quote:Rellen in Duindorp na afgelasten van vreugdevuur: dertien mensen aangehouden
Bij rellen in de Haagse wijk Duindorp zijn afgelopen nacht dertien mensen opgepakt, onder wie een jongetje van (9). De relschoppers zetten meerdere ondergrondse containers, een boom en een bushalte in de wijk in brand. Diep in de nacht werd ook nog een leegstaande patatkraam in brand gestoken. Waarnemend burgemeester Remkes reageert fel op de ongeregeldheden, die begonnen nadat bekend werd dat er dit jaar geen vreugdevuur mag worden gebouwd op het strand.
De organisatie die jaarlijks het bouwen van het vreugdevuur op het strand bij Duindorp regelt, besloot vrijdag dat er dit jaar geen stapel gebouwd zal worden. De regels voor het bouwen van vreugdevuren is dit jaar flink aangescherpt nadat de vuurstapels in Duindorp en Scheveningen afgelopen jaarwisseling voor een zeer gevaarlijke situatie zorgden. De Duindorpers zagen geen kans om aan de nieuwe regels te voldoen.
De brandweer moest bij het blussen van de vele kleine brandjes worden beschermd door politieagenten. Relschoppers hadden zondagavond tevens de toegangswegen naar de wijk met hekken gebarricadeerd. Ook lag er een Felyxscooter midden op de weg. De politie heeft de versperringen weggehaald. Daarbij zijn enkele stenen naar agenten van de Mobiele Eenheid (ME) gegooid.
Molotovcocktail
Volgens waarnemend burgemeester Johan Remkes is de jongste verdachte een jongetje van slechts negen jaar oud. Het kind was volgens de gemeente 'betrokken bij het rondlopen met een molotovcocktail'. De moeder van het kindje zegt dat haar zoon onschuldig is. Lees hier haar kant van het verhaal.
Remkes geeft vandaag in een brief aan dat de komende weken harder wordt opgetreden in de wijk om de wetteloosheid tegen te gaan.
,,Het is onaanvaardbaar dat de bewoners van Duindorp worden blootgesteld aan dit soort ongeregeldheden en dat er op deze schaal vernielingen worden aangericht'', aldus Remkes, die onder meer doelt op het belemmeren van de hulpdiensten door het gebruik van kraaienpoten en het opwerpen van barricades. ,,In situaties waarin elke seconde telt, kan dit leiden tot een levensgevaarlijke situatie en dat is onacceptabel.''
De waarnemend burgemeester zegt dat hij met de handhavings- en hulporganisatie in de stad afspraken heeft gemaakt om 'op te treden om deze wetteloosheid het hoofd te bieden'. Om welke maatregelen het concreet gaat, laat hij in het midden.
Groep van vijftig relschoppers
De ongeregeldheden begonnen zondagmiddag en de spanning liep hoog op rond 22.00 uur. Na ingrijpen van de ME leek de orde rond middernacht hersteld te zijn. Rond 02.30 uur stond echter een leegstaande patatkraam aan het Markenseplein in Duindorp in brand. De brandweer was snel ter plaatse, maar kon niet voorkomen dat het snackbarretje grote schade opliep.
Volgens een woordvoerder van de politie was het een groep van ongeveer vijftig mensen die zich schuldig heeft gemaakt aan het vandalisme. Dertien personen, onder wie ook minderjarigen, werden gearresteerd en krijgen een proces-verbaal. Alle dertien zijn inmiddels vrijgelaten.
Bouwkeet
De onrust in de Haagse wijk begon al op zaterdag. Volgens calamiteitenwebsite Regio15 werd die dag een oproep geplaatst op sociale media om bijeen te komen. De politie was zaterdagavond daarom met een groot aantal agenten aanwezig. Er werden verschillende brandjes gesticht, een bouwkeet omgeduwd en de politie vond zelfgemaakte kraaienpoten op de weg, waar ten minste één auto schade door heeft opgelopen.
Richard De Mos: 'Regel alsnog die Vreugdevuren!'
Richard de Mos, fractievoorzitter van de grootste Haagse politieke partij, heeft de jeugd in Duindorp opgeroepen te stoppen met de vernielingen. 'Het slopen van je eigen wijk is een absolute no-go. Buiten de vernielingen geven de relschoppende jongeren de overige bewoners van Duindorp een zeer onveilig gevoel.' De voormalig wethouder heeft verder ook nog een boodschap aan waarnemend burgemeester Johan Remkes. 'Regel alsnog die Vreugdevuren! Die vuren zijn ontstaan om volstrekt losgeslagen rellen in de wijken te voorkomen.'
Geert Wilders geeft aan achter Duindorp en Scheveningen te staan. 'Ik steun Duindorp en Scheveningen in het behoud van hun prachtige vreugdevuren', schrijft hij vanmiddag op Twitter. 'Geen geweld, geen rellen, maar wel fantastisch traditioneel vreugdevuur.'
Vrees voor afbranden kerk
Vermoedelijk zijn de vernielingen en brandstichtingen een reactie op het feit dat het vreugdevuur dit jaar niet doorgaat in Duindorp. Nu het vreugdevuur voor deze jaarwisseling definitief is afgelast, wordt er ook gevreesd voor rellen in de feestnacht zelf. Vastgoedman Jasbir Singh wil daarom de leegstaande Pniëlkerk versneld slopen.
,,We moeten wel slopen. We zijn bang dat het fout gaat'', zegt hij. De ontwikkelaar van bouwproject Green Harbour aan de Tesselsestraat in Duindorp wil op de plek van de leegstaande kerk zeventig appartementen bouwen. Van sloop kwam het nog niet, maar volgens Singh is het sinds deze week alle hens aan dek. De bedoeling is om vóór de jaarwisseling de kerk plat te gooien.
https://www.ad.nl/den-haa(...)angehouden~abbf598d/
OP vorige topic:quote:'Vreugdevuur hoort bij Duindorp, ze pakken de levens van die jongens af'
Reportage van nieuwsuur bij bron
Voor de derde avond op rij is het onrustig in het Haagse Duindorp. Opnieuw zijn jongeren de straat op gegaan, nadat bekend werd dat het vreugdevuur daar niet doorgaat. Gevreesd wordt dat de onrust tot de jaarwisseling aanhoudt.
https://nos.nl/nieuwsuur/(...)-die-jongens-af.html
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Filmpje in de tweettwitter:hoimetliske twitterde op dinsdag 01-01-2019 om 01:13:36Scheveningen staat in de fik https://t.co/2cu4LWLKoj reageer retweet
twitter:RedactieD8 twitterde op dinsdag 31-12-2019 om 23:59:29Nu online: Zwaargewonde bij steekpartij Paviljoensgracht Den Haag https://t.co/QQxm2Jvbwl https://t.co/QefTmMZJAg reageer retweet
Zie je nah...”wij zijn liehieefff”quote:Op woensdag 1 januari 2020 00:23 schreef bitterbal het volgende:
Utrecht schiet den haag voorbij met inzet van ME
ME bij autobrand ingezet
Om de orde te bewaren bij een autobrand is op de Marshallaan in Utrecht de ME ingezet om omstanders op afstand te houden. Om 23.26 uur werden de brandweer en politie opgeroepen voor de autobrand. Direct bij aankomst kwamen al grote groepen mensen op de brand af. De ME assisteerde door een afzetting te maken. Ondanks hun aanwezigheid werd er van vele kanten vuurwerk afgeschoten op de hulpverleners, meldt een bron aan de NOS.
Gewoon afknallen dat kutvolk.quote:Op woensdag 1 januari 2020 00:23 schreef bitterbal het volgende:
Utrecht schiet den haag voorbij met inzet van ME
ME bij autobrand ingezet
Om de orde te bewaren bij een autobrand is op de Marshallaan in Utrecht de ME ingezet om omstanders op afstand te houden. Om 23.26 uur werden de brandweer en politie opgeroepen voor de autobrand. Direct bij aankomst kwamen al grote groepen mensen op de brand af. De ME assisteerde door een afzetting te maken. Ondanks hun aanwezigheid werd er van vele kanten vuurwerk afgeschoten op de hulpverleners, meldt een bron aan de NOS.
Pas maar op, straks noemen ze je ook 'extreem' en 'bloeddorstig'quote:
Nee, dat heet tegenwoordig vrolijk rechtsquote:Op woensdag 1 januari 2020 00:29 schreef Sicstus het volgende:
[..]
Pas maar op, straks noemen ze je ook 'extreem' en 'bloeddorstig'
In Amerika hadden ze allang een kogel in hun donder gehad.quote:Op woensdag 1 januari 2020 00:29 schreef Sicstus het volgende:
[..]
Pas maar op, straks noemen ze je ook 'extreem' en 'bloeddorstig'
quote:Nu online: Politie lost schot na vechtpartij Van de Kasteelestraat ‘s-Gravenzande district8.net/politie-lost-s… pic.twitter.com/cAI7MOcmdR
Voor wie zijn jullie?quote:
Het eerste schot in het nieuwe jaar. Toch altijd weer een speciaal moment.quote:
pfff s gravezande...dronken boer op een trekker zekerquote:
quote:Op woensdag 1 januari 2020 00:44 schreef liesje1979 het volgende:
Gelukkig nieuwjaar mede Haagse mensjes!
Gewoon omdat ie zo lekker is.quote:Op woensdag 1 januari 2020 00:45 schreef bitterbal het volgende:
[..]
Den Haag. Mooiste stad achter de duinen
Ben je als tukker ook bijna-Hagenees? #dtvquote:Op woensdag 1 januari 2020 00:45 schreef Perrin het volgende:
Idd alle Hagenezen en bijna-Hagenezen een onwijs gaaf nieuw decennium toegewenst vol geluk en gezondheid.
Iedereen die niet in Den Haag woontquote:Op woensdag 1 januari 2020 00:48 schreef BlackNero het volgende:
[..]
Ben je als tukker ook bijna-Hagenees? #dtv
Das niet te doen.quote:
Onkruidquote:
quote:Op woensdag 1 januari 2020 00:49 schreef Perrin het volgende:
[..]
Iedereen die niet in Den Haag woont
Eens! Sowieso Outsiders en Darkraver. En de kraaien natuurlijk.quote:Op woensdag 1 januari 2020 00:50 schreef liesje1979 het volgende:
[..]
Wel man! Hou normaal helemaal niet van dit soort muziek maar deze vind ik leuk.
Hoppaquote:‘Voorzitter vreugdevuur Duindorp gearresteerd wegens aanzetten tot rellen’
Neem aan dat niemand zich hierover verbaastquote:Op woensdag 1 januari 2020 00:56 schreef Tengano het volgende:
[..]
Hoppa![]()
https://www.ad.nl/den-haa(...)tot-rellen~a5bf91a1/
[ afbeelding ]
Ik denk niet dat er nog nieuwe vuren komen na zo een maand. jij wel?quote:Op woensdag 1 januari 2020 00:58 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Neem aan dat niemand zich hierover verbaast
Dit komt eventuele nieuwe vuren absoluut niet ten goede.
Staat er 1 gepland voor februari toch?quote:Op woensdag 1 januari 2020 00:58 schreef tesssssssss het volgende:
[..]
Ik denk niet dat er nog nieuwe vuren komen na zo een maand. jij wel?
Spoorviaduct Moerwijk, toch? grens Laak.quote:Op woensdag 1 januari 2020 00:50 schreef bitterbal het volgende:
Bakkie teveel op?
[ afbeelding ]
Met spoed naar ziekenhuis
Jaquote:Op woensdag 1 januari 2020 01:01 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Spoorviaduct Moerwijk, grens Laak.
Echt?quote:Op woensdag 1 januari 2020 00:59 schreef bitterbal het volgende:
[..]
Staat er 1 gepland voor februari toch?
Wel knap als je je auto daar kunt parkeren.quote:Op woensdag 1 januari 2020 01:01 schreef bitterbal het volgende:
[..]
JaDaar is het wel handig als je binnen de lijntjes kan rijden
Ik parkeer altijd zo.quote:Op woensdag 1 januari 2020 01:02 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Wel knap als je je auto daar kunt parkeren.
Nee dat bedoel ik ook. Dit helpt sowieso al niet mee, maar als dan ook blijkt dat de organisatie op dergelijke manier bij ongeregeldheden betrokken is dan houdt het wel echt definitief op me dunkt ja.quote:Op woensdag 1 januari 2020 00:58 schreef tesssssssss het volgende:
[..]
Ik denk niet dat er nog nieuwe vuren komen na zo een maand. jij wel?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |