Nee, het is allah akbar.quote:Op woensdag 4 december 2019 00:33 schreef Hoogslaper het volgende:
Is er nog 'allahu akbar' geschreeuwd..?
Neequote:
Lijkt me geen aanrader daar.quote:Op woensdag 4 december 2019 00:33 schreef Hoogslaper het volgende:
Is er nog 'allahu akbar' geschreeuwd..?
quote:Op woensdag 4 december 2019 00:24 schreef Stray_cat het volgende:
Het is niet goed te praten, maar de jeugd is de toekomst en vroeger was ik daar waarschijnlijk bij geweest. Hun wereld waar ze voor vechten. +1 voor dat
Totaalverbod is het andere uiterste. En iets dat simpelweg onwenselijk is, als je ook maar enigszins bekend bent met de geschiedenis van Den Haag.quote:Op woensdag 4 december 2019 00:13 schreef Stray_cat het volgende:
[..]
Klopt, helaas is het nu te laat.
Waarschijnlijk de beste manier om de politie op afstand te houdenquote:
Randstad hier en bekend met Duindorp en hoe zij zich uiten. Die stapels waren prima, alleen was er geen toezicht (sign of the times), was dat wel zo geweest dan had het zover niet gekomen. Zo jammer.quote:Op woensdag 4 december 2019 00:50 schreef Dauthi het volgende:
[..]
Totaalverbod is het andere uiterste. En iets dat simpelweg onwenselijk is, als je ook maar enigszins bekend bent met de geschiedenis van Den Haag.
Die is dan ook niet meer in beeldquote:Op woensdag 4 december 2019 00:57 schreef PP_Sound het volgende:
Een burgemeester heeft wel wat middelen waar de simpele zielen daar niet zo bij stilstaan waarschijnlijk.
Er was toch wel toezicht, maar die hebben zich uit de voeten gemaakt omdat ze bedreigd werden.quote:Op woensdag 4 december 2019 00:57 schreef Stray_cat het volgende:
[..]
Randstad hier en bekend met Duindorp en hoe zij zich uiten. Die stapels waren prima, alleen was er geen toezicht (sign of the times), was dat wel zo geweest dan had het zover niet gekomen. Zo jammer.
Geef je ze een regel, gaan ze van alles in de fik steken en de politie met vuurwerk bekogelen.quote:Op woensdag 4 december 2019 00:59 schreef Stray_cat het volgende:
[..]
Niks mis mee, alleen zij hebben regels nodig en handhaving
Sign of the times, jij denkt dat de jongeren niet opmerken wat er verder nog speelt. Zij kijken ook naar het nieuws.quote:Op woensdag 4 december 2019 01:01 schreef mootie het volgende:
[..]
Geef je ze een regel, gaan ze van alles in de fik steken en de politie met vuurwerk bekogelen.
Met wat er nu gebeurd kun je als burgemeester vrij simpel opschalen naar drastische maatregelen.quote:Op woensdag 4 december 2019 00:58 schreef Stray_cat het volgende:
[..]
Die is dan ook niet meer in beeld
Ergens heb ik het idee dat dit soort mensen zich vooral bezighoudt met hun eigen sores. Die volgen de wereldpolitiek niet.quote:Op woensdag 4 december 2019 01:04 schreef Stray_cat het volgende:
[..]
Sign of the times, jij denkt dat de jongeren niet opmerken wat er verder nog speelt. Zij kijken ook naar het nieuws.
Dat is wel waar we mee te maken hebbenquote:Op woensdag 4 december 2019 01:05 schreef mootie het volgende:
[..]
Ergens heb ik het idee dat dit soort mensen zich vooral bezighoudt met hun eigen sores. Die volgen de wereldpolitiek niet.
Mensen die alles maar als een erfgoed zien. Openbaar vuurwerk in Nederland is er ook maar 50 jaar. Gebracht door onze Chineze broedersquote:Op woensdag 4 december 2019 00:59 schreef Stray_cat het volgende:
[..]
Niks mis mee, alleen zij hebben regels nodig en handhaving
quote:Op woensdag 4 december 2019 01:09 schreef Ramptourist het volgende:
[..]
Mensen die alles maar als een erfgoed zien. Openbaar vuurwerk in Nederland is er ook maar 50 jaar. Gebracht door onze Chineze broeders. Die Finnen waar je nooit last van hebr
En dan? Zet je ze even vast en krijg je nog meer onzin..quote:Op woensdag 4 december 2019 01:04 schreef PP_Sound het volgende:
[..]
Met wat er nu gebeurd kun je als burgemeester vrij simpel opschalen naar drastische maatregelen.
Tot 2 januari is voldoende.quote:Op woensdag 4 december 2019 01:14 schreef Snowballed het volgende:
[..]
En dan? Zet je ze even vast en krijg je nog meer onzin..
Dan weet jij niet wat hagenezen zijn...quote:
Heel Nederland weet hoe onbetrouwbaar die zijn.quote:Op woensdag 4 december 2019 01:18 schreef Snowballed het volgende:
[..]
Dan weet jij niet wat hagenezen zijn...
Daarom die lui het strand op jagen en iedereen die rotzooi trapt op een andere plek oppakken.. werkte magnifiek en was goed uit te leggen..quote:Op woensdag 4 december 2019 01:19 schreef PP_Sound het volgende:
[..]
Heel Nederland weet hoe onbetrouwbaar die zijn.
Dat is logischquote:Op woensdag 4 december 2019 01:22 schreef Snowballed het volgende:
[..]
Daarom die lui het strand op jagen en iedereen die rotzooi trapt op een andere plek oppakken.. werkte magnifiek en was goed uit te leggen..
Dit kost weer klauwen vol geld tot ze het licht weer eens hebben gezien
Typisch Nederland... De overheid zou garant moeten staan voor elke euro schade die ze aanrichten..quote:
Of de overheid bemoeit zich niet met alles, kan ook. Of ze pakken alles terug van de gemeentes wat ze niet doenquote:Op woensdag 4 december 2019 01:38 schreef Snowballed het volgende:
[..]
Typisch Nederland... De overheid zou garant moeten staan voor elke euro schade die ze aanrichten..
Is dat echt belangrijk? Is het niet zo dat jouw broeders zich onveilig voelen? True or not.quote:Op woensdag 4 december 2019 01:49 schreef Hoogslaper het volgende:
Maar even serieus, wonen er echt vooral blanken in Duindorp, of is dat framing van de media..?
Kan me niet voorstellen dat mijn boreale broeders er echt zo'n puinhoop van maken.
Dat weet ik dus niet. Ik ben nooit in Duindorp geweest.quote:Op woensdag 4 december 2019 01:52 schreef Stray_cat het volgende:
[..]
Is dat echt belangrijk? Is het niet zo dat jouw broeders zich onveilig voelen? True or not.
Waarom denk jij?quote:Op woensdag 4 december 2019 01:54 schreef Hoogslaper het volgende:
[..]
Dat weet ik dus niet. Ik ben nooit in Duindorp geweest.
Waarom zouden mensen hun eigen wijk kort en klein slaan
quote:
Geen idee. Er mocht geen hoge vuurstapel gebouwd worden en toen ging het fout, dat kan toch geen legitieme reden zijn, speelt er iets anders op de achtergrond?quote:Op woensdag 4 december 2019 01:55 schreef Stray_cat het volgende:
[..]
Waarom denk jij?
Toevoeging: Angst
Ik ben het gewoon met je eensquote:Op woensdag 4 december 2019 01:57 schreef Hoogslaper het volgende:
[..]
[..]
Geen idee. Er mocht geen hoge vuurstapel gebouwd worden en toen ging het fout, dat kan toch geen legitieme reden zijn, speelt er iets anders op de achtergrond?
Beperkte verstandelijke vermogensquote:Op woensdag 4 december 2019 01:57 schreef Hoogslaper het volgende:
speelt er iets anders op de achtergrond?
Er was gezeik..knokkerij en geklooi op straat toen besloot men, wat nu hells angels is/was een clubhuis te geven... Jongeren in dorpen kregen jeugdhonken en duhhaag/scheveningen kreeg vuur op het strand, want daar was het ook altijd een bende, helemaal rond oud en nieuw...quote:Op woensdag 4 december 2019 01:57 schreef Hoogslaper het volgende:
Er mocht geen hoge vuurstapel gebouwd worden en toen ging het fout, dat kan toch geen legitieme reden zijn, speelt er iets anders op de achtergrond?
Het klopt. Duindorp is 90% blank. Door jarenlange inteelt is daar een volk ontstaan met een bijzonder laag IQ. Het gaat te ver om van een andere mensensoort te spreken, maar het zit daar wel dicht tegenaan.quote:Op woensdag 4 december 2019 01:49 schreef Hoogslaper het volgende:
Maar even serieus, wonen er echt vooral blanken in Duindorp, of is dat framing van de media..?
Kan me niet voorstellen dat mijn boreale broeders er echt zo'n puinhoop van maken.
Het stopt ook meestal vrij snel na 00.00 en volgens mij is het pas 4 december.quote:Op woensdag 4 december 2019 05:14 schreef -Hakuna- het volgende:
Heb afgelopen uren nachtwandeling gemaakt (doe ik altijd) door diverse ''beruchte'' wijken afsluitend stukje natuur voor de nachtelijke rust en heb totaal geen knal, vuurtje of ook maar wat vreemds gehoord of gezien, alleen maar twee voorbij rijdende auto's en een voetganger die zijn hond uitliet. Terwijl in mijn stad best wel probleem wijken waren waarvan er in het verleden zelfs twee op de beruchte Vogelaars lijst stond van de 50 probleemwijken van Nederland.
Wat kunnen mariniers wat een paar extra pelotons ME met sjambok en schild niet kunnen? Behalve met scherp schieten.quote:Op woensdag 4 december 2019 06:07 schreef Pek het volgende:
Vroegah had je nog Mariniers die de boel schoon kwamen vegen, maar daar is blijkbaar ook geen geld meer voor
Wel het park gecheckt?quote:Op woensdag 4 december 2019 05:14 schreef -Hakuna- het volgende:
Heb afgelopen uren nachtwandeling gemaakt (doe ik altijd) door diverse ''beruchte'' wijken afsluitend stukje natuur voor de nachtelijke rust en heb totaal geen knal, vuurtje of ook maar wat vreemds gehoord of gezien, alleen maar twee voorbij rijdende auto's en een voetganger die zijn hond uitliet. Terwijl in mijn stad best wel probleem wijken waren waarvan er in het verleden zelfs twee op de beruchte Vogelaars lijst stond van de 50 probleemwijken van Nederland.
Ik denk eerder 70% blank. Er wonen best veel halfbloedkindertjes in Duindorpquote:Op woensdag 4 december 2019 03:16 schreef SjoukjeHooynaayer het volgende:
[..]
Het klopt. Duindorp is 90% blank. Door jarenlange inteelt is daar een volk ontstaan met een bijzonder laag IQ. Het gaat te ver om van een andere mensensoort te spreken, maar het zit daar wel dicht tegenaan.
wel wat meer hoor...quote:Op woensdag 4 december 2019 08:41 schreef Messina het volgende:
[..]
Ik denk eerder 70% blank. Er wonen best veel halfbloedkindertjes in Duindorp
Staan hier cijfers in die ik niet zie?quote:Op woensdag 4 december 2019 08:46 schreef Speekselklier het volgende:
[..]
wel wat meer hoor...
zo blank is Duindorp
https://nos.nl/artikel/63(...)est-in-duindorp.html
Ik vermoed dat het ook maar een klein gedeelte is dat aan het rellen is..quote:Op woensdag 4 december 2019 08:49 schreef Messina het volgende:
[..]
Staan hier cijfers in die ik niet zie?![]()
En ja, dit is dus exact de reden dat omroep West zo gehaat is in Duindorp.
Tuurlijk zijn er racisten, maar dat is echt niet het overgrote deel. Nogmaals, er wonen zat halfbloedkindjes in Duindorp. De (veelal) Marokkaanse vaders wonen er echter niet
Als ik dit over het Midden-Oosten zeg is de post binnen 5 tellen weg.quote:Op woensdag 4 december 2019 03:16 schreef SjoukjeHooynaayer het volgende:
[..]
Het klopt. Duindorp is 90% blank. Door jarenlange inteelt is daar een volk ontstaan met een bijzonder laag IQ. Het gaat te ver om van een andere mensensoort te spreken, maar het zit daar wel dicht tegenaan.
quote:Op dinsdag 3 december 2019 23:04 schreef gniffie het volgende:
We weten iig in welke wijk we de IS-gangers kunnen droppen én dat de buurt er op vooruit gaat.
Daar zijn ze ook niet grotendeels blank. Over blanken mag je alles zeggen.quote:Op woensdag 4 december 2019 08:56 schreef LelijKnap het volgende:
[..]
Als ik dit over het Midden-Oosten zeg is de post binnen 5 tellen weg.
Nee, die keuren het niet af, er zijn ook mensen die achter de rellen staan. Die redeneren zo van "daar heeft de burgemeester zelf om gevraagd."quote:Op woensdag 4 december 2019 08:54 schreef Messina het volgende:
Dat is ook zo, maar de ouders keuren het niet af.
Als mijn kind zou gaan rellen zou 'ie de avonden erop niet meer buiten komen. Kan 'ie 10 of 21 zijn, zo lang je bij mij woont: Normaal doen.
Dan snappen ze vast ook dat ze zo zelf om de knuppel van de ME hebben gevraagd.quote:Op woensdag 4 december 2019 09:01 schreef tesssssssss het volgende:
[..]
Nee, die keuren het niet af, er zijn ook mensen die achter de rellen staan. Die redeneren zo van "daar heeft de burgemeester zelf om gevraagd."
Die mensen zijn meestal niet zo heel erg van het "vreedzaam demonstreren." Of ' laten we even aan tafel gaan zitten om erover te praten." Ik denk ook eigenlijk niet dat ze dat hebben geleerd.
Misschien de oplossing. Een stuk of tien terroristen een flink bedrag bieden en ze daar relaxed rond laten lopen met een bomgordel. Dan blijven de rellers vanzelf wel binnen.quote:Op woensdag 4 december 2019 00:33 schreef Hoogslaper het volgende:
Is er nog 'allahu akbar' geschreeuwd..?
quote:Op woensdag 4 december 2019 03:16 schreef SjoukjeHooynaayer het volgende:
[..]
Het klopt. Duindorp is 90% blank. Door jarenlange inteelt is daar een volk ontstaan met een bijzonder laag IQ. Het gaat te ver om van een andere mensensoort te spreken, maar het zit daar wel dicht tegenaan.
ME weer uitrusten met sabels zoals vroegah dat er doden bij charges vielen.quote:Op woensdag 4 december 2019 09:20 schreef Perrin het volgende:
[..]
Dan snappen ze vast ook dat ze zo zelf om de knuppel van de ME hebben gevraagd.
quote:Op woensdag 4 december 2019 00:07 schreef bitterbal het volgende:
[..]
Publiekelijk gevierendeeld op het op het dorpsplein dit weekend.
Net de Marokkanen waar ze zo'n hekel aan hebben.quote:Op woensdag 4 december 2019 03:16 schreef SjoukjeHooynaayer het volgende:
[..]
Het klopt. Duindorp is 90% blank. Door jarenlange inteelt is daar een volk ontstaan met een bijzonder laag IQ. Het gaat te ver om van een andere mensensoort te spreken, maar het zit daar wel dicht tegenaan.
82,7% autochtoon, 10,4 westerse allochtonen, 6,9 niet-westers.quote:Op woensdag 4 december 2019 08:41 schreef Messina het volgende:
[..]
Ik denk eerder 70% blank. Er wonen best veel halfbloedkindertjes in Duindorp
Al met al dus een rustig avondje in het Haagse.quote:De ME en politie waren gisteren voor de vierde avond op rij massaal aanwezig in Duindorp en Scheveningen maar bleven dit keer in de meerderheid. Gevreesd werd voor grote rellen maar die kwamen er niet. Wel vlogen er door heel Den Haag veel containers in brand en werden uiteindelijk vijf mensen aangehouden
Gisterenmiddag en aan het begin van de avond werd gevreesd voor grote rellen in de wijken Duindorp en Scheveningen. Het is daar al dagen zeer onrustig nadat vrijdag bekend werd dat het Duindorpse vreugdevuur tijdens de jaarwisseling dit jaar geen vervolg krijgt. In het weekend ging onder andere een mobiele cafetaria in vlammen op en maandagavond werd de sfeer zo grimmig dat agenten genoodzaakt waren op een bepaald moment hun wapen te trekken.
Toen gisteren bekend werd dat ook in Scheveningen het vreugdevuur gedoofd blijft, werd dan ook voor het ergste gevreesd. Zeker toen op sociale media ADO-supporters van zich lieten horen en opriepen richting de wijken te komen. Een grote politiemacht die aan de rand van Duindorp checkpoints inrichtte om te controleren wie binnenkwam, lijkt dat te hebben voorkomen.
Maar hoewel het rustiger bleef dan eerdere avonden had de Haagse brandweer genoeg te doen. In de hele stad werden in een uur tijd veertien buitenbranden gemeld, waarvan negen in ondergrondse containers. Niet één daarvan bevond zich in Duindorp. Brandweerkorpsen uit de regio schoten te hulp om de vele meldingen bij te kunnen benen. Een bouwcontainer met meubels op de Stadhouderslaan kostte veel moeite om geblust te worden. Alle inhoud ging in vlammen op.
Ook een geparkeerde auto aan de Nelly Sachslaan kan als verloren worden beschouwd. Een brandweerkorps uit het nabijgelegen Monster wist dit vuur snel onder controle te krijgen maar de schade aan het voertuig en de naastgelegen wagen is groot.
In de omgeving van het Tesselseplein, eerdere avonden het epicentrum van de onrust, werd af en toe vuurwerk afgestoken. Rond elf uur 's avonds maakte de politie bekend vier mensen te hebben aangehouden voor het overtreden van de Algemene Plaatselijke Verordening. Later vandaag komen zij met meer informatie over deze aanhoudingen.
Maar halfbloedjes (rotwoord, sorry) die in Nederland worden geboren tellen waarschijnlijk als autochtoon, neem ik aan?quote:Op woensdag 4 december 2019 11:26 schreef probeer het volgende:
[..]
82,7% autochtoon, 10,4 westerse allochtonen, 6,9 niet-westers.
https://allecijfers.nl/buurt/duindorp-den-haag/
Maar het is imo nog steeds onnodige framing. Ik zie namelijk niet echt hoe afkomst hier mee te maken heeft, anders dan dat duindorpers (wat ze natuurlijk allemaal zijn dus) die vuren wellicht als een traditie zien waar ze recht op hebben.
Geen idee, maar ik denk niet dat dat er in deze toe doet. Ik bedoel, ik zie geen manier hoe afkomst hier een rol kan spelen in hun houding tov deze traditie.quote:Op woensdag 4 december 2019 11:38 schreef Messina het volgende:
[..]
Maar halfbloedjes (rotwoord, sorry) die in Nederland worden geboren tellen waarschijnlijk als autochtoon, neem ik aan?
En verder eens, maar het ging erover hoe racistisch Duindorp is, en dat valt stiekem best mee, hoewel je in ELK dorp (ze zien zichzelf als dorp ook, niet als wijk) wel een racist tegenkomt.
Ga eens in een klein Fries dorp rondvragen, denk dat je ook wel wat droeftoeters hebt die "BLANKEN EERST" roepen. Heb je overal
Mjah, dit vind ik toch ook op zijn zachts gezegd erg onhandig van de gemeente.quote:Op woensdag 4 december 2019 04:56 schreef RamboDirk het volgende:
Van niet handhaven en jezelf laten intimideren naar een totaal verbod en willen handhaven terwijl er eigenlijk geen middelen zijn![]()
Laten we hopen van niet.quote:Ben benieuwd hoe de jaarwisseling gaat verlopen in Den Haag & omgeving.Burgeroorlog. Anarchie. Getrokken pistolen. Doden.
Je zag het gister al een beetje, er stond een auto in de fik maar deze kon niet geblust worden omdat de brandweer het te druk had met andere brandjes. Uiteindelijk moest de brandweer uit Monster komen om de auto te blussen. Veel te laat natuurlijk.quote:Op woensdag 4 december 2019 11:43 schreef probeer het volgende:
[..]
Mjah, dit vind ik toch ook op zijn zachts gezegd erg onhandig van de gemeente.
[..]
Laten we hopen van niet.
Het zal je auto zijnquote:Op woensdag 4 december 2019 11:50 schreef haags_kwartiertje het volgende:
[..]
Je zag het gister al een beetje, er stond een auto in de fik maar deze kon niet geblust worden omdat de brandweer het te druk had met andere brandjes. Uiteindelijk moest de brandweer uit Monster komen om de auto te blussen. Veel te laat natuurlijk.
quote:Op woensdag 4 december 2019 04:56 schreef RamboDirk het volgende:
Ben benieuwd hoe de jaarwisseling gaat verlopen in Den Haag & omgeving.Burgeroorlog. Anarchie. Getrokken pistolen. Doden.
staat in mijn lijst op netflix, ik hbe nog niks gezien van die reeks.quote:
wat bedoel je met halfbloedje?quote:Op woensdag 4 december 2019 11:38 schreef Messina het volgende:
Maar halfbloedjes (rotwoord, sorry) die in Nederland worden geboren tellen waarschijnlijk als autochtoon, neem ik aan?
ik vind die nieuwe burgemeester ook sneu bezig, zijn stijl heeft zeg maar niet geholpen bij het temperen van de emotiesquote:Op woensdag 4 december 2019 12:03 schreef haags_kwartiertje het volgende:
Het Nida gaat de burgemeester vanmiddag even aan de tand voelen over de rellen in Duindorp.
Nederlandse moeder/ buitenlandse vader. Andersom zie je niet veel (in Duindorp)quote:Op woensdag 4 december 2019 12:02 schreef Slayage het volgende:
[..]
wat bedoel je met halfbloedje?
afkomst staat hier los van lijkt me, het is voor een cultureel dinegtje dat de drijfveer is voor deze onlusten
in zon geval groeit het kindje gewoon in de duindorpse cultuur en wordt daarmee doordrenkt, al helemaal als de moeder een duindorpse is.quote:Op woensdag 4 december 2019 12:09 schreef Messina het volgende:
[..]
Nederlandse moeder/ buitenlandse vader. Andersom zie je niet veel (in Duindorp)
Heb hard gelachen om deze.quote:Op woensdag 4 december 2019 12:18 schreef Slayage het volgende:
[..]
in zon geval groeit het kindje gewoon in de duindorpse cultuur en wordt daarmee doordrenkt, al helemaal als de moeder een duindorpse is.
deze gozer is mogelijk ook zon halfbloedje of op zijn minst volledig doordrenkt in het cultuurtje
een persoonlijkheidscrisis is niet om te lachenquote:
Het Nida stelt voor om van Duindorp een vuurwerkvrije zone te maken op 31/12. Hardop gelachen!quote:Op woensdag 4 december 2019 12:05 schreef Slayage het volgende:
[..]
ik vind die nieuwe burgemeester ook sneu bezig, zijn stijl heeft zeg maar niet geholpen bij het temperen van de emoties
quote:Op woensdag 4 december 2019 12:37 schreef haags_kwartiertje het volgende:
[..]
Het Nida stelt voor om van Duindorp een vuurwerkvrije zone te maken op 31/12. Hardop gelachen!
Avondklok instellen.quote:Op woensdag 4 december 2019 12:37 schreef haags_kwartiertje het volgende:
[..]
Het Nida stelt voor om van Duindorp een vuurwerkvrije zone te maken op 31/12. Hardop gelachen!
Nida? Die Islamitische partij uit Rotterdam?quote:Op woensdag 4 december 2019 12:37 schreef haags_kwartiertje het volgende:
[..]
Het Nida stelt voor om van Duindorp een vuurwerkvrije zone te maken op 31/12. Hardop gelachen!
Die zit kennelijk ook in Den Haagquote:Op woensdag 4 december 2019 14:15 schreef Messina het volgende:
[..]
Nida? Die Islamitische partij uit Rotterdam?
Ik ben het eindelijk eens met Nida eens.quote:Op woensdag 4 december 2019 12:37 schreef haags_kwartiertje het volgende:
[..]
Het Nida stelt voor om van Duindorp een vuurwerkvrije zone te maken op 31/12. Hardop gelachen!
Ja doen!quote:Op woensdag 4 december 2019 12:37 schreef haags_kwartiertje het volgende:
[..]
Het Nida stelt voor om van Duindorp een vuurwerkvrije zone te maken op 31/12. Hardop gelachen!
Wat een uitstekend voorbeeld van een uitermate geslaagde integratie.quote:Op woensdag 4 december 2019 12:18 schreef Slayage het volgende:
[..]
in zon geval groeit het kindje gewoon in de duindorpse cultuur en wordt daarmee doordrenkt, al helemaal als de moeder een duindorpse is.
deze gozer is mogelijk ook zon halfbloedje of op zijn minst volledig doordrenkt in het cultuurtje
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |