quote:
Op dinsdag 31 maart 2020 21:25 schreef Federer-fan het volgende:[..]
Oké, maar bevestig je dan wat ik zeg of juist niet? Mijn idee is dus dat het in Brabant veel harder ging dat het in de rest van Nederland gaat - althans, dat hoop ik heel erg.
Ik durf dat wel te bevestigen. Net als Lombardije had Brabant in de periode voor de uitbraak ontzettend veel sociale contacten (in Lombardije is dat normaal, Italianen zijn veel meer tot elkaar aangetrokken in het dagelijks leven).
In Brabant was het met name carnaval die de boel versneld heeft. Tijdens carnaval wordt er veel gedronken, gedanst, geknuffeld, slecht gegeten, weinig geslapen en als klap op de vuurpijl bezocht door een hoop mensen uit diverse windstreken en terugkerend van wintersport. Dan kan het snel gaan, zeker omdat op dat moment iedere naïeve Brabander nog dacht dat er geen Corona was (ze vieren niet voor niets carnaval in een teletubby pak

) en ze geen risico liepen. Het virus kon heerlijk los gaan, en we weten nu ook dat de eerste klachten pas na verloop van tijd de kop opsteken.
En je moet ook bedenken dat carnaval dit jaar iets anders was. Vele optochten zijn afgelast waardoor iedereen in de cafés zat in plaats van wat meer verspreid in de buitenlucht. De concentratie mensen op een vierkante meter was gedurende die periode dus hoger.
Ook is er natuurlijk gewoon Eredivisie voetbal geweest in Brabant en andere feesten en partijen.
Al met al zie je in alle landen een beetje een zelfde beeld ontstaan. Eerst wordt er ontkent dat Corona komt en dan slaat het in 1 gebied keihard toe. Vervolgens worden er direct maatregelen genomen (op China na, die waren natuurlijk een stuk onwetender nog) en merk je dat de brandhaard niet echt uitbreid. In Nederland is dat Brabant, in Italië Lombardije en in de USA New York.
Het positieve wat ik hieraan wil toevoegen is dat het virus blijkbaar heel gevoelig is voor de maatregelen. Op het moment dat de social distancing wordt ingevoerd is het ontzettend snel een halt toe te roepen. Dat zie je in alle landen gebeuren, en hoe beter de mensen zich aan de maatregel houden hoe sneller dat gaat. En als het dan eenmaal zover onderdrukt is dat de verspreiding stopt, dan duikt het niet opeens weer op. Kijk maar naar Wuhan. Bijna alle nieuwe gevallen zijn import.
Het virus volgt in alle landen eenzelfde patroon:
Stap 1: Niemand weet dat het virus rondgaat, iedereen kust en knuffelt iedereen
Stap 2: Het virus wordt opgemerkt door de eerste zieken en social distancing wordt ingevoerd
Stap 3: Het virus gaat helemaal los, besmetting door het dak, ziekenhuizen krijgen te weinig capaciteit. Het is niet meer mogelijk om iedereen die besmet is in quarantaine te plaatsen
Stap 4: Het virus kan zich steeds lastiger verspreiden en dooft langzaam uit. Ziekenhuizen krijgen weer ruimte en quarantaine van individuele gevallen is weer mogelijk
Stap 5: Deze stap gaat snel, er is nagenoeg geen actief virus meer op straat en omdat men nog steeds social distancing volhoudt en een groot deel van de bevolking immuun is geworden dooft het steeds verder uit.
Stap 6: We vergeten de zorgen en gaan weer leven!
Ik denk dat de meeste Europese landen nu tussen fase 3 en 4 zitten. We moeten even kneiterhard doorbijten de komende 3 weken. Stap 4 komt met de dag dichterbij. Wuhan zit al tussen stap 5 en 6.
En dit alles is dus gek genoeg wel positief. Het is niet een virus zoals HIV wat sluimert en mensen op termijn omlegt. Het geneest meestal vanzelf en verdwijnt bijna sneller dan het kwam dankzij menselijk ingrijpen.