Wij moeten ook een uitgebreidere 20-weken echo. Heb zelf licht lekkende hartkleppen.quote:Op donderdag 12 maart 2020 09:06 schreef Toekito het volgende:
Welkom en gefeliciteerd newbies
Wij hebben volgende week vrijdag de uitgebreide 20 weken echo. Ben erg benieuwd wat ze daarop kunnen zien qua hart. Is vanuit mij natuurlijk een klein vraagteken. Maar gelukkig klinkt het tot op heden goed.
Ik vind het sowieso een dappere onderneming om een verbouwing aan te gaan met een estimated finish in week 38 van je zwangerschap. Is het een heftige verbouwing?quote:Op woensdag 11 maart 2020 19:47 schreef Nolita het volgende:
Welkom hier pkm en ggirl!
Ben erg benieuwd hoe het virus hier verloopt, als de berichten kloppen vanuit China is het daar ongeveer 3 maanden rondgegaan toch?
We hebben vandaag de voorlopige planning van de verbouwing gekregen. Starten rond Pasen en dan zou deze eind juni klaar zijn. Nu hopen op geen uitloop door Corona of lange tijd slecht weer want dan wordt het wel heel krap.![]()
Vorige keer met 39 weken bevallen dus veel uitlooptijd is er misschien niet. Maar we gaan het zien, zullen het er toch mee moeten doen. Voor nu houden we goede hoop.
Oh my. Dat gaat me toch wat ver 😂 ik vond het al erg dat onze zolder nog in progress was (en de trappen nog onbekleed) toen onze eerste dochter geboren werd, en daar had ik vrij weinig te zoeken behalve de wasmachine 😅quote:Op donderdag 12 maart 2020 13:59 schreef SQ het volgende:
ik ben overigens gewoon bevallen in een slaapkamer in aanbouw, met een bouwlamp er opdus op zich kan het allemaal prima, zolang je er zelf niet te nerveus van wordt.
Een buurvrouw van me is bevallen in een zeer letterlijke bouwput, bevalbad op de pas gestorte zandcementvloer, logeermatrasje er naast en gaan
Haha ik denk dat ik me ongeveer zo voelde inderdaad 🤭 ik zit nu op 40.1, afgelopen dagen voerde ik niet zo veel meer uit maar ik kreeg me nu toch een adrenalinestoot 😂quote:Op donderdag 12 maart 2020 16:19 schreef SQ het volgende:
Hahaha
Ik was 39 weken zwanger toen ik een vlooienplaag ontdekte. Jezus wat heb ik ingegrepen toen.
Wij hebben inderdaad ook peuter zo’n 2 a 3 maanden geleden verhuisd naar haar nieuwe kamer, zodat we de babykamer kunnen hergebruiken 😂quote:Op donderdag 12 maart 2020 18:30 schreef NicolasJoy het volgende:
Wij hebben de kamer al bijna klaar.![]()
Of ja, de kamer van de dreumes, zodat ze met een paar maanden over kan en de babykamer 'leeg' is.
Dapper, ja zeker. We hebben wel bewust de keuze gemaakt om deze verbouwing voor de bevalling te laten doen mocht dat een optie blijken. We gaan een aanbouw en opbouw doen wat vooral voor de bovenverdieping nogal rigoureus is waardoor we een aantal weken eruit zullen moeten.quote:Op donderdag 12 maart 2020 13:57 schreef SQ het volgende:
[..]
Ik vind het sowieso een dappere onderneming om een verbouwing aan te gaan met een estimated finish in week 38 van je zwangerschap. Is het een heftige verbouwing?
De goudel regel van verbouwingen is volgens mij namelijk dat ze gemiddeld 25% uitlopen. Dat is iig mijn ervaring momenteel. De bouw is extreem overvraagd dus ze plannen alles veel te strak in dus ze kunnen geen enkele tegenslag opvangen
Kijk, dit stelt me al gerust haha.quote:Op donderdag 12 maart 2020 13:59 schreef SQ het volgende:
ik ben overigens gewoon bevallen in een slaapkamer in aanbouw, met een bouwlamp er opdus op zich kan het allemaal prima, zolang je er zelf niet te nerveus van wordt.
Een buurvrouw van me is bevallen in een zeer letterlijke bouwput, bevalbad op de pas gestorte zandcementvloer, logeermatrasje er naast en gaan
Vervelend zeg, ik heb het ook weer, stomme krampen. ‘T is hier elke avond feest. Ik reken er al niet eens meer op dat dat doorzet, ‘t is gewoon elke avond zo.quote:Op donderdag 12 maart 2020 21:32 schreef jUsTmE13o2 het volgende:
Aiii ik heb echt buikpijn! Steken niet normaal. Heb ook wel echt een beetje teveel gedaan vandaag met mijn beestjes 😅 ben benieuwd of ik de baby losgeschud heb daarmee of dat het (wéér) vals alarm is..
Wat spannend! Ik hoop voor je dat het doorzet. Als dat zo is: succes! ☺quote:Op donderdag 12 maart 2020 21:32 schreef jUsTmE13o2 het volgende:
Aiii ik heb echt buikpijn! Steken niet normaal. Heb ook wel echt een beetje teveel gedaan vandaag met mijn beestjes 😅 ben benieuwd of ik de baby losgeschud heb daarmee of dat het (wéér) vals alarm is..
Wij ook. Vandaar dat ik gewoon op de peuterkamer mikquote:Op donderdag 12 maart 2020 19:53 schreef Seven. het volgende:
Wij moeten de kamer in kwestie nog bouwen
Ja dat heb ik eigenlijk ook, dus ik heb er ook een hard hoofd in, maar je weet nooit 😅quote:Op donderdag 12 maart 2020 21:43 schreef silliegirl het volgende:
Wij hebben geen babykamer nu. Baby slaapt voorlopig bij ons, de co-sleeper staat klaar. En we hebben een extra commode op onze slaapkamer gezet.
Als baby te groot wordt voor de co-sleeper gaan we doorschuiven. Dreumes gaat dan over naar bed van kleuter (junior formaat) en kleuter krijgt dan een nieuw bed. Baby gaat dan door naar het ledikant van dreumes. Om te voorkomen dat we kamers blijven aanpassen maken we dan tzt alles ineens in orde, dus komt er dan een apart plekje voor baby.
[..]
Vervelend zeg, ik heb het ook weer, stomme krampen. ‘T is hier elke avond feest. Ik reken er al niet eens meer op dat dat doorzet, ‘t is gewoon elke avond zo.
Oh god ja dat gaan mensen nu ook weer hoarden natuurlijk. Heb je een goede kolf klaar staan justincase?quote:Op vrijdag 13 maart 2020 14:39 schreef jUsTmE13o2 het volgende:
Hier nog niks! Duurt lang 😜 ben maar naar de winkels aan het lopen waar ik normaal zou fietsen, lopen is goed toch?
Ik zie dat overal de babymelk uitverkocht is. Ik had gelukkig al wat in huis maar toch nog maar iets van een ander merk meegenomen.. straks lukt de borstvoeding niet ofzo!
Wat fijn XM! Dat is vast een hele opluchting. Gelukkig maar!quote:Op vrijdag 13 maart 2020 11:38 schreef XcUZ_Me het volgende:
Yay, de placenta lag niet eens meer een beetje in de buurt van de exit, dus mag gewoon op de natuurlijke manier bevallen! Erg blij mee.
Bevalling valt onder acute zorg, dus er zijn vooralsnog geen aanwijzingen dat ik door covid elders zou moeten bevallen. "Nee hoor, dat gaan we gewoon hier doen."
Maandag over weekje weer controle en vanaf dan wekelijks. Prima. Over die hele bloedsuikertest hebben we het niet eens meer gehad.
Yep. Maar ik doe er zelf dus ook aan mee nu.. Maak je het mensen die het nú nodig hebben wel weer moeilijk mee natuurlijk. Nouja als er op de buurtapp oproepjes komen dan ben ik wel bereid om wat af te staan 😂quote:Op vrijdag 13 maart 2020 14:55 schreef SQ het volgende:
[..]
Oh god ja dat gaan mensen nu ook weer hoarden natuurlijk. Heb je een goede kolf klaar staan justincase?
Ik zit nu op 40.2 en ik denk al zo vanaf 38 weken toen de krampen ‘s avonds begonnen dus ik snap wat je bedoelt!quote:Op vrijdag 13 maart 2020 15:21 schreef QuattroF het volgende:
Aanstaande maandag staat er weer een groeiecho gepland. Het ziekenhuis belde net om te checken of ik gezondheidsklachten heb, maar dat is niet het geval dus kan de afspraak gewoon doorgaan. Wel goed dat ze het controleren!
Ik vind het wel steeds spannender worden hoor. Bij ieder steekje of krampje denk ik: O jee, wat was dat? Betekent het iets? Hopelijk ga ik niet over die 40 weken heen want het wordt alleen maar erger denk ik. Ook merk ik dat familie nu al veel belt en appt. ‘Alles nog goed?’, ‘Nog niks aan de hand?’. Iedereen is ermee bezig, haha! Komt denk ik ook doordat het door de operatie nog even spannend gaat zijn.
Wat betreft het hamsteren: Doen jullie eraan mee qua babyspullen? Ik heb 1 pak luiers, maar die had ik al. We moeten toch een week blijven dus tijd genoeg om meer aan te schaffen lijkt me. Verder geen flesvoeding nog gekocht.
quote:Op vrijdag 13 maart 2020 11:38 schreef XcUZ_Me het volgende:
Yay, de placenta lag niet eens meer een beetje in de buurt van de exit, dus mag gewoon op de natuurlijke manier bevallen! Erg blij mee.
Bevalling valt onder acute zorg, dus er zijn vooralsnog geen aanwijzingen dat ik door covid elders zou moeten bevallen. "Nee hoor, dat gaan we gewoon hier doen."
Maandag over weekje weer controle en vanaf dan wekelijks. Prima. Over die hele bloedsuikertest hebben we het niet eens meer gehad.
Maar voor jullie is het dan toch niet zo erg? Waarschijnlijk komt jullie baby pas ná de grote golf en is de hetze dan alweer voorbij?quote:Op vrijdag 13 maart 2020 21:53 schreef NicolasJoy het volgende:
Ik heb op 't moment wel echt even de balen zeg..
De verloskundige schrapt in principe alle afspraken van allen die 16-27 weken zwanger zijn omdat er medisch gezien dan geen controles nodig zijn. Ze willen als het even kan dat je alleen komt, dus de partner mag in principe niet meer mee.
Als ik alle zaken lees (kraamvisites verloskundige worden telefonisch, overige kraamvisite wordt afgeraden e.d.) is het echt een klote timing nu zwanger te zijn.
Ik verwacht dat de shitstorm dan wel grotendeels voorbij zal zijn, zeker. Maar heb nu wel even de balen omdat we komende week "eindelijk" controle+geslachtsbepaling afspraak hadden staan. Plus, onze laatste afspraak was met ~ 11-12 weken. Dan zouden we eind mei/juni pas weer een afspraak hebben. Ik weet wel dat zolang je niks geks voelt alles goed zou moeten zitten, maar tussentijds 'even kijken' vind ik heel waardevol. Zeker omdat je als partner al zo weinig meekrijgt van de zwangerschap voor die tijd.quote:Op vrijdag 13 maart 2020 22:03 schreef SQ het volgende:
[..]
Maar voor jullie is het dan toch niet zo erg? Waarschijnlijk komt jullie baby pas ná de grote golf en is de hetze dan alweer voorbij?
quote:Op zaterdag 14 maart 2020 08:58 schreef silliegirl het volgende:
Nou, NJ, ik snap je gevoel van balen wel. Ik baal ook als een stekker.
Normaal ben ik echt wel nuchter, maar nu jaagt dat hele coronagebeuren me de stuipen op het lijf. Ik ga binnen nu en een week of 3 bevallen. Onze verloskundigepraktijk werkt tot op heden door as usual. Maar de praktijk is klein (4 verloskundigen) en als die ziek worden zit je. Er wordt hier met klem aangeraden thuis te bevallen om de druk op de zorg te beperken. Dan heb ik ook nog 2 kids die om de haverklap snotteren en dus wsl komende weken thuis zijn (en ik had die dagen rust zóó nodig nu). Opa en oma willen wel bijspringen, maarja, dat vind ik ook niks eigenlijk; opa is hartpatient en beiden zijn ook 60+.
Om het over kraambezoek nog maar niet eens te hebben, want dat wordt hem nu gewoon niet.
Oh! En, chronisch longpatient hier, dus ook nog is zelf risicogroep. Ik zie het gebeuren, word ik straks hartstikke ziek, moet ik bevallen, zit man (die na zijn depressie ook nog niet 100% is) met onze kids + baby... en geen achterwacht want zoveel mogelijk sociaal contact beperken. Dat is echt een nachtmerrie scenario voor me en ik krijg het nog niet helemaal weggerelativeerd voorlopig.
En voor jou hoop ik ook dat de pleuris niet losbarst!quote:Op zaterdag 14 maart 2020 09:43 schreef XcUZ_Me het volgende:
Herkenbaar sillie, hier een bevalling over een week of 3 a 4. Ouders zijn 70+ en daarnaast ook nog risicogroep en wonen ver weg. Kraamvisite? Gaat niet gebeuren. En idd, zo toe aan rust, maar verwacht ieder moment bericht dat de scholen toch dicht gaan. En dan heb ik er hier eentje om me heen met, mamma mamma mamma, ik verveel me, x honderdmiljoenmiljard. En m'n vriend moet gewoon op locatie gaan werken van z'n baas. En dit naast alle doemscenarios die je sowieso nu overal al om je heen hoort. Ik vind er echt niks meer aan.
Nee valt wel mee! Wel een paar puistjes gehad door de maanden heen maar verder gelukkig niet zoveel anders. Zo vreemd hè, de gekke dingen waarop je zwangerschap invloed heeft!quote:Op zaterdag 14 maart 2020 09:59 schreef Seven. het volgende:
Even wat anders: is jullie huid ook zo veranderd![]()
De mijne is gortdroog en ik heb om de haverklap een uitbraak van rode vlekjes en bultjes op m'n kop.
Praat je daarover met je schoonfamilie?quote:Op zaterdag 14 maart 2020 09:59 schreef MilliesFling het volgende:
Het is qua stress en zorgen niet de fijnste periode om verlof te hebben en te wachten op de bevalling, nee
Ik heb veel moeite met mijn schoonfamilie die het virus niet zo serieus neemt. Ze komen hier veel langs om in huis schoon te maken enzo, superfijn. Ik heb ze alleen nog niet één keer bv. hun handen zien wassen (bij aankomst).. Heb echt al vaak gezegd dat ik me wel zorgen maak en het serieus neem. Gisteren benoemde ik dat de VK had gezegd dat kraamvisite geen goed idee was, buiten misschien de dichtste familie en alleen als die volledig klachtenvrij zijn. Nou, ik geloof niet dat ik m'n schoonvader kwader kon krijgen.
Ze blijven zo simpel denken "ik ben niet ziek dus niks aan de hand", terwijl ik al zo vaak heb uitgelegd dat het gaat om anderen en het verspreiden e.d. En ze lezen overal dat het voor babys en zwangeren niet anders is dus dat is dan ook zo, terwijl ik daar niet 100% op durf te vertrouwen, er is gewoon nog te weinig data. Gisteren namen ze zelfs nog m'n nichtje van 2 mee die de avond ervoor en een paar uur erna(!) dikke koorts had. Ik word er echt boos en verdrietig van. Gelukkig ging dat mijn man ook te ver, dus misschien dat hij vanaf nu ook wat eerder tegen ze in gaat. Het zijn echt lieve mensen die héél erg uitkijken naar dit kindje en idioot veel voor ons gedaan hebben, maar dat neemt w.m.b. niet weg dat je zo'n situatie serieus moet nemen.
Ik ben nu iig 38+6, geen flauw idee hoe het ervoor staat wanneer de kleine zich aandient!
Ja, ik benoem het elke keer maar ze wuiven alles weg. Ze wonen in Noord-Brabant dus deze gesprekken vinden al een paar weken plaatsquote:Op zaterdag 14 maart 2020 10:01 schreef Seven. het volgende:
[..]
Praat je daarover met je schoonfamilie?
Ik heb juist minder puistjes, maar ik kon het wel een tijdje laten sneeuwen vanaf m'n voorhoofdquote:Op zaterdag 14 maart 2020 09:59 schreef Seven. het volgende:
Even wat anders: is jullie huid ook zo veranderd![]()
De mijne is gortdroog en ik heb om de haverklap een uitbraak van rode vlekjes en bultjes op m'n kop.
Ik had er vooral het eerste trimester wel last van ja. Veel smeren met goede creme hielp wel voor de droogheid.quote:Op zaterdag 14 maart 2020 09:59 schreef Seven. het volgende:
Even wat anders: is jullie huid ook zo veranderd![]()
De mijne is gortdroog en ik heb om de haverklap een uitbraak van rode vlekjes en bultjes op m'n kop.
Ik had dit voornamelijk de eerste 15 weken. Puistjes, rode vlekjes, droge huid, etc. Inmiddels heb ik al heel wat weken een egale huid die niet droog is zonder dat ik er echt wat aan heb gedaan. Dus is echt hormonaal. Komt goed!quote:Op zaterdag 14 maart 2020 09:59 schreef Seven. het volgende:
Even wat anders: is jullie huid ook zo veranderd![]()
De mijne is gortdroog en ik heb om de haverklap een uitbraak van rode vlekjes en bultjes op m'n kop.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |