Logisch toch, te bange mensen zijn een veel grotere bedreiging voor de wereldorde. wereldvrede en de economie dan de griep, 5-10 procent sterfte van de zwakste mensen tegenover economische malaise die de rest van de 95-90 procent van de wereldbevolking kei- en keihard zal gaan treffen.quote:Op dinsdag 3 maart 2020 23:50 schreef dodoria het volgende:
[..]
Ik denk dat het RIVM’s prioriteit ligt bij het afwenden/vermijden van paniek. Je kunt bediscussiëren of dat terecht is of niet, maar het lijkt of ze beseffen dat het onmogelijk zal zijn om een uitbraak te voorkomen en dat ze daarom hun informatie vooral gebruiken om te proberen het volk te bedaren...
Ja en ik vraag mij af waarom het RIVM denkt dat Nederland die 20% wel op kan vangen. Leuk dat de 80% met mindere klachten thuis kan blijven en niet in de statistieken terecht gaat komen wegens niet testen, maar daar schiet je geen flikker mee op. Zeker niet als we straks allemaal bijna tegelijk ziek zijn.quote:Op dinsdag 3 maart 2020 23:55 schreef syroto het volgende:
[..]
Nee snap ik, is ook niet wat ik persoonlijk vind, is meer wat ik gok achter de redenatie van het RIVM.
Je ziet het toch elke dag gebeuren?quote:Op dinsdag 3 maart 2020 23:57 schreef Toefjes het volgende:
Dus ja, ik twijfel of ze deze kamikaze tactiek echt aan het uitvoeren zijn.
Meende gelezen te hebben dat de 5e en 6e dag van de ziekte het ergste zijn, dus wellicht hoeven mensen niet de volle twee weken een bed bezet te houden.quote:Op dinsdag 3 maart 2020 23:58 schreef vosss het volgende:
[..]
Ja en ik vraag mij af waarom het RIVM denkt dat Nederland die 20% wel op kan vangen. Leuk dat de 80% met mindere klachten thuis kan blijven en niet in de statistieken terecht gaat komen wegens niet testen, maar daar schiet je geen flikker mee op. Zeker niet als we straks allemaal bijna tegelijk ziek zijn.
Het is echt niet ondenkbaar dat "slechts" 5% van alle Nederlanders dit krijgt.
Met 20% van alle gevallen die medische zorg behoeven heb je het dan dus al over 170.000 mensen. Die 2 a 3 weken ziekenhuis nodig hebben om aan de zuurstof te liggen.
Waar zijn die bedden? Hoe denkt het RIVM dit op te kunnen vangen???
Dan nog; zijn er zomaar 170.000 bedden bij te toveren?quote:Op woensdag 4 maart 2020 00:00 schreef Tyr80 het volgende:
[..]
Meende gelezen te hebben dat de 5e en 6e dag van de ziekte het ergste zijn, dus wellicht hoeven mensen niet de volle twee weken een bed bezet te houden.
Begin 2018 telt Nederland 79 ziekenhuisorganisaties inclusief 8 universitaire medische centra (UMCUMCUniversitair Medisch Centrum's). Deze organisaties bestaan in totaal uit 120 ziekenhuislocaties en 134 buitenpoliklinieken (VZinfo).quote:Op woensdag 4 maart 2020 00:01 schreef vosss het volgende:
[..]
Dan nog; zijn er zomaar 170.000 bedden bij te toveren?
Hoeveel ziekenhuizen hebben we in Nederland overigens, iemand die dat zo weet?
De voortekenen zijn niet gunstig inderdaad. Ik moet ook zeggen dat de baard niet echt het charismatische figuur is waar we momenteel van afhankelijk moeten willen zijn.quote:
In dit geval zou je bijna moeten afwijken van een instituut als het RIVM, want het werkt gewoon niet. Kan beter een nieuwe instantie worden gevormd als in een raad van ervaren doctoren, wetenschappers, en bijvoorbeeld ziekenhuis/zorginstantie directeuren.. Zonder een directe link naar de overheid en de economie..quote:Op dinsdag 3 maart 2020 23:58 schreef vosss het volgende:
[..]
Ja en ik vraag mij af waarom het RIVM denkt dat Nederland die 20% wel op kan vangen. Leuk dat de 80% met mindere klachten thuis kan blijven en niet in de statistieken terecht gaat komen wegens niet testen, maar daar schiet je geen flikker mee op. Zeker niet als we straks allemaal bijna tegelijk ziek zijn.
Het is echt niet ondenkbaar dat "slechts" 5% van alle Nederlanders dit krijgt.
Met 20% van alle gevallen die medische zorg behoeven heb je het dan dus al over 170.000 mensen. Die 2 a 3 weken ziekenhuis nodig hebben om aan de zuurstof te liggen.
Waar zijn die bedden? Hoe denkt het RIVM dit op te kunnen vangen???
Goed, ik heb de ziekenhuizen en de buitenpoliklinieken even bij elkaar geteld voor het gemak.quote:Op woensdag 4 maart 2020 00:02 schreef Tyr80 het volgende:
[..]
Begin 2018 telt Nederland 79 ziekenhuisorganisaties inclusief 8 universitaire medische centra (UMCUMCUniversitair Medisch Centrum's). Deze organisaties bestaan in totaal uit 120 ziekenhuislocaties en 134 buitenpoliklinieken (VZinfo).
quote:Volgens de Amerikaanse professor aan de prestiqieuze Harvard universiteit Marc Lipsitch wordt de Corona-virus-besmetting een wereldwijde pandemie waar 40 tot 70% van de mensheid besmet mee zal raken.
In elk geval een bed extra beschikbaar, want die dooie die jij vanmiddag meldde heeft die niet meer nodig.quote:Op woensdag 4 maart 2020 00:05 schreef vosss het volgende:
[..]
Goed, ik heb de ziekenhuizen en de buitenpoliklinieken even bij elkaar geteld voor het gemak.
Dat zijn er in totaal 254 stuks.
Om 170.000 patienten te kunnen verwerken krijgen dan elk van die 254 stuks er in totaal 670 patienten te verwerken.
Leuk dat we niet allemaal tegelijk ziek worden, maar stel het zou ongeveer per kwart gaan, ik noem maar wat, dan nog moeten alle 254 ziekenhuizen/poliklinieken per stuk 168 patienten per "golf" zegmaar verplegen. En dat dan dus 4x achter elkaar.
Schiet mij maar lek. Ik zie dat niet gebeuren.
Wellicht, ik ben ook niet de jongste meer.quote:Op dinsdag 3 maart 2020 23:43 schreef vosss het volgende:
[..]
Jong? Ik had waarschijnlijk je vader kunnen zijn!![]()
En ja. Dat dacht ik eigenlijk wel
Uberhaupt, voordat iemand begraven of gecremeerd kan worden moet zo'n lichaam nog vaak een aantal dagen geborgen worden. Maak daar ook maar eens plek voor...quote:Op woensdag 4 maart 2020 00:08 schreef koemleit het volgende:
[..]
In elk geval een bed extra beschikbaar, want die dooie die jij vanmiddag meldde heeft die niet meer nodig.
imho is paniek voorkomen onderdeel van/bij infectieziektenbestrijding.quote:Op dinsdag 3 maart 2020 23:53 schreef vosss het volgende:
[..]
Dat lijkt mij ook, maar persoonlijk ben ik van mening dat dat nou juist NIET de functie van het RIVM zou moeten zijn. Dat is aan de politiek in mijn optiek en het RIVM moet zo veel als mogelijk doen om dit binnen de perken te houden. Die moeten niet aan politiek doen.
Dit staat op hun site:
[..]
Ja leuk, maar ga dan niet proberen de rust te bewaren en te downplayen. Doe je werk en laat de rest aan de overheid.
quote:Op woensdag 4 maart 2020 00:09 schreef joyvke het volgende:
Anyway, heb een opzetje gemaakt. Is dat wat je bedoelde?
Plus huisartsen schreeuwen nu al om te weinig beschermend materiaal en het is pas net begonnen hier.twitter:PatrickWMJansen twitterde op dinsdag 03-03-2020 om 19:46:41Collega (milde klachten) mogelijk besmet met #corona. GGD heeft door vertraging na 2 dagen nog geen uitslag. Overvolle praktijk nu op halve kracht. Mag de rekening van inkomstenderving naar @MinVWS @bruno_bruins? reageer retweet
Die uitslag zal nog niet binnen zijn gok ik zomaar. Of die bleek toch geen COVID-19 opgelopen te hebben, maar aan wat anders de pijp uit gegaan te zijn. Dat kan ook. De verdenkingen waren er in elk geval.quote:Op woensdag 4 maart 2020 00:08 schreef koemleit het volgende:
[..]
In elk geval een bed extra beschikbaar, want die dooie die jij vanmiddag meldde heeft die niet meer nodig.
43quote:Op woensdag 4 maart 2020 00:09 schreef joyvke het volgende:
Wellicht, ik ben ook niet de jongste meer.
Ja, nee je bent te jong om mijn vader te zijn.quote:
Ik zou ze allebei laten staan, of moet je die beide handmatig updaten als je nieuwe cijfers invult? Nee toch?quote:Op woensdag 4 maart 2020 00:14 schreef joyvke het volgende:
[..]
Ja, nee je bent te jong om mijn vader te zijn.. Welke van de 2 is het duidelijkst? Ik vind staaf diagrammen altijd wel overzichtelijk, maar die andere werkt ook wel (I guess).
Mijn collega is ook besmet maar ze stelt het eigenlijk best wel goed. Ze zei dat je niet onmiddellijk het resultaat weet van de test dat duurt werkelijk 12 tot zelfs 24u.quote:Op woensdag 4 maart 2020 00:11 schreef Greys het volgende:
Het moet idd drastisch geremd worden want ze kunnen het echt niet aan als veel tegelijk verzorging nodig hebben.
En dan vallen er ook nog ziekenhuisbedden weg omdat *oops* besmetting.
En huisartsen die wegvallen qua inzetbaarheid. Etc. Etc.Plus huisartsen schreeuwen nu al om te weinig beschermend materiaal en het is pas net begonnen hier.twitter:PatrickWMJansen twitterde op dinsdag 03-03-2020 om 19:46:41Collega (milde klachten) mogelijk besmet met #corona. GGD heeft door vertraging na 2 dagen nog geen uitslag. Overvolle praktijk nu op halve kracht. Mag de rekening van inkomstenderving naar @:MinVWS @:bruno_bruins? reageer retweet
Plus RIVM laat lekker 900 jongelui skiën en geeft drie dagen later pas een negatief reisadvies.
Etc etc.
Ik vind het echt niet zo gek dat mensen zich toch wel wat zorgen maken voor als het uit de klauwen gaat lopen.
Nee zodra ik de data invoer op de datum passen ze zich beide aan.quote:Op woensdag 4 maart 2020 00:16 schreef vosss het volgende:
[..]
Ik zou ze allebei laten staan, of moet je die beide handmatig updaten als je nieuwe cijfers invult? Nee toch?
Nogmaals bedankt voor het bijhouden in elk geval, iedereen kan het nu mooi bekijken hoe het verloopt. Super!
Lekker allebei staan laten! Ik hoop overigens wel dat die groene balk/lijn wat sterker omhoog gaat lopen dan wat je nu ff ingevuld hebt tot 12 maart of ietsquote:Op woensdag 4 maart 2020 00:19 schreef joyvke het volgende:
[..]
Nee zodra ik de data invoer op de datum passen ze zich beide aan.
Neeee, dat was om te testen of de diagrammen werkte. Maar ik moest cijfers hebben die werkte.quote:Op woensdag 4 maart 2020 00:21 schreef DupingDelight het volgende:
Jezus wat een doemdenkers hier zeg. Jullie naaien elkaar lekker op met jullie rekensommetjes.
m.i. komt dat door de 'gekken' die massaal hebben ingeslagenquote:Op woensdag 4 maart 2020 00:18 schreef einzeinz het volgende:
[..]
Mijn collega is ook besmet maar ze stelt het eigenlijk best wel goed. Ze zei dat je niet onmiddellijk het resultaat weet van de test dat duurt werkelijk 12 tot zelfs 24u.
De melding naar buiten brengen duurt ook nog eens een dag tot anderhalve dag.
Mijn collega in quarantaine liet vandaag zelfs weten dat de artsen zeer zuinig moeten zijn met mondmaskers omdat er een groot tekort aan is!
Bij andere patiënten (NIET-corona gerelateerd) moeten de artsen de mondmaskers zelfs meerdere malen dragen! '1 per 5 patiënten' zei ze
Voordat iemand denkt dat ik zo eentje ben; bij deze, ik heb 0 mondkapjes en 0 zeep gekocht.quote:Op woensdag 4 maart 2020 00:22 schreef mschol het volgende:
[..]
m.i. komt dat door de 'gekken' die massaal hebben ingeslagen
Het is sowieso fijn om wat achter de hand te hebben. Mocht je wel ziek worden en in thuisquarantaine moeten blijven, hoef je je in ieder geval geen zorgen te maken over boodschappen.quote:Op woensdag 4 maart 2020 00:24 schreef vosss het volgende:
[..]
Voordat iemand denkt dat ik zo eentje ben; bij deze, ik heb 0 mondkapjes en 0 zeep gekocht.
Wel heb ik 6 flessen water, wat blikgroente, wat pasta, extra pot pindakaas en nog wat dingen die gewoon lang houdbaar zijn gekocht. Niet te gek. Denk genoeg om 2 weken normaal te kunnen eten. Dus hoewel ik misschien paniekerig overkom hier valt dat alleszins mee hoor.
Ik heb geen nog geen mensen met mondmaskers op rond zien lopen tijdens het winkelen.quote:Op woensdag 4 maart 2020 00:22 schreef mschol het volgende:
[..]
m.i. komt dat door de 'gekken' die massaal hebben ingeslagen
Ik ken die mensen niet eens. Werkelijk waar niemand, kennissen, vrienden, collega's, niemand die ik spreek heeft mondkapjes ingeslagen. Zeggen ze. Dus wie die shit allemaal opkoopt, niet in mijn kring in elk geval.quote:Op woensdag 4 maart 2020 00:30 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Ik heb geen nog geen mensen met mondmaskers op rond zien lopen tijdens het winkelen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |