Ah, ze is internationaal gegaan nu. Ik vond het al zo'n raar stuk om te lezen. Best tenenkrommend.quote:Op dinsdag 3 maart 2020 17:14 schreef THEFXR het volgende:
twitter:chrismartenson twitterde op maandag 02-03-2020 om 11:07:13Either this Dutch virologist doesn't grasp the concept of "overwhelmed hospital system" or they value $$ over lives. I understand the balance that needs to be struck (lives vs economy), but it's rather ignorant (or cruel) to say China ruined its economy "for nothing." https://t.co/1sljrxMPcB reageer retweet
[ afbeelding ]twitter:ThaliaCrafts twitterde op maandag 02-03-2020 om 10:58:59This Dutch virologist claims we are overreacting. That it's okay to shake hands and that China "will look back and realize they ruined their economy for nothing, because their measures didn't stop the spread of the virus"WHAT THE HELL?! https://t.co/Dy1PW81RoA reageer retweet
Thuisblijven allemaal en de GGD bellen.quote:Op dinsdag 3 maart 2020 17:16 schreef Laurensmarijn het volgende:
situatie:
Vorige week sinds jaren een keer echt ziek geweest, veel hoesten , 1 nacht koorts en snotteren, spierpijn... je kent het wel : griep.
Maar nu het hoogtepunt voorbij is blijf ik met wat last van mijn luchtwegen ( lees ik hoest nog en ik voel wat slijm zitten wat niet weg lijkt te gaan) maar ik voel me goed genoeg om aan het werk te gaan.
Nu heb ik 2 jonge kinderen en mijn vrouw met dezelfde symptomen, we kwakkelen allemaal wat maar geen koorts .
Dus toch even een belletje met de huisarts, we kregen een assistent te spreken die hoort ons verhaal aan en meld ons “ jullie zouden het kunnen hebben” - wat moet je daar nou mee?
Ik kreeg zelfs het advies om 2 dagen thuis te blijven om te merken of ik koorts zou gaan krijgen ( wat ik op dit moment niet heb).
Dus ik mag de deurklinkjes schoon houden en 2 dagen wachten op koorts , of ik heb gewoon griep.
Wie het weet mag het zeggen
quote:Op dinsdag 3 maart 2020 17:17 schreef van_Lamehuizen het volgende:
[..]
Nou nee, het verspreidt zich veel verder en iedere geinfecteerde vormt weer een nieuwe bron.
Oh zeker daar ben ik mijn bewust zijn, ik vond de reactie van de huisarts assistent wat mak gezien de commotie om dit onderwerp.quote:Op dinsdag 3 maart 2020 17:16 schreef Ghostbuster het volgende:
[..]
Griep schijnt vaker voor te komen in deze periode
Is vrij normaal met internationale bedrijven ook.quote:Op dinsdag 3 maart 2020 17:12 schreef HaverMoutKoekje het volgende:
[..]
Serieus? Wat voor bedrijf werk je in hemelsnaam?
Mevrouw van de GGD vertelt net dat ze “onder deze omstandigheden” een verlengstuk zijn van het RIVM.quote:Op dinsdag 3 maart 2020 17:17 schreef Greys het volgende:
[..]
https://www.npostart.nl/op1/28-02-2020/POW_04596603
Op 8.10. Letterlijk. Door de GGD directeur. (Die volgens mij alles in overleg met RIVM doet).
Er zal maar een familielid van je kritiek komen te liggen ofzo of zelfs overlijden door het virus en dat dan zo'n hannes daar zat te vertellen dat ze een beetje stout zijn geweest.
True, my bad. Bedankt voor correctie.quote:Op dinsdag 3 maart 2020 17:17 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
Verblijfsrecht. Burgerschap afpakken is tegen international recht als daardoor iemand statenloos wordt.
De richtlijn is koorts dus een vrij logische reactie imoquote:Op dinsdag 3 maart 2020 17:18 schreef Laurensmarijn het volgende:
[..]
Oh zeker daar ben ik mijn bewust zijn, ik vond de reactie van de huisarts assistent wat mak gezien de commotie om dit onderwerp.
Je zóu bv kunnen vragen of z'n medestudenten even binnen blijven vanavond en niet in de kroeg gaan zitten ofzo tot test 2 bekend is? Wie heeft het over vervoeren?quote:Op dinsdag 3 maart 2020 17:16 schreef gniffie het volgende:
[..]
Wat is hier mis mee dan? kieren bij de voordeur afplakken en er is niets aan de hand. Iedereen die doet alsof het corona virus radio actief isZulke mensen vervoeren terwijl je niet zeker weet of ze besmet zijn is onzinnig
Dank, kan nu niet kijken. Dan neem ik dus niet onterecht aan dat hij met 'WE zijn een beetje stout' ook RIVM bedoelt?quote:Op dinsdag 3 maart 2020 17:18 schreef _I het volgende:
[..]
Mevrouw van de GGD vertelt net dat ze “onder deze omstandigheden” een verlengstuk zijn van het RIVM.
Nou mij krijg je sinds chinees nieuwjaar voor geen geld meer naar een luchthaven, mensen met een reisgeschiedenis in china of buurlanden vermijd ik als 't even kan sind begin februari en wie er uitziet alsof hij/zij deel uit kan maken van een "chinese gemeenschap" daar houd ik ook liever gepaste afstand van. (Toeristenoorden stonden sowieso niet op de planning maar had ik anders absoluut ook vermeden ja.)quote:Op dinsdag 3 maart 2020 17:17 schreef Ang3l het volgende:
[..]
In CHINA ja
Toch niet in fucking Italie?
Dus als jij hoort dat er een virus is in China, dan zeg jij je trip naar Lutjebroek af?
Of de supermarkt?
Want of t nu Noord Italie vakantie is, of je dagelijkse trip nara de supermarkt, beide is NET zo gevaarlijk als t viorus in China is.
Kost kapitalen.quote:
WTF is een "arts maatschappij en gezondheid"?quote:Op dinsdag 3 maart 2020 15:24 schreef remlof het volgende:
Goed stuk van de Volkskrant dat iedereen hier eens zou moeten lezen:
De verslaggeving over corona is schadelijker dan het virus zelf
wat ik vind:TESTEN, kijk even in de OP wat het met je longen doetquote:Op dinsdag 3 maart 2020 17:16 schreef Laurensmarijn het volgende:
situatie:
Vorige week sinds jaren een keer echt ziek geweest, veel hoesten , 1 nacht koorts en snotteren, spierpijn... je kent het wel : griep.
Maar nu het hoogtepunt voorbij is blijf ik met wat last van mijn luchtwegen ( lees ik hoest nog en ik voel wat slijm zitten wat niet weg lijkt te gaan) maar ik voel me goed genoeg om aan het werk te gaan.
Nu heb ik 2 jonge kinderen en mijn vrouw met dezelfde symptomen, we kwakkelen allemaal wat maar geen koorts .
Dus toch even een belletje met de huisarts, we kregen een assistent te spreken die hoort ons verhaal aan en meld ons “ jullie zouden het kunnen hebben” - wat moet je daar nou mee?
Ik kreeg zelfs het advies om 2 dagen thuis te blijven om te merken of ik koorts zou gaan krijgen ( wat ik op dit moment niet heb).
Dus ik mag de deurklinkjes schoon houden en 2 dagen wachten op koorts , of ik heb gewoon griep.
Wie het weet mag het zeggen
quote:Elsa heeft het coronavirus en zit met haar man in quarantaine: 'Een heel rare situatie'
EINDHOVEN - Vast in je eigen huis, twee weken lang, omdat je besmet bent met het nieuwe coronavirus. Elsa* kan er over meepraten. Zij is de Eindhovense patiënt bij wie het virus is vastgesteld. Waarschijnlijk is ze besmet door haar zus uit Helmond. Met diens man en kinderen was zij vorige week op wintersport in het Italiaanse Trentino. Afgelopen zaterdag kwamen ze terug. "Niemand is ziek geworden van ons, daar hebben we alles aan gedaan."
Geschreven door
Paul Ruiter
Het was een topvakantie, vertelt Elsa aan de telefoon. Bang om ziek te worden waren ze niet, ook al kwam er nieuws dat in een skigebied verderop het coronavirus was opgedoken. “Dat hebben we opgezocht, dat lag 191 kilometer verderop”, zegt Elsa. “Wij hadden geen reden om ons zorgen te maken, dus we hebben er een heerlijke vakantie gemaakt. Met nog heel veel andere Nederlanders.”
Ze hadden er ook streng op gelet, zegt Elsa: hoesten in je elleboog en extra vaak je handen wassen. “Ik heb in de zorg gewerkt, dus ik weet wel een beetje hoe je met die hygiëneregels omgaat.”
Maar op de terugreis ging het toch mis. Haar zus werd ziek. Misschien heeft iemand in de lift haar besmet, of in de après-ski bar. Ze kreeg klachten die op het nieuwe coronavirus leken. Eenmaal thuis belden ze - nog voordat ze de koffers hadden uitgeladen - de huisartsenpost. Maar omdat de familie uit een ‘veilig’ gebied kwam, was er geen reden een test te doen, zegt Elsa.
Besmet
Na aandringen kwam de GGD dat toch doen. Ze bleek het virus te hebben. En een paar uur later was Elsa aan de beurt. Die nacht was ze niet lekker, vertelt ze. “En die ochtend daarna werd ik niet helemaal fit wakker.”
Ook hier gaf een test het uitsluitsel: Elsa was besmet en moest twee weken in thuisisolatie. Samen het haar partner. Want alhoewel die niet mee was naar Italië, sliep hij wel in dezelfde ruimte als Elsa in de nacht dat zij ziek werd.
Een ding wil Elsa duidelijk maken: zij heeft niemand kunnen besmetten. En haar zus, naast haar eigen familie, ook niet. Haar zus zit ook met haar gezin in thuisisolatie. “Ik ben bij niemand geweest, omdat ik de uitslag van mijn zus wilde afwachten. Hier in Nederland is niemand ziek geworden van ons, daar hebben we alles aan gedaan. ”
Het ziek zijn zelf viel mee, legt Elsa uit. Ze hoest nog wel en is wat schor, maar koorts heeft ze al twee dagen niet meer. “Het is 39 graden geweest, vanochtend zat ik al netjes op 37.”
Mondkapje
Het herstel verloopt dus goed. Maar naar buiten gaan, dat zit er de komende dagen niet in. Elsa verblijft daarom in de keuken, haar partner in de woonkamer. Komen ze in elkaars ‘ruimte’, dan dragen ze een mondkapje. “Hij is nog niet ziek, anders had dat niet uitgemaakt. Het zou vervelend zijn als hij over tien dagen verschijnselen krijgt, want dan gaan die veertien dagen opnieuw in en wij hebben een eigen bedrijf.”
En de praktische dagelijkse dingen? De boodschappen, bijvoorbeeld? “Ik heb zoveel lieve vriendinnen”, lacht Elsa. “Die bellen aan, zetten de tassen voor de deur en weer in de auto zitten. Dan bedank ik ze vanuit de voordeur, en dan krijg ik een tikkie. Hartstikke lief, ben ik echt heel blij mee.”
Het is een heel rare situatie, zegt Elsa. “En het is pas dag drie, moet je nagaan. We proberen daar heel nuchter en luchtig mee om te gaan. We maken grapjes en sturen filmpjes door naar familie en vrienden. Je kunt daar heel moeilijk over doen, maar het is niet anders. Het is allemaal onzin, die grapjes, maar je wordt heel creatief hoor, als je binnen zit en niemand mag ontvangen.”
'Gewoon griepje'
Het nieuwe coronavirus is de afgelopen dagen niet weg te slaan uit het nieuws. In onze provincie zijn inmiddels 15 mensen besmet. Maar bang, dat is Elsa niet. “Ik ben gewoon nog gewoon”, stelt ze. “Ik mankeer verder weinig en ben een gezond mens. Ik kan die ziekte prima handelen. Zwakke of oudere mensen, of mensen die al iets onder de leden hebben, die zullen er waarschijnlijk meer problemen mee hebben.”
Het is gewoon een griepje, voegt Elsa nuchter toe. “Alleen een nog onbekend griepje. Ik denk dat wij ook maar het topje van de ijsberg zijn. Over een jaar zal de helft van Nederland het wel gehad hebben, hoor.”
*Elsa is een gefingeerde naam. De echte naam van Elsa is bekend bij Omroep Brabant.
https://www.omroepbrabant(...)n-heel-rare-situatie
Gelukkig niet dan was heel Nederland straks dood.quote:Op dinsdag 3 maart 2020 17:14 schreef Ghostbuster het volgende:
Als dit topic leest zou je denken dat het over Ebola gaat
Zeker! En waarom Rutte zegt; wij varen blind op het RIVM.quote:Op dinsdag 3 maart 2020 17:20 schreef Greys het volgende:
[..]
Dank, kan nu niet kijken. Dan neem ik dus niet onterecht aan dat hij met 'WE zijn een beetje stout' ook RIVM bedoelt?
Wat dat betreft ben ik het er wel mee eens om de economie zo goed en zo kwaad moeglijk op gang moeten houden, als het een brandende puinhoop wordt valt er ook niet zoveel te genezen...quote:Op dinsdag 3 maart 2020 17:20 schreef Ang3l het volgende:
[..]
Kost kapitalen.
We kunnen onze machines wel verschepen, maar we krijgen onze engineers niet de landen in om ze te installeren
Maar goed, safety first.
Onze vestigingen in China zijn inmiddels wel weer open, en die werken net als Korea en Singapore nu om en om in 2 ploegen thuis of op kantoor.
Rutte is misschien graag ook een beetje stout.quote:Op dinsdag 3 maart 2020 17:21 schreef _I het volgende:
[..]
Zeker! En waarom Rutte zegt; wij varen blind op het RIVM.
Sorry, maar dit is echt te erg voor woordenquote:Op dinsdag 3 maart 2020 17:20 schreef van_Lamehuizen het volgende:
[..]
Nou mij krijg je sinds chinees nieuwjaar voor geen geld meer naar een luchthaven, mensen met een reisgeschiedenis in china of buurlanden vermijd ik als 't even kan sind begin februari en wie er uitziet alsof hij/zij deel uit kan maken van een "chinese gemeenschap" daar houd ik ook liever gepaste afstand van. (Toeristenoorden stonden sowieso niet op de planning maar had ik anders absoluut ook vermeden ja.)
Het is een zeer besmettelijk broertje van SARS met dank aan een hoge R0, lange incubatietijd en besmettelijkheid zonder symptomen. Iets hoeft niet Ebola te zijn om een enorme bedreiging te vormen.quote:Op dinsdag 3 maart 2020 17:14 schreef Ghostbuster het volgende:
Als dit topic leest zou je denken dat het over Ebola gaat
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |