Bron.quote:Bij een raketaanval op het internationale vliegveld van de Iraakse hoofdstad Bagdad zijn minstens acht doden gevallen. Daarbij is de Iraanse generaal Qassem Soleimani, hoofd van het elitekorps Quds Force van de Revolutionaire Garde, om het leven gekomen. Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft dat vrijdag in een verklaring bevestigd. De aanval is uitgevoerd op bevel van de Amerikaanse president Donald Trump, om ‘toekomstige Iraanse aanvallen te voorkomen’, aldus het Pentagon.
Ook de Iraanse staatstelevisie heeft de dood van Soleimani bevestigd. President Trump reageerde nog niet op de actie van de Amerikaanse troepen. Hij twitterde kort voordat het Pentagon met de verklaring naar buiten kwam wel een bericht met louter een Amerikaanse vlag.
De dood van Soleimani raakt het Iraanse regime in het hart. Hij werd beschouwd als de machtigste man na de almachtige leider ayatollah Ali Khamenei, aan wie Soleimani rechtstreeks rapporteerde. Hij was ook het brein achter de Iraanse politiek richting de VS in de almaar oplopende spanningen tussen de twee landen. Waarnemers noemen Soleimani een van de meest invloedrijke personen in het Midden-Oosten gedurende de afgelopen tien jaar.
Iran: wraak
De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Javad Zarif reageerde via Twitter op de dood van Soleimani. Hij noemde de moord op de hoge generaal ‘een extreem gevaarlijke en domme escalatie’. ,,De VS dragen de verantwoordelijkheid voor alle consequenties van hun schurken-avonturisme.’’
Mohsen Rezaei, de voormalige commandant van de Iraanse Revolutionaire Garde, ging een stap verder. ,,Soleimani is nu bij zijn martelaar-broeders, maar we zullen krachtig wraak nemen op Amerika’’, aldus Rezaei, die nu deel uitmaakt van de Iraanse regering. De Iraanse hoogste leider ayatollah Ali Khamenei laat weten dat er wraak zal volgen op de dood van zijn machtige generaal. Hij riep ook op tot drie dagen van nationale rouw in het land. Na de dood van de Iraanse generaal zijn de olieprijzen meer dan 4 procent gestegen in Azië.
Ook Iraakse militieleider gedood
De Iraakse televisie en drie Iraakse legerfunctionarissen melden dat ook Abu Mahdi al-Muhandis, de tweede man van de door Iran gesteunde Iraakse militiegroepering Popular Mobilization Forces (PMF), bij de aanval is gedood.
Volgens Iraakse veiligheidsfunctionarissen zouden er drie raketten vlakbij een luchtvrachtterminal terecht zijn gekomen. Twee voertuigen, waarin paramilitairen zaten, werden geraakt en vlogen in brand. Zeven inzittenden overleefden de aanval niet. Het achtste dodelijke slachtoffer zou een burger zijn.
,,De Amerikaanse en Israëlische vijand is verantwoordelijk voor de dood van Abu Abu Mahdi al-Muhandis en Qassem Soleimani’’, liet woordvoerder Ahmed al-Assadi van de PMF weten in een verklaring.
De raketaanval komt twee dagen nadat pro-Iraanse demonstranten de Amerikaanse ambassade in Bagdad belaagden. Betogers gooiden met stenen en scandeerden leuzen als ‘Nee, nee, Amerika. Nee, nee, Trump’. De Amerikaanse ambassadeur en stafpersoneel werden geëvacueerd tijdens de schermutselingen. Woensdag in de loop van de dag zijn de betogers weer vertrokken.
De onrust volgde op Amerikaanse luchtaanvallen op bases in Irak van een door Iran gesteunde militie, waarbij zeker 25 doden vielen en tientallen mensen gewond raakten. Die bombardementen volgden na een raketaanval op een basis in Irak waardoor een Amerikaanse aannemer die werkte voor het ministerie van Defensie om het leven kwam en diverse anderen gewond raakten.
Escalatie
De Democratische voorzitter van de Inlichtingencommissie van het Huis van Afgevaardigden Adam Schiff waarschuwt dan weer voor een escalatie van het conflict met Iran. ,,Soleimani is verantwoordelijk voor enorm veel geweld, maar de mensen in Amerika willen geen oorlog met Iran”, zei hij. Vanuit het Republikeinse kamp klonk steun. ,,Ik ben blij met de moedige aanval van president Donald Trump tegen de Iraanse agressie”, aldus Senator Lindsey Graham op Twitter. ,,Aan de Iraanse regering: als jullie meer willen, zullen jullie meer hiervan krijgen. Als de Iraanse agressie voortgaat en als ik zou werken in een Iraanse olieraffinaderij, zou ik eraan denken om me om te scholen.”
President Donald Trump heeft het Amerikaanse Congres niet op de hoogte gebracht van de aanval in Irak die leidde tot de dood van de Iraanse generaal Qassem Soleimani. Dat stelt de Democratische voorzitter van de commissie Buitenlandse Zaken in het Huis van Afgevaardigden, Eliot Engel.
“Deze aanval vond plaats zonder het Congres op de hoogte te brengen of te consulteren”, schrijft Engel in een mededeling. “Doorgaan met een dergelijk ernstige actie zonder het Congres te betrekken, brengt zware juridische problemen met zich mee en is een belediging voor de bevoegdheden van het Congres.”
quote:Wie was de gedode Iraanse generaal Qassem Soleimani?
Met de dood van Qassem Soleimani (62) verliest het Iraanse regime een van zijn meest prominente figuren. Niet alleen in Iran was de generaal invloedrijk, maar zijn hand reikte ook tot diep in Syrië, Libanon en Irak.
Meer
twitter:RanjAlaaldin twitterde op woensdag 08-01-2020 om 01:56:34A major development amid reports of US jets leaving their base in the UAE: it has been *confirmed* that Iran's Air Force has taken off from its bases. This risks becoming a full-scale war between the US and Iran. reageer retweet
Goud kan ook. Goud stijgt hard bij dit soort situaties.quote:Op woensdag 8 januari 2020 02:03 schreef aTypisch het volgende:
nu we hier toch zijn...
al bitcoin gekocht?
Vrouwquote:Op woensdag 8 januari 2020 02:04 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Ben je ook zo snel bij je vrouw?
Die zal in feb stijgen naar een half miljoen , ook een goede tijd om in goud te stappen btwquote:Op woensdag 8 januari 2020 02:03 schreef aTypisch het volgende:
nu we hier toch zijn...
al bitcoin gekocht?
Ik heb 2 streams aanstaan, maar geen van de 2 zegt iets over straaljagers en CNN ook niet. https://edition.cnn.com/m(...)-01-07-20/index.htmlquote:Op woensdag 8 januari 2020 02:03 schreef Ali_boo het volgende:
twitter:RanjAlaaldin twitterde op woensdag 08-01-2020 om 01:56:34A major development amid reports of US jets leaving their base in the UAE: it has been *confirmed* that Iran's Air Force has taken off from its bases. This risks becoming a full-scale war between the US and Iran. reageer retweet
quote:Op woensdag 8 januari 2020 02:04 schreef Monypolyisluek het volgende:
[..]
Goud kan ook. Goud stijgt hard bij dit soort situaties.
twitter:RitikaGuptaTV twitterde op woensdag 08-01-2020 om 01:32:22Gold rises above $1600, for first time since 2013 https://t.co/dUjyS8FuCx reageer retweet
twitter:NewsBreaking twitterde op woensdag 08-01-2020 om 01:57:09BREAKING: President Trump to address the nation from the Oval Office tonight - @HotlineJosh reageer retweet
Twitter is eenmaal sneller dan de msm maar het nadeel dat niet iedere bericht even betrouwbaar isquote:Op woensdag 8 januari 2020 02:06 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Ik heb 2 streams aanstaan, maar geen van de 2 zegt iets over straaljagers en CNN ook niet. https://edition.cnn.com/m(...)-01-07-20/index.html
Wat denkt die mafklapper, dat vosss zich zou laten vangen?quote:
Onzin. Iraanse raketten hebben hun doel volledig vernietigd. Ook op de video's zie je duidelijk dat de Amerikanen niks hebben om die raketten te stoppen.quote:Op woensdag 8 januari 2020 02:06 schreef trein2000 het volgende:
Onbevestigd: geen Amerikaanse doden.
bedankt. Dat liedje had ik net uit mn hoofd. Godverdomme.quote:Op woensdag 8 januari 2020 02:08 schreef KNAK het volgende:
en “de wielen van de bus gaan rond en rond”
Misschien wel schuilkelders. Of geen Amerikanen in de buurt.quote:Op woensdag 8 januari 2020 02:09 schreef Monypolyisluek het volgende:
[..]
Onzin. Iraanse raketten hebben hun doel volledig vernietigd. Ook op de video's zie je duidelijk dat de Amerikanen niks hebben om die raketten te stoppen.
De Engelse versie is dan nog veel ingrijpenderquote:Op woensdag 8 januari 2020 02:09 schreef vosss het volgende:
[..]
bedankt. Dat liedje had ik net uit mn hoofd. Godverdomme.
Ik spreek geen Iransquote:Op woensdag 8 januari 2020 02:10 schreef Ali_boo het volgende:
Live stream vanuit Iran, voor de geïnteresseerden
Denk/hoop ik ook.quote:Op woensdag 8 januari 2020 02:08 schreef KNAK het volgende:
Zal wel weer uitlopen op een standoff en langzaam doven. Hier en daar wat vlaggetjes die de fik in gaan, hier en daar wat vlammende Twitter berichtjes en “de wielen van de bus gaan rond en rond”
Ik wil het niet horen!quote:Op woensdag 8 januari 2020 02:10 schreef KNAK het volgende:
[..]
De Engelse versie is dan nog veel ingrijpender
Hoeft ook niet, die dingen raken toch niks...quote:Op woensdag 8 januari 2020 02:09 schreef Monypolyisluek het volgende:
[..]
Onzin. Iraanse raketten hebben hun doel volledig vernietigd. Ook op de video's zie je duidelijk dat de Amerikanen niks hebben om die raketten te stoppen.
Hier een vrij betrouwbare twitter bronquote:Op woensdag 8 januari 2020 02:06 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Ik heb 2 streams aanstaan, maar geen van de 2 zegt iets over straaljagers en CNN ook niet. https://edition.cnn.com/m(...)-01-07-20/index.html
twitter:spectatorindex twitterde op woensdag 08-01-2020 om 01:54:44BREAKING: Iranian fighter jets have taken off from air bases in Iran reageer retweet
Het was al een dag of 2 bekend dat dit zeer waarschijnlijk zou gebeuren. Is daarstraks nog gemeld door defensie dat er al maatregelen waren getroffen.quote:Op woensdag 8 januari 2020 02:09 schreef Monypolyisluek het volgende:
[..]
Onzin. Iraanse raketten hebben hun doel volledig vernietigd. Ook op de video's zie je duidelijk dat de Amerikanen niks hebben om die raketten te stoppen.
Voor degenen die Farsi spreken...quote:Op woensdag 8 januari 2020 02:10 schreef Ali_boo het volgende:
Live stream vanuit Iran, voor de geïnteresseerden
twitter:Yamiche twitterde op woensdag 08-01-2020 om 01:59:43Confirmed: The WH is planning for a possible address from President Trump tonight. Plans could change but I’m told aides are working on it. reageer retweet
Je ziet er de raketten opstijgenquote:Op woensdag 8 januari 2020 02:10 schreef Ali_boo het volgende:
Live stream vanuit Iran, voor de geïnteresseerden
twitter:aliarouzi twitterde op woensdag 08-01-2020 om 02:12:57State media reporting Iranian fighter jets have entered Iraq airspace #iran #Soleimani #war reageer retweet
Sowieso Social Mediaquote:Op woensdag 8 januari 2020 02:13 schreef polderturk het volgende:
Blunder van reuters. Lees de reacties.
https://twitter.com/Reuters/status/1214715060217679878?s=20
twitter:aliarouzi twitterde op woensdag 08-01-2020 om 02:11:02Iran is warning that if there is retaliation for the two waves of attacks they launched their 3rd wave will destroy Dubai and Haifa.#iran #Soleimani #war reageer retweet
quote:Op woensdag 8 januari 2020 02:16 schreef Ali_boo het volgende:
twitter:aliarouzi twitterde op woensdag 08-01-2020 om 02:11:02Iran is warning that if there is retaliation for the two waves of attacks they launched their 3rd wave will destroy Dubai and Haifa.#iran #Soleimani #war reageer retweet
Is een Arabische zender, is niet van Iran, er wordt ook geen farsi gesproken.quote:Op woensdag 8 januari 2020 02:13 schreef KNAK het volgende:
[..]
Je ziet er de raketten opstijgen
Kan alleen maar gniffelend luisteren en inbeelden wat ze daar zeggen
“ de raketten op weg naar de bloeddorstige kapitalistische honden!! “.
Weinig kans dat ze iets anders / kritiek uitten op wat er gebeurt.
Misschien een Iraanse fokker die er wat over kan zeggen
Die twee zijn geallieerden van elkaar jaquote:Op woensdag 8 januari 2020 02:16 schreef vosss het volgende:
Kan het niet zo zijn dat Putin en China tegen Iran gezegd hebben doe maar en als Trump lastig doet/terugslaat dan staan wij achter jullie?
Ik kan me ècht niet voorstellen waarom Iran anders zou denken dat dit een goed idee was.
Twitter is ook alleen maar dom gelulquote:Op woensdag 8 januari 2020 02:16 schreef Ali_boo het volgende:
twitter:aliarouzi twitterde op woensdag 08-01-2020 om 02:11:02Iran is warning that if there is retaliation for the two waves of attacks they launched their 3rd wave will destroy Dubai and Haifa.#iran #Soleimani #war reageer retweet
Netflix, nieuwe seriequote:Op woensdag 8 januari 2020 02:16 schreef vosss het volgende:
Kan het niet zo zijn dat Putin en China tegen Iran gezegd hebben doe maar en als Trump lastig doet/terugslaat dan staan wij achter jullie?
Ik kan me ècht niet voorstellen waarom Iran anders zou denken dat dit een goed idee was.
twitter:cnnbrk twitterde op woensdag 08-01-2020 om 02:14:10The White House is preparing for a possible address by the President as Iran threatens to attack inside America if the US responds to missile attacks https://t.co/uD7yRleMYW https://t.co/8PPcLRrFD4 reageer retweet
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |