quote:Dak van AZ-stadion gedeeltelijk ingestort, geen gewonden
Heftige beelden uit Alkmaar: een deel van het AFAS-stadion van voetbalclub AZ is vanmiddag ingestort. Een groot gedeelte van het dak is bezweken door de harde wind.
Volgens de veiligheidsregio Noord-Holland is het dak ingestort door de stormachtige wind. Er zijn geen slachtoffers zijn gevallen. De brandweer en politie zijn aanwezig.
"Er was niemand in het stadion ten tijde van het instorten", vertelt een woordvoerder van de club. "De directie en betrokkenen van de club zijn nu onderweg. We kijken nog wat de oorzaak is."Geen wedstrijdtwitter:BrianWijker twitterde op zaterdag 10-08-2019 om 17:51:22Als je dit zo ziet, is Alkmaar ontsnapt aan een enorme ramp. #AZStadion
reageer retweet
AZ zou dit weekeinde geen wedstrijd in het stadion spelen. De ploeg uit Alkmaar speelt zondagmiddag op bezoek bij RKC Waalwijk.Het stuk ingestorte dak is op de Molenaar-tribune neergekomen. Het AFAS-stadion werd in 2006 geopend en biedt plaats aan 17.000 toeschouwers.twitter:OssenBjorn twitterde op zaterdag 10-08-2019 om 17:38:20Deel van het AZ stadion net ingestort. #az #alkmaar
reageer retweet
https://www.rtlnieuws.nl/(...)az-stadion-ingestort
Ah das wel een goede mogelijkheid! Al mag je wel verwachten dat ze dit vooraf berekenen voor ze de boel volgooien met panelen?quote:Op zaterdag 10 augustus 2019 19:11 schreef voetbalmanager2 het volgende:
Zouden ze de constructie niet teveel belast hebben met al die zonnepanelen?
Windkracht 8 komt wel vaker voor aan de kust. Ik ben er niet van onder de indruk iig.quote:Op zaterdag 10 augustus 2019 19:13 schreef Doedezemaar het volgende:
Het waait hier dan ook echt absurd hard vandaag, enorme windstoten
Lijkt mij dat ze dat toch wel goed doorberekend hebben?quote:Op zaterdag 10 augustus 2019 19:11 schreef voetbalmanager2 het volgende:
Zouden ze de constructie niet teveel belast hebben met al die zonnepanelen?
quote:Op zaterdag 10 augustus 2019 19:16 schreef Nikonlover het volgende:
[..]
Ah das wel een goede mogelijkheid! Al mag je wel verwachten dat ze dit vooraf berekenen voor ze de boel volgooien met panelen?
[..]
Windkracht 8 komt wel vaker voor aan de kust. Ik ben er niet van onder de indruk iig.
Het zou, met ruime marges, absoluut niet moeten kunnen dat zo'n wind je dak eraf blaast. Hier is dus iets goed mis gegaan.quote:Op zaterdag 10 augustus 2019 19:17 schreef Document1 het volgende:
[..]
Lijkt mij dat ze dat toch wel goed doorberekend hebben?
Je moet er niet aan denken idd. Dan zouden er ook wel een aantal koppen rollen, en niet alleen op de tribune.quote:Op zaterdag 10 augustus 2019 19:27 schreef FlippingCoin het volgende:
Heftig maar gelukkig niet tijdens een wedstrijd.
Nu ook mag ik hopen dit lijkt mij een onaanvaarbaar risico.quote:Op zaterdag 10 augustus 2019 19:29 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Je moet er niet aan denken idd. Dan zouden er ook wel een aantal koppen rollen, en niet alleen op de tribune.
nou twee kilo is wat weing, wel meer. Maar op zo'n dak zou ook een volwassen vent kunnen staan. En dat is wel wat zwaarder dan een zonnepaneel.quote:Op zaterdag 10 augustus 2019 19:29 schreef Ivy_Mike het volgende:
Ik weet niet hoe het zit met de constructie belasting, maar het gewicht van de zonnepanelen schijnt toch mee te vallen zo'n 2 kg per stuk.
Misschien rekening gehouden met gewicht, maar niet (voldoende) met opwaartse krachten. Ik neem aan dat de wind het dak omhoog geduwd heeft en het daarna naar beneden kwam.quote:Op zaterdag 10 augustus 2019 19:23 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
[..]
Het zou, met ruime marges, absoluut niet moeten kunnen dat zo'n wind je dak eraf blaast. Hier is dus iets goed mis gegaan.
En dat is bijna altijd een combinatie van overbelasting en een slechte constructie. De overbelasting van de constructie zou dan het gewicht van de zonnepanelen in combinatie met de sterke wind zijn. Hoe sterk de factoren meewegen zal onderzoek uiteindelijk wel uitwijzen.
AZ fans met prioriteiten.quote:,,We gaan niet naar Amsterdam als we een ander stadion nodig hebben. Dan nog liever naar Telstar zonder dat iedereen daar bij kan zijn omdat daar maar 4000 mensen in kunnen. Een andere optie is Utrecht, maar dat is wel erg ver weg voor de fans.’’
https://www.ad.nl/binnenl(...)-amsterdam~a290b28c/
Een voetbalstadion is toch geen infrastructuur.quote:Op zaterdag 10 augustus 2019 20:42 schreef Jellereppe het volgende:
Ook infrastructuur met weinig prioriteit zoals voetbalstadia hebben onderhoud en modernisering nodig.
Niet in strikte zin maar ik gebruik het woord in zeer brede zin voor alles waar mensenhanden voor verantwoordelijk zijn.quote:Op zaterdag 10 augustus 2019 20:52 schreef Toefjes het volgende:
[..]
Een voetbalstadion is toch geen infrastructuur.
Augustus 2006, dus 13 jaar oud deze maand. Is nog "jong" voor een voetbalstadion, die moeten toch minimaal 30 jaar mee. Als dit al gebeurd met een "beetje" wind dan vraag ik mij af hoe de rest van die constructie is.quote:Op zaterdag 10 augustus 2019 20:39 schreef Hathor het volgende:
Zo oud is dat stadion niet eens toch?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |