Volgende ESF sjoelmeet waarbij we meteen nog even op de winst gaan proosten: 28 juli.Komen: Cee, yvonne, iteejer, Aoibhin, Momo, Roger_Epiales, Naatje_1, René (EIC), Eduard (EIC), Greys, murp, Redefine, grazz, Kaneelstokje, ato
![eurovision-2020-netherlands_m.jpg]()
WE HEBBEN GEWONNEN!!!!!!
![Pw8cZk6.png]()
Ons eiland Doezepwa Utopia:
Cee's moodboard van Doezepwa Utopia: https://pin.it/ikbu7rgamqkcu3De vernieuwde Slowchat van ESF, voor al uw (non)-esf-gerelateerde dagelijkse beslommeringen.Hier kan je kwijt wat je vanavond gaat eten, dat je ruzie hebt met de teckel van de tante van je buurvrouw, wat je vakantieplannen zijn, wat er vanavond op tv komt, wat je favoriete esf liedje van dit jaar is, wat je midden in de nacht kwijt moet, je slechtste grappen, hoe erg je spinnen haat, hoeveel meltdowns afgelopen esf je bezorgd heeft, hoe vaak je naar het toilet ging vandaag etc.
En uiteraard ook over serieuze zaken die je bezig houden of kwijt wilt. (En daar hoef je geen sorry voor te zeggen. Nee niet. Geen sorry. Hou op met gesorry. GEEN sorrrrry.
SPOILER
Strani
Beroemde influencer
Duurde wel lang Aoibhin, zit je nog in de Franse mentaliteit!?
Op
02-02-2020 20:20:20 schreef
Strani iets
2006 Time Person of the Year
Strani
Beroemde influencer
Ik vraag me wel af of niet veel meer mensen sociaal ongemakkelijk zijn dan dat we met z'n allen denken. het is in deze samenleving 'normaal' om extravert te zijn maar heel veel mensen zijn dat niet. En dat komt niet altijd door autisme.
Op
02-02-2020 20:20:20 schreef
Strani iets
2006 Time Person of the Year
Kaneelstokje
Archbishop of Banterbury
quote:
Op vrijdag 14 juni 2019 18:47 schreef Momo... het volgende:Heb jij geen andere grote interesses dan (gehad)?
Ik had ook een fase dat ik alles over topografie wist of over planeten of over achtbanen
Herkenbaar.
Was een tijd bezig met quizzen maken op jetpunk. Veelal topografie.
Emotionele exclusiviteit monogamie-adept
Iemand ervaring met pokebowls online bestellen? Mijn aanname: gezonder dan een pizza, maar is het ook genoeg?
C’est Davie :o)
Ik mag van mezelf alleen eigenlijk alleen opstaan als de cijfers van de klok opgeteld 7 zijn. 't Is geen must, maar het voelt prettiger.
Zit ik nu ook in één of ander spectrum?
C’est Davie :o)
quote:
Op vrijdag 14 juni 2019 18:35 schreef Strani het volgende:[..]
In welke zin kan hoogbegaafd zijn lijken op autisme? Is het dan ook dat dingen je meer opvallen (zoals geluiden) en daardoor sneller een verkeerde prikkel vormen?
Van hoogbegaafd zijn weet ik dan weer minder af; ik ben het zelf in elk geval niet

Dit vind ik een heel handige chart (even naar beneden scrollen):
https://www.davidsongifted.org/Search-Database/entry/A10900Sowieso zijn er zat artikelen te vinden online over de overlap in symptomen. Ook AD(H)D heeft veel overlap met zowel ASS als hoogbegaafdheid qua symptomen.
Hoogbegaafdheid en ASS overlapt o.a. op prikkelgevoeligheid, sociale problemen, goed oog voor detail, gevoelig voor ontwikkeling van angsten, driftbuien, "apart" gevoel voor humor en benadering van problemen, etc. ook bij beide een vergrote kans op burn-out zelfs op jonge leeftijd (heb zelf ook een langdurige burn-out gehad op mijn 17e en 18e).
Het probleem is dat er bij diagnostiek vooral een checklist wordt afgegaan op symptomen en als er al een tunnelvisie is ontstaan dat de oorzaak ergens vermoed wordt, dan worden al de andere opties vaak al niet meer grondig onderzocht.
Overigens kan ik ook nog twice exceptional zijn (term die gebruikt wordt voor mensen die zowel hoogbegaafd zijn als ASS hebben) en dan kunnen de symptomen van beide elkaar weer beïnvloeden.
Op dinsdag 2 augustus 2022 22:02 schreef Domnivoor het volgende:
Jij bent een eindeloze bron van leuke quotes :D
quote:
Topic openen met de Franse slag, je weet toch
Op dinsdag 2 augustus 2022 22:02 schreef Domnivoor het volgende:
Jij bent een eindeloze bron van leuke quotes :D
Mensuh hou op, ik vind telefoneren al eng.
C’est Davie :o)