Mwah, met die methode is de kans groot dat de hond vroeg of laat hem naar de keel grijpt, silver linings enzoquote:Op dinsdag 6 augustus 2019 22:30 schreef Puddington het volgende:
[..]
Ik zei dat je geen kinderen moet nemen, neem ook maar geen honden.
Blijkbaar zijn de FvD aanhangertjes hier wel happig op. Zal vermoedelijk vooral met hun sexuele fantasieen samenhangen.quote:Op dinsdag 6 augustus 2019 22:34 schreef pokkerdepok het volgende:
[..]
gelukkig wonen we in nederland, waar dit nooit meer gaat gebeuren. achterlijk gedoe.
over 5 jaar weer een ander marginaal clubje losers op ver rechts..quote:Op dinsdag 6 augustus 2019 23:31 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Blijkbaar zijn de FvD aanhangertjes hier wel happig op. Zal vermoedelijk vooral met hun sexuele fantasieen samenhangen.
In ieder geval wel weer tekenend wat voor types erop FvD afkomenquote:Op dinsdag 6 augustus 2019 23:31 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Blijkbaar zijn de FvD aanhangertjes hier wel happig op. Zal vermoedelijk vooral met hun sexuele fantasieen samenhangen.
Er is ons een hoop aangewreven, maar dat we zogenaamd kicken - seksueel genot halen - op het martelen van kinderen is wel een nieuw dieptepunt, hoor.quote:Op dinsdag 6 augustus 2019 23:31 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Blijkbaar zijn de FvD aanhangertjes hier wel happig op. Zal vermoedelijk vooral met hun sexuele fantasieen samenhangen.
Wellicht eens bij jezelf beginnen door na te denken over jouw ideetjes over geweld tegen anderen.quote:Op woensdag 7 augustus 2019 11:18 schreef Metro2005 het volgende:
Het respect moet weer terug in de maatschappij.
Iemand voelt zich aangesproken.quote:Op woensdag 7 augustus 2019 11:30 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Wellicht eens bij jezelf beginnen door na te denken over jouw ideetjes over geweld tegen anderen.
Verder is kankeren op de jeugd iets voor opa's van 80+
Ik ben bijna 36 dus als jeugd kan ik me niet meer aangesproken voelen.quote:Op woensdag 7 augustus 2019 11:31 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
Iemand voelt zich aangesproken.
Mijn vrouw werkt in het onderwijs en geloof me, het disrespect en compleet gebrek aan opvoeding is echt een enorm probleem aan het worden. En als je een kind straft omdat het bv een ander kind in elkaar gebeukt heeft dan komen de ouders nog even verhaal halen ook want: Mijn kind doet zoiets niet.quote:Op woensdag 7 augustus 2019 11:33 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Ik ben bijna 36 dus als jeugd kan ik me niet meer aangesproken voelen.
Maar verder doen de jongeren het niet slechter dan vroeger (behalve muzieksmaak dan). Dat hele gelul over de jeugd van tegenwoordig bestaat al sinds de oude Grieken en is echt een symptoom van oud van geest worden.
Dan is de oplossing inderdaad om zo'n kind even lekker te meppen, daar zullen de ouders van leren.quote:Op woensdag 7 augustus 2019 11:51 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
Mijn vrouw werkt in het onderwijs en geloof me, het disrespect en compleet gebrek aan opvoeding is echt een enorm probleem aan het worden. En als je een kind straft omdat het bv een ander kind in elkaar gebeukt heeft dan komen de ouders nog even verhaal halen ook want: Mijn kind doet zoiets niet.
Hardhandig een kind beetpakken en in de hoek zetten valt al onder 'lijfstraf' tegenwoordig en af en toe eens een corrigerende tik mag best. Ook door de ouders trouwens.quote:Op woensdag 7 augustus 2019 12:38 schreef Monolith het volgende:
[..]
Dan is de oplossing inderdaad om zo'n kind even lekker te meppen, daar zullen de ouders van leren.
Dat is ook een probleem van alle tijden, las zoiets een tijdje ook in een boek uit de jaren 50, dat "mijn kind doet zoiets niet". Doen alsof problemen met jeugd nieuw zijn is ontzettend dom. Gelukkig gaat het bij de meesten vanzelf weer over, die periode van afzetten tegen het gezag.quote:Op woensdag 7 augustus 2019 11:51 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
Mijn vrouw werkt in het onderwijs en geloof me, het disrespect en compleet gebrek aan opvoeding is echt een enorm probleem aan het worden. En als je een kind straft omdat het bv een ander kind in elkaar gebeukt heeft dan komen de ouders nog even verhaal halen ook want: Mijn kind doet zoiets niet.
Een corrigerende tik op de vingers als ze de vingers in de snoeppot hebben of bijna in een vuur steken, ja. Gewoon meppen, nee. En nee, ook niet hardhandig in een hoek zetten, je kunt gewoon zeggen dat iemand in een hoek moet gaan staan (al is dat wel een erg ouderwetse straf). Blijf als docent gewoon van de leerlingen af, zo moeilijk is dat niet.quote:Op woensdag 7 augustus 2019 12:40 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
Hardhandig een kind beetpakken en in de hoek zetten valt al onder 'lijfstraf' tegenwoordig en af en toe eens een corrigerende tik mag best. Ook door de ouders trouwens.
Nee, ook leraren die al veel langer in het onderwijs werken geven het aan, de huidige jeugd is echt vele malen brutaler, eigenwijzer en moeilijker te hanteren. Het helpt ook niet dat alles wat vroeger naar speciaal onderwijs ging nu bij de rest in een reguliere klas gedumpt wordt.quote:Op woensdag 7 augustus 2019 12:47 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dat is ook een probleem van alle tijden, las zoiets een tijdje ook in een boek uit de jaren 50, dat "mijn kind doet zoiets niet". Doen alsof problemen met jeugd nieuw zijn is ontzettend dom. Gelukkig gaat het bij de meesten vanzelf weer over, die periode van afzetten tegen het gezag.
En als je als leraar laat merken dat de leerlingen in jouw les veel kunnen leren en dat ook nog op een leuke, gezellige manier (hoeft echt geen spelletjes, maar niet de methode "mondhouden en schrijf op wat ik zeg") en als ze dan merken dat jij als leraar ook nog oog hebt voor de problemen van de leerlingen, zowel binnen als buiten de les, heb je echt geen gekke strafmethodes nodig.
En voor de meest vervelende pubers zijn er dan nog altijd de straffen van de les uit sturen, nablijven, een week lang nablijven, schorsen en tenslotte van school sturen (in die volgorde). Allemaal best geaccepteerde straffen.
En als ze weigeren in de hoek te gaan staan?quote:Op woensdag 7 augustus 2019 12:49 schreef Hanca het volgende:
[..]
Een corrigerende tik op de vingers als ze de vingers in de snoeppot hebben of bijna in een vuur steken, ja. Gewoon meppen, nee. En nee, ook niet hardhandig in een hoek zetten, je kunt gewoon zeggen dat iemand in een hoek moet gaan staan (al is dat wel een erg ouderwetse straf). Blijf als docent gewoon van de leerlingen af, zo moeilijk is dat niet.
Als ze niet luisteren, dan stuur je ze de klas uit. Kunnen ze bij de directeur gaan zitten. Je blijft gewoon van kinderen af.quote:Op woensdag 7 augustus 2019 12:49 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
En als ze weigeren in de hoek te gaan staan?
Bovendien had ik het ook niet over in elkaar beuken maar een tik op de vingers of als ze tegenstribbelen dan maar hardhandig ergens mee naartoe nemen.
Het zijn kinderen, geen volwassenen. ratio gebruiken en mee praten werkt nu eenmaal niet altijd.
We verschillen duidelijk van mening en je hebt overduidelijk geen ervaring met de huidige lichting kinderen.quote:Op woensdag 7 augustus 2019 12:55 schreef Hanca het volgende:
[..]
Als ze niet luisteren, dan stuur je ze de klas uit. Kunnen ze bij de directeur gaan zitten. Je blijft gewoon van kinderen af.
En ja, als je zelf redelijk blijft en niet boos gaat staan schreeuwen als volwassene, werkt ratio en rede wel bijna altijd. Slaan, tikken, knijpen zijn altijd een teken van onmacht en dat voelt een kind.
Ik heb er zelf 3 en pas wekelijks tijdens de pauze op op het plein. Dat gaat om de basisschool. Moet daar regelmatig in een ruzie springen of kinderen corrigeren, maar heb nog nooit aan een kind gezeten (behalve dan om te troosten bij een val oid).quote:Op woensdag 7 augustus 2019 12:56 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
We verschillen duidelijk van mening en je hebt overduidelijk geen ervaring met de huidige lichting kinderen.
Tja met dat soort anekdotische verhalen kunnen we heel weinig mee. Ik heb ook wel eens gedate met juffen de afgelopen jaren en die kinderen vertonen geen ander gedrag dan vroeger. Les geven in een achterbuurt is sowieso een heel ander verhaal dan lesgeven in een saaie slaapstad,quote:Op woensdag 7 augustus 2019 11:51 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
Mijn vrouw werkt in het onderwijs en geloof me, het disrespect en compleet gebrek aan opvoeding is echt een enorm probleem aan het worden. En als je een kind straft omdat het bv een ander kind in elkaar gebeukt heeft dan komen de ouders nog even verhaal halen ook want: Mijn kind doet zoiets niet.
Dat is absoluut wel een punt ja, de school waar mijn vrouw werkt bevat nogal veel allochtone kinderen en die zijn van zichzelf echt gewoon agressiever, kennen veel minder goed de taal en lopen enorm achter met de meest simpele dingen. Alsof er thuis echt niet naar ze is omgekeken.quote:Op woensdag 7 augustus 2019 13:05 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Tja met dat soort anekdotische verhalen kunnen we heel weinig mee. Ik heb ook wel eens gedate met juffen de afgelopen jaren en die kinderen vertonen geen ander gedrag dan vroeger. Les geven in een achterbuurt is sowieso een heel ander verhaal dan lesgeven in een saaie slaapstad,
Jij vindt de maatschappij er op vooruit gegaan de afgelopen 15-20 jaar ja? Ben je serieus?quote:Al dat soort geleuter over jeugd van tegenwoordig hoort je al jaren en de nieuwe generatie heeft de samenleving nog altijd niet ontwricht.
Volgens mij mis je het punt een beetje. Je stelt dat een gebrek aan discipline een probleem is en dat ouders ook nog eens verhaal komen halen als je een kind straft. Denk je dat een kind dan nog eens fysiek aanpakken het probleem van de 'assertieve ouder' verhelpt? Natuurlijk niet, de kans is waarschijnlijk juist groter dat je dan als leerkracht zelf ook fysieke gevolgen gaat ondervinden omdat ouders jou fysiek te lijf gaan.quote:Op woensdag 7 augustus 2019 12:40 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
Hardhandig een kind beetpakken en in de hoek zetten valt al onder 'lijfstraf' tegenwoordig en af en toe eens een corrigerende tik mag best. Ook door de ouders trouwens.
Dat is een andere discussie, maar als er een groep is die ik zou aanwijzen als ontwrichtend zijn het zeker niet de jongeren.quote:Op woensdag 7 augustus 2019 13:07 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
Jij vindt de maatschappij er op vooruit gegaan de afgelopen 15-20 jaar ja? Ben je serieus?
O maar ik heb het ook over het algemeen, niet alleen op school. Ouders moeten óók veel strenger zijn en een tik af en toe mag best. Nu wordt dat angstvallig niet gedaan en zie je soms ouders een heel psychologisch gesprek houden in een supermarkt met een kind van 3 omdat het niet wil luisterenquote:Op woensdag 7 augustus 2019 13:08 schreef Monolith het volgende:
[..]
Volgens mij mis je het punt een beetje. Je stelt dat een gebrek aan discipline een probleem is en dat ouders ook nog eens verhaal komen halen als je een kind straft. Denk je dat een kind dan nog eens fysiek aanpakken het probleem van de 'assertieve ouder' verhelpt? Natuurlijk niet, de kans is waarschijnlijk juist groter dat je dan als leerkracht zelf ook fysieke gevolgen gaat ondervinden omdat ouders jou fysiek te lijf gaan.
Dit soort fantasieën zijn vooral gebaseerd op een fictief verleden waarin kinderen zich braaf gedroegen omdat fysieke tucht heerste. Dat was allereerst al niet het geval, maar belangrijker nog is de situatie van vandaag de dag heel anders. Het beroep van basisschoolleraar is redelijk gedevalueerd. Het is oneerbiedig gezegd iets geworden voor part-time PABO-miepjes. De maatschappij waarin meneer pastoor / domino en meneer de leraar ongetwijfeld wel gelijk zouden hebben is totaal voorbij. Dan kun je wel denken dat kinderen meppen ze discipline gaat bijbrengen, maar afgezien van het feit dat dit niet gaat werken is het ook nog eens zo dat de ouders hier niet mee akkoord zullen gaan en je als leraar ook wel een paar klappen op je gezicht kunt verwachten als je hieraan begint.
De samenleving is nou eenmaal een stuk mondiger geworden en mensen nemen het woord van de leraar, de arts of de notaris niet zonder meer voor waar aan. In mijn ogen slaat dit ook vaak wel wat te ver door, maar je draait het nou eenmaal niet even terug.
Dat is toch vooral de millenial generatie. De eerste generatie die met gigantisch veel vrijheid en zonder lijfstraffen is opgevoed. Dus als dat een teken is voor wat er nog gaat komen kan je je borst natmaken.quote:Op woensdag 7 augustus 2019 13:10 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dat is een andere discussie, maar als er een groep is die ik zou aanwijzen als ontwrichtend zijn het zeker niet de jongeren.
Ik heb mn jeugd in zeer diverse wijk doorgebracht (de artsen en notarissen woonden op 100 m afstand van uitkeringstrekkers) en daar had je ook gewoon onopgevoede jochies uit slechte gezinnen. het is weinig nieuws onder de zon. En in die gezinnen werd gemept. Daar werden dat soort kinderen echt niet beter van.quote:Op woensdag 7 augustus 2019 13:07 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
Dat is absoluut wel een punt ja, de school waar mijn vrouw werkt bevat nogal veel allochtone kinderen en die zijn van zichzelf echt gewoon agressiever, kennen veel minder goed de taal en lopen enorm achter met de meest simpele dingen. Alsof er thuis echt niet naar ze is omgekeken.
Eh ja, ik laat me niet zo snel opfokken door negatief nieuws. En kijk ook niet met een nostalgische bril naar het verleden. Toen had je shit en nu ook.quote:Jij vindt de maatschappij er op vooruit gegaan de afgelopen 15-20 jaar ja? Ben je serieus?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |