Je kunt nu eenmaal niet aan mensen vragen hier hun salarisstrook te plaatsen. Wat is er overigens vreemd aan?quote:Op vrijdag 6 september 2019 22:42 schreef Werkperd het volgende:
[..]
Onderbouw eens ff die vreemde salarissen met bronnen.
Het verbaast me alleen hoe hoog de salarissen van vrij simpele banen zijn ten opzichte van de salarissen die mijn werkgever aan mensen uitbetaalt. Bij ons zit een operator die maximaal is ingeschaald rond de 2250 bruto. Dit exclusief ploegentoeslag. Dus met alles eraf houden ze rond de 2000/2100 netto over. Dus ik snap helemaal niet hoe een buschauffeur bijvoorbeeld 2100 netto kan verdienen zonder ploegentoeslagen.quote:Op vrijdag 6 september 2019 22:44 schreef Cherni het volgende:
[..]
Je kunt nu eenmaal niet aan mensen vragen hier hun salarisstrook te plaatsen. Wat is er overigens vreemd aan?
Je hoeft maar een cao te raadplegen en dan zit daar nog niet de toeslag bij.
Zit er uitdaging in dat werk?quote:Op dinsdag 3 september 2019 13:54 schreef baskick het volgende:
[..]
Zie https://www.poraad.nl/the(...)en-primair-onderwijs voor een document met schaalbedragen (L10 t/m L14). Volgens https://www.rijksoverheid(...)n-het-basisonderwijs starten de meesten docenten in het PO in schaal 10. In elke schaal duurt het 15 jaar voordat je het schaalmaximum hebt bereikt. Ik vind 15 jaar best lang. En ik vind 2200 netto best wel matig als je midden 30 bent en hbo-opgeleid.
2829,41 bruto als je 15 jaar die bus rijd. Zomaar even een cao geraadpleegd van besloten busvervoer. En dat is zonder toeslag. Als je dus alleen avonddiensten draait loopt die toeslag op. Dan heb ik de maaltijd vergoedingen niet meegeteld want dat kan ook behoorlijk oplopen bij bepaalde diensten.quote:Op vrijdag 6 september 2019 23:13 schreef Werkperd het volgende:
[..]
Het verbaast me alleen hoe hoog de salarissen van vrij simpele banen zijn ten opzichte van de salarissen die mijn werkgever aan mensen uitbetaalt. Bij ons zit een operator die maximaal is ingeschaald rond de 2250 bruto. Dit exclusief ploegentoeslag. Dus met alles eraf houden ze rond de 2000/2100 netto over. Dus ik snap helemaal niet hoe een buschauffeur bijvoorbeeld 2100 netto kan verdienen zonder ploegentoeslagen.
Dat is een hoog salaris voor een buschauffeur. Ik zit in de techniek en ben werkzaam als storing/onderhoudsmonteur en krijg rond 2780 bruto ex. ploegentoeslag. In mijn huidige schaal zal ik op hoogste trede rond de 3100 bruto krijgen. Vind het wel heel krom dat ik als vakman in de buurt van een operator kom die ergens in de voedingsmiddelenfabriek staat. Vandaar dat die 2200 netto verhalen niet geloofwaardig klinken.quote:Op vrijdag 6 september 2019 23:37 schreef Cherni het volgende:
[..]
2829,41 bruto als je 15 jaar die bus rijd. Zomaar even een cao geraadpleegd van besloten busvervoer. En dat is zonder toeslag. Als je dus alleen avonddiensten draait loopt die toeslag op. Dan heb ik de maaltijd vergoedingen niet meegeteld want dat kan ook behoorlijk oplopen bij bepaalde diensten.
In het werk van basisschooldocent? Geen idee, geen ervaring mee.quote:Op vrijdag 6 september 2019 23:15 schreef Moneyfornothing1 het volgende:
[..]
Zit er uitdaging in dat werk?
Operator is ook een vak, hè? Lees gewoon eens wat cao's, dan zie je vanzelf. Of lees het salaris-topic, WGR / [FOK! Salaris-topic] Meer, meer, meer.quote:Op zaterdag 7 september 2019 00:26 schreef Werkperd het volgende:
[..]
Dat is een hoog salaris voor een buschauffeur. Ik zit in de techniek en ben werkzaam als storing/onderhoudsmonteur en krijg rond 2780 bruto ex. ploegentoeslag. In mijn huidige schaal zal ik op hoogste trede rond de 3100 bruto krijgen. Vind het wel heel krom dat ik als vakman in de buurt van een operator kom die ergens in de voedingsmiddelenfabriek staat. Vandaar dat die 2200 netto verhalen niet geloofwaardig klinken.
Ik weet wel dat mijn werkgever een matige betaler is. Soms komen er externe monteurs vanuit detacheringsbedrijven bij ons binnen. Als ik hun salarissen hoor dan vraag ik mezelf wel eens af wat ik nog doe bij huidige werkgever.
@onlogischquote:Op donderdag 5 september 2019 21:04 schreef mspoez het volgende:
Ik ben al tachtigmiljoenhonderd jaar juf.
Mijn salaris is dikke prima, het feit dat ik in de 40 schoolweken zo'n 45 u per week maak en in de grote vakantie twee keer een week op school ben is ook geen enkel punt (hard nodig en heel gezellig bovendien), dat wordt prima gecompenseerd doordat ik elke 6 à 8 weken een weekje vrij ben en daarnaast is het werk gewoon het leukste wat er bestaat. .
Toch staak ik wel mee, niet om meer salaris te krijgen maar om meer geld voor mijn bestuur zodat zij meer collega's kunnen aannemen. Want echt, meer handen in de klas betekent meer kwaliteit voor de kinderen.
Klein detail: LA tot en met LE bestaat sinds twee jaar niet meer: we hebben nu L10, L11 en L12. Soms ook nog hoger, maar niet in het PO.
Sorry dat ik het zeg, maar je klinkt behoorlijk jaloersquote:Op zaterdag 7 september 2019 00:26 schreef Werkperd het volgende:
[..]
Dat is een hoog salaris voor een buschauffeur. Ik zit in de techniek en ben werkzaam als storing/onderhoudsmonteur en krijg rond 2780 bruto ex. ploegentoeslag. In mijn huidige schaal zal ik op hoogste trede rond de 3100 bruto krijgen. Vind het wel heel krom dat ik als vakman in de buurt van een operator kom die ergens in de voedingsmiddelenfabriek staat. Vandaar dat die 2200 netto verhalen niet geloofwaardig klinken.
Ik weet wel dat mijn werkgever een matige betaler is. Soms komen er externe monteurs vanuit detacheringsbedrijven bij ons binnen. Als ik hun salarissen hoor dan vraag ik mezelf wel eens af wat ik nog doe bij huidige werkgever.
'Met gemak' maak daar maar maximaal van, na een hele lange carriere.quote:Op vrijdag 6 september 2019 06:28 schreef GM78 het volgende:
[..]
Jij bent serieus wereldvreemd
Zelfs een buschauffeur harkt nog met gemak een 2100 euro netto binnen.
Eindelijk iemand die gewoon objectief denkt.quote:Op zaterdag 7 september 2019 15:23 schreef tstile het volgende:
[..]
'Met gemak' maak daar maar maximaal van, na een hele lange carriere.
https://www.nu.nl/werk/58(...)en-buschauffeur.html
Vaak roepen mensen ook hun salaris incl. de toeslagen.
De buschauffeurs die nu beginnen komen er bekaaid vanaf vrees ik. OV is geen ambtenarenwerk meer. Alles is uitbesteed en je mag aan de slag via uitzendbureau's. Zodra je teveel gaat kosten gooien ze je eruit. Of ze nemen gewoon meerdere mensen aan die ze geen volwaardig contract geven maar 24 of 32 uur.
Zodra mensen dan wat te duur worden komen ze op een k*trooster te staan zodat ze vanzelf wel wat anders gaan zoeken.
Het is ook best ongezond werk. Veel zitten. Veel stress vanwegen rijden op de minuut. Niks om jaloers op te zijn.
Heeft niks met jaloersheid te maken. Ik zeg ook niet dat een operator niet goed mag verdienen. Elk bedrijfstak is natuurlijk anders maar als je zegt dat een operator 2200 netto verdient dan moet dat idd wel om een maximaal ingeschaald persoon zijn met uitgebreidere taken. Ik ervaar dit uit praktijk want ik werk met operators en die verdienen echt geen 2200 netto. Vquote:Op zaterdag 7 september 2019 09:56 schreef GM78 het volgende:
[..]
Sorry dat ik het zeg, maar je klinkt behoorlijk jaloers![]()
Als je inderdaad zo'n vakman bent, zou ik lekker gaan solliciteren.
Kan je ook zeggen dat je een fatsoenlijk salaris heb.
En hoezo zou ik als operator niet goed mogen verdienen?
Ik heb een Vapro diploma.
Afhankelijk van mijn werkzaamheden, loop ik een dikke 10 kilometer per dag, of gaan er duizenden kilo's per dag door mijn handen heen.
En voordat je de complete productielijn zelfstandig kan opstarten, bedienen, bijregelen en onderhouden ben je zo een jaar verder.
Niet in de zin dat je steeds méér en ingewikkelder kinderen krijgt (hoewel passend onderwijs daar wel zijn best voor doet) wel in de zin dat je steeds beter kan inspelen op wat zij nodig hebben en ze dus beter kan afleveren aan een volgende klas of het VO. Het kan echt zéér veel voldoening brengen als een juf of meester in het jaar na jou zegt, goh, wat doet dat kind het goed.quote:Op vrijdag 6 september 2019 23:15 schreef Moneyfornothing1 het volgende:
[..]
Zit er uitdaging in dat werk?
Dat is niet uitsluitend voor onderwijs zo, me dunkt.quote:Op woensdag 11 september 2019 10:17 schreef DjVero het volgende:
Hier ook in het onderwijs, wel mbo dus dat is een andere tak van sport en betaalt ook beter. Over het salaris, zeker i.c.m. de véle vakantiedagen, niets te klagen. Nee, je hebt geen doorstroommogelijkheden en op een gegeven moment stijg je niet meer in salaris, maar zet dat eens tegenover de vakantiedagen t.o.v. andere beroepen. Ik vind dat dat ook geldt voor het PO.
En docenten die altijd maar lopen te klagen dat ze meer dan 40 uur per week werken en in de vakanties doorwerken, kunnen óf niet plannen óf staan veel te lang in de koffie-/docentenkamer veel te interessant te doen óf zijn simpelweg te overijverig. Ik heb nog nooit in de vakanties doorgewerkt en ga op tijd naar huis. Ook al is het werk niet af, ik weiger pertinent thuis iets te doen. Vrije tijd = vrije tijd!
Waar ik de stakers wél gelijk in kan geven, zijn al die randzaken die je maar door de neus geboord worden. Of nog erger, het passend onderwijs. Je wordt opgeleid tot docent, maar bent eigenlijk veel meer bezig met sociaal hulpverlenen / opvoeden.
Voor de rest ben ik het behoorlijk eens met Investeerdertje.
In andere vakken kun je altijd nog schalen omhoog, dat is in het onderwijs onmogelijk als ik iedereen moet geloven. Je kunt in het onderwijs geen master doen etc.quote:Op woensdag 11 september 2019 13:19 schreef baskick het volgende:
[..]
Dat is niet uitsluitend voor onderwijs zo, me dunkt.
Dat is ook wat ik bedoelde inderdaad, want wat komt er na docent? De enige 'promotie' die je kunt maken is naar een leidinggevende functie binnen de school, maar dat is eigenlijk een functie die weinig tot niets meer van doen heeft met lesgeven als ik kijk naar mijn eigen teammanager die m.i. een beetje de protocollen najaagt, zorgt dat iedereen zijn of haar taken naar behoren uitvoert en dat soort dingen.quote:Op woensdag 11 september 2019 13:20 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
In andere vakken kun je altijd nog schalen omhoog, dat is in het onderwijs onmogelijk als ik iedereen moet geloven. Je kunt in het onderwijs geen master doen etc.
Dat probleem speelt min of meer in het bedrijfsleven ook: leidinggevende- en staffuncties worden hoger gewaardeerd. Ten onrechte, naar mijn mening. Ik ben dan ook voor meer (financiële) ruimte voor specialisten.quote:Op woensdag 11 september 2019 14:12 schreef DjVero het volgende:
[..]
Dat is ook wat ik bedoelde inderdaad, want wat komt er na docent? De enige 'promotie' die je kunt maken is naar een leidinggevende functie binnen de school, maar dat is eigenlijk een functie die weinig tot niets meer van doen heeft met lesgeven als ik kijk naar mijn eigen teammanager die m.i. een beetje de protocollen najaagt, zorgt dat iedereen zijn of haar taken naar behoren uitvoert en dat soort dingen.
Meer geld voor het basisonderwijs wil niet zeggen dat leerkrachten meer gaan verdienen. Het geld wordt gestort bij de koepel die er eerst een extra stafmedewerker en een nieuw koffiezetapparaat voor aanschaft. Dan blijven er een paar euro's over voor de leerkracht, maar die krijgt meer te doen want die moet van alles extra op gaan leveren voor die nieuwe stafmedewerker die natuurlijk wil laten zien hoe belangrijk hij/zij wel niet is voor de kwaliteitsborging van het onderwijsproces.quote:Op woensdag 11 september 2019 13:20 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
In andere vakken kun je altijd nog schalen omhoog, dat is in het onderwijs onmogelijk als ik iedereen moet geloven. Je kunt in het onderwijs geen master doen etc.
Ruimte voor hoger salaris in primair onderwijs
Klaar, nog meer geld. Zijn het ineens de best betaalde docenten. Kijken of ze dan ook gaan klagen voor de zwaardere docentenbanen in het VO en MBO.
De mensen hier omschreven hun directies te vertrouwen. Oftewel het zal vast naar de docent toestromen toch? Of is dat vertrouwen ineens weg. Daarbij, meer salaris zoals hierboven omschreven moet toch via de cao. Dat is waar de minister ook toe oproept.quote:Op woensdag 11 september 2019 14:23 schreef CarbonC het volgende:
[..]
Meer geld voor het basisonderwijs wil niet zeggen dat leerkrachten meer gaan verdienen. Het geld wordt gestort bij de koepel die er eerst een extra stafmedewerker en een nieuw koffiezetapparaat voor aanschaft. Dan blijven er een paar euro's over voor de leerkracht, maar die krijgt meer te doen want die moet van alles extra op gaan leveren voor die nieuwe stafmedewerker die natuurlijk wil laten zien hoe belangrijk hij/zij wel niet is voor de kwaliteitsborging van het onderwijsproces.
LA->LB->LCquote:Op woensdag 11 september 2019 14:12 schreef DjVero het volgende:
[..]
Dat is ook wat ik bedoelde inderdaad, want wat komt er na docent? De enige 'promotie' die je kunt maken is naar een leidinggevende functie binnen de school, maar dat is eigenlijk een functie die weinig tot niets meer van doen heeft met lesgeven als ik kijk naar mijn eigen teammanager die m.i. een beetje de protocollen najaagt, zorgt dat iedereen zijn of haar taken naar behoren uitvoert en dat soort dingen.
Ja, fair enough, er is wellicht niet zoiets als 'senior docent', maar er zijn we verschillende schalen bereikbaar - in elk geval theoretisch, want het aantal formatieplaatsen in hogere schalen zal wellicht zijn dan in de lagere schalen. Maar zowel horizontaal (vergelijkbaar salaris, andere werkdruk) als verticaal (hoger salaris, hogere werkdruk) is wel degelijk groei mogelijk binnen het onderwijs. Groei is breder dan salaris alleen. Dat andere functies wellicht niet meer (of minder) lesgevend is, tja. Daarmee komen wellicht andere schalen in beeld. En wellicht een andere werkdruk. Dat werkt in andere sectoren volgens mij net zo.quote:Op woensdag 11 september 2019 14:12 schreef DjVero het volgende:
[..]
Dat is ook wat ik bedoelde inderdaad, want wat komt er na docent? De enige 'promotie' die je kunt maken is naar een leidinggevende functie binnen de school, maar dat is eigenlijk een functie die weinig tot niets meer van doen heeft met lesgeven als ik kijk naar mijn eigen teammanager die m.i. een beetje de protocollen najaagt, zorgt dat iedereen zijn of haar taken naar behoren uitvoert en dat soort dingen.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |