Nieuw topic lijkt gelukt!quote:Op woensdag 4 september 2019 09:34 schreef maansrekiurbeg987 het volgende:
Andere vraag: mijn woonverdieping en keuken bestaan uit 1 grote ruimte van ca 50m2. Hierin 3 radiatoren, 1 grote in de keuken en 1 grote en een kleine aan de woonkamerkant. Mij lijkt het logisch om hier 1 zone van te maken maar dat is niet wat de vorige bewoners van het huis hadden. Klopt mijn gevoel?
Ga ik nu proberen een nieuw topic te openen en dit te reeksen, bij voorbaat excuses als dit niet lukt :-)
Eén zone moet idd gewoon kunnen. Denk je ook aan situaties waar bv maar één radiator warmte vraagt? Maw: je ketel produceert in de zachtste stand meer warmte dan één radiator (wss) kan afnemen. Om deze reden is (of 'heet') het raadzaam één of meer radiatoren altijd open te laten staan (bonus: deze hoeven ook geen evohome knop).quote:Op woensdag 4 september 2019 09:36 schreef maansrekiurbeg987 het volgende:
Kopie van mijn laatste vraag
[..]
Nieuw topic lijkt gelukt!
Als je meerdere EH knoppen in 1 zone hebt, zorgt het systeem dan ook dat je niet meer waterzijdig hoeft in te regelen?quote:Op woensdag 4 september 2019 11:57 schreef asdqert het volgende:
[..]
Eén zone moet idd gewoon kunnen. Denk je ook aan situaties waar bv maar één radiator warmte vraagt? Maw: je ketel produceert in de zachtste stand meer warmte dan één radiator (wss) kan afnemen. Om deze reden is (of 'heet') het raadzaam één of meer radiatoren altijd open te laten staan (bonus: deze hoeven ook geen evohome knop).
Wij hebben één EH-knop id woonkamer op de grootste radiator, een thermostaatknop op de gang, en radiator #2 in de woonkamer en die in de keuken altijd open (doch geknepen).
Qua waterzijdig inregelen dat is inderdaad van minder belang bij Evohome.quote:Op woensdag 4 september 2019 21:56 schreef maansrekiurbeg987 het volgende:
[..]
Als je meerdere EH knoppen in 1 zone hebt, zorgt het systeem dan ook dat je niet meer waterzijdig hoeft in te regelen?
En als je voor jiuwboplossing kiest, dan moet je de radiatoren zonder EH knop dus afstemmen op de radiator met knop?
Ik kom er achter dat het hier echt een puinhoop was, knoppen omgeruild in zones, knoppen met foutmeldingen, etc.
Ha, goed om de oplossing ook te posten. Ik had inderdaad hetzelfde probleem, met ongeveer dezelfde oplossing.quote:Op zondag 8 september 2019 20:34 schreef greavy het volgende:
aan de hand van dit filmpje: zag ik dat ik het verkeerd gemonteerd had op de Danfoss kraan. De boel even los, opnieuw erop en hij ging er nu verder op. Aannemelijk is het probleem dan ook opgelost![]()
Daar heb ik geen evohome voor...quote:Op vrijdag 4 oktober 2019 05:02 schreef greavy het volgende:
Andere optie is alles manueel steeds te doen, maar dat is als het even kan niet wenselijk.
foutje van de sensor? Kun je een offset instellen?quote:Op maandag 7 oktober 2019 10:20 schreef Coelho het volgende:
Ik weet dat Evohome zelflerend is, maar ik blijf hier na bijna 8 jaar gebruik tegen het volgende aanlopen: Omdat iedereen hier om 06:30 op is, heb ik Evohome zo ingesteld dat middels de vloerverwarming het 's ochtends om 06:00 uur 20 graden moet zijn. Zelfs na inleren lijkt het systeem al af te slaan als de DT92 voeler op 19.5 graden staat (laat slechts halve graden zien). Volgens de thermometer ernaast is het dan in huis 19.2-19.5 graden als ik iets na half 7 beneden kom. 's avonds verwarmen we tot 20.5 en 's nachts laten we de vloerverwarming niet verder afkoelen dan 19 graden.
Dit is al jaren zo. Het is net of het systeem al genoegen neemt als de ingestelde temperatuur op een halve graad na bereikt is op de DT92.
Uiteraard kan ik de temperatuur een halve graad hoger zetten, maar dan ben ik met een workaround bezig. Waarom wordt er niet gewoon verwarmd tot de ingestelde temperatuur? Meer mensen die dit herkennen?
Dat is naar mijn weten mogelijk. De optie 'lock' in de settings van de knop.quote:Op zondag 6 oktober 2019 19:40 schreef vanKampen het volgende:
Hele domme vraag wellicht voor alle experts hier. Is het mogelijk om de radiatorknoppen te vergrendelen of een soort kinderslot in te stellen? Onze zoon kan er inmiddels bij en nu staat de kachel steeds op 30 graden ;-)
Dat is mogelijk. Ga op je evohome naar zone configuratie kies de zone die je in wilt stellen dan op parameters klikken en locale bediening uitschakelenquote:Op maandag 7 oktober 2019 13:51 schreef asdqert het volgende:
[..]
Dat is naar mijn weten mogelijk. De optie 'lock' in de settings van de knop.
Daarnaast is een hufterproof huisje te koop voor gebruik in publieke plekken o.i.d. Google is je beste vriend.
Het lijkt me niet zo zeer een offset (temp op sensor is min of meer juist en wordt ook juist weergegeven op het basisstation). Het gaat er om dat de ingestelde temperatuur niet bereikt lijkt te worden.quote:Op maandag 7 oktober 2019 11:34 schreef maansrekiurbeg987 het volgende:
[..]
foutje van de sensor? Kun je een offset instellen?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |