@ 1:50quote:
Vind het wel opmerkelijk dat die Belg wat zegt over kleine clubs in zijn land die al reeds doodverklaard zijn, en waar voortdurend geld bij moet, en dat er dan geen belletje rinkelt van 'datzelfde probleem heeft Nederland ook'.quote:Op maandag 11 november 2019 18:31 schreef -XOR- het volgende:
[..]
@ 1:50
JJvG: "Waarom vind je het een goed idee?"
MvB: "Ik hou van goede competities".
nuff said.
Jansma met het non-argument dat niemand geinteresseerd is in ADO-Charleroi... Er is ook niemand geinteresseerd in ADO-Willem II. Met een Beneliga heb je een competitie vol wedstrijden van het kaliber AZ-Antwerp, Ajax-Anderlecht en PSV- Club Brugge. Als je van het technische aspect van voetbal houdt, ben je voor een Beneliga.quote:Op maandag 11 november 2019 18:45 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Vind het wel opmerkelijk dat die Belg wat zegt over kleine clubs in zijn land die al reeds doodverklaard zijn, en waar voortdurend geld bij moet, en dat er dan geen belletje rinkelt van 'datzelfde probleem heeft Nederland ook'.
En idd, Ajax die alles met 5-0 wint is geen competitie
Niks mis mee.quote:
En wat moet dat uitwijzen dan?quote:Op maandag 11 november 2019 19:57 schreef Immerdebestebob het volgende:
Een extra bekertoernooi als pilot vind ik wel een goed idee. En misschien is alleen dat wel prima en verder geen gecombineerde competitie. Ik ben er in ieder geval van overtuigd dat zo'n competitie niet veel bijdraagt aan de competitiviteit van teams in Nederland en België.
Of supporters er op zitten te wachten.quote:Op maandag 11 november 2019 19:59 schreef Kaneelstokje het volgende:
[..]
En wat moet dat uitwijzen dan?
Beker toernooitje zegt niks. Kan zijn dat mensen voor de nieuwigheid komen, of niet vanwege de onaansprekende tegenstanders.quote:Op maandag 11 november 2019 20:00 schreef Immerdebestebob het volgende:
[..]
Of supporters er op zitten te wachten.
Hij zei dat ze zijn doodverklaard als het plan doorgaat. Niet dat ze nu op sterven na dood zijn. Dat is heel wat anders. Ik keek echt met open mond naar De Vlieger. Echt genant hoe hij over die clubs en hun fans sprak. Kwam er op neer dat ze maar een andere hobby moesten zoeken of dat de clubs maar verder moesten op amateurbasis.quote:Op maandag 11 november 2019 18:45 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Vind het wel opmerkelijk dat die Belg wat zegt over kleine clubs in zijn land die al reeds doodverklaard zijn, en waar voortdurend geld bij moet, en dat er dan geen belletje rinkelt van 'datzelfde probleem heeft Nederland ook'.
En idd, Ajax die alles met 5-0 wint is geen competitie
Onjuist. Hij zegt dat ze nu al leven van de solidariteit van de topclubs.quote:Op maandag 11 november 2019 20:15 schreef Fargo het volgende:
[..]
Hij zei dat ze zijn doodverklaard als het plan doorgaat. Niet dat ze nu op sterven na dood zijn. Dat is heel wat anders.
Je moet gewoon een jas aanmeten die bij je past. Er zijn gewoon veel te veel profclubs in beide landen. Teveel om levensvatbaar te zijn, en ze zijn een blok aan het been voor de rest. Met blessure veroorzakend kunstgras als dieptepunt, en free riders zoals Heracles en VVV.quote:Ik keek echt met open mond naar De Vlieger. Echt genant hoe hij over die clubs en hun fans sprak. Kwam er op neer dat ze maar een andere hobby moesten zoeken of dat de clubs maar verder moesten op amateurbasis.
Het gaat niet om een hogere ranking an sich, maar om het beter ontwikkelen van spelers waar gewoon het hele voetbal baat bij heeft (inclusief het nationale elftal). Er is meer competitie en alle clubs zullen een volwaardige professionele staf en jeugdopleiding hebben. Ziyech heeft er niets aan om tegen amateurclubs te spelen. Mason Mount klaagde over het kuntsgras.quote:Ik blijf het een waanzinnig debiel plan vinden. Competitie 8 en 9 van Europa hebben we. Bij de top 5 zullen we nóóit aanhaken. Wat voor plan we ook uit de kast trekken. Moeten we dan decennia lange historie te grabbel gooien om op die UEFA ranking hooguit 2 plekken op te schuiven? Wat dus gewoon niet eens een zekerheid is.
Bezoekersaantallen dalen al een tijdje over de hele linie, over de hele eredivisie. Niet omdat een club 11e of 15e staat, maar omdat het niet is aan te gluren en er halve senielen aan het roer staan. Kijk eens naar de toplanden waar bezoekersaantallen fors zijn gestegen ondanks dat Newcastle voor degradatie mee doet. Zelfs de tweede liga zit aardig vol, met volle stadions. Arsenal heeft afgekalvde bezoekersaantallen omdat het er niet meer uit ziet, het nergens op lijkt, terwijl hun positie op de ranglijst nog niet eens zo gek veel verschilt (5e of 6e).quote:Serieus, binnen de kortste keren heb je ook in zo'n nieuwe league een verschuiving tussen top, subtop en wat mindere clubs. Wat ook weer ten koste gaat van sponsorinkomsten/toeschouwers, etc. De Kuip zit nu, nu ze tiende staan, ook maar driekwart vol. Denk je echt dat die voller zit als ze straks ook tiende staan in de BeneLiga en tegen Charleroi spelen?
kalender nog voller proppen voor een vriendschappelijk toernooi. Weet je zeker dat je de reserve teams krijgtquote:Op maandag 11 november 2019 19:57 schreef Immerdebestebob het volgende:
Een extra bekertoernooi als pilot vind ik wel een goed idee. En misschien is alleen dat wel prima en verder geen gecombineerde competitie. Ik ben er in ieder geval van overtuigd dat zo'n competitie niet veel bijdraagt aan de competitiviteit van teams in Nederland en België.
Leuk dat ze snel over het punt heengaan hoe het met degradatie moet, want dat is gewoon een breekpunt in dit concept. Dat een Nederlandse club die 11e staat dan moet degraderen omdat ze de laatste Nederlandse club zijn. Of de verdeling van de Europese tickets, krijg je waarschijnlijk nog maar iets van 5 plekken.quote:
Omdat iets soortgelijks al reeds geleidelijk aan op Champions League niveau aan het plaats vinden is? Met een langzaam tempo komt die Super League er toch. Nederland zal daarin toch een positie moeten vinden. Bovendien heeft de UEFA zelf gesignaleerd dat profvoetbal in 40 van de 53 landen zal verdwijnen op termijn, bij ongewijzigd beleid. Dat geeft hun eigen onderzoek aan.quote:Op maandag 11 november 2019 23:21 schreef LordVoldermort het volgende:
Hoe kan iets, dat nooit gaat gebeuren, al 5 topics hebben?
Super leaque zitten nog mensen op te wachten. Beneliga boeit echt niemand.quote:Op maandag 11 november 2019 23:35 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Omdat iets soortgelijks al reeds geleidelijk aan op Champions League niveau aan het plaats vinden is? Met een langzaam tempo komt die Super League er toch. Nederland zal daarin toch een positie moeten vinden. Bovendien heeft de UEFA zelf gesignaleerd dat profvoetbal in 40 van de 53 landen zal verdwijnen op termijn, bij ongewijzigd beleid. Dat geeft hun eigen onderzoek aan.
Om de grootste van de kleintjes te zijn boeit het zeker.quote:Op maandag 11 november 2019 23:37 schreef LordVoldermort het volgende:
[..]
Super leaque zitten nog mensen op te wachten. Beneliga boeit echt niemand.
In het voorbeeld van Van Basten kregen noodlijdende clubs als ADO en Twente, die nog bestaan bij gratie van de gemeente (provincie) en kan een club als Heracles en Willem II, wat al jaren perfect beleid voert, gewoon opdoeken. Zonder enige schaamte.quote:Op maandag 11 november 2019 22:50 schreef JR-Style-93 het volgende:
[..]
Leuk dat ze snel over het punt heengaan hoe het met degradatie moet, want dat is gewoon een breekpunt in dit concept. Dat een Nederlandse club die 11e staat dan moet degraderen omdat ze de laatste Nederlandse club zijn. Of de verdeling van de Europese tickets, krijg je waarschijnlijk nog maar iets van 5 plekken.
Ja, bij solidariteit van de topclubs. Omdat als dit plan jaren terug was ingevoerd het al was afgelopen voor ze. Niet dat ze niet levensvatbaar zijn als de huidige Belgische opzet gewoon gehandhaafd blijft.quote:Op maandag 11 november 2019 21:43 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Onjuist. Hij zegt dat ze nu al leven van de solidariteit van de topclubs.
Luister eens terug naar wat hij op 8:40 zegt. "Voor zover ze niet nu al ten dode opgeschreven zijn".
[..]
Je moet gewoon een jas aanmeten die bij je past. Er zijn gewoon veel te veel profclubs in beide landen. Teveel om levensvatbaar te zijn, en ze zijn een blok aan het been voor de rest. Met blessure veroorzakend kunstgras als dieptepunt, en free riders zoals Heracles en VVV.
Bunschoten en Spakenburg trekt genoeg publiek.
[..]
Het gaat niet om een hogere ranking an sich, maar om het beter ontwikkelen van spelers waar gewoon het hele voetbal baat bij heeft (inclusief het nationale elftal). Er is meer competitie en alle clubs zullen een volwaardige professionele staf en jeugdopleiding hebben. Ziyech heeft er niets aan om tegen amateurclubs te spelen. Mason Mount klaagde over het kuntsgras.
Het ligt trouwens zeker wel in de mogelijkheden dat je bij een Beneliga vaker mee zal doen voor overwintering Champions League of Europa League winst.
[..]
Bezoekersaantallen dalen al een tijdje over de hele linie, over de hele eredivisie. Niet omdat een club 11e of 15e staat, maar omdat het niet is aan te gluren en er halve senielen aan het roer staan. Kijk eens naar de toplanden waar bezoekersaantallen fors zijn gestegen ondanks dat Newcastle voor degradatie mee doet. Zelfs de tweede liga zit aardig vol, met volle stadions. Arsenal heeft afgekalvde bezoekersaantallen omdat het er niet meer uit ziet, het nergens op lijkt, terwijl hun positie op de ranglijst nog niet eens zo gek veel verschilt (5e of 6e).
Meer competitie betekent bovendien het harder afstraffen van wanbeleid. Ik zie daar het probleem niet van in. Tot nu toe konden de grotere clubs maar wat aankloten want hun suprematie was toch wel onbedreigd... Je hoort nu alweer stemmen (helaas) om de gezamenlijke data vergaring (zie link) te stoppen, want o jee, de kleintjes kunnen dit nu ook gebruiken.
En in Europa door clubs uit Alpendwergstaatjes met Gregor Schlierenzauer in de spits.quote:Op dinsdag 12 november 2019 08:48 schreef Fargo het volgende:
[..]
En je ziet nu toch ook wel dat ploegen als Feyenoord en in mindere mate PSV het echt lastig hebben als het ergens in de organisatie niet goed zit. Dit wordt toch zelfs in de eredivisie behoorlijk afgestraft.
Dat is al jaren zo maar de binnenlandse hiërarchie zit nogal vastgebeitelt. Met wanbeleid wordt Ajax gewoon doorgaans derde, PSV dito. Misschien dat het dit jaar anders is.quote:Op dinsdag 12 november 2019 09:19 schreef -XOR- het volgende:
[..]
En in Europa door clubs uit Alpendwergstaatjes met Gregor Schlierenzauer in de spits.
Hij zegt rond 8:40 dat ze het nu al heel moeilijk hebben en er zijn dan ook diverse clubs al reeds failliet gegaan. De laatste anderhalf jaar Lierse SK en Roeselare bijvoorbeeld. De tweede divisie bestaat daar nog uit acht clubs.quote:Op dinsdag 12 november 2019 08:48 schreef Fargo het volgende:
[..]
Ja, bij solidariteit van de topclubs. Omdat als dit plan jaren terug was ingevoerd het al was afgelopen voor ze. Niet dat ze niet levensvatbaar zijn als de huidige Belgische opzet gewoon gehandhaafd blijft.
Mooi.quote:Over kunstgras geef ik je gewoon gelijk, dat moet zo snel mogelijk verdwijnen.
Dit is een mooie gelegenheid om een goede parachuteregeling in elkaar te metselen. Deze ontbreekt nu namelijk, en de grote clubs willen er (terecht) niet over praten terwijl op andere punten zoals kunstgras de frietkot op de hoek de boel blijft gijzelen.quote:Op maandag 11 november 2019 22:50 schreef JR-Style-93 het volgende:
[..]
Leuk dat ze snel over het punt heengaan hoe het met degradatie moet, want dat is gewoon een breekpunt in dit concept. Dat een Nederlandse club die 11e staat dan moet degraderen omdat ze de laatste Nederlandse club zijn. Of de verdeling van de Europese tickets, krijg je waarschijnlijk nog maar iets van 5 plekken.
Tsja, wat heb je aan zes tickets wanneer deze clubs er steeds uit gaan tegen Luxemburg en Malta. Niet zoveel. Ik denk trouwens dat een compromis wel mogelijk moet zijn met de UEFA. Natuurlijk krijg je er geen tien, maar dat hoeft ook niet. Grote competities hebben steeds meer plekken voor zichzelf geëist.quote:Of de verdeling van de Europese tickets, krijg je waarschijnlijk nog maar iets van 5 plekken.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |