Volgens mij niet, er staat volledig elektrische auto's, hybrides worden apart benoemd in de jaarmonitor 2019.quote:Op dinsdag 21 april 2020 13:07 schreef BlaZ het volgende:
[..]
"Hier worden ook hybrides onder gerekend"
quote:https://www.cbs.nl/-/media/_pdf/2019/14/jaarmonitor_park_2019.pdf
Begin dit jaar had 3,7 procent van het totaal aantal Nederlandse personenauto’s een elektrische aandrijving. Het aantal plug-in hybrides is het afgelopen jaar afgenomen met 3,4 procent, terwijl het aantal volledig elektrische personenauto’s afgelopen jaar ruim verdubbeld is tot bijna 45 duizend. Het aandeel volledig elektrische auto’s was begin 2018 nog maar 8 procent van het totaal aantal
elektrische auto’s, begin 2019 is dit aandeel gestegen tot 14 procent.
Ah ok, ik had het verkeerd gelezen, mijn excuses.quote:Op dinsdag 21 april 2020 15:37 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Volgens mij niet, er staat volledig elektrische auto's, hybrides worden apart benoemd in de jaarmonitor 2019.
[..]
Normaal stop je dan met pompen.quote:Op dinsdag 21 april 2020 18:42 schreef sjorsie1982 het volgende:
ik ben benieuwd wat er gebeurt als je als olieleverancier olie oppompt, maar het niet kan verkopen omdat je geen kopers kan vinden en je eigen opslagcapaciteit vol is.... weet iemand hier antwoord op?
dat snap ik, maar de efficientie van de huidige oppomptechnieken is dusdanig doorgeschoten dat je schalievelden beschadigd als je stopt met pompen... de vraag is wat voor effect dat heeft op het milieu en op een eventuele heropening.quote:Op dinsdag 21 april 2020 18:51 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Normaal stop je dan met pompen.![]()
Als je een bad vult draai je ook de kraan dicht als deze bijna vol is.
Als je aan alle eisen voldoet bij een handelaar. Je moet dan zelf met een vat komen en het zelf ophalen.quote:
Eisen wut?quote:Op dinsdag 21 april 2020 18:55 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Als je aan alle eisen voldoet bij een handelaar.
veiligheids en milieu eisen. Daarnaast moet je zelf de olie ophalen en ook het vat leveren.quote:
twitter:CNBCnow twitterde op dinsdag 21-04-2020 om 20:01:09Crude sell-off accelerates into the close with the June contract falling more than 50% below $9/barrel https://t.co/kPbQj6625k https://t.co/oeWQo2ofd7 reageer retweet
terug pompenquote:Op dinsdag 21 april 2020 18:42 schreef sjorsie1982 het volgende:
ik ben benieuwd wat er gebeurt als je als olieleverancier olie oppompt, maar het niet kan verkopen omdat je geen kopers kan vinden en je eigen opslagcapaciteit vol is.... weet iemand hier antwoord op?
Als dat al technisch mogelijk is dan niet binnen, pak hem beet, 5 jaar.quote:Op dinsdag 21 april 2020 21:16 schreef polderturk het volgende:
Kunnen we onze lege gasvelden nu niet met spotgoedkope olie vullen?
Om het later weer te gebruiken?
die infrastructuur ontbreektquote:Op dinsdag 21 april 2020 21:16 schreef polderturk het volgende:
Kunnen we onze lege gasvelden nu niet met spotgoedkope olie vullen?
Om het later weer te gebruiken?
Inderdaad, gasopslag in lege velden gebeurt wel, Taqa doet het onder andere bij Alkmaar. Met olie zit je ook nog met het probleem dat er altijd een groot deel achterblijft in het reservoir. Pomp je 100 vaten erin, krijg je er maar 30 terug. Dat werkt wel als je op die 100 vaten geld toe krijgt, maar in normale omstandigheden natuurlijk niet.quote:
quote:Brent Crude Jun 2020 16.24
WTI Crude Jun 2020 10.77
Ze kunnen beter terugvaren en terug pompen , voorlopig pompt men meer olie op dan men kwijt kanquote:Op woensdag 22 april 2020 05:59 schreef nixxx het volgende:
[..]
Inderdaad, gasopslag in lege velden gebeurt wel, Taqa doet het onder andere bij Alkmaar. Met olie zit je ook nog met het probleem dat er altijd een groot deel achterblijft in het reservoir. Pomp je 100 vaten erin, krijg je er maar 30 terug. Dat werkt wel als je op die 100 vaten geld toe krijgt, maar in normale omstandigheden natuurlijk niet.
nu 9 dollarquote:Op woensdag 22 april 2020 07:19 schreef Digi2 het volgende:
Brent is verder in prijs gedaald naar $16 contact juni 2020.
Dinsdag opende het nog met een prijs van $25 per vat, een daling van 36%.
[..]
Dat is crude oil May 20. Het is mij onbekend of het daarbij om WTI of Brent gaat?quote:Op woensdag 22 april 2020 08:19 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
nu 9 dollar
Crude Oil May 20 (CL=F)
NY Mercantile - NY Mercantile Delayed Price. Currency in USD
9.06-0.95 (-9.49%)
As of April 21 2:29PM EDT. Market open.
https://finance.yahoo.com/quote/CL=F?p=CL=F
Is WTIquote:Op woensdag 22 april 2020 08:27 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Dat is crude oil May 20. Het is mij onbekend of het daarbij om WTI of Brent gaat?
https://www.cmegroup.com/(...)ght-sweet-crude.htmlquote:Brent Blend is a combination of crude oil from 15 different oil fields in the North Sea.
It is less “light” and “sweet” than WTI, but still excellent for making gasoline. ...
WTI is also known as Light Sweet Crude, the majority of which is located in the Permian oil Field.
ik heb ook het idee dat de prijsdaling versterkt wordt door de afnemende vraag naar olie producten , vanwege de omslag in energie , aangezien de prijsdaling al begon voor de corona, zodat de prijs niet supersnel weer zal aantrekken , ook worden er steeds meer oliebronnen aangeboord ook vaak in diepzee en nieuwe techniekenquote:Op woensdag 22 april 2020 19:35 schreef Oud_student het volgende:
Prijzen stijgen weer, ben nu niet in de olie, maar vandaag wel veel verdiend met Shell +6%![]()
De uitslagen op de oliemarkt zijn dermate hoog en vooral onvoorspelbaar, dat ik er even van wegblijf.
Ik krijg het gevoel dat het allemaal gemanipuleerd wordt door hedgefondsen.
quote:Shell verlaagt dividend voor het eerst in tachtig jaar na oliecrash
Olie- en gasproducent Shell heeft in het eerste kwartaal van dit jaar de winst met 46 procent zien dalen. Het bedrijf verlaagt daarom voor het eerst sinds de jaren veertig het dividend, de winstuitkering aan aandeelhouders.
Voor Shell is dit een enorme stap. Het bedrijf ging er lang prat op nooit het dividend te hebben verlaagd sinds de Tweede Wereldoorlog.
Topman Ben van Beurden noemt in een persbericht de verslechtering van de economische verwachtingen en enorme onzekerheid op middellange en lange termijn.
Door de coronacrisis is de vraag naar olie ingestort. Consumenten nemen de auto niet meer en vliegtuigen staan aan de grond. Volgens schattingen van het Internationaal Energieagentschap (IEA) is hierdoor de vraag naar olie met 30 procent gedaald.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |