Ik doelde meer op het pvda,gl, sp plan dat garandeerd dat de lonen volgend jaar omhoog gaan.quote:Op woensdag 18 september 2019 12:58 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
De overheid zou het wettelijk minimumloon kunnen verhogen, dat heeft vaak een effect op andere salarissen.
Ook kunnen ze de lonen in de publieke sector verhogen bijvoorbeeld.
Verder is het vooral vrijblijvend inderdaad, een aanspraak doen op de welwillendheid van werkgevers.
Dit inderdaad. Maar dat blijkt voor de meesten toch nog lastig te begrijpen.quote:Op woensdag 18 september 2019 12:58 schreef TjjWester het volgende:
[..]
Zowel onderwijs als zorg personeel zijn NIET in dienst van de overheid en daar heeft de regering geen rechtstreekse invloed op.
Daar staat verhoging van het minimumloon volgens mij ook in.quote:Op woensdag 18 september 2019 12:59 schreef TjjWester het volgende:
[..]
Ik doelde meer op het pvda,gl, sp plan dat garandeerd dat de lonen volgend jaar omhoog gaan.
Dat weet ik, maar omdat de overheid daar het geld levert hebben ze daar wel meer invloed. Ministers van zorg en onderwijs bemoeien zich ook wel vaker met de CAO onderhandelingen.quote:Op woensdag 18 september 2019 12:58 schreef TjjWester het volgende:
[..]
Zowel onderwijs als zorg personeel zijn NIET in dienst van de overheid en daar heeft de regering geen rechtstreekse invloed op.
Ik heb geen idee of de regering wel rechtstreekse invloed heeft op de politiesalarissen?? Of is dat ook apart gezet??quote:Op woensdag 18 september 2019 13:00 schreef fetX het volgende:
[..]
Dit inderdaad. Maar dat blijkt voor de meesten toch nog lastig te begrijpen.
Dat gaat volgens mij net als bij zorg en onderwijs, er zijn CAO onderhandelingen en daar zit niet het ministerie aan tafel, maar gewoon iemand van de politie als werkgever.quote:Op woensdag 18 september 2019 13:01 schreef TjjWester het volgende:
[..]
Ik heb geen idee of de regering wel rechtstreekse invloed heeft op de politiesalarissen?? Of is dat ook apart gezet??
Ik bij Asscher.quote:Op woensdag 18 september 2019 13:06 schreef fetX het volgende:
Ik krijg altijd een beetje plaatsvervangende schaamte bij Marijnissen.
Ja, klein meisje die met haar hoge stem wat roept. Vraag me echt af of ze niks beters konden vinden bij SP. Je hebt voor zo'n partij iemand nodig die met zijn/haar vuist op tafel slaat.quote:Op woensdag 18 september 2019 13:06 schreef fetX het volgende:
Ik krijg altijd een beetje plaatsvervangende schaamte bij Marijnissen.
Over desastreus VVD beleid gesproken: ‘Krikke of stikke’: vele ambtenaren rond Haagse burgemeester stappen opquote:Op woensdag 18 september 2019 12:46 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Hij zal zelf ook wel moe worden, hij moet immers de desastreuze gevolgen van jaren VVD-beleid verdedigen terwijl hij ook moet doen alsof hij dat beleid wil bijsturen.
Het is algemeen bekend dat een verhoging van het minimumloon alleen maar zorgt voor een hogere werkloosheid. Blijf het ook onbegrijpelijk dat juist partijen als de SP daar voor staan, want daarmee raken ze alleen maar hun eigen achterban.quote:Op woensdag 18 september 2019 12:58 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
De overheid zou het wettelijk minimumloon kunnen verhogen, dat heeft vaak ook een effect op andere salarissen.
Ook kunnen ze de lonen in de publieke sector verhogen bijvoorbeeld.
Verder is het vooral vrijblijvend inderdaad, een aanspraak doen op de welwillendheid van werkgevers.
Dat is helemaal niet 'algemeen bekend', dat is jouw standpunt, die door sommigen inderdaad wordt onderschreven, maar net zo hard door anderen wordt weerlegd.quote:Op woensdag 18 september 2019 13:08 schreef fetX het volgende:
[..]
Het is algemeen bekend dat een verhoging van het minimumloon alleen maar zorgt voor een hogere werkloosheid. Blijf het ook onbegrijpelijk dat juist partijen als de SP daar voor staan, want daarmee raken ze alleen maar hun eigen achterban.
Peter Kwint als een soort houthakker tussen de nette mannen zou denk ik wel werken. Al vind ik Marijnissen wel verbeterd tov haar start. Dat ze een vrouwenstem heeft kan zij ook niks aan doen.quote:Op woensdag 18 september 2019 13:07 schreef sinterklaaskapoentje het volgende:
[..]
Ja, klein meisje die met haar hoge stem wat roept. Vraag me echt af of ze niks beters konden vinden bij SP. Je hebt voor zo'n partij iemand nodig die met zijn/haar vuist op tafel slaat.
Ik zou al heel lang graag Ronald van Raak zien als fractievoorzitter bij de SP.quote:Op woensdag 18 september 2019 13:10 schreef Hanca het volgende:
[..]
Peter Kwint als een soort houthakker tussen de nette mannen zou denk ik wel werken. Al vind ik Marijnissen wel verbeterd tov haar start. Dat ze een vrouwenstem heeft kan zij ook niks aan doen.
Dit was wel het effect zoals berekend bij verhoging van het minimumjeugdloon (maar ik besef me dat het daar anders is, je kunt daar schuiven naar iemand die geen jeugd is).quote:Op woensdag 18 september 2019 13:09 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Dat is helemaal niet 'algemeen bekend', dat is jouw standpunt, die door sommigen inderdaad wordt onderschreven, maar net zo hard door anderen wordt weerlegd.
Ook meer een dossiertijger dan iemand van de allesomvattende visies, denk ik.quote:Op woensdag 18 september 2019 13:13 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Ik zou al heel lang graag Ronald van Raak zien als fractievoorzitter bij de SP.
In de praktijk is dit al een aantal keer onderzocht en bewezen, maar goed. Zie hiervoor onder andere het rapport van het CPB over het minimumjeugdloon uit 2015. Die groep ondervond in drie cases nadelige gevolgen in werkgelegenheid.quote:Op woensdag 18 september 2019 13:09 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Dat is helemaal niet 'algemeen bekend', dat is jouw standpunt, die door sommigen inderdaad wordt onderschreven, maar net zo hard door anderen wordt weerlegd.
Klopt, dit werd zo voorberekend, in de praktijk bleek dit niet het geval:quote:Op woensdag 18 september 2019 13:16 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dit was wel het effect zoals berekend bij verhoging van het minimumjeugdloon (maar ik besef me dat het daar anders is, je kunt daar schuiven naar iemand die geen jeugd is).
Er wordt altijd aan voorbij gegaan dat een verhoging van het minimumloon ook een verhoging van de koopkracht betekend. Werknemers zijn ook consumenten, en dus leidt dit weer tot meer bestedingen -> meer omzet -> meer winst.quote:Mij werd dit ook geleerd door mijn GroenLinks stemmende docent economie op de HBO. Ik denk zelf niet dat het zwart-wit is, maar dat het verhogen van het minimumloon wel tot een kleine stijging van de werkloosheid zal lijden lijkt logisch. Ik denk aan de andere kant dat het met de huidige krapte op de arbeidsmarkt wel mee zal vallen op dit moment, maar de vraag is of je met een crisis dan de laagste inkomens niet harder raakt.
Het jeugdloon heeft natuurlijk wel net andere effecten, omdat bij een hoger minimumjeugdloon een productievere medewerker met iets meer ervaring sneller in beeld komt. Die verschuiving heb je bij het algemeen minimumloon natuurlijk niet.quote:Op woensdag 18 september 2019 13:18 schreef fetX het volgende:
[..]
In de praktijk is dit al een aantal keer onderzocht en bewezen, maar goed. Zie hiervoor onder andere het rapport van het CPB over het minimumjeugdloon uit 2015. Die groep ondervond in drie cases nadelige gevolgen in werkgelegenheid.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |