhelderend. En ook wel positief gestemd.quote:Op vrijdag 1 mei 2020 02:55 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Helemaal terecht, ik snap dat.
Misschien ook diegene even kijken en vooral luisteren naar de Jinek uitzending van donderdag met 4 virologen/artsen.
Eens. Ze geven inderdaad aan het eigenlijk niet te weten. Dat kun je ze natuurlijk ook niet verwijten, ik denk dat dat heel logisch is.quote:Op vrijdag 1 mei 2020 08:44 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ik vond dat ook een heel prettig gesprek. En verhelderend. En ook wel positief gestemd.
Maar vooral inderdaad verhelderend in de zin dat de situatie waarin we beland zijn geen exacte wetenschap is. Dat er in het hele traject momenten van twijfel zijn geweest, maar dat ze nog wel volledig achter de maatregelen staan die op dat moment genomen werden. En dat ze niet weten hoe het zal gaan lopen. Of er een tweede golf komt, die ze ergens wel echt verwachten. Of het dan erger wordt, of toch niet.
Ik vond het heel mooi om te zien hoe zij het ervaren hebben. En fijn en geruststellend hoe ook een Gommers nu weer wat meer relaxed wordt omdat het op het moment echt weer beter gaat.
Ik neem ook aan dat ook dat wordt gecommuniceerd naar het kabinet, in het kader van mogelijkheden tot verruiming.
Elke uitspraak heeft al een effect die in de gaten wordt gehouden.quote:Op vrijdag 1 mei 2020 08:14 schreef Generationalpha het volgende:
Waarom wordt er niet veel meer geëxperimenteerd? Laten we in ieder geval proberen om weer dingen open te gooien, als dat niet werkt kun je de boel altijd weer dicht doen.
Wees eens creatief.
Dit bestaat nietquote:Op vrijdag 1 mei 2020 08:53 schreef Maikuuul het volgende:
https://m.facebook.com/10(...)4/?sfnsn=wa&d=w&vh=i
Met zulke leiders heb je geen vijanden meer nodig
Op basis van die gegevens zijn de mobility trends for work maar met 19% gedaald. Dat lijkt me wat weinig?quote:Op vrijdag 1 mei 2020 08:54 schreef _I het volgende:
[..]
Elke uitspraak heeft al een effect die in de gaten wordt gehouden.
O.a. google brengt onze bewegingen in kaart. Dus er wordt steeds meer duidelijk, zonder dat je het door hebt.
Maar die rest zullen niet plotseling als vanouds doorgaan. Waar moeten de vliegtuigen heen als je alles open doet?quote:Op vrijdag 1 mei 2020 08:42 schreef De_Onnoembare het volgende:
[..]
Als jij denkt dan wat nu plat ligt, nml de gehele horeca, entertainmentindustrie, hun toeleveranciers, alle contactberoepen, de hele luchtvaart, vakantieindustrie etc 'een kroegje en de kapper" is, dan heb je er ECHT helemaal niets van begrepen.
Super onnauwkeurig voor beleidsvormingquote:Op vrijdag 1 mei 2020 08:54 schreef _I het volgende:
[..]
Elke uitspraak heeft al een effect die in de gaten wordt gehouden.
O.a. google brengt onze bewegingen in kaart. Dus er wordt steeds meer duidelijk, zonder dat je het door hebt.
O.a. dit jaquote:Op vrijdag 1 mei 2020 08:57 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Op basis van die gegevens zijn de mobility trends for work maar met 19% gedaald. Dat lijkt me wat weinig?
Het is geen gemiddelde, maar de stand van 26 april. Dat was een zondag, dus wrs gaan er dan alleen al mensen naar hun werk met een vitaal beroep. Andere dagen is het veel hoger.quote:Op vrijdag 1 mei 2020 08:57 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Op basis van die gegevens zijn de mobility trends for work maar met 19% gedaald. Dat lijkt me wat weinig?
Straks even doen.quote:Op vrijdag 1 mei 2020 08:57 schreef _I het volgende:
Enquête over de toekomst van Nederland
De Sociaal-Economische Raad ondersteunt het initiatief Namens Nederland, dat op 15 april van start is gegaan. Het is een grootschalige enquête onder inwoners van Nederland over de toekomst van Nederland.
===
Al ingevuld?
Eens, je kunt dat niet los van elkaar zienquote:Op vrijdag 1 mei 2020 08:58 schreef Montov het volgende:
[..]
Maar die rest zullen niet plotseling als vanouds doorgaan. Waar moeten de vliegtuigen heen als je alles open doet?
Vliegtuigen inderdaad niet. Maar de binnenlandse horeca, contactberoep en entertainmentindustrie is wel 'ietsje' meer dan 'de kapper en de kroeg'.quote:Op vrijdag 1 mei 2020 08:58 schreef Montov het volgende:
[..]
Maar die rest zullen niet plotseling als vanouds doorgaan. Waar moeten de vliegtuigen heen als je alles open doet?
Kan me voorstellen dat men in NL/BE aankondigde dat verkeerd gebruik van het masker zelfs gevaarlijker kon zijn dan er geen gebruiken.quote:
Toch gaf Jaap aan in de presentatie dat ze hier ook rekening mee houden. (zat opgenomen in een PDF)quote:Op vrijdag 1 mei 2020 08:59 schreef Molo het volgende:
[..]
Super onnauwkeurig voor beleidsvorming
Wel bizar trouwens, die provinciale verschillen, vooral in parkbezoek![]()
Ik denk dat er een kader met regels opgesteld moet worden en daarna moeten bedrijven/sectoren met een plan komen om hierin open te gaan.quote:Op vrijdag 1 mei 2020 08:42 schreef De_Onnoembare het volgende:
[..]
Als jij denkt dan wat nu plat ligt, nml de gehele horeca, entertainmentindustrie, hun toeleveranciers, alle contactberoepen, de hele luchtvaart, vakantieindustrie etc 'een kroegje en de kapper" is, dan heb je er ECHT helemaal niets van begrepen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |