Tijdens mijn Controllersopleiding 20 jaar geleden een onderzoek gedaan naar Boekhoudkundige waarde versus beurswaarde. Twee bedrijven hadden een hogere Boekhoudkundige waarde en die waren binnen 2 jaar failliet.quote:Op donderdag 23 april 2020 13:18 schreef djtiesto8 het volgende:
Het eigen vermogen van Busterrent bedraagt eind 2019 ¤159.000. Iemand een idee waarom de nieuwe eigenaar het bedrijf dan voor ¤90.000 (exclusief extra werkkapitaal) mag overnemen?
ter info busjesman vr beeldvorming/ zw & rd . Weet niet of zw nog actueel is?quote:Op donderdag 23 april 2020 13:18 schreef djtiesto8 het volgende:
Het eigen vermogen van Busterrent bedraagt eind 2019 ¤159.000. Iemand een idee waarom de nieuwe eigenaar het bedrijf dan voor ¤90.000 (exclusief extra werkkapitaal) mag overnemen?
Ik zie eigenlijk geen enkel voordeel voor de investeerder, alleen maar nadelen.quote:Op woensdag 22 april 2020 23:30 schreef Rikkert het volgende:
[..]
Dat staat ook vermeld op de website, maar het is natuurlijk wel raar... Afgezien van de lagere minimale inschrijving heeft Collin Direct nauwelijks voordelen voor de investeerder.
Klopt helemaal. Bij de toestemming van de eerste hypotheekhouder naar de tweede wordt heel vaak de restrictie meegegeven, dat er geen recht van parate executie is. Daarmee wordt voorkomen dat de eerste hypotheekhouder de macht uit handen wordt genomen en verplicht moet meewerken aan de executoriale verkoop. Dit wordt ook vastgelegd in de hypotheekakte. Wij vermelden het ook altijd bij de risico's voordat je kunt inschrijven.quote:Op donderdag 23 april 2020 05:30 schreef djh77 het volgende:
[..]
Volgens mij is dit een afspraak met de 1e hypotheekhouder op het moment dat zij toestemming geven bij het vestigen van een 2e hypotheek. Ik heb een paar keer een formulering gezien dat de 2e hypotheek enkel gevestigd mag worden onder de voorwaarde dat geen parate executie gedaan kan worden. Als de lasten voor de 1e hypotheek betaald blijven worden moet je wachten tot reguliere verkoop van het pand
Ik heb de brochure van cirkelmakrlaars gelezen meet gegevens woning in de brochure zijn van oktober 2017. Dus vermoed dat de woning eind 2017 begin 2018 door de busjes man is gekocht.quote:Op donderdag 23 april 2020 13:41 schreef peterc het volgende:
[..]
ter info busjesman vr beeldvorming/ zw & rd . Weet niet of zw nog actueel is?
https://www.funda.nl/koop(...)teer-afmelddatum-af/
https://www.cirkelmakelaa(...)erodestraat-46zwart/
https://fabrykdesign.nl/quote:Vorige week plaatste ik een bericht op Facebook, recht uit mijn hart.
Over de angsten en zorgen die we hebben over de voortgang van ons bedrijf. Hier kwamen zo ontzettend veel reacties op dat ik deze "hartekreet" wilde delen in onze nieuwsbrief.
" ik moest het van me afschrijven, noem het een hartekreet❤️"
Week vier dat we in deze intelligente lockdown vast zitten. Week vier waarin ik slecht slaap omdat ik mij grote zorgen maak. Week vier waarin het prachtige pand waarin we werken zo goed als leeg is" Ondernemen is risico's nemen, ondernemen is vooruit kijken. Als ik ook maar een notie had gehad van wat ons te wachten stond....
Een buffer is er niet, wij bestaan in juli 4 jaar en al ons geld is gebruikt voor het opbouwen van een florerend bedrijf. Een zorg-tak ( dagbesteding & reďntegratie) Bussiness to business (groothandelsfunctie) een particuliere webshop (www.fabrykdesign.nl)
En we geven diverse trainingen en workshops in de Fabryk.
Drie van onze inkomstenstromen liggen stil...
Wij mogen geen aanspraak maken op de TOGS omdat onze SIB code niet in het rijtje staat. Dus wat blijft er over qua steun vanuit de overheid? De NOW komt ons voor een deel tegemoet in de loonkosten. ( begrijp me niet verkeerd, ik ben blij met iedere euro tegemoetkoming) maar het is nooit genoeg!! Wat er over blijft is leningen aangaan bij de gemeente en of banken. Jezelf nog dieper in de schulden werken... Ik wil het niet! Want linksom of rechtsom, leningen moeten terug betaald worden en ook al wordt er een aflossingsvrije periode afgesproken, er komt een tijd dat er afgelost moet worden.
Terwijl ik dit typ stromen de tranen mij alweer over de wangen, want hoelang houden we dit vol? Hoe ga ik zorg verlenen op anderhalve meter? Juist in de dagbesteding waar emoties soms hoog oplopen is even een arm om de schouder zo belangrijk! Hoe gaan we workshops geven? Met plastic schermen tussen iedere cursist?
Wanneer heeft de consument weer het vertrouwen om al die prachtige winkels te bezoeken om ook onze collecties te kopen?
Onze enige hoop op dit moment is de webshop. En die draait steady. Maar het is niet genoeg om aan al onze verplichtingen te voldoen. Wij zitten op kantoor letterlijk in de kou omdat de thermostaat zo laag mogelijk staat. Want iedere euro moet drie keer omgedraaid worden.
Overdag hou ik "de kop ervoor" en bedenk plan na plan om maar inkomsten te generen. Ik laat de neuzen allemaal de zelfde kant op wijzen en dat is naar de toekomst! Ik blijf positief, weiger om me in een neerwaartse spiraal te laten zuigen. Maar geloof me, 's avonds ben ik kapot, weet je hoe het voelt? Alsof je tot aan je middel vast gezogen zit in drijfzand en je moet blijven rennen"
(Mijn man) en ik zijn bereid om alles te geven, ik wil wel 80 uur in de week werken, ik hoef geen loon alleen het nodige om brood op plank te krijgen voor mijn kinderen.
Ik wil alles alles geven, want ik laat niet mijn levenswerk waar ik al mijn ziel in zaligheid in stop door het coronavirus van mij afnemen.
Maar de zakken van Rutte zijn niet diep genoeg om ons hierdoor heb te helpen. Dit is niet het nieuwe Normaal!! De economie moet los, want straks zitten die 9 prachtige mensen die onderaan deze post staan allemaal thuis! En die gedachte maakt me misselijk en grijpt me naar de keel.
Liefs Esther ❤️
We gaan echt niet bij de pakken neer zitten, dat zit niet in onze aard! Niet voor niets hebben we een prachtige collectie gelanceerd met toffe, kleine cadeautjes die wij voor jullie verzenden naar de ontvanger!
GVE projectquote:Op woensdag 22 april 2020 22:17 schreef Jaco078 het volgende:
[..]
Onderneming in de vorm van een cooperatie. Is doorgaans toch niet aansprakelijk in privé?
Situatie verder vergelijkbaar met de IT- man van vanmorgen. 8%, feitelijke morele hyp.zekerheid, maar dhr zal zijn woning willen behouden.
Is er al eens een dossier langsgekomen waarbij een tweede hypotheek werd uitgewonnen?
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Ik weet niet wie het 1e hypotheekrecht had, maar ze hadden wel toestemming gegeven voor de 2e hypotheek.
Ik weet ook niet of GVE het recht van parate executie had.
Volgens mij is er trouwens geen executie geweest, maar is alles 'normaal' verkocht.
In ieder geval is alles netjes terugbetaald (incl. alle rente).
[ Bericht 2% gewijzigd door TisIk op 23-04-2020 14:51:10 ]
quote:Op donderdag 23 april 2020 12:10 schreef Jaco078 het volgende:
[..]
Heeft in privé ook wat vastgoed met huurinkomen. Hoewel hij door de coöperatie niet aansprakelijk is in privé, zal hij toch proberen zn 2e hypotheek netjes te betalen.
Dus wel aansprakelijk in privé, of zie ik iets over het hoofd?quote:Door de heer R.W. Schw*rz en mevrouw P. Wu*nink wordt een garantiestelling afgegeven ter hoogte van het leenbedrag.
quote:Op donderdag 23 april 2020 16:46 schreef Soulfreak het volgende:
Interview met horecaondernemer Rene Bogaart, van o.a. Pavarotti en Volle maan projecten bij HCN:
https://www.omroepwest.nl(...)-een-sluipmoordenaar
quote:'We leven in een land met 17 miljoen mensen, maar we hadden horeca voor 24 miljoen mensen' - Horeca-ondernemer Rene Bogaart
quote:Wij hebben dan ook besloten dat alle verzoeken tot uitstel worden toegekend en dat uitstel voor iedereen wordt verleend, indien gevraagd, voor zowel aflossing als rente. Wij faciliteren dit uitstel voorlopig voor een periode van 3 maanden: april, mei en juni 2020.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Pecunia non olet
Indien je op Investeringen klikt, dan op status en vervolgens sorteert op status oplopend/ aflopend zal je - waarschijnlijk- zien dat er een lening in achterstand staat, waarvan je niet wist dat die in achterstand staat/stond. 1 van die lening(en) zal nu voorzien worden.quote:Op donderdag 23 april 2020 19:22 schreef obligataire het volgende:
In een van mijn Collinportefeuilles (de kleinste) zie ik ineens een voorziening van 7% staan. Misschien niet helemaal vreemd in deze tijd, maar ik zou niet direct weten welk project(en) het hier betreft. Van faillissementen is geen sprake in de berichtenservice.
Kun je inzoomen zodat je weet welke projecten dit specifiek betreft?
Hmm, ik zie bij 'status' slechts 2 omschrijvingen namelijk 'inschrijving' of 'investering'.quote:Op donderdag 23 april 2020 19:27 schreef Jaco078 het volgende:
[..]
Indien je op Investeringen klikt, dan op status en vervolgens sorteert op status oplopend/ aflopend zal je - waarschijnlijk- zien dat er een lening in achterstand staat, waarvan je niet wist dat die in achterstand staat/stond. 1 van die lening(en) zal nu voorzien worden.
Omschrijving is of "op schema" of "achterstand"quote:Op donderdag 23 april 2020 20:00 schreef obligataire het volgende:
[..]
Hmm, ik zie bij 'status' slechts 2 omschrijvingen namelijk 'inschrijving' of 'investering'.
Geen enkele regel heeft een andere omschrijving.........
Right...Gevonden. Ik zie 2 projecten staan met achterstand te weten H* Investments en Parad*se El. Een voorziening van samen 1,28% van het nominaal geďnvesteerde bedrag. Zelfs als ik de beiden helemaal zou afboeken zou dat nog geen 7% zijn. Ik tast dus nog in het duister......of is het zo dat de voorziening naar tijdsgelang wordt omgerekend, rekening houdend met het gemiddeld geďnvesteerde bedrag en de duur daarvan?quote:Op donderdag 23 april 2020 20:08 schreef djh77 het volgende:
[..]
Omschrijving is of "op schema" of "achterstand"
Bij mij slechts 0,24% voorzien.. Blijkbaar niet een standaard voorziening ivm Coronaquote:Op donderdag 23 april 2020 19:22 schreef obligataire het volgende:
In een van mijn Collinportefeuilles (de kleinste) zie ik ineens een voorziening van 7% staan. Misschien niet helemaal vreemd in deze tijd, maar ik zou niet direct weten welk project(en) het hier betreft. Van faillissementen is geen sprake in de berichtenservice.
Kun je inzoomen zodat je weet welke projecten dit specifiek betreft?
Nee, inderdaad niet standaard. Bij mij 0,00%.quote:Op vrijdag 24 april 2020 10:12 schreef impact9 het volgende:
[..]
Bij mij slechts 0,24% voorzien.. Blijkbaar niet een standaard voorziening ivm Corona
Dit beperkt dan serieus de waarde van de 2e hypotheek als zekerheid en zou m.i. dus altijd duidelijk vermeld moeten worden in een pitch. Gebeurt dit ook? Zelf kan ik me niet herinneren dat ik het ooit in een pitch, van welk platform ook, heb gelezen.quote:Op donderdag 23 april 2020 05:30 schreef djh77 het volgende:
[..]
Volgens mij is dit een afspraak met de 1e hypotheekhouder op het moment dat zij toestemming geven bij het vestigen van een 2e hypotheek. Ik heb een paar keer een formulering gezien dat de 2e hypotheek enkel gevestigd mag worden onder de voorwaarde dat geen parate executie gedaan kan worden. Als de lasten voor de 1e hypotheek betaald blijven worden moet je wachten tot reguliere verkoop van het pand
Uiteindelijk kan de 1e HH het toch niet tegenhouden en de rente loopt gewoon door als het goed is.quote:Op vrijdag 24 april 2020 10:47 schreef OpDieFiets het volgende:
[..]
Dit beperkt dan serieus de waarde van de 2e hypotheek als zekerheid en zou m.i. dus altijd duidelijk vermeld moeten worden in een pitch. Gebeurt dit ook? Zelf kan ik me niet herinneren dat ik het ooit in een pitch, van welk platform ook, heb gelezen.
Deze opmerking begrijp ik niet. Heb je het nu over een specifieke casus? Mijn opmerking betreft gevallen waarin er een expliciete voorwaarde in de akte van de 2e hypotheek staat die zegt dat er geen recht van parate executie is.quote:Op vrijdag 24 april 2020 11:17 schreef obligataire het volgende:
[..]
Uiteindelijk kan de 1e HH het toch niet tegenhouden en de rente loopt gewoon door als het goed is.
Geen parate executie wil niet zeggen dat er helemaal geen verkoop plaats zal vinden, het duurt alleen langer.quote:Op vrijdag 24 april 2020 11:46 schreef OpDieFiets het volgende:
[..]
Deze opmerking begrijp ik niet. Heb je het nu over een specifieke casus? Mijn opmerking betreft gevallen waarin er een expliciete voorwaarde in de akte van de 2e hypotheek staat die zegt dat er geen recht van parate executie is.
Deels omdat de bedrijven denken dat ze misschien een kwijtschelding krijgen maar ook deels omdat er ook( een paar 100 duizend?) gezinnen zijn die de eigen bijdrage vergoeding innen van de overheid maar de opvang toch opzeggen.quote:Op vrijdag 24 april 2020 11:52 schreef NaRegenDeZon het volgende:
Dit is een van de steunmaatregelen: " Ongeveer 570 duizend gezinnen die op verzoek van het kabinet hun gastouder of kinderopvangverblijf doorbetalen terwijl hun kinderen thuiszitten, krijgen hun eigen bijdrage van de overheid vergoed"
Wat ik niet zo goed begrijp is dat deze kinderopvang bedrijven daarnaast toch hun aflossing (moeten/willen) opschorten.
Snap ik ook niet zo goed. De kinderopvang waar wij onze kinderen naar toe brengen heeft gecommuniceerd dat alle facturen van ouders netjes betaald waren. Ik hoor ook weinig over opzeggingen, dat zou ook vreemd zijn als je als ouders geen kosten hebt. Je hebt na afloop van de noodmaatregel toch weer opvang nodig lijkt me.quote:Op vrijdag 24 april 2020 11:52 schreef NaRegenDeZon het volgende:
Dit is een van de steunmaatregelen: " Ongeveer 570 duizend gezinnen die op verzoek van het kabinet hun gastouder of kinderopvangverblijf doorbetalen terwijl hun kinderen thuiszitten, krijgen hun eigen bijdrage van de overheid vergoed"
Wat ik niet zo goed begrijp is dat deze kinderopvang bedrijven daarnaast toch hun aflossing (moeten/willen) opschorten.
De pitch zegt nr 60quote:Op vrijdag 24 april 2020 13:06 schreef peterc het volgende:
Autoverkoper ; helaas
Klusbedrijf ; welk OG gaat ie kopen?
https://www.fundainbusine(...)1-raasdorperweg-175/
Zoekend naar een linkje: ik kan helemaal niets vinden van deze jongen qua bedrijf of social mediaquote:Op vrijdag 24 april 2020 12:48 schreef KrekelJapie het volgende:
Klusbedrijf met 1e hypotheek collincrowdfund
Onduidelijk of de waarde van de hypotheek het leningbedrag dekt
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op vrijdag 24 april 2020 13:20 schreef Jaco078 het volgende:
[..]
Zoekend naar een linkje: ik kan helemaal niets vinden van deze jongen qua bedrijf of social mediaSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Helpt dit jou?
quote:Op vrijdag 24 april 2020 13:20 schreef Jaco078 het volgende:
[..]
Zoekend naar een linkje: ik kan helemaal niets vinden van deze jongen qua bedrijf of social mediaWOZ waarde loket geeft woonfunctie en waarde 445k. Er staan 3 gebouwen op het terrein van nr. 60 volgens het waardeloket. De vraag is dus wat krijg je in 1 ste hypotheek alles of alleen een schuur zijnde een bedrijfsgebouw op het terrein nr 60?SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 0% gewijzigd door NaRegenDeZon op 24-04-2020 14:18:50 ]
klopt maar plaatje in de pitch is van 175 funda nieuwe units welke gebouwd zijn/worden en te koop staan, , nr 60 oogt als een boerderij met schuren op google earth/woz waardeloket /kadastrale kaart, en in de pitch stond nog ook nog iets v e verdieping v 21k? Waarom zou je een oude schuur kopen met een courantheid van 0 op een ander perceel. Overigens Raasdorperweg 60 Zwanenburg / A'dam heb je ook ff verderop en daar staat op 54 in de achtertuin van 60 verzamelhutje of zoiets, maar ook niet echt een vlgs streetview Wie het weet mag het zeggen.quote:
Kortom alle alarmbellen gaan rinkelen om dus een NO GO te geven.quote:Op vrijdag 24 april 2020 14:19 schreef peterc het volgende:
[..]
klopt maar plaatje in de pitch is van 175 funda , nr 60 oogt als een boerderij met schuren op google earth/woz waardeloket /kadastrale kaart, en in de pitch stond nog ook nog iets v e verdieping v 21k
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.De heer is thuiswonend. Heeft gehuurd voor 1.200 euro. Ziet dit als mooie koopkans.
Het adres is inderdaad nummer 175 op Funda.
Echter het bouwnummer is 60.
Het definitieve postadres straks is 175-189.
Volgens deze laatste foto zou het dan op de kopse kant moeten zijn.
https://depavastgoed.nl/11/nieuwbouw-bedrijfsunits-lijnden
Adres wordt door Collin nog juist gezet.
quote:Op vrijdag 24 april 2020 14:36 schreef Jaco078 het volgende:
Niet alle bovenstaande info en bevindingen kloppen.
Dank je voor het tel nummer.
Dit is de link.Er is weinig te vinden over de vastgoed bv die bezig zou zijn met de realisatie van de bedrijfspanden, zie nergens wie dit nou precies zijn. Googlen op het adres levert veel vreemde bv'tjes op.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.De heer is thuiswonend. Heeft gehuurd voor 1.200 euro. Ziet dit als mooie koopkans.
Het adres is inderdaad nummer 175 op Funda.
Echter het bouwnummer is 60.
Het definitieve postadres straks is 175-189.
Volgens deze laatste foto zou het dan op de kopse kant moeten zijn.
https://depavastgoed.nl/11/nieuwbouw-bedrijfsunits-lijnden
Adres wordt door Collin nog juist gezet.
Dat maakt weinig meer uit als het er straks staat.quote:Op vrijdag 24 april 2020 14:58 schreef Thomas88 het volgende:
[..]
Er is weinig te vinden over de vastgoed bv die bezig zou zijn met de realisatie van de bedrijfspanden, zie nergens wie dit nou precies zijn. Googlen op het adres levert veel vreemde bv'tjes op.
Hoe ver zijn ze met de bouw ?quote:Op vrijdag 24 april 2020 15:04 schreef Jaco078 het volgende:
[..]
Dat maakt weinig meer uit als het er straks staat.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
En wat is de waarde van de unit. Is het er een van 139k of een duurdere unit?zie ook niet dat er iets van taxatie rapport is of dat er een depot aangehouden wordt tijdens de bouw. Kortom nog veel onduidelijk heden!!quote:
Wat snel omhoog gaat kan ook snel omlaag. We gaan het ongetwijfeld meemaken als de de corona ontslagen vallen en/of de rente gaat stijgen.quote:Op vrijdag 24 april 2020 16:17 schreef peterc het volgende:
Iets voor onze investeerders in hoofdstedelijk OG ?![]()
![]()
https://www.quotenet.nl/v(...)ingen-van-nederland/
quote:Op vrijdag 24 april 2020 16:06 schreef escortmk2 het volgende:
31-3-2020: De ondernemer heeft ons verzocht om de aflossingen van de lening met drie maanden op te schorten in verband met de economische gevolgen van het Coronavirus. De aflossing zal voor de maanden april, mei en juni worden opgeschort. De rente en kosten zullen wel maandelijks worden voldaan. De looptijd van de lening zal derhalve met drie maanden verlengd worden.
24-4-2020: de lening is vroegtijdig afgelost. Geplande looptijd van 60 maanden tegen 7,5%, nu na 29 maanden afgelost.
Helemaal prima natuurlijk, maar wel bijzonder. Gaat over:Heb nog geen mailtje gehad maar zie de aflossing wel staan. Zonder 6 maanden boeterente, dat dan weer wel.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Vandaag Djo*el Fashion en Mobil* Service C. vervroeg afgelost.quote:Op vrijdag 24 april 2020 16:27 schreef gaanmetdiebanaan het volgende:
[..]
Heb nog geen mailtje gehad maar zie de aflossing wel staan. Zonder 6 maanden boeterente, dat dan weer wel.
Dat geeft aan dat er wel erg gemakkelijk van de standaard 3 maanden uitstel wordt genoten, je zou bijna gaan denken dat ze het gesmeekt worden door het platform...quote:Op vrijdag 24 april 2020 16:06 schreef escortmk2 het volgende:
Helemaal prima natuurlijk, maar wel bijzonder. Gaat over:
quote:Op vrijdag 24 april 2020 16:00 schreef Jaco078 het volgende:
Het betreft trouwens de eerste 2 grijze deuren. Ofwel: de eerste 10 ramen.Hoe weet je dat? Het betreft trouwens de eerste 2 grijze deuren. Ofwel: de eerste 10 ramen.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Djo*el Fashion, de algehele aflossing volgt nadat we net 3 weken geleden de CCF beheervergoeding voor komend jaar hebben betaald. Zouden we die nog terug krijgen ?quote:Op vrijdag 24 april 2020 16:57 schreef obligataire het volgende:
[..]
Vandaag Djo*el Fashion en Mobil* Service C. vervroeg afgelost.
Het wrange is, het hele jaar al geweldige rendementen in de crowdfunding. Mede door al die vervroegde aflossingen.
Maar die dreiging he, dat je straks 30% of zo van je porto moet wegboeken.......
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |