Ik zag iets over Nostradamussen maar ik moet gedroomd hebben, het is alweer weg. Misschien een koortsdroom?quote:Op maandag 23 maart 2020 12:42 schreef Fer_de_Lance het volgende:
je kan natuurlijk neerbuigend doen, maar het blijft een feit dat je kennelijk te achterlijk bent om de overduidelijke signalen dat het misliep te duiden..
Dat is ook een optie
die post herinner ik mij nog goed ja, Nostradamus !quote:Op maandag 23 maart 2020 12:47 schreef asco het volgende:
[..]
Het is inderdaad ergerlijk hoe sommigen nu praten. Ik poste hier ook al vele weken geleden dat je over een tijdje veelvuldig zou gaan horen: "met de kennis van nu".
Zelden was een crisis makkelijker te voorspellen als deze.
Precies, andere landen gingen ons voor. Voor wie dit een verassing is is slecht geïnformeerd.quote:Op maandag 23 maart 2020 12:47 schreef asco het volgende:
[..]
Het is inderdaad ergerlijk hoe sommigen nu praten. Ik poste hier ook al vele weken geleden dat je over een tijdje veelvuldig zou gaan horen: "met de kennis van nu".
Zelden was een crisis makkelijker te voorspellen als deze.
55 is de jongste volgens mij? Dit weekend stond dat nog op 57 als ik me niet vergis.quote:In de regio Limburg-Noord zijn op de laatste peildatum (23 maart 12.00 uur) 266 besmettingen* van het nieuwe coronavirus (COVID-19) bevestigd. Sinds afgelopen weekend zijn er helaas 6 nieuwe sterfgevallen gemeld bij de GGD, wat het totaal in onze regio op 18 overledenen brengt. In Nederweert zijn geen sterfgevallen bekendgemaakt. Het aantal besmettingen in onze gemeente wordt later vandaag bekend gemaakt door het RIVM.
De 6 overleden patiënten komen uit de gemeenten Echt-Susteren, Peel en Maas (4) en Roermond. Deze personen waren respectievelijk 89, 55, 77, 85, 92 en 85 jaar.
Deze?quote:Op maandag 23 maart 2020 12:47 schreef SunZomer het volgende:
Mooie toespraak van de premier van Nieuw Zeeland. Zo kan het dus ook, duidelijke taal, uitleg en snel(ler) handelen.
Dat hoop ik heel erg want het lijkt me vreselijk als je niet geholpen wordt en dat men je letterlijk laat stikken.quote:Op maandag 23 maart 2020 12:35 schreef Momo het volgende:
Huisartsen denken na over palliatieve-zorgtehuizen
Als de corona-epidemie onhoudbaar wordt, kan het een optie zijn om centrale punten in te richten voor coronapatiënten die afzien van behandeling. Daar kan dan efficiënter palliatieve zorg worden gegeven, zegt voorzitter Ella Kalsbeek van de Landelijke Huisartsenvereniging. "Zolang het kan, zullen huisartsen en thuiszorg mensen blijven helpen in de thuissituatie. Maar als heel veel mensen ziek worden, kun je een situatie krijgen dat je palliatieve-zorgtehuizen creëert, een hotel dat je afhuurt bijvoorbeeld", zei Kalsbeek in het NPO Radio 1-programma Spraakmakers.
Ze wijst erop dat beademing bij ouderen vaak niet mogelijk is. "Dan worden er gesprekken gevoerd: 'U bent 80, hoe kijkt u er tegenaan? We denken dat u te kwetsbaar bent voor beademing, wilt u dan nog naar een ziekenhuis?' De ervaring leert dat heel veel ouderen dan zeggen: laat mij maar thuis blijven. Next best is een omgeving die goed is toegerust om mensen in de laatste fase van hun leven te begeleiden", zegt Kalsbeek.
Kalsbeek hoort van haar achterban dat men in het zuiden van het land hier al plannen voor optuigt. "Het is heel belangrijk dat het goed voorbereid wordt. Maar we hopen dat we het kunnen voorkomen. Het hangt ervan af hoe we ons gedragen."
NOS.nl
Serieus.....doek die hele organisatie gewoon opquote:Op maandag 23 maart 2020 12:50 schreef HeatWave het volgende:
[ afbeelding ]
RIVM gaat het HEEL zwaar krijgen als dit allemaal voorbij is.
Pijnlijk weer.quote:Op maandag 23 maart 2020 12:50 schreef HeatWave het volgende:
[ afbeelding ]
RIVM gaat het HEEL zwaar krijgen als dit allemaal voorbij is.
Nouja, dat valt best mee. China, Zuid-Korea, Japan, Singapore, Taiwan, Hongkong, Macau, Italie, Vietnam, Thailand...zo uit mijn hoofd even waar het een maand geleden al bezig was. Vliegverkeer dat open bleef, matige informatie en adviezen van RIVM - een beetje stout - en overheid....valt nog best mee.quote:Op maandag 23 maart 2020 12:50 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Precies, andere landen gingen ons voor. Voor wie dit een verassing is is slecht geïnformeerd.
Dat denk ik ook. En terecht. Hun geflater is niet meer op 2 handen te tellen. Op 3 overigens ook niet.quote:Op maandag 23 maart 2020 12:50 schreef HeatWave het volgende:
RIVM gaat het HEEL zwaar krijgen als dit allemaal voorbij is.
Ik neem het ook vooral het RIVM en de overheid kwalijk. Zelfs nu zie je dat niet iedereen even goed weet wat er speelt, waarom het zo belangrijk is dat wij ons aan de maatregelen houden en wat er gaat gebeuren als wij dat niet doen.quote:Op maandag 23 maart 2020 12:50 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Precies, andere landen gingen ons voor. Voor wie dit een verassing is is slecht geïnformeerd.
Bijna geen besmettingen uit China en van een Iraanse besmettingen vind ik zo snel niks terug.quote:Op maandag 23 maart 2020 12:35 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Dat is geen quatsch, dat is logisch redeneren.
Iran: besmettingen exploderen
China: besmettingen exploderen
Italie: zorgwekkende groei aantal infecties.
Nederland: geen maatregelen.
Welke redenen had jij om aan te nemen dat het aantal besmettingen niet zou gaan exploderen? In ogenschouw nemend dat er dagelijks vliegtuigen uit china en iran op schiphol landen, we in de schengenzone zitten met landen waar al een uitbraak was?
Dan kun je nu badinerend doen omdat jij het niet aan zag komen en je rustig in slaap liet sussen door de kalmerende woorden van Rutte maar wie dit niet aan zag komen is of stekeblind of slecht geïnformeerd,maar waarschijnlijk beiden.
Laat ze die posts doorverwijzen naar BNW met een linkjequote:Op maandag 23 maart 2020 12:51 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
Ja dat blijkt offtopic te zijn.
Anderen wijzen op dat je het aan had kunnen zien komen omdat de mod dat zelf ook vindt niet.
Waarschijnlijk het social media team dat weer bezig is. De experts zitten daar nu niet achter de twitter daar.quote:Op maandag 23 maart 2020 12:50 schreef HeatWave het volgende:
[ afbeelding ]
RIVM gaat het HEEL zwaar krijgen als dit allemaal voorbij is.
Er is er nog één van twee dagen ervoor. Dat is echt een filmpje die je aan een 10-jarige kan laten zien en dat dat kind dan gewoon precies weet wat er speelt en wat ze moet doen en waarom ze het moet doen.quote:Op maandag 23 maart 2020 12:51 schreef Nober het volgende:
[..]
Deze?
NZ heeft momenteel 102 besmettingen, 0 doden
https://www.hln.be/nieuws(...)besmetting~a5551462/quote:Niet ziek
De data die de hypothese van de Britten ondersteunen zijn volgens The New York Times nog beperkt, maar toch groot genoeg om nu al te waarschuwen. Van 2.000 positief geteste personen in Zuid-Korea ervoer volgens een studie 30 procent een verlies van hun geurvermogen. De Italiaanse arts Marco Metro, hoofd cardiologie van het ziekenhuis in de noordelijke stad Brescia, vertelt eveneens aan de NYT dat “iedereen zowat hetzelfde verhaal heeft”. “Vraag aan elke patiënt naar zijn of haar partner, en je krijgt te horen dat - als ze zelf niet ziek zijn - ze enkel hun geur en/of smaak kwijt zijn.” In Duitsland melden verschillende artsen hetzelfde.
Ook de Amerikaanse Academy van Otorhinolaryngologie postte gisterenavond op zijn website dat er steeds meer anekdotische aanwijzingen zijn dat geur- en smaakverlies of -afname een symptoom kunnen zijn bij patiënten die geen andere symptomen vertonen. De neus van de patiënten is daarbij meestal niet verstopt.
Preventief in quarantaine
Kumar en zijn collega Claire Hopkins, voorzitter van de British Rhinological Society, vragen nu dat iedereen die plots smaak- en reukverlies vertonen, tijdelijk in quarantaine gaan om het aantal besmettingen te reducerenp. Volgens Hopkins liggen twee van haar collega’s in het Verenigd Koninkrijk in kritieke toestand in het ziekenhuis.
Het is geen dooddoener, het is hoe dan ook een gok die je neemt. Precies hetzelfde had je kunnen zeggen over de vorige epidemieën, die uiteindelijk allen wel onder controle bleven. Hetzelfde was misschien gebeurd met Covid als noord Italië niet een brandhaard was geweest.quote:Op maandag 23 maart 2020 12:47 schreef asco het volgende:
[..]
Het is inderdaad ergerlijk hoe sommigen nu praten. Ik poste hier ook al vele weken geleden dat je over een tijdje veelvuldig zou gaan horen: "met de kennis van nu".
Zelden was een crisis makkelijker te voorspellen als deze.
Ik hoop dat dan het zorgpersoneel dat reeds immuniteit heeft opgebouwd (corona al hebben gehad) hier ingezet kan gaan worden. De zorg is een stuk persoonlijker / menselijker zonder volledige uitrusting.quote:Op maandag 23 maart 2020 12:51 schreef Noek het volgende:
[..]
Dat hoop ik heel erg want het lijkt me vreselijk als je niet geholpen wordt en dat men je letterlijk laat stikken.
Ik zeg nergens dat er geen signalen waren. Maar het hele carnaval cancellen want de signalen waren overduidelijk zijn dan weer de andere kant van de mediallequote:Op maandag 23 maart 2020 12:48 schreef Salina het volgende:
[..]
Ik zag iets over Nostradamussen maar ik moet gedroomd hebben, het is alweer weg. Misschien een koortsdroom?
Wel jammer hoor, al die reacties nog steeds. Alsof mensen dit niet konden zien aankomen. Een beetje neerbuigend, misselijkmakend, wat mij betreft. Laat elkaar toch in de waarde mensen.
Zo moeilijk is het toch niet. En ja, sommigen hier konden het al een beetje zien aankomen. En nee, mensen slaan zich daardoor echt niet op de borst. Doe toch normaal met zijn allen. Please.
Weer een mooi voorbeeld van altijd uitgaan van best case scenario.quote:
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |