zolang ze maar niet op onze kosten de schulden van Italie gaan kopenquote:Op dinsdag 14 juli 2020 10:35 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
en de centrale banken kunnen en mogen dingen doen waar de markt op reageert in de richting die zij willen.
Ik heb geen idee of de DNB dit mocht. De ECB mag het in ieder geval niet.quote:Op dinsdag 14 juli 2020 10:36 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
zolang ze maar niet op onze kosten de schulden van Italie gaan kopen
Nee ,maar ze doen het wel, ondanks het verbod van het Duitse hof, de volgende stap is het basis inkomen in Spanje en Portugal voor ouderen ten laste van het Noorden en de jongeren komen in Nederland werkenquote:Op dinsdag 14 juli 2020 10:37 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Ik heb geen idee of de DNB dit mocht. De ECB mag het in ieder geval niet.
quote:Het opkopen van staatsleningen wordt voor het grootste deel uitgevoerd door de nationale centrale banken, dit om te voorkomen dat de landen elkaars mogelijke verliezen moeten dekken.
De ECB koopt de leningen van de EIB en een klein deel van de staatsleningen van alle landen op. In totaal is de ECB goed voor zo'n 20 procent van alle steunaankopen.
Het risico op de leningen worden gedeeld door alle lidstaten.
https://www.nrc.nl/nieuws(...)erstelfonds-a4005219quote:Bent u bezorgd dat landen als Italië en Spanje, die toch al harder door de pandemie zijn geraakt, ook minder snel herstellen?
„Exact. Landen binnen de eurozone kunnen verder uit elkaar gaan groeien.”
Het EU-herstelfonds wordt nog in elkaar gezet, maar nu al zijn velen ontevreden
Voordat de ECB op 19 maart het pandemie-noodopkoopprogramma (PEPP) lanceerde, schoten de rentes op Zuid-Europese staatsschulden omhoog. Het renteverschil tussen Italië en Duitsland, en in mindere mate dat tussen Spanje en Duitsland – de zogeheten spread – liep op. Die spreads vormden dé stressindicator tijdens de vorige eurocrisis. De ECB greep in, met het PEPP. Door veel schuld op te kopen, hoofdzakelijk staatsleningen, houdt de ECB de spreads binnen de perken.
Was er in maart angst binnen de ECB voor een nieuwe schuldencrisis in de eurozone?
„Zover zou ik niet gaan. De spreads lagen ver onder de niveaus die we hebben gezien in de eurocrisis die z’n piek had in 2011-2012. Maar we hebben van eerdere ervaringen geleerd dat je vroeg in actie moet komen als er een zichzelf versterkende, negatieve spiraal dreigt.”
De ECB moest dus de leenkosten van Italië en Spanje gaan drukken?
„De eerste doelstelling achter het PEPP is tegengaan van risico’s omtrent de inflatieverwachting op de middellangetermijn. Daar heeft de crisis een drukkend effect op.” Schnabel heeft het over het inflatiedoel van de ECB van vlak onder de 2 procent. Dat is bedoeld als buffer tegen deflatie, een gevaarlijke negatieve prijsspiraal. Nu ligt de inflatie in de eurozone op slechts 0,3 procent.
„Het tweede doel is het risico op fragmentatie binnen de eurozone tegengaan. In crisistijd kun je een snelle, negatieve dynamiek krijgen: kapitaal vlucht van kwetsbare landen naar ‘veilige’ landen als Duitsland. Leenkosten in een land als Italië kunnen dan snel stijgen, niet alleen voor de overheid, maar ook voor burgers en bedrijven. Dat zou een probleem vormen voor de ECB, want wij moeten ervoor zorgen dat ons monetair beleid de hele eurozone bereikt.
„We zeggen overigens niet: Italiaanse of Spaanse spreads mogen niet boven een bepaald niveau stijgen. De rentes op staatsleningen verschillen tussen eurolanden, omdat de economische basisfactoren per land verschillen. Dat willen we niet veranderen. Maar als ergens in de eurozone leencondities plotseling erg verslechteren, moeten we dat tegengaan.”
Maakt dat de ECB een bijzondere centrale bank? Alle centrale banken grijpen nu grootscheeps in om de crisis te lijf te gaan, maar u moet ook nog de euro bij elkaar houden.
„Zeker. Wij zitten in een speciale positie. De eurozone is een unie van grotendeels soevereine landen met een gemeenschappelijk monetair beleid. Dat betekent dat wij iets anders moeten opereren dan andere centrale banken.”
gaat lekker in Kroatiëquote:Op vrijdag 17 juli 2020 23:45 schreef zakjapannertje het volgende:
[ afbeelding ]
Opmerkelijk dat de digitale vaardigheden van de Italiaanse adolescenten ver achterloopt op het EU-gemiddelde. Dat is niet goed voor hun kansen op de arbeidsmarkt.
Ik ga de komende jaren maar niet meer uit eten als ik in Italië benquote:Op vrijdag 17 juli 2020 23:08 schreef RamboDirk het volgende:
Onderhandelingen over herstelfonds verlopen langzaam -
https://nos.nl/l/2341006
Hopelijk houden de vrekkige vier hun poot stijf of gaan de visegradlanden moeilijk doen! Belangrijk weekend.
De onderste 4 , daarvan zijn de digitale jongeren in Nederland gaan wonen en duwen het Nederlands gemiddelde omhoogquote:Op vrijdag 17 juli 2020 23:45 schreef zakjapannertje het volgende:
[ afbeelding ]
Opmerkelijk dat de digitale vaardigheden van de Italiaanse adolescenten ver achterloopt op het EU-gemiddelde. Dat is niet goed voor hun kansen op de arbeidsmarkt.
of juist wel en dan heel opzichtig vooral geen fooi gevenquote:Op zaterdag 18 juli 2020 07:40 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Ik ga de komende jaren maar niet meer uit eten als ik in Italië ben
Ik bedoel meer dat de chef wat extra in je eten doet als je daar als Nederlander bentquote:Op zaterdag 18 juli 2020 09:40 schreef RamboDirk het volgende:
[..]
of juist wel en dan heel opzichtig vooral geen fooi geven
een echte Nederlander neemt spaghetti en blikje ham en blikje tomatenpuree van de Lidl mee en maakt dat zelf klaar op de camping voor de feesboekquote:Op zaterdag 18 juli 2020 09:45 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Ik bedoel meer dat de chef wat extra in je eten doet als je daar als Nederlander bent
Dat is ook weer zoquote:Op zaterdag 18 juli 2020 10:05 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
een echte Nederlander neemt spaghetti en blikje ham en blikje tomatenpuree van de Lidl mee en maakt dat zelf klaar op de camping
gewoon uit het blikje cola drinken van het Lidl huismerk uit de aanbiedingquote:Op zaterdag 18 juli 2020 10:06 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Dat is ook weer zo
Met een colaatje uit plastic Ikea bekertjes
Polen en Hongarije zijn het bokje.quote:Op vrijdag 17 juli 2020 23:08 schreef RamboDirk het volgende:
Onderhandelingen over herstelfonds verlopen langzaam -
https://nos.nl/l/2341006
Hopelijk houden de vrekkige vier hun poot stijf of gaan de visegradlanden moeilijk doen! Belangrijk weekend.
https://nos.nl/artikel/23(...)orstel-op-tafel.htmlquote:Hoewel het lijkt alsof alle pijlen op Rutte worden gericht, zijn er ook andere landen die problemen hebben met de voorstellen die op tafel liggen. Zo zei de Poolse premier Morawiecki vannacht dat Polen een eigen pad nodig heeft om aan de klimaatdoelstelling te voldoen. Hij wil veel geld uit de verschillende fondsen en begrotingen om de overgang van kolen naar groene energiebronnen te kunnen betalen.
Bovendien verzet de Poolse premier zich samen met zijn Hongaarse ambtgenoot Orbán heftig tegen de koppeling tussen de begroting en de rechtsstaat. "Ik wil geen willekeurig mechanisme dat ervoor kan zorgen dat politiek gemotiveerde landen namens ons beslissingen nemen."
Voor Nederland is die koppeling juist belangrijk. Als landen een loopje nemen met de rechtsstaat, bijvoorbeeld door politieke benoemingen van rechters, dan moet je ze volgens Nederland kunnen korten op geld dat uit Brussel komt. Premier Rutte noemde dat vooraf een heel belangrijk punt.
https://www.nrc.nl/nieuws(...)zelf-worden-a4006259quote:We zitten in een paradoxale situatie: om de effecten van de pandemie te overwinnen moet Italië zich verlaten op een factor, de staat, die een van de oorzaken van zijn teruggang is.” Dat het land niet groeit, heeft te maken met bureaucratie, matig onderwijs en te weinig aandacht voor menselijk kapitaal, trage justitie, hoge overheidsschuld, een kloof tussen noord en zuid, lage arbeidsproductiviteit, een infrastructuur die niet past bij het tweede industrieland van Europa – allemaal zaken waar de overheid iets aan kan doen.
Dagblad Corriere delle Sera formuleerde het zo: „Zoals triest genoeg algemeen bekend is, zijn projecten opstellen en resultaten bereiken niet echt onze sterke kant. Er is nog geen spoor van serieuze en systematische voorstellen.” En La Repubblica schreef: „De regering lijkt niet in staat verder te kijken dan de noodtoestand.” Sommigen voorspellen een tragedie: er is wel geld beschikbaar, maar Italië weet het niet uit te geven. Zoals ook al jaren een deel van de beschikbare Europese structuurfondsen niet wordt gebruikt omdat er geen goede projecten worden geformuleerd.
Die zou wss zeggen dat dat een leuk startbedrag is.quote:Op zaterdag 18 juli 2020 13:58 schreef michaelmoore het volgende:
wat een gezeur , Nederland kan toch zo 500 miljard aan talie overmaken , wat zou Rob Jetten ervan vinden ??
De enige manier om zoiets te stoppen is om van de 32 zetels van de vvd 2 zetels te maken bij de volgende verkiezingen. Politici luisteren alleen maar als er iets op het spel staatquote:Op zaterdag 18 juli 2020 16:24 schreef tfors het volgende:
Ik geloof dat ik ergens een opiniepeiling las waaruit kwam dat 75% tegen was om weer de portemonnee te trekken voor de zuidelijke landen. Waarom gaat het dan toch (wrs) weer doorgezet worden? De politici zijn zeker twee keer zo slim of zo, waar is de democratie?
Over 30 jaar rollen er geen tanks meerquote:Op zondag 19 juli 2020 20:37 schreef Eendenkooi het volgende:
Dus de Nederlandse overheid moet het geld voor Italië bij haar eigen Nederlandse onderdanen vandaan halen omdat de Italiaanse overheid niet capabel genoeg is om het bij haar eigen burgers vandaan te halen, en dat durven de Italianen nog eens solidariteit te noemen ook. Ik kijk niet gek op als over 30 jaar er tanks de Alpen over rollen, deze zwendel moeten we niet aan mee doen.
Een dictator binnen de democratisch EU komt ons de les lezen en ons belastinggeld afpakkenquote:Op zondag 19 juli 2020 20:56 schreef bereboot3 het volgende:
Team Orban. Nederlanders met hun autistische gierige houding
Nederland heeft een lage staatsschuld en Italië een hoge staatsschuld.quote:Op zondag 19 juli 2020 20:37 schreef Eendenkooi het volgende:
Dus de Nederlandse overheid moet het geld voor Italië bij haar eigen Nederlandse onderdanen vandaan halen omdat de Italiaanse overheid niet capabel genoeg is om het bij haar eigen burgers vandaan te halen, en dat durven de Italianen nog eens solidariteit te noemen ook. Ik kijk niet gek op als over 30 jaar er tanks de Alpen over rollen, deze zwendel moeten we niet aan mee doen.
Daarom dus jaquote:Op zondag 19 juli 2020 21:17 schreef rutger05 het volgende:
[..]
Nederland heeft een lage staatsschuld en Italië een hoge staatsschuld.
Als je echter kijkt naar het privévermogen van Nederlanders en Italianen is dat precies omgekeerd; Italianen hebben een twee keer zo hoog privévermogen in vergelijking met Nederlanders. Italië kent geen vermogensbelasting zoals Nederland.
https://www.nrc.nl/nieuws/2020/07/25/coronablog-26-7-a4006979quote:Gouverneur Lombardije verdacht van fraude met medische hulpmiddelen
De Italiaanse autoriteiten doen onderzoek naar de gouverneur van de Italiaanse regio Lombardije, Attilio Fontana, vanwege mogelijke fraude bij de aanschaf van medische apparatuur tijdens de coronacrisis. In Lombardije brak het coronavirus als eerste regio in Europa op grote schaal uit en is inmiddels de zwaarst getroffen regio in het land.
Fontana zou een medische bestelling toegespeeld hebben aan het bedrijf van zijn zwager, waarvan Fontana’s vrouw voor 10 procent mede-eigenaar is. Het gaat om een bestelling van 75.000 overalls en 7.000 ontsmettingskits met een waarde van een half miljoen euro.
De gouverneur ontkent de beschuldigen. Op Facebook schrijft hij dat hij „niets heeft verborgen en er niets is om de valse onthullingen van de media op te baseren”. Fontana is lid van de regerende rechts-populistische Lega-partij van vicepremier Matteo Salvini. Oppositiepartijen in Italië willen dat de gouverneur opstapt.
https://www.nrc.nl/nieuws/2020/07/30/coronablog-31-juli-a4007481quote:Italiaanse economie krimpt met 12,4 procent iets minder dan voorspeld
De economie van Italië is in het tweede kwartaal van 2020 met 12,4 procent gekrompen als gevolg van de coronacrisis. Dat heeft het Italiaanse nationale statistiekbureau Istat vrijdag bekendgemaakt, meldt persbureau AFP. De krimp van het bruto binnenlands product is minder sterk dan werd gevreesd: economen voorspelden eerder een achteruitgang van 15,5 procent.
In het eerste kwartaal van dit jaar kromp het bbp van Italië nog met 5,4 procent. Het gaat om voorlopige cijfers, die vanwege de coronacrisis meer kunnen afwijken dan normaal. Volgend jaar worden de definitieve cijfers bekend. Dit jaar krimpt de Italiaanse economie naar verwachting met ruim 9 procent.
Een dag eerder maakte het statistiekbureau bekend dat de werkloosheid in Italië is gegroeid. In juni liep de werkeloosheid op tot 8,8 procent van de beroepsbevolking, een stijging van 0,6 procentpunt. Onder jongeren was zelfs een stijging van 1,9 procentpunt te zien. 27,6 procent van hen zit momenteel zonder een baan.
Italië is het zwaarst getroffen land binnen Europa door de coronacrisis. Het land registreerde de eerste besmettingen binnen de EU, waarna een grote uitbraak volgde. Italië was daarmee ook het eerste land dat een strenge lockdown invoerde, waarmee al het niet-essentiële economische verkeer stil kwam te liggen. Hoewel het land ook als een van de eersten binnen Europa het virus weer onder controle had, en de beperkingen versoepelde, is de economische schade groot.
Voor corona al crisis
Al voor de coronacrisis stond de Italiaanse economie er slecht voor en door de uitbraak van het coronavirus werd gevreesd dat het land de eurozone zou kunnen meesleuren in een nieuwe eurocrisis. De Italiaanse staatsschuld loopt volgens het Internationaal Monetair Fonds (IMF) dit jaar op tot 155 procent van het bbp, waarmee de vraag ontstond of het land die schuld wel op eigen kracht zou kunnen terugbetalen.
Deze vrijdag werden ook de kwartaalcijfers van Frankrijk en Spanje bekend. De Spaanse economische krimp is met 18,5 procent sterker dan verwacht en Frankrijk zag het bbp met 13,8 procent krimpen, een kleinere terugval dan verwacht werd. Donderdag werd bekend dat de Duitse economie in het tweede kwartaal met ruim 10 procent is gekrompen.
Om de klappen van de coronacrisis op te vangen heeft de Europese Commissie afgelopen maand afspraken gemaakt over een Europees herstelfonds ter waarde van 750 miljard euro. Dat geld gaat de Commissie lenen op de kapitaalmarkt om voor een deel uit te keren als subsidie en voor een deel als leningen. Vooral de zwaarst getroffen landen zoals Italië en Spanje krijgen geld uit het herstelfonds. Het Europees Parlement moet nog instemmen met het plan.
quote:Rentes omlaag
Door ingrijpen van de ECB zijn de financiële markten gestabiliseerd en zijn de rentes weer gedaald naar het niveau van voor de crisis, schrijft DNB.
Door het ruime beleid van de ECB worden rentes omlaag geduwd.
Overheden in het eurogebied moeten extra geld ophalen om alle coronamaatregelen te betalen.
Om te zorgen dat die schulden betaalbaar blijven, koopt de ECB sinds maart extra obligaties op.
Tot eind van het jaar koopt de ECB ¤1350 miljard aan obligaties op.
https://www.nu.nl/economi(...)l#coral_talk_wrapperquote:Italië wil 28,5 miljard euro aan Europees geld voor financiering werktijdverkorting
Heel Zuid Europa gaat de bijstand in op kosten van het noorden, dat was te verwachten en nog steeds blijven we doorgaan met een gezamenlijke muntquote:Op zaterdag 8 augustus 2020 20:51 schreef Dimachaerus het volgende:
[..]
https://www.nu.nl/economi(...)l#coral_talk_wrapper
en nu ook minder werken op kosten van NL
lekker hoor
Ze gaan ook de inkomstenbelasting verlagenquote:Op zaterdag 8 augustus 2020 20:51 schreef Dimachaerus het volgende:
[..]
https://www.nu.nl/economi(...)l#coral_talk_wrapper
en nu ook minder werken op kosten van NL
lekker hoor
Jezusquote:Op woensdag 12 augustus 2020 19:56 schreef Twiitch het volgende:
[..]
Ze gaan ook de inkomstenbelasting verlagen
https://www.lc.nl/economi(...)rocent-25914810.html
quote:Op woensdag 12 augustus 2020 19:58 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Jezus![]()
Had Rutte niet allerlei voorwaarden bedongen? Als je zijn woorden moet geloven zou vanwege zoiets al alles terug gedraaid kunnen worden.
https://www.vrt.be/vrtnws(...)he-situatie-volgens/quote:Ook strengere maatregelen in Italië, "kritische situatie" volgens premier Conte
Italië verscherpt voor de derde keer in minder dan twee weken tijd zijn coronamaatregelen. Wegens de stijgende curve van besmettingen legt de regering in Rome de restaurants nieuwe beperkingen op. Ook sport beoefenen geldt als risicovol. Premier Giuseppe Conte riep de Italianen op tot "maximale voorzichtigheid", om zichzelf en medemensen te beschermen tegen besmetting. Hij sprak zondagavond op televisie van een "kritische situatie".
Belga
02:28
Volgens de nieuwe regels mogen binnen nog maximaal zes personen aan een tafel zitten, zei Conte. Het sluitingsuur voor restaurants en bars met bediening aan tafel blijft op middernacht. Maar waar geen bediening aan tafel mogelijk is, moeten de deuren al om 18 uur dicht.
Burgemeesters zullen daarnaast kunnen beslissen om "straten of pleinen waar samenscholingen kunnen ontstaan te sluiten voor het publiek vanaf 21 uur". De overheid zal ambtenaren voor 75 procent van thuis laten werken, een regel die ook sterk wordt aangeraden aan privébedrijven. Sportactiviteiten zullen sterk beperkt worden.
Bedoeling van de maatregelen is om de door de coronapandemie getroffen economie aan de praat te houden. Maar tegelijkertijd moeten de besmettingscijfers naar beneden, om het gezondheidssysteem te vrijwaren. Op 7 oktober nog besliste Rome om een nationale mondmaskerplicht in te voeren, ook in open lucht. Kort daarna volgde een verbod op feesten en een sluitingsuur om middernacht.
Italië telt volgens het ministerie van Gezondheid momenteel 46,8 besmettingen per 100.000 inwoners in 7 dagen.
https://nos.nl/artikel/23(...)ailliet-te-gaan.htmlquote:Zuiden in het nauw
De tweede coronagolf heeft twee van de grootste problemen van Zuid-Italië blootgelegd. Ten eerste is dat de zwakke economie. De vijf armste Italiaanse regio's, waaronder Campania, liggen allemaal in het zuiden. En de economie daar leunt vooral op het midden- en kleinbedrijf. De bedrijven die als eerste dicht moeten bij een lockdown, terwijl de zware industrie in het noorden lekker door kan draaien.
Ja Nederland zal wel flink bij moeten passen om de Italianen aan het feestvieren te houdenquote:Op maandag 19 oktober 2020 05:38 schreef zakjapannertje het volgende:
Ook in Italië gaat het niet meer crescendo met de economie.
[..]
https://www.vrt.be/vrtnws(...)he-situatie-volgens/
https://www.vrt.be/vrtnws/nl/2021/03/23/europese-kinderrechten/quote:Kinderrechten zijn mensenrechten": nieuwe Europese Kinderrechtenstrategie op tafel
De Europese Commissie heeft de nieuwe Kinderrechtenstrategie gepresenteerd waarmee de EU vijf miljoen kinderen boven de armoedegrens wil tillen. Meer dan twintig procent van de kinderen loopt namelijk het risico om in armoede te verzeilen. Om dat cijfer naar beneden te halen wil de Commissie meer inspanningen van de lidstaten zien.
Luca Schollaert, Simon Martens
38 min
https://www.nporadio1.nl/(...)-nederlanders-denkenquote:Mario Draghi moet Italië hervormen, maar anders dan veel Nederlanders denken
EPA/FILIPPO ATTILI
maandag 12 april 2021 | EO | Redactie Dit is de dag
Italië moet hervormen, klinkt het vaak, en daar zal de huidige premier Mario Draghi het roerend mee eens zijn. Maar het beeld dat daar in Nederland van wordt geschetst, dat klopt niet, vindt hoogleraar politicologie Catherine de Vries in Europa Draait Door.
"Italianen gaan helemaal niet met hun vijftigste met pensioen. Ik moet gewoon tot mijn 67e werken, zoals heel veel Nederlanders", zegt Catherine de Vries, die werkzaam is aan de Bocconi universiteit in Milaan. Bovendien is de arbeidsmarkt al geflexibiliseerd, exporteert Italië meer dan het importeert, en int het meer belasting dan het uitgeeft. "Dus al die ideeën dat men op de pof leeft, die kloppen gewoon niet."
Wat er dan wel hervormd moet worden? Italië heeft de meest stroperige bureaucratie, de digitalisering loopt hopeloos achter en het land kampt met een enorme schuldenlast uit de jaren '80.
Met de technocraat Mario Draghi als premier kunnen er nu stappen gemaakt worden, zegt De Vries. Met investeringen in innovatiebeleid, jeugd en onderwijs en digitalisering hoopt Draghi met Italië weer economische groei te bereiken en die groei is essentieel om uiteindelijk ook de schuld terug te brengen. Bovendien, zo zegt De Vries, kan de digitalisering helpen met het terugdringen van de nog welig tierende zwarte economie.
Ik vind het maar een rare grafiek. Bijna 1/3e kans op kinderarmoede in Luxemburg? Dat is een enorm rijk staatje. Kinderarmoe maar 11% in Sloveniëquote:Op zaterdag 10 april 2021 11:16 schreef zakjapannertje het volgende:
[ twitter ]
OK. Het cijfer is iets ouder vergeleken met de rest van de EU, maar schrikbarend veel kinderarmoede in Italië.
uit:
[..]
https://www.vrt.be/vrtnws/nl/2021/03/23/europese-kinderrechten/
De slechte score van Zweden vind ik ook opmerkelijk, ik had altijd gedacht dat zij een uitstekende verzorgingsstaat hadden.quote:Op vrijdag 30 april 2021 11:05 schreef Knipoogje het volgende:
[..]
Ik vind het maar een rare grafiek. Bijna 1/3e kans op kinderarmoede in Luxemburg? Dat is een enorm rijk staatje. Kinderarmoe maar 11% in Slovenië
https://www.nrc.nl/nieuws(...)ureaucratie-a4041988quote:Oude ambtenaren
Ook is nieuw bloed nodig. De gemiddelde leeftijd van de 3,2 miljoen ambtenaren is bijna 55 jaar. Als je de mensen in het leger niet meetelt, is slechts 2 procent jonger dan 30. „We hebben meer jonge mensen nodig, mensen met andere competenties”, zegt Boeri. „Technici, ingenieurs, economen, statistici.”
De grondwet bepaalt dat overheidsbanen worden gevuld via een zogeheten concorso. Dit zijn groots opgezette tests, in de regel eerst schriftelijk en dan mondeling, waaraan tienduizenden mensen deelnemen en waarvoor grote hallen worden afgehuurd. Om een idee te geven van de massaliteit: woensdag werd bekend dat zich voor de bijna 1.500 banen die de gemeente Rome mag invullen, al 190.000 mensen hebben aangemeld. De inschrijving loopt tot 23 mei.
Dat überhaupt zo’n concorso plaatsheeft, is een grote stap vooruit, zegt Boeri. De afgelopen jaren zijn die er nauwelijks geweest en werden plaatsen toegewezen aan mensen die al een tijdelijk contract hadden. „Mensen van binnen, van wie je niet weet op basis waarvan ze dat tijdelijke contract hadden. Misschien zijn ze heel goed. Maar misschien was het ook wel een vriendje van de directeur of de dochter van iemand die er al werkte of weet ik wat. We moeten jongeren meer kansen bieden, mensen selecteren op basis van hun diploma’s.”
https://www.nrc.nl/nieuws(...)-op-de-stad-a4060489quote:Is Rome onbestuurbaar? De decentralisering, die vóór Raggi werd ingezet, heeft in elk geval niet gewerkt, zegt Pierluigi Battista, commentaarschrijver bij de Huffington Post. „Elke municipio, of deelgemeente, heeft een eigen gemeentehuis. Maar de meeste mensen weten niet eens waar dat staat.” Telefoons worden nauwelijks beantwoord, en een verlopen identiteitskaart vernieuwen kost maanden tijd, klagen de Romeinen.
Rome was nooit een voorbeeld van buongoverno, van deugdelijk bestuur, maar inwoners vertellen dat het vroeger wel een stuk leefbaarder was. Volgens Battista nam onder Raggi’s bestuur de verlamming van het bestuur toe. „Om corruptie te vermijden, heeft ze toen ze aan de macht kwam zowat alles stilgelegd. Er kwamen geen nieuwe vuilnisbelten, en het openbaar vervoer en de afvaldienst werden ook niet hervormd.”
Dat van de afvaldienst en openbaar vervoer merkt je ook goed. Zeker buiten het echte centrum is het vaak ronduit smerig. OV werkt ook in het centrum dikwijls niet.quote:Op zondag 3 oktober 2021 15:50 schreef zakjapannertje het volgende:
Dat was toch geen frisse wind gebleken in Rome
[..]
https://www.nrc.nl/nieuws(...)-op-de-stad-a4060489
https://www.nrc.nl/nieuws(...)-nog-bellen-a4133792quote:Maar geconfronteerd met een absoluut doemscenario tonen Italianen vaak een grote mentale weerbaarheid. Staan ze écht met de rug tegen de muur, dan vinden ze zichzelf weer uit. Het kostte zweet en tranen, maar in 2002 kwam in Italië de euro in omloop. Na Berlusconi’s ontslag in 2011 nam de bekwame oud-Eurocommissaris Mario Monti het over. En tijdens de pandemie van 2020, die Italië met ontzettend veel doden diep in de ziel trof, leefde de overgrote meerderheid van de Italianen nauwgezet de strenge anticoronaregels na. En met uitzondering van Meloni’s partij stapten daarna alle andere partijen in Draghi’s herstelregering.
Toch kampen Italianen met een soort permanent-in-crisis-gevoel. Je hoort erg vaak gemopper over weer een niet-verkozen technocraat die de situatie moet komen redden. Toen Draghi aantrad, vatte de populaire cabaretière Luciana Littizzetto het grappend samen: „Wij hebben geen parlementaire democratie, maar een verwarmingsketel. Eens in de zoveel tijd bellen wij gewoon een technicus.” Het is afwachten of politici er volgend jaar wel in slagen een werkbare regering te vormen, die verder hervormt. Pavoncello ziet alvast weinig alternatief: „Wie kunnen we na Draghi nog bellen?”
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |