Ik heb deze week een slot bij de Jumbo en volgende week een bij de Appiequote:Op maandag 16 maart 2020 03:09 schreef T3hTommay het volgende:
[..]
Picnic is voor de hele aankomende week al volgeboekt, godverdomme.
Lijkt mij verstandiger om het zelfde aanbod te houden, en omdat het rustiger is de mensen verder van elkaar af te laten zitten. Nu zijn het gewoon wat minder sardineblikjesquote:Op maandag 16 maart 2020 02:44 schreef n__n het volgende:
[..]
Ze zijn met de verminderde vervoersvraag immers minder hard nodig, dus best begrijpelijk,
Ze kampen ook met ziek personeel hè.quote:Op maandag 16 maart 2020 04:20 schreef Resistor het volgende:
[..]
Lijkt mij verstandiger om het zelfde aanbod te houden, en omdat het rustiger is de mensen verder van elkaar af te laten zitten. Nu zijn het gewoon wat minder sardineblikjes
Bizarre cijfers.quote:Op maandag 16 maart 2020 03:19 schreef THEFXR het volgende:
twitter:BNODesk twitterde op zondag 15-03-2020 om 20:53:46Major coronavirus updates so far today:
- Italy: 3,590 new cases, 368 new deaths
- Germany: 1,632 new cases, 4 new deaths
- Spain: 1,452 new cases, 96 new deaths
- Iran: 1,209 new cases, 113 new deaths reageer retweet
Shit zeg, Iran en Italië allebei zo’n tien procent doden op de aantallen nieuwe gevallen... weet dat je de doden moet bekijken op het aantal gevallen van zeg een week ofzo geleden, maar dat maakt het nog erger..quote:Op maandag 16 maart 2020 03:19 schreef THEFXR het volgende:
twitter:BNODesk twitterde op zondag 15-03-2020 om 20:53:46Major coronavirus updates so far today:
- Italy: 3,590 new cases, 368 new deaths
- Germany: 1,632 new cases, 4 new deaths
- Spain: 1,452 new cases, 96 new deaths
- Iran: 1,209 new cases, 113 new deaths reageer retweet
Maar veel Italianen wonen ook met een gezin inclusief opa en oma samen. Nu hebben ze mensen opgesloten, maar automatisch ook mensen die het virus wellicht al hadden zonder symptomen met opa en oma opgesloten in een huis. Hoop dat dat toch een verschil maakt met landen zoals Nederland in ieder geval.quote:Op maandag 16 maart 2020 04:33 schreef haags_kwartiertje het volgende:
Laten we maar hopen dat deze maatregelen het gewenste effect zullen hebben. Die Italiaanse toestanden zijn niet normaal.
Is een drukkend gevoel op de borstkas dan een symptoom? Dat had ik afgelopen week eerlijk gezegd ook. Verder geen andere klachten of koorts.quote:Op maandag 16 maart 2020 02:18 schreef Kyran het volgende:
[..]
Ik heb vandaag voor het eerst gemeten omdat ik nu al 24h een drukkend gevoel op mijn borstkas heb. Verder geen klachten en temperatuur was 37.4, dus niks aan het handjePijn lijkt de laatste uren ook wat minder te zijn, dus dat gaat goedkomen
Ben best voorzichtig aangezien ik in de zorg werk met kwetsbare patiënten.
Niet dat ik nou zo bang ben om het te krijgen. Beter nu dan in twee weken ....
Nee je kunt pas achteraf wat zeggenquote:Op maandag 16 maart 2020 04:56 schreef nixxx het volgende:
[..]
Shit zeg, Iran en Italië allebei zo’n tien procent doden op de aantallen nieuwe gevallen... weet dat je de doden moet bekijken op het aantal gevallen van zeg een week ofzo geleden, maar dat maakt het nog erger..
Dat weten ze niet, net als dat de oorsprong van SARS en MERS ook nooit eenduidig zijn vastgesteld. Aannames zijn het en niet andersquote:Op maandag 16 maart 2020 05:44 schreef superniger het volgende:
En dat allemaal vanwege het eten van een vleermuis.
Hij heeft gelijk, mensen in westerse landen zijn gewend het individu boven het collectief te stellen. Maar ga je dat er nu ineens uitkrijgen met zulke brieven? Je kan het natuurlijk proberen maar ik vraag het me af. Dit zit er zó ingebakken.quote:Op maandag 16 maart 2020 05:46 schreef BeriBeri het volgende:
‘Laat me de verwarring wegnemen: er komt een drama op ons af’: prof UGent schrijft open brief
https://www.demorgen.be/m(...)&utm_source=facebook
Nee de symptomen zijn griep, want dat is de verspreider van dit virus, daarna slaat het virus zelf toe en misbruikt die je eigen immuun systeem tegen je. Zoek maar gewoon op SARS en de symptomen dan krijg je veel duidelijkere informatie. Wel op duckduckgo want google is helemaal verpest op t moment.quote:Op maandag 16 maart 2020 05:50 schreef einzeinz het volgende:
[..]
Is een drukkend gevoel op de borstkas dan een symptoom? Dat had ik afgelopen week eerlijk gezegd ook. Verder geen andere klachten of koorts.
Lijkt me toch geen Corona te zijn.
Dus je krijgt eerst griep, en dan het virus? Dat is nieuw voor me?quote:Op maandag 16 maart 2020 05:53 schreef funnywell het volgende:
[..]
Nee de symptomen zijn griep, want dat is de verspreider van dit virus, daarna slaat het virus zelf toe en misbruikt die je eigen immuun systeem tegen je. Zoek maar gewoon op SARS en de symptomen dan krijg je veel duidelijkere informatie. Wel op duckduckgo want google is helemaal verpest op t moment.
Ze hadden m.i. of gelijk alles dicht moeten gooien of niks, nu gaan mensen winkelen dat er niks anders te doen is en verspreidt de meute zich minder.quote:Op maandag 16 maart 2020 06:07 schreef Lemsterr het volgende:
Ben toch benieuwd naar de effecten van deze maatregelen. Heb toch een beetje het idee dat de ernst nog niet helemaal is doorgedrongen gezien de drukte ook gisteren in de plaatselijke winkelstraat. Hoop niet dat men het ziet als een ''paar weekies'' vrij.
Het is ook moeilijk te begrijpen als ze maandag nog zeggen "even geen handen schudden, mensen", er op donderdag wordt gezegd dat de scholen zeker open blijven en vervolgens op zondag alsnog alles dicht moet.quote:Op maandag 16 maart 2020 06:07 schreef Lemsterr het volgende:
Ben toch benieuwd naar de effecten van deze maatregelen. Heb toch een beetje het idee dat de ernst nog niet helemaal is doorgedrongen gezien de drukte ook gisteren in de plaatselijke winkelstraat. Hoop niet dat men het ziet als een ''paar weekies'' vrij.
Het virus gebruikt de griep om zich makkelijk te verspreiden, dat is het verschil met SARS. Als je eenmaal in het ziekenhuis terecht komt kun je jezelf gewoon als SARS patient beschouwen. SARS was niet airborne en dat is t enige verschil. Ja pas in een heel laat stadia als je longen eenmaal aangetast waren en het virus vrij kwam door je longtissue. Daarom was dat redelijk snel onder controle in verhouding waar me nu mee te dealen hebben.quote:Op maandag 16 maart 2020 06:00 schreef Chokeme het volgende:
[..]
Dus je krijgt eerst griep, en dan het virus? Dat is nieuw voor me?
Wat Google betreft (even aluhoedje op) viel me al op dat je altijd wordt doodgegooid met suggesties terwijl je je search in typt, maar als ik corona in typ vult hij dat telkens niet aan. Terwijl dat me momenteel wel de meest voor de hand liggende search lijkt.
Jep in China kwamen ze daar snel genoeg achter, hier helaas niet. En dan zitten we op hun te bashen maar moeten we ook op onszelf doen. Want twitter, google, reddit, allemaal deden ze mee aan dat downplayen en censureren.quote:Op maandag 16 maart 2020 06:13 schreef Tijn het volgende:
[..]
Het is ook moeilijk te begrijpen als ze maandag nog zeggen "even geen handen schudden, mensen", er op donderdag wordt gezegd dat de scholen zeker open blijven en vervolgens op zondag alsnog alles dicht moet.
Wat mij betreft werkt die hele communicatiestrategie van downplayen om paniek te voorkomen alleen maar averechts.
Mijn puber moet echt thuisblijven en die is echt muchos boos want al zn vrienden gaan wel samen chillen en mogen dat ook van hun ouders. Iedereen roept dat het vakantie is volgens hem en ik ben schijnbaar de enige die roept dat het crisistijd is waar hele klotige maatregelen bijhoren.quote:Op maandag 16 maart 2020 06:07 schreef Lemsterr het volgende:
Ben toch benieuwd naar de effecten van deze maatregelen. Heb toch een beetje het idee dat de ernst nog niet helemaal is doorgedrongen gezien de drukte ook gisteren in de plaatselijke winkelstraat. Hoop niet dat men het ziet als een ''paar weekies'' vrij.
Bron?quote:Op maandag 16 maart 2020 06:22 schreef Treinhoer het volgende:
Rutte gaat op persco vnv bekend maken dat het hele land in lockdown gaat.
Volgens een paar journalisten zijn mariniers op paraat gezet vanaf 19.00 vanavond.
Ga er maar vanuit dat dit de laatste dag is in een maand tijd waar de winkels open zijn. Na vandaag alleen supermarkten en apotheken.
Is dat perse nodig of zie je dit zelf ook niet een beetje aankomen?quote:
Als ik dan straks naar m'n werk ga, krijg ik dan een pasje om te bewijzen dat ik buiten mag zijn wegens vitaal werkquote:Op maandag 16 maart 2020 06:22 schreef Treinhoer het volgende:
Rutte gaat op persco vnv bekend maken dat het hele land in lockdown gaat.
Volgens een paar journalisten zijn mariniers op paraat gezet vanaf 19.00 vanavond.
Ga er maar vanuit dat dit de laatste dag is in een maand tijd waar de winkels open zijn. Na vandaag alleen supermarkten en apotheken.
Lees topic waarschuwing eens. Bronnen graag. Ik zie het namelijk nog wel een weekje duren eer er totale lockdown komt. Zoals we met alles te laat zijn in Nederland tot nu toe.quote:Op maandag 16 maart 2020 06:25 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Is dat perse nodig of zie je dit zelf ook niet een beetje aankomen?
Dat gezeik met die bronnen altijd.
Er zijn gewoon heel veel mensen die wel moeten, ga zo ook op pad.. benieuwd wat ik aantref op kantoorquote:Op maandag 16 maart 2020 06:27 schreef Vliegbaard het volgende:
Vond het net best druk op de weg trouwens om 6:00. Alsof er niks aan de hand is.
Precies. Genoeg mensen die gewoon gaan werken.quote:Op maandag 16 maart 2020 06:30 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Er zijn gewoon heel veel mensen die wel moeten, ga zo ook op pad.. benieuwd wat ik aantref op kantoor
Heb ik hier al vanaf het begin geroepen dat men denkt dat het een verkapte vakantie is. Gaat nog veel erger worden dit virus want mensen zijn veel te dom en te makkelijk.quote:Op maandag 16 maart 2020 06:15 schreef Noek het volgende:
[..]
Mijn puber moet echt thuisblijven en die is echt muchos boos want al zn vrienden gaan wel samen chillen en mogen dat ook van hun ouders. Iedereen roept dat het vakantie is volgens hem en ik ben schijnbaar de enige die roept dat het crisistijd is waar hele klotige maatregelen bijhoren.
Ik hoop heel erg dat gewoon iedereen mee gaat werken.
Wij hebben beiden een onderneming en dit raakt ons heel hard. Ga straks met mijn vader naa rhet ziekenhuis die met de chemo moest stoppen omdat hij te ziek werd en ze bang waren dat hij iets onder de leden had.
Al weken heb ik hier zo'n naar gevoel over gehad. Daar waar heel veel mensen hier lacherig deden. Sterker nog, een Remlof die vond dat het lekker opruimde toen ik over mijn vader vertelde. Echt, wat een kut mensen heb je hier op de wereld.
Hopelijk komt er ook iets goeds uit want dat zie en voel ik nu helemaal niet.
Klopt, snap ook niet dat ouders het allemaal maar zo vrijblijvend brengen bij kinderen. Kinderen waren hier gisteravond allemaal op straat om het te “vieren” dat ze vrij hadden. Wtf. Klote ouders.quote:Op maandag 16 maart 2020 06:31 schreef S95Sedan het volgende:
[..]
Heb ik hier al vanaf het begin geroepen dat men denkt dat het een verkapte vakantie is. Gaat nog veel erger worden dit virus want mensen zijn veel te dom en te makkelijk.
Dat gevoel heb ik ook maar hij gaat het eerst vrijwillig maken.quote:Op maandag 16 maart 2020 06:22 schreef Treinhoer het volgende:
Rutte gaat op persco vnv bekend maken dat het hele land in lockdown gaat.
Volgens een paar journalisten zijn mariniers op paraat gezet vanaf 19.00 vanavond.
Ga er maar vanuit dat dit de laatste dag is in een maand tijd waar de winkels open zijn. Na vandaag alleen supermarkten en apotheken.
Dit ja. Terwijl ik hier probeerde de ernst ervan over te brengen hebben leraren het echt weg zitten lachen.quote:Op maandag 16 maart 2020 06:37 schreef Vliegbaard het volgende:
Ik het het vermoeden dat ze het op school ook nogal gebagatelliseerd hebben. Mijn oudste zoon van 11 vindt het nog steeds overdreven allemaal vanwege “een griepje”. En ik roep al twee weken dat het toch veel meer is dan een griepje.
Op school hebben ze zelfs nog smakeloos zitten lachen om de situatie in Wuhan. Nu heb hetzelfde lot is bestempeld gaan die koters wellicht een beetje nadenken. De huidige maatregelen blijken daar echter nog niet streng genoeg voor te zijn.
Precies. En die verantwoordelijkheid wordt niet genomen in mijn omgeving. Daardoor zijn we de sjaak als Nederland zijnde met deze houding.quote:Op maandag 16 maart 2020 06:37 schreef nils7 het volgende:
[..]
Dat gevoel heb ik ook maar hij gaat het eerst vrijwillig maken.
Dus mensen blijf thuis als u niet in een vital beroep werkt.
Neem uw verantwoordelijkheid bla bla bla
Ik gok een vrijwillige lockdown.
Ze kijken dat gewoon aan hoe dat gaat..
Nee je krijgt een patch voor op je jasquote:Op maandag 16 maart 2020 06:25 schreef Rabieluh het volgende:
[..]
Als ik dan straks naar m'n werk ga, krijg ik dan een pasje om te bewijzen dat ik buiten mag zijn wegens vitaal werk
In alle eerlijkheid werd er hier nog geen 2 weken geleden voornamelijk nog een beetje lacherig over gesproken. ''Slechts een griepje, aaah joh valt wel mee.'' Uiteraard kun je je vraagtekens zetten bij de communicatie vanuit de overheid, maar ieder weldenkend mens zal nu toch wel wakker zijn geschud. Zou je denken.quote:Op maandag 16 maart 2020 06:13 schreef Tijn het volgende:
[..]
Het is ook moeilijk te begrijpen als ze maandag nog zeggen "even geen handen schudden, mensen", er op donderdag wordt gezegd dat de scholen zeker open blijven en vervolgens op zondag alsnog alles dicht moet.
Wat mij betreft werkt die hele communicatiestrategie van downplayen om paniek te voorkomen alleen maar averechts.
Kijk hoe werd omgegaan met dat van het klimaat en hoe studenten/leerlingen daarover deden, zo laconiek en meer als een vrije dag behandelen.quote:Op maandag 16 maart 2020 06:37 schreef Vliegbaard het volgende:
Ik het het vermoeden dat ze het op school ook nogal gebagatelliseerd hebben. Mijn oudste zoon van 11 vindt het nog steeds overdreven allemaal vanwege “een griepje”. En ik roep al twee weken dat het toch veel meer is dan een griepje.
Op school hebben ze zelfs nog smakeloos zitten lachen om de situatie in Wuhan. Nu heb hetzelfde lot is bestempeld gaan die koters wellicht een beetje nadenken. De huidige maatregelen blijken daar echter nog niet streng genoeg voor te zijn.
Voor veel mensen is dat ook. Lekker binnen blijven 3 weken en beetje gamen, ja toch?quote:Op maandag 16 maart 2020 06:31 schreef S95Sedan het volgende:
[..]
Heb ik hier al vanaf het begin geroepen dat men denkt dat het een verkapte vakantie is. Gaat nog veel erger worden dit virus want mensen zijn veel te dom en te makkelijk.
Men is buiten het hamsteren echt nog niet wakker geschud.quote:Op maandag 16 maart 2020 06:41 schreef Lemsterr het volgende:
[..]
In alle eerlijkheid werd er hier nog geen 2 weken geleden voornamelijk nog een beetje lacherig over gesproken. ''Slechts een griepje, aaah joh valt wel mee.'' Uiteraard kun je je vraagtekens zetten bij de communicatie vanuit de overheid, maar ieder weldenkend mens zal nu toch wel wakker zijn geschud. Zou je denken.
Sterker nog. De zoon van mijn collega gaf gisteren nog een feestje voor ~75 man. Mijn collega had zoiets van; moet ik hem dat nou verbieden dan? Uhmmm, JA! Jij bent godverdomme zijn vader!quote:Op maandag 16 maart 2020 06:39 schreef Newone82 het volgende:
[..]
Precies. En die verantwoordelijkheid wordt niet genomen in mijn omgeving. Daardoor zijn we de sjaak als Nederland zijnde met deze houding.
Deed men dat maar en bleef men maar binnen, maar dat is niet het geval. Juist door die vrijheid krijg je dat men elkaar gaat opzoeken en in groepen samenzijn en krijg je (in mijn ogen) meer verspreiding.quote:Op maandag 16 maart 2020 06:44 schreef Lenny_Leonard het volgende:
[..]
Voor veel mensen is dat ook. Lekker binnen blijven 3 weken en beetje gamen, ja toch?
In Italië krijg je gewoon boetes als je onterecht buiten bent toch?quote:Op maandag 16 maart 2020 06:45 schreef S95Sedan het volgende:
[..]
Deed men dat maar en bleef men maar binnen, maar dat is niet het geval. Juist door die vrijheid krijg je dat men elkaar gaat opzoeken en in groepen samenzijn en krijg je (in mijn ogen) meer verspreiding.
Mijn ouders vonden het maar erg allemaal want dan konden ze niet in april een weekje op vakantie. Om je dood te schamen.quote:Op maandag 16 maart 2020 06:45 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Sterker nog. De zoon van mijn collega gaf gisteren nog een feestje voor ~75 man. Mijn collega had zoiets van; moet ik hem dat nou verbieden dan? Uhmmm, JA! Jij bent godverdomme zijn vader!
Voor!!quote:Op maandag 16 maart 2020 06:46 schreef Lenny_Leonard het volgende:
[..]
In Italië krijg je gewoon boetes als je onterecht buiten bent toch?
Hopelijk voeren ze dat hier dan ook in.
Juist.quote:Op maandag 16 maart 2020 06:45 schreef S95Sedan het volgende:
[..]
Deed men dat maar en bleef men maar binnen, maar dat is niet het geval. Juist door die vrijheid krijg je dat men elkaar gaat opzoeken en in groepen samenzijn en krijg je (in mijn ogen) meer verspreiding.
Geen idee, maar ik denk dat dat ook geen oplossing is aangezien ze daar de capaciteit niet voor hebben.quote:Op maandag 16 maart 2020 06:46 schreef Lenny_Leonard het volgende:
[..]
In Italië krijg je gewoon boetes als je onterecht buiten bent toch?
Hopelijk voeren ze dat hier dan ook in.
Ik geniet van mijn vrijheden (of was het genoot?) en ik zou niet willen ruilen met Noord-Koreanen maar als ik niet beter zou weten dan zou ik zweren bij een dictatorschap. Op lange termijn is dat nooit vol te houden maar dat is wel de effectiefste manier om shit voor elkaar te krijgen.quote:Op maandag 16 maart 2020 06:42 schreef S95Sedan het volgende:
[..]
Kijk hoe werd omgegaan met dat van het klimaat en hoe studenten/leerlingen daarover deden, zo laconiek en meer als een vrije dag behandelen.
Los van de inhoud en het hele klimaat geneuzel is dat al een indicatie dat mensen gewoon niet kunnen omgaan met vrijheden.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |