abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_192685503
quote:
1s.gif Op zaterdag 18 april 2020 16:18 schreef MissButterflyy het volgende:

[..]

En ook die vijftigers waren al niet zo gezond.
Je kent ze allemaal persoonlijk?
  zaterdag 18 april 2020 @ 16:23:26 #202
12221 Tijn
Powered by MS Paint
pi_192685504
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 april 2020 16:16 schreef Drekkoning het volgende:

[..]

Het gaat niet alleen om de kroegen. Hele branches staan op omvallen, daarna hun toeleveranciers en hun afhankelijken, mensen kunnen hun hypotheken niet meer betalen, banken vallen om.

We gaan het hopelijk niet meemaken, er ontstaan steeds meer geluiden om een betere balans tussen doden en de economie te vinden. Maar als de maatregelen zoals ze nu zijn tot 2021 aanhouden dan is er van de Nederlandse economie en verzorgingsstaat helemaal niks meer over, met alle gevolgen voor de groep die niks meer heeft van dien.
Ik wil niet zeggen dat de economie hier geen schade van ondervindt, maar er draait natuurlijk heel veel ook gewoon wél door. Ik zou denken dat de meerderheid van de bedrijven er niet echt significant last van heeft in hun omzet.
pi_192685540
quote:
2s.gif Op zaterdag 18 april 2020 16:23 schreef Tijn het volgende:

[..]

Ik wil niet zeggen dat de economie hier geen schade van ondervindt, maar er draait natuurlijk heel veel ook gewoon wél door. Ik zou denken dat de meerderheid van de bedrijven er niet echt significant last van heeft in hun omzet.
Nu nog niet inderdaad..... Maar op een langer termijn...… zeker wel hoor.
Hallo iedereen ik kom eens kijken in deze crisistijd omdat er veel informatie op deze geweldige site te vinden is.
pi_192685542
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 april 2020 16:23 schreef Questular het volgende:

[..]

Je kent ze allemaal persoonlijk?
Eh, hun bmi was niet heel tof hoor, dat is wel algemeen bekend. Daarom hoef je niet dood maar het hielp ze in dezen niet.
Go hard or go home
  zaterdag 18 april 2020 @ 16:27:23 #206
30873 Vallon
Life is unpredictable
pi_192685543
quote:
2s.gif Op zaterdag 18 april 2020 15:04 schreef Jane het volgende:
Ik denk dat het voor velen hier beter is dat ze voor zichzelf gaan accepteren dat dit nog wel het hele jaar gaat duren, in welke vorm dan ook. Ga op zoek naar andere dingen om je te vermaken. Dat is zinniger en minder stressvol dan blijven roepen dat alles weer open moet, terwijl de cijfers daar nog helemaal geen aanleiding voor geven.

Begrijp me niet verkeerd. Normaal ga ik zelf bijna elke dag zwemmen, ga ik regelmatig uit eten of op een terrasje zitten, ga ik graag op vakantie, ga ik graag naar optredens, etc. etc. Ik baal er ook enorm van dat dat voorlopig niet kan, maar ja, dat kan dat k*tvirus echt helemaal niks schelen. :N
Yep.... het ding gaat nog een hele tijd duren. Het is virus treft geen schuld, de wijze waarop wij daar mee omgaan veroorzaakt de ellende.

Optie één: niets doen dat ontwrichtend is. Waar het zorgcapaciteit overschrijdt; de (sterfte)gevolgen "triëren" en "accepteren". Tussentijds doorwerken aan een behandeloplossing. Deze feitelijke "non-keuze" vraagt "moed" en er zullen maar weinigen zijn die dat met verantwoording, ook voor anderen, "kunnen" laat staan dat willen beslissen.

Optie twee: de pandemie gevolgen vertragen, mitigeren en integreren in de samenleving:
• Reguleren uitbraak - middels isoleren/lockdown - zodat de zorg & kwetsbaren niet (over)belast worden.
• 1.5m = nieuwe sociale normaal, samenkomsten & fysiek contactzaken zijn dat niet meer.
• Herdefinitie sociale/vrijetijds "economie" vanwege toename afstand en hygiëne(eisen).
• Frequent Testen/Traceren om te weten of, hoever en bij wie het virus is doorgedrongen.
• Mondkapjes nuttig voor zieken en (contact)beroepsgroepen; de rest kan zelf het eigen nut beslissen.
• Ondertussen de komende jaren blijven werken aan onderzoek, vaccin en medicijn/protocollen.
• Het OMT met de dagelijkse ToTo uitslag blijft de stuurbaas v/h Kabinet vwb prioriteiten.
Het zal erg lastig worden jezelf steeds aan te - moeten - passen op de situatie, vooral voor hen die hun toekomstperspectief daarmee zien veranderen.

Consequenties zijn maatschappelijk gigantisch, ook qua "economie" (kosten/inflatie).
De autonomie aangaande vrijheid" zal flink worden ingeperkt. Telkens zal weer moet worden afgewogen of een actie, contacten, de omgang en het verplaatsen; verantwoord zijn.
Tegelijkertijd zal men een nieuwe balans moeten zoeken voor en bij kwetsbaren en zij die zorg behoeven.

"2020 zal een jaar zijn die deze periode en onze generatie zal hervormen"

[ Bericht 0% gewijzigd door Vallon op 18-04-2020 16:38:03 ]
"On bended knee is no way to be free" Peter R 1954-2021 (©Zapata)
Hegel: "De waarheid is subjectief"
Covid19: "Doctors can’t cure stupid, but at least they can sedate it."
pi_192685561
quote:
2s.gif Op zaterdag 18 april 2020 16:23 schreef Tijn het volgende:

[..]

Ik wil niet zeggen dat de economie hier geen schade van ondervindt, maar er draait natuurlijk heel veel ook gewoon wél door. Ik zou denken dat de meerderheid van de bedrijven er niet echt significant last van heeft in hun omzet.
Het grootste effect buiten de direct getroffen sectoren is dat mensen alle grote investeringen on hold zetten. De omzetten van de autohandelaren, keukenboeren en meubelwinkels vallen nu al enorm terug. Als iedereen gewoon zo veel mogelijk door zou leven zou het buiten de getroffen sectoren nog mee kunnen vallen maar zo werkt dat niet. Angst regeert en mensen willen buffers vergroten voor het geval hun baan op de tocht komt te staan.

Vergeet niet dat wij enorm afhankelijk zijn van het consumentenvertrouwen in de landen waar we veel naar exporteren. Het effect van de US waar de werkeloosheid extreem snel op loopt kan uiteindelijk wel eens groter op onze economie zijn dan de binnenlandse consumptie.
  zaterdag 18 april 2020 @ 16:29:41 #208
12221 Tijn
Powered by MS Paint
pi_192685568
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 april 2020 16:27 schreef Oekelele het volgende:

[..]

Nu nog niet inderdaad..... Maar op een langer termijn...… zeker wel hoor.
Waarom zou je het over een tijdje pas in je omzet terugzien? Als je er al last van hebt, dan heb je het nu. Bovendien, als je over een tijdje problemen voorziet, kun je daar nu op anticiperen. Dat is wat ondernemen is.
pi_192685584
Zie post boven u
Hallo iedereen ik kom eens kijken in deze crisistijd omdat er veel informatie op deze geweldige site te vinden is.
pi_192685595
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 april 2020 16:12 schreef crystal_meth het volgende:

[..]

De zwakke bedrijven en incompetente ondernemers zullen tenonder gaan. Laat de vrije markt haar werk doen.

De regering zal vroeg of laat de keuze moeten maken dat de economisch zwakkeren en jongeren financieren en beschermen niet vol te houden is.

Het klinkt hard, maar we stevenen af op de keuze die moet worden gemaakt. Wie geen geld heeft, heeft gefaald. :6
Zoals het ernaar uit ziet wordt KLM gewoon nog overeind gehouden.

Als autofabrikant is het ook het ideale moment om bergen oudere werknemers te ontslaan; en te vervangen door nog meer automatisering, kunnen ook niet
ziek worden die robots/computers.

Als bedrijf zou ik nu ook nog meer inzetten op automatisering, minder risico dan werknemers.

[ Bericht 4% gewijzigd door Jed1Gam op 18-04-2020 16:40:35 ]
  Moderator zaterdag 18 april 2020 @ 16:33:30 #211
249559 crew  Lavenderr
pi_192685606
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 april 2020 16:21 schreef Kyran het volgende:

[..]

Dit is echt te kort door de bocht. Die "niet gezonde" mensen, zoals jij het lekker kort door de bocht brengt, zijn niet altijd mensen die maar een paar jaar te leven hadden. Ook met een BMI van >25 kan je 80+ worden, ook met diabetes en/of hart- en vaatziektes kan je 80+ worden. Misschien had die 50-jarige nog wel 30 jaar te leven.
Dit.
  zaterdag 18 april 2020 @ 16:33:39 #212
1986 Jane
agnostic dyslexic insomniac
pi_192685607
Het is een illusie om te denken dat als alles maar weer open ging, het 'normale' leven weer door zou gaan. Om zoveel redenen.... echt... *zucht*
Hoe graag je misschien ook zou willen, je kunt het virus niet negeren.
Lying awake, wondering if there is a Dog...
Tijn won het Morlvision Songfestival 2023
pi_192685617
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 april 2020 16:31 schreef Oekelele het volgende:
Zie post boven u
https://www.rivm.nl/documenten/instrument-domino-effect
Kijk het domino effect
Hallo iedereen ik kom eens kijken in deze crisistijd omdat er veel informatie op deze geweldige site te vinden is.
pi_192685624
quote:
Wat een informatief goed filmpje. Rekent ook af dat de lockdown het tegenovergestelde doet wat het wil bereiken. Het virus indammen.
pi_192685644
Aantal IC-patiënten is met 34 gedaald. Erg goeie trend. Al week aan de gang.
pi_192685660
Mensen ik ga er even vandoor met een uur terug.... Fijne voortzetting iig.
Tot straks
Hallo iedereen ik kom eens kijken in deze crisistijd omdat er veel informatie op deze geweldige site te vinden is.
  zaterdag 18 april 2020 @ 16:38:55 #217
438527 MissButterflyy
De beste dingen in het leven z
pi_192685664
quote:
2s.gif Op zaterdag 18 april 2020 16:33 schreef Jane het volgende:
Het is een illusie om te denken dat als alles maar weer open ging, het 'normale' leven weer door zou gaan. Om zoveel redenen.... echt... *zucht*
Hoe graag je misschien ook zou willen, je kunt het virus niet negeren.
Dat zegt ook niemand.

Maar op een gegeven moment moet er een keuze worden gemaakt. Zo simpel is het.
Een lock down zoals nu die nog maanden duurt, is een catastrofe voor de toekomst.

Dan maar de natuur z’n werk laten doen. Dat is mijn mening, en mooi dat steeds meer mensen zo beginnen te denken, en ook wetenschappers.
Wie dit leest is een lezer van dit
pi_192685682
quote:
20 nieuwe IC-patiënten per dag is met een gemiddelde ligduur van 23 dagen goed te doen.

Dan heb uiteindelijk 'slechts' 23 x 20= 460 bedden nodig.

Zou mooi zijn als het aantal nog verder daalt naar hooguit 10-15 nieuwe IC-patiënten per dag.
pi_192685688
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 april 2020 16:10 schreef hooibaal het volgende:

[..]

Nog steeds ruim het dubbele van wat het RIVM als acceptabel ziet dus.
Je staat weer op de eerste rij om maar negatief te doen he
  Moderator / Redactie Sport zaterdag 18 april 2020 @ 16:41:48 #220
416575 crew  Evenstar
Also known as Kyran or Theoden
pi_192685692
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 april 2020 16:40 schreef houdafstand het volgende:

[..]

20 nieuwe IC-patiënten per dag is met een gemiddelde ligduur van 23 dagen goed te doen.

Dan heb uiteindelijk 'slechts' 23 x 20= 460 bedden nodig.

Zou mooi zijn als het aantal nog verder daalt naar hooguit 10-15 nieuwe IC-patiënten per dag.
Eens, maar probleem is dus wel dat dit dan met de huidige maatregelenpakket is. Zodra je gaat versoepelen schiet het weer omhoog, en dan?
pi_192685693
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 april 2020 16:40 schreef houdafstand het volgende:

[..]

20 nieuwe IC-patiënten per dag is met een gemiddelde ligduur van 23 dagen goed te doen.

Dan heb uiteindelijk 'slechts' 23 x 20= 460 bedden nodig.

Zou mooi zijn als het aantal nog verder daalt naar hooguit 10-15 nieuwe IC-patiënten per dag.
Had ergens gelezen dat als de daling zo doorgaat. Dus 20 per dag eraf gemiddeld dat je dan rond 20 mei 400-600 IC-patiënten hebt. Dan zou je kunnen versoepelen.
  zaterdag 18 april 2020 @ 16:42:21 #222
12221 Tijn
Powered by MS Paint
pi_192685697
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 april 2020 16:28 schreef Faraday01 het volgende:

[..]

Vergeet niet dat wij enorm afhankelijk zijn van het consumentenvertrouwen in de landen waar we veel naar exporteren. Het effect van de US waar de werkeloosheid extreem snel op loopt kan uiteindelijk wel eens groter op onze economie zijn dan de binnenlandse consumptie.
Maar daar heeft ons beleid hier helemaal geen effect op natuurlijk, dus dat is in deze discussie irrelevant.
pi_192685710
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 april 2020 16:41 schreef Kyran het volgende:

[..]

Eens, maar probleem is dus wel dat dit dan met de huidige maatregelenpakket is. Zodra je gaat versoepelen schiet het weer omhoog, en dan?
Doen wat Denemarken doet. In 4 stappen.

Stap 1. Kinderopvang, peuterspeelzalen en andere kleine zaakjes weer openen. Nog steeds 1,5 m afstand.

Stap 2 is 2 maanden na stap 1. Dan zou je winkels kunnen openen en dergelijke.

Stap 3 is nog eens 2 maanden erna en dan zou je horeca kunnen openen met wel maatregelen zoals max 20 bezoekers, verspreidde tafels en dergelijke.

Stap 4 is pas eind dit jaar en dan zou je MISSCHIEN grote evenementen weer kunnen toestaan.

In die 2 maanden kan je telkens alles rustig controleren hoe het verloopt.
pi_192685713
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 april 2020 16:43 schreef Noordzijde het volgende:

[..]

Doen wat Denemarken doet. In 4 stappen.

Stap 1. Kinderopvang, peuterspeelzalen en andere kleine zaakjes weer openen. Nog steeds 1,5 m afstand.

Stap 2 is 2 maanden na stap 1. Dan zou je winkels kunnen openen en dergelijke.

Stap 3 is nog eens 2 maanden erna en dan zou je horeca kunnen openen met wel maatregelen zoals max 20 bezoekers, verspreidde tafels en dergelijke.

Stap 4 is pas eind dit jaar en dan zou je MISSCHIEN grote evenementen weer kunnen toestaan.

In die 2 maanden kan je telkens alles rustig controleren hoe het verloopt.
En hierbij hoort dan nog steeds maatregelen zoals 1,5 m afstand, zo min mogelijk op bezoek etc etc.
  zaterdag 18 april 2020 @ 16:44:28 #225
12221 Tijn
Powered by MS Paint
pi_192685724
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 april 2020 16:43 schreef Noordzijde het volgende:

[..]

Doen wat Denemarken doet.
We kunnen het beleid van Denemarken alleen volgen als we ook in dezelfde situatie als zij zijn. Denemarken was er veel eerder bij met het invoeren van strenge maatregelen. De aantallen daar zijn veel lager dan hier.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')