abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  zondag 26 april 2020 @ 15:39:56 #101
30873 Vallon
Life is unpredictable
pi_192814603
quote:
0s.gif Op zondag 26 april 2020 14:58 schreef Cesare-Borgia het volgende:

[..]

Waarom moeten mensen altijd een taak hebben?

Van het fixen van de tuin, tot een kast in elkaar zetten tot de muur voor de derde keer verven.

Niet stil kunnen zitten maar continue iets om handen moeten hebben.

Niet perse als kritiek hoor maar het komt zo extreem over. Alsof de tijd die je normaal kwijt bent aan visite en verjaardag perse zo opgevuld moet worden om je nuttig te voelen en we daarom rijen bij de bouwmarkten en tuincentra hebben.
Verveling, een mens niet kan stilzitten en men wil het eigen "gevangenisje" en luchtplaats opfleuren. Normaliter ging men naar een restaurant om "echt lekker" te eten.
Nu dat niet meer gaat, gaan ze hun keuken (ver)bouwen om te komen tot het nieuwe normaal als moraal.

Hier ook, buurvrouw heeft haar voortuin uitgebreid gerestyled en poogt mij nu ook over te halen zodat het in "lijn & (haar) stijl" blijft. Als zij die onafwendbare behoefte voelt, heeft ze onze toestemming mits ze het dan bijhoudt (ook na corona). Ik ga niets anders doen dan normaal knippen, scheren en at altijd al heel lekker (en sws liever) thuis.
"On bended knee is no way to be free" Peter R 1954-2021 (©Zapata)
Hegel: "De waarheid is subjectief"
Covid19: "Doctors can’t cure stupid, but at least they can sedate it."
pi_192814610
quote:
0s.gif Op zondag 26 april 2020 15:33 schreef Qarrad het volgende:

[..]

Hoe bedoel je dat?
De autochtone bevolking groeit niet.
De Europese bevolking groeit als gevolg van massaimmigratie.
pi_192814628
  zondag 26 april 2020 @ 15:47:43 #104
30873 Vallon
Life is unpredictable
pi_192814667
quote:
0s.gif Op zondag 26 april 2020 15:05 schreef DireStraits7 het volgende:

[..]

Jep, vond ik een mooie toevoeging. Laat andere organen (of "gremia", weer een nieuw woord geleerd) maar komen met de rapporten met wetenschappelijke voetnoten.

Verder eens met de rest van je post. ^O^
^O^ die vond ik ook wel leuk... ludiek hoe mensen zaken benoemen. Gremium/gremia waarmee je dan voor 50% al weet wat de denkwijze en achtergrond is van iemand.

Omgekeerd is dat ook het geval dat men vaktermen gebruikt waarbij anderen blijven dan hangen op het "viaduct van het aquaduct" en je ze daarmee als toehoorder compleet kwijt bent.
"On bended knee is no way to be free" Peter R 1954-2021 (©Zapata)
Hegel: "De waarheid is subjectief"
Covid19: "Doctors can’t cure stupid, but at least they can sedate it."
  zondag 26 april 2020 @ 15:57:24 #105
338319 ZarB
Piña colada
pi_192814766
quote:
1s.gif Op zondag 26 april 2020 15:10 schreef Harmankardon het volgende:
Typisch interview met Midas Dekkers in de Humo (betaalmuur).

https://www.humo.be/nieuw(...)aar-de-pil~bd3274f8/


Hadden we deze wereldwijde crisis kunnen voorkomen?

Dekkers: “Natuurlijk! Iedereen die in de biologieles heeft opgelet, kon deze wereldwijde epidemie zien aankomen. In de jaren 60 werd er al voor gewaarschuwd dat een ongeremde bevolkingsgroei tot pandemieën van deze omvang zou leiden. Maar van een bevolkingspolitiek is het nooit gekomen. Integendeel: nog steeds word je gefeliciteerd als je met een baby aan de overbevolking bijdraagt, terwijl een kind krijgen in feite véél asocialer is dan geen anderhalve meter afstand houden.”
Eens. _O_
Just skip all the layers and go straight to the crazy!
  zondag 26 april 2020 @ 16:01:45 #106
30873 Vallon
Life is unpredictable
pi_192814817
quote:
0s.gif Op zondag 26 april 2020 15:09 schreef houdafstand het volgende:
....Je kunt 20+ topwetenschappers echt niet vragen om binnen een halve dag een wetenschappelijk stuk op te stellen.
...
Er bestaat overigens nu verwarring over wat openbaar is en wat niet: de OMT-adviezen zijn openbaar, de OMT-verslagen niet.
Eens hoor en wat ik van de voorgaande RIVM baas een mooie insteek vond is dat je de wetenschapper juist moet dwingen om binnen een bepaalde tijd met onderbouwd advies te komen. Natuurlijk moet de eiser ook bereid zijn een "kan niet ", "weet niet" of "this is it" als antwoord te krijgen.

Een ontwikkelaar kan eeuwig bezig kan blijven met verbeteringen die gaandeweg zich uitbreiden. Dan is het nuttig dat een projectleider dat proces in het en op het tijdsspoor cq budget zet.

Hier dan wat over nadenken is het mogelijk gewenst het Kabinet veel directiever optreedt ipv te luisteren naar het OMT.
Vanuit die insteek kan ik mij voorstellen dat er terecht weerstand is in/onder de burgers.
De Politiek moet de beslissing bepalen en laat die nu "schaapachtig" over aan het strijdende OMT.
"On bended knee is no way to be free" Peter R 1954-2021 (©Zapata)
Hegel: "De waarheid is subjectief"
Covid19: "Doctors can’t cure stupid, but at least they can sedate it."
pi_192814819
Een oplettende kijker (volgens Mediacourant 15-4-20).
  zondag 26 april 2020 @ 16:05:49 #108
80690 hooibaal
Be prepared.
pi_192814854
quote:
Op velden, parken en in winkelstraten is het dit weekend druk. "Dat was twee weken geleden echt anders", aldus Ruud Kuin van vakbond Nederlandse BOA Bond. Volgens hem is het op sommige plekken moeilijk de coronamaatregelen te handhaven.

Kuin krijgt tijdens de coronacrisis dagelijks een update van verschillende leden over de drukte buiten, verspreid over het land.

"Vooral in de grote en kleinere steden zijn er een stuk meer mensen op straat", zegt Kuin over deze zaterdag en zondag. Met name in de parken gaat het mis, waar mensen met drie of meer samen gaan zitten, "op een kleedje, met een biertje".

Gevraagd of de buitengewoon opsporingsambtenaren (boa's) de coronamaatregelen nog goed kunnen handhaven, zegt Kuin dat met name de winkelstraten lastig zijn. "De afgelopen week zag je het steeds drukker worden daar. Zoals een van de leden zegt: mensen lijken het normale leven weer op te pakken. Handhaven is daar bijna niet te doen, omdat iedereen in beweging is."
https://www.nu.nl/binnenl(...)ten-is-moeilijk.html

Ik vraag me af of het OMT in de voorspellingen meerekent dat mensen steeds lakser met de anderhalvemetersamenleving omgaan, en in welke mate dan. Ik kan me voorstellen dat ze deze mate van anarchie toch een beetje hebben onderschat.
Brutalen hebben de halve wereld; doe mij die andere helft dan maar
pi_192814889
quote:
0s.gif Op zondag 26 april 2020 16:05 schreef hooibaal het volgende:

[..]

https://www.nu.nl/binnenl(...)ten-is-moeilijk.html

Ik vraag me af of het OMT in de voorspellingen meerekent dat mensen steeds lakser met de anderhalvemetersamenleving omgaan, en in welke mate dan. Ik kan me voorstellen dat ze deze mate van anarchie toch een beetje hebben onderschat.
Ik zou het geen anarchie noemen, maar dat ze de intelligentie van mensen hebben onderschat.
pi_192814924
https://www.ad.nl/dossier(...)5-naar-934~ae7c4f2e/

quote:
Aantal ic-patiënten daalt met 25 naar 934
Het aantal gemelde corona-doden in Nederland is de afgelopen 24 uur gestegen met 66. Dat brengt het officiële dodental op 4475. Het aantal ziekenhuisopnames steeg met 75 naar 10.456, blijkt uit de dagelijkse cijfers van het RIVM.Toch lijken inwoners van ons land zich langzamerhand steeds minder aan te trekken van de coronamaatregelen. Op verschillende plaatsen is het vandaag opnieuw druk en roepen burgemeesters op om thuis te blijven. In ons liveblog houden we je op de hoogte van de corona-ontwikkelingen.
Hopen dat de kappers snel weer open mogen _O_
  zondag 26 april 2020 @ 16:12:34 #111
30873 Vallon
Life is unpredictable
pi_192814935
quote:
0s.gif Op zondag 26 april 2020 15:18 schreef raptorix het volgende:

[..]

Mwoah je kunt redelijk nauwkeurig voorspellen hoeveel het er zijn, uiteraard niet op 100 nauwkeurig, maar het zal niet heel veel schelen. Daarnaast is het exacte aantal ook helemaal niet zo relevant.
Je kunt niet aantonen hoeveel levens je redt; je kunt wel redelijk inschatten hoeveel doden er anders zouden zijn geweest.

Dit is waar "verkopers" mee aan de haal gaan om te overtuigen. Met deze ..vulin.. bespaart u zoveel, beter is aangeven dat er minder kosten (of hier doden) zijn. Maak maar duidelijk wat het oplevert ipv bespaart.
Het woord besparen/redden vind ik marketing praat en men dan daarmee dus iets anders kunt rechtvaardigen of dan moet (blijven) doen.
"On bended knee is no way to be free" Peter R 1954-2021 (©Zapata)
Hegel: "De waarheid is subjectief"
Covid19: "Doctors can’t cure stupid, but at least they can sedate it."
  zondag 26 april 2020 @ 16:14:01 #112
38396 mazaru
Geloof niet alles wat je denkt
pi_192814951


Het nieuwe coronavirus vormt niet alleen een bedreiging voor de longen, maar ook voor andere belangrijke organen. Zo waarschuwen Amerikaanse onderzoekers voor een toename van het aantal beroertes, onder meer bij dertigers en veertigers zonder onderliggende aandoeningen. Dat meldt de Washington Post.

De onderzoekers vermoeden dat er bij sommige patiënten overal in het lichaam bloedstolsels ontstaan. Daardoor raken de slagaders in de hersenen vernauwd of verstopt. Volgens de onderzoekers worden Covid-19-patiënten met name getroffen door zeer ernstige beroertes, waarbij grote delen van de hersenen worden aangetast. Patiënten raken verlamd en verliezen hun spraakvermogen, of overlijden.

Het is nog onduidelijk of de bloedstolsels ontstaan door het coronavirus of door een reactie van het immuunsysteem op het virus, verklaart neuroloog Sherry H-Y Chou van het University of Pittsburgh Medical Center tegenover de Washington Post.

Opmerkelijk is dat veel patiënten nog relatief jong zijn. In onderzoek dat komende week wordt gepubliceerd in het New England Journal of Medicine worden de zaken behandeld van patiënten van 33, 37, 39, 44 en 49 jaar.

“We hebben nog nooit zoveel vijftigers, veertigers en eind-dertigers gezien met deze problemen”, zegt neuroradioloog Eytan Raz. “Normaal gesproken vinden we een patiënt van 60 jong.” Een mogelijke verklaring is dat gezonde, jonge mensen de longproblemen van Covid-19 overleven, maar vervolgens het slachtoffer worden van andere complicaties.

https://joop.bnnvara.nl/n(...)offen-door-beroertes

https://www.telegraaf.nl/(...)tigers-en-veertigers
Ik ben niet onhandelbaar, ik ben gewoon een uitdaging 💖
  zondag 26 april 2020 @ 16:14:23 #113
80690 hooibaal
Be prepared.
pi_192814955
quote:
0s.gif Op zondag 26 april 2020 16:11 schreef Anton91 het volgende:
https://www.ad.nl/dossier(...)5-naar-934~ae7c4f2e/
[..]

Hopen dat de kappers snel weer open mogen _O_
Volgens mij is hun plan om te voldoen aan de afstandsregels nog niet goedgekeurd door WIebes, maar dat weet ik niet helemaal zeker.
Brutalen hebben de halve wereld; doe mij die andere helft dan maar
  zondag 26 april 2020 @ 16:20:06 #114
213134 Momo
WLR en ESF hooligan
pi_192815025


Regio Zwolle is wel echt een hotspot qua besmettingen.
  zondag 26 april 2020 @ 16:21:58 #115
115121 Arizona
Zeg maar Arißona
pi_192815046
quote:
0s.gif Op zondag 26 april 2020 16:20 schreef Momo het volgende:
[ afbeelding ]

Regio Zwolle is wel echt een hotspot qua besmettingen.
Zoals ik begreep van iemand die daar woont (Hasselt) speelt het gros van de ellende zich af in verpleegtehuizen en vinden er daarbuiten nauwelijks besmettingen plaats.
You won't be lost, hurt, tired or lonely - Something beautiful will come your way
pi_192815076
quote:
0s.gif Op zondag 26 april 2020 16:21 schreef Arizona het volgende:

[..]

Zoals ik begreep van iemand die daar woont (Hasselt) speelt het gros van de ellende zich af in verpleegtehuizen en vinden er daarbuiten nauwelijks besmettingen plaats.
Of de mensen daarbuiten merken het amper omdat ze alleen milde symptomen hebben.
  zondag 26 april 2020 @ 16:25:57 #117
115121 Arizona
Zeg maar Arißona
pi_192815083
quote:
0s.gif Op zondag 26 april 2020 16:25 schreef Anton91 het volgende:

[..]

Of de mensen daarbuiten merken het amper omdat ze alleen milde symptomen hebben.
Dat kan ook heel goed, alleen vind je die mensen niet terug in dit kaartje :)
You won't be lost, hurt, tired or lonely - Something beautiful will come your way
  zondag 26 april 2020 @ 16:28:45 #118
213134 Momo
WLR en ESF hooligan
pi_192815102
quote:
0s.gif Op zondag 26 april 2020 16:21 schreef Arizona het volgende:

[..]

Zoals ik begreep van iemand die daar woont (Hasselt) speelt het gros van de ellende zich af in verpleegtehuizen en vinden er daarbuiten nauwelijks besmettingen plaats.
Ik dacht dat verzorgingstehuizen doden niet worden meegeteld door RIVM,. alleen overlijdens in ziekenhuizen toch?
  zondag 26 april 2020 @ 16:30:21 #119
80690 hooibaal
Be prepared.
pi_192815115
quote:
0s.gif Op zondag 26 april 2020 16:28 schreef Momo het volgende:

[..]

Ik dacht dat verzorgingstehuizen doden niet worden meegeteld door RIVM,. alleen overlijdens in ziekenhuizen toch?
Ze tellen iedereen die getest is.
Brutalen hebben de halve wereld; doe mij die andere helft dan maar
pi_192815143
quote:
0s.gif Op zondag 26 april 2020 10:21 schreef Confetti het volgende:
Na de zeer geringe afname van gisteren zat die Kuipers allerlei redenen te zoeken om de zorgen en de cijfers te downplayen. Dat gaf goed aan in welke tunnelvisie hij en andere beleidsmakers zitten. Iedereen interpreteert de cijfers zo dat deze hun standpunt bevestigen. Het virus maakt langzaamaan een comeback, je merkt en ziet het alles.
Heb je de cijfers van vandaag gezien? Ook al is het weekend, ze zijn nog steeds een stuk lager dan vorig weekend. Of ga jij die nu downplayen omdat jij 'aan alles' ziet dat het een comeback maakt? :')
Alpha kenny one
  zondag 26 april 2020 @ 16:34:29 #121
226746 Nicksanders
ik heb witte privileges
pi_192815148
quote:
0s.gif Op zondag 26 april 2020 16:21 schreef Arizona het volgende:

[..]

Zoals ik begreep van iemand die daar woont (Hasselt) speelt het gros van de ellende zich af in verpleegtehuizen en vinden er daarbuiten nauwelijks besmettingen plaats.
Ik denk dat dat voor meer plekken zo is personeel doet zijn best maar vooral aam het begin niet de juiste uitrusting
Me, I don't have that problem. Me, I always tell the truth. Even when I lie.
pi_192815165
quote:
2s.gif Op zondag 26 april 2020 16:14 schreef mazaru het volgende:
[ afbeelding ]

Het nieuwe coronavirus vormt niet alleen een bedreiging voor de longen, maar ook voor andere belangrijke organen. Zo waarschuwen Amerikaanse onderzoekers voor een toename van het aantal beroertes, onder meer bij dertigers en veertigers zonder onderliggende aandoeningen. Dat meldt de Washington Post.

De onderzoekers vermoeden dat er bij sommige patiënten overal in het lichaam bloedstolsels ontstaan. Daardoor raken de slagaders in de hersenen vernauwd of verstopt. Volgens de onderzoekers worden Covid-19-patiënten met name getroffen door zeer ernstige beroertes, waarbij grote delen van de hersenen worden aangetast. Patiënten raken verlamd en verliezen hun spraakvermogen, of overlijden.

Het is nog onduidelijk of de bloedstolsels ontstaan door het coronavirus of door een reactie van het immuunsysteem op het virus, verklaart neuroloog Sherry H-Y Chou van het University of Pittsburgh Medical Center tegenover de Washington Post.

Opmerkelijk is dat veel patiënten nog relatief jong zijn. In onderzoek dat komende week wordt gepubliceerd in het New England Journal of Medicine worden de zaken behandeld van patiënten van 33, 37, 39, 44 en 49 jaar.

“We hebben nog nooit zoveel vijftigers, veertigers en eind-dertigers gezien met deze problemen”, zegt neuroradioloog Eytan Raz. “Normaal gesproken vinden we een patiënt van 60 jong.” Een mogelijke verklaring is dat gezonde, jonge mensen de longproblemen van Covid-19 overleven, maar vervolgens het slachtoffer worden van andere complicaties.

https://joop.bnnvara.nl/n(...)offen-door-beroertes

https://www.telegraaf.nl/(...)tigers-en-veertigers
zoiets was vorig week ook al een keer gedeeld hier(kortere versie) werd afgedaan als onzin en paniekzaaierij
pi_192815171
quote:
6s.gif Op zondag 26 april 2020 16:12 schreef Vallon het volgende:

[..]

Je kunt niet aantonen hoeveel levens je redt; je kunt wel redelijk inschatten hoeveel doden er anders zouden zijn geweest.

Dit is waar "verkopers" mee aan de haal gaan om te overtuigen. Met deze ..vulin.. bespaart u zoveel, beter is aangeven dat er minder kosten (of hier doden) zijn. Maak maar duidelijk wat het oplevert ipv bespaart.
Het woord besparen/redden vind ik marketing praat en men dan daarmee dus iets anders kunt rechtvaardigen of dan moet (blijven) doen.
Nu is dat lastig, maar achteraf zal dit met meer data en kennis zeker wel te doen zijn, daarnaast heeft men op basis van de R0 waarde redelijk zich hoeveel mensen zieker zouden zijn geworden. Het is allemaal lastig te zeggen omdat er nog veel ingevuld moet worden.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
  zondag 26 april 2020 @ 16:37:38 #124
30873 Vallon
Life is unpredictable
pi_192815174
quote:
2s.gif Op zondag 26 april 2020 16:14 schreef mazaru het volgende:
[ afbeelding ]

Het nieuwe coronavirus vormt niet alleen een bedreiging voor de longen, maar ook voor andere belangrijke organen. Zo waarschuwen Amerikaanse onderzoekers voor een toename van het aantal beroertes, onder meer bij dertigers en veertigers zonder onderliggende aandoeningen. Dat meldt de Washington Post.

De onderzoekers vermoeden dat er bij sommige patiënten overal in het lichaam bloedstolsels ontstaan. Daardoor raken de slagaders in de hersenen vernauwd of verstopt. Volgens de onderzoekers worden Covid-19-patiënten met name getroffen door zeer ernstige beroertes, waarbij grote delen van de hersenen worden aangetast. Patiënten raken verlamd en verliezen hun spraakvermogen, of overlijden.

Het is nog onduidelijk of de bloedstolsels ontstaan door het coronavirus of door een reactie van het immuunsysteem op het virus, verklaart neuroloog Sherry H-Y Chou van het University of Pittsburgh Medical Center tegenover de Washington Post.

Opmerkelijk is dat veel patiënten nog relatief jong zijn. In onderzoek dat komende week wordt gepubliceerd in het New England Journal of Medicine worden de zaken behandeld van patiënten van 33, 37, 39, 44 en 49 jaar.

“We hebben nog nooit zoveel vijftigers, veertigers en eind-dertigers gezien met deze problemen”, zegt neuroradioloog Eytan Raz. “Normaal gesproken vinden we een patiënt van 60 jong.” Een mogelijke verklaring is dat gezonde, jonge mensen de longproblemen van Covid-19 overleven, maar vervolgens het slachtoffer worden van andere complicaties.

https://joop.bnnvara.nl/n(...)offen-door-beroertes

https://www.telegraaf.nl/(...)tigers-en-veertigers
Interessant, hier deze-pdf-link voor een wetenschappelijke beschouwing door onze nationale wetenschappers.

Ik sluit niet uit dat de oorzaak meer komt door de (intensieve) behandeling waarbij d8 ik bloedverdunners (antistollingsmiddelen) worden gebruikt ter voorkoming van longbloedingen (?); juist een rol kunnen spelen wanneer toegepast op (jonge) mensen die zelf geen last hebben van trombose. Het is maar een gok.

Een bedenksel: Ik ben niet geneigd te stellen dat het virus zelf die stolsels veroorzaakt. Dat staat wat haaks op wat het virus doet. Wat weer wel kan dat het overreagerende immuunsysteem, stolsels veroorzaakt om te voorkomen dat longen, via de haarvaten vollopen met vocht vanuit het bloed. Ik kan er alle kanten mee op :P .

NB: eenmaal besmet door het virus gaat dit de cellen gebruiken voor replicatie dat het lichaam probeert tegen te gaan en steeds heftiger gaat reageren door o.a. "wond/vochtdoorlating" (in de longen).
"On bended knee is no way to be free" Peter R 1954-2021 (©Zapata)
Hegel: "De waarheid is subjectief"
Covid19: "Doctors can’t cure stupid, but at least they can sedate it."
pi_192815182
quote:
1s.gif Op zondag 26 april 2020 15:10 schreef Harmankardon het volgende:
Typisch interview met Midas Dekkers in de Humo (betaalmuur).

https://www.humo.be/nieuw(...)aar-de-pil~bd3274f8/

Hadden we deze wereldwijde crisis kunnen voorkomen?

Dekkers: “Natuurlijk! Iedereen die in de biologieles heeft opgelet, kon deze wereldwijde epidemie zien aankomen. In de jaren 60 werd er al voor gewaarschuwd dat een ongeremde bevolkingsgroei tot pandemieën van deze omvang zou leiden. Maar van een bevolkingspolitiek is het nooit gekomen. Integendeel: nog steeds word je gefeliciteerd als je met een baby aan de overbevolking bijdraagt, terwijl een kind krijgen in feite véél asocialer is dan geen anderhalve meter afstand houden.”
Midas _O_
A Robin Redbreast in a Cage Puts all Heaven in a Rage.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')