geïnvesteerd in ruim 120 projecten. Hiervan zijn er ongeveer 20 compleet afgelost. Dus nog een kleine 100 lopend, waarvan 5 met enige achterstand, en nu de vierde die meer als 90 dagen achter gaat lopen.quote:
Toch blijf ik mijmeren wat nu de juiste FNC-tactiek is. Als ik de Burn-Out-coach bekijk van vandaag (19,9%); die zat binnen 15 sec. vol. Mijn gevoel zegt dat - indien je structureel enkel de E's meepakt, je ook een positief rendement houdt na afboekingen.quote:Op maandag 15 juli 2019 21:48 schreef ETphonehome het volgende:
meer als 90 dagen achter gaat lopen.
Van de drie die al default zijn betaald 1 elke maand volgens een betalingsregeling, voor een tweede wordt overlegd over een betalingsregeling. De derde is failliet gegaan, hier zal nog moeten blijken of en hoeveel er nog betaald gaat worden.
Vwb het duikcentrum ben ik het eens
Ik zou toch niet al teveel E 'tjes meepakken want dit zijn bedrijven die amper het hoofd boven water kunnen houden in een nu nog goede economie. Als we weer in recessie komen zie je onvermijdelijk het aantal faillissementen hard oplopen en zal het vooral onder de D' tjes en E 'tjes een bloedbad worden.quote:Op maandag 15 juli 2019 22:26 schreef Jaco078 het volgende:
[..]
Toch blijf ik mijmeren wat nu de juiste FNC-tactiek is. Als ik de Burn-Out-coach bekijk van vandaag (19,9%); die zat binnen 15 sec. vol. Mijn gevoel zegt dat - indien je structureel enkel de E's meepakt, je ook een positief rendement houdt na afboekingen.
Op dit moment heb ik 5% in achterstand en 1% is afgeboekt. Stel dat ik vandaag alle achterstanden zou moeten afboeken, zou ik precies quitte spelen. Dat geeft op zich een goed gevoel (lees: dat diversificatie theoretisch altijd tot positief rendement zou moeten leiden).
De gedachte achter de klassen is natuurlijk ook dat het risico afgedekt wordt door het hogere (bruto) rendement. In de praktijk staat of valt dat dus met de inschatting van de juiste klassen door degene die ze toekent (en dat de investeerders daar op vertrouwen). Mijn strategie is ook om bewust voor een wat hoger risico te gaan met hoger rendement, en dan hopen dat de platformen (en ikzelfquote:Op maandag 15 juli 2019 22:26 schreef Jaco078 het volgende:
Toch blijf ik mijmeren wat nu de juiste FNC-tactiek is. Als ik de Burn-Out-coach bekijk van vandaag (19,9%); die zat binnen 15 sec. vol. Mijn gevoel zegt dat - indien je structureel enkel de E's meepakt, je ook een positief rendement houdt na afboekingen.
Inderdaad relevant om een beetje de toekomst in te schatten (voor zover dat kan - ik geloof niet echt in het timen van de markt) maar bij zulke leningen ook rekening met looptijden te houden. Korte looptijd betekent minder risico dat de macroeconomische omstandigheden drastisch wijzigen (en geeft meer schakelmomenten om van tactiek te veranderen). Maar ik geef toe, er zit dus stiekum toch ook een beetje timing van de markt in mijn strategie.quote:Op maandag 15 juli 2019 22:53 schreef obligataire het volgende:
Ik zou toch niet al teveel E 'tjes meepakken want dit zijn bedrijven die amper het hoofd boven water kunnen houden in een nu nog goede economie. Als we weer in recessie komen zie je onvermijdelijk het aantal faillissementen hard oplopen en zal het vooral onder de D' tjes en E 'tjes een bloedbad worden.
Klopt, heb vanavond SIG gemaild hierover. Toch bijzondere praktijken soms. Stel nu dat niemand mailde.....quote:Op maandag 15 juli 2019 23:36 schreef zeeland6 het volgende:
weer terug van weggeweest in het overzicht bij SIG:
6161 Hoofddorp: Nieuweweg 17
Ik ben ook bang dat het een piep systeem is en het platform er niet zelf achter komt als een project verdwijnt. Dit project moet nog tot stand komen en er is nog geen betalingsschema. Kans dat er niemand gaat mailen is dan nihil. Intersolve is echt wel een kwetsbaar bedrijf. Dit terwijl ze hele uitgebreide bevoegdheden van de AFM hebben toegewezen gekregen.quote:Op dinsdag 16 juli 2019 00:07 schreef Jaco078 het volgende:
[..]
Klopt, heb vanavond SIG gemaild hierover. Toch bijzondere praktijken soms. Stel nu dat niemand mailde.....
"Theoretisch" is er geen enkele strategie die altijd tot een positief rendement leidt.quote:Op maandag 15 juli 2019 22:26 schreef Jaco078 het volgende:
Op dit moment heb ik 5% in achterstand en 1% is afgeboekt. Stel dat ik vandaag alle achterstanden zou moeten afboeken, zou ik precies quitte spelen. Dat geeft op zich een goed gevoel (lees: dat diversificatie theoretisch altijd tot positief rendement zou moeten leiden).
twitter:geldvoorelkaar twitterde op dinsdag 16-07-2019 om 10:00:35Wegens een technische storing is het mogelijk dat uw verzamelbetaling, die vandaag gepland stond voor uitbetaling, een dag vertraging oploopt. Op dit moment werken we hard aan een oplossing. Onze excuses voor het ongemak. #storing #geldvoorelkaar https://t.co/pmnbPlBaVt reageer retweet
even wachten op de borrel en bitterballen dus ;-)quote:Op dinsdag 16 juli 2019 10:51 schreef Gijsbertus het volgende:
Loopt niet echt storm op HCN = 50%
boris bar & kitchen
Als de rente niet verhoogd wordt in combinatie met hogere eigen inleg dan wordt het zeker niet volgeschreven. Sinds 13 juli wordt er vrijwel niets meer ingeschreven. Anders gaat de borrel niet door.quote:Op dinsdag 16 juli 2019 12:00 schreef zeeland6 het volgende:
[..]
even wachten op de borrel en bitterballen dus ;-)
denk dat het in dit geval een combinatie is van factoren: starter, hoog bedrag, lange looptijd, lage rente, weinig zekerheden en eigen inbreng, onder welke voorwaarden zit Heineken er in, hagelnieuw LinkedIn accountje, niet heel overtuigend allemaal.quote:Op dinsdag 16 juli 2019 12:09 schreef bridgetofar het volgende:
[..]
Als de rente niet verhoogd wordt in combinatie met hogere eigen inleg dan wordt het zeker niet volgeschreven. Sinds 13 juli wordt er vrijwel niets meer ingeschreven. Anders gaat de borrel niet door.
My ART DNA bij GVE gaat pas halverwege september de eerste termijn betalen?quote:Op dinsdag 16 juli 2019 13:44 schreef xzaz het volgende:
Zoveel rentederving bij Nederlandse CF platformen tussen de tijd van geld storten en dat het project loopt. Dat moet echt sneller gaan.
En het heeft zo te zien dezelfde brandklasse als het materiaal dat was gebruikt in de Grenfell Tower in Londen. Dan zou ik niemand aanraden dit voor zijn huis (of bedrijf) te gebruiken.quote:Op maandag 15 juli 2019 23:07 schreef TechLight het volgende:
Nieuwe bij OPC: Cirqlar. Volgens mij wel een beetje misleidend, want dat zout en (minerale!) olie van de ingredienten is dus gewoon PVC. Zie bijvoorbeeld hier.
Dus ja, het is 100% zonder hout, en het gaat wellicht langer mee, maar de implicatie dat het helemaal uit bio-based materialen bestaat klopt dus niet (en als je goed leest zeggen ze het ook niet precies zo, dus het mag natuurlijk wel, maar fraai is toch anders).
Mij valt het bij NF erg op dat projecten tot aan de laatste uren een (ruim) open gat houden, en dan wordt het toch ineens volgestort. Gezien je hier ook de keuze hebt dat je pas hoeft te betalen wanneer de funding compleet is, ben ik erg benieuwd wie dit gat ditmaal (40k ongeveer) alsnog heeft gesloten.quote:Op zondag 14 juli 2019 17:35 schreef zeeland6 het volgende:
NewFunding
Barndegat te Zaandam eindelijk vol 500.000.
vrijdag 12 juli 2019 Lening rond en lopendquote:Op dinsdag 16 juli 2019 13:48 schreef impact9 het volgende:
[..]
My ART DNA bij GVE gaat pas halverwege september de eerste termijn betalen?
Bijna drie maanden later of zie ik dat verkeerd..
Zaak van vriendlief wordt in de pitch als positief punt benoemd, maar is na 8 maanden gesloten. In een artikel van hem wordt het argument gebruikt 'we missen een terras', maar dat weet je ook voordat je begint.quote:Op dinsdag 16 juli 2019 12:31 schreef escortmk2 het volgende:
[..]
denk dat het in dit geval een combinatie is van factoren: starter, hoog bedrag, lange looptijd, lage rente, weinig zekerheden en eigen inbreng, onder welke voorwaarden zit Heineken er in, hagelnieuw LinkedIn accountje, niet heel overtuigend allemaal.
Pluspunten: jonge, ambitieuze onderneemster en doordat het project bij HCN wordt aangeboden twijfel ik toch, bij andere platforms zou ik al direct klaar geweest zijn.
1 maand te laat toch;)?quote:Op dinsdag 16 juli 2019 14:02 schreef KrekelJapie het volgende:
[..]
vrijdag 12 juli 2019 Lening rond en lopend
dinsdag 10 september 2019 geplande boekingsdatum
2 maanden minus 2 dagen
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |