Wat een slecht plan. Het is een beter idee om nu zoveel mogelijk van de staatsschuld af te lossen, nu het goed gaat. Ten eerste gaat dan de rente omlaag, waardoor er nog meer over blijft.
Bovendien kan er dan maximaal worden bijgeleend zodra er straks een crisis komt. Ik heb die 1000 euro liever als er een crisis is, dat er maximaal wordt bijgeleend om alle uitkeringen te kunnen blijven bekostigen.
Als we nu maximaal aflossen, kunnen we in de crisis maximaal lenen, zodat er dan niet of minder bezuinigd hoeft te worden. Als er in een crisis wordt bezuinigd zorgt dat er alleen maar voor dat er positieve terugkoppeling wordt gegeven en het nog slechter zal gaan.
Bovendien is staatsschuld gewoon geld dat is uitgegeven, wat onze kleinkinderen nog gaan verdienen. Als je er zo over nadenkt is het niet juist om de volgende generaties met een schuldenberg te overladen.