Het bestaan van deze Molukse wijken in Nederland is geen racisme.quote:Op maandag 3 juni 2019 19:43 schreef Jigzoz het volgende:
Oceanier vindt een bepaald geval van rassendiscriminatie om de een of andere manier geen racisme.
Waarvan akte.
Conclusie: Oceanier begrijpt het concept racisme niet en wil daar verder ook niet over nadenken.
Klaar. Lijkt me.
quote:Op maandag 3 juni 2019 20:14 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Het bestaan van deze Molukse wijken in Nederland is geen racisme.
Als je het wel zo ziet, dan verwijt je dus de overheden, de verhuurders en miljoenen Nederlanders racisme op dit punt. Men vond het al 65 jaar normaal of een noodzakelijk concept voor Moluks wonen.
Naja als je tussen de regels doorleest heeft hij wel een paar punten om over na te denken.quote:Op maandag 3 juni 2019 19:43 schreef Jigzoz het volgende:
Oceanier vindt een bepaald geval van rassendiscriminatie om de een of andere manier geen racisme.
Waarvan akte.
Conclusie: Oceanier begrijpt het concept racisme niet en wil daar verder ook niet over nadenken.
Klaar. Lijkt me.
Dat deel van zijn mening dat het concept van Molukse wijken geen racisme is heeft hij goed duidelijk gemaakt Dat maakt een fatsoenlijke discussie niet onmogelijk.quote:Op maandag 3 juni 2019 21:18 schreef Filosoofert het volgende:
[..]
Naja als je tussen de regels doorleest heeft hij wel een paar punten om over na te denken.
Echter, zijn onvermogen om zelf óók zijn visie te willen bijstellen zorgt ervoor dat de deur voor een fatsoenlijke discussie dicht blijft.
Er worden wel vaker punten aangedragen om racisme te legitimeren. Dan is er weer eens een bepaald 'ras' dom en lui, dan is er weer een goed in wiskunde, dan is er weer een uit op wereldheerschappij, dan zijn ze weer allemaal prima, zolang ze maar gescheiden blijven. En recent hebben we dan weer dat gedoe met niet-blanken fouilleren omdat ze waarschijnlijk wapens bij zich dragen of huurwoningen toewijzen op basis van etniciteit.quote:Op maandag 3 juni 2019 21:18 schreef Filosoofert het volgende:
[..]
Naja als je tussen de regels doorleest heeft hij wel een paar punten om over na te denken.
Echter, zijn onvermogen om zelf óók zijn visie te willen bijstellen zorgt ervoor dat de deur voor een fatsoenlijke discussie dicht blijft.
Hij heeft goed duidelijk gemaakt dat dat zijn mening is. Maar inhoudelijk is het natuurlijk niet goed duidelijk gemaakt.quote:Op maandag 3 juni 2019 21:49 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Dat deel van zijn mening dat het concept van Molukse wijken geen racisme is heeft hij goed duidelijk gemaakt Dat maakt een fatsoenlijke discussie niet onmogelijk.
Als je bepaalde meningen wilt hekelen, dan moet je die mening duidelijk maken en niet gaan hekelen door zelf een stupide mening te verzinnen.quote:Op maandag 3 juni 2019 21:54 schreef SjoukjeHooynaayer het volgende:
Racisme is alleen mogelijk door blanken. Als niet-blanken racistisch gedrag vertonen, dan is het geen écht racisme, maar hun goed recht.
https://nl.wikipedia.org/wiki/Stropopredeneringquote:Een stropopredenering (stroman/vogelverschrikker) is een type drogreden waarbij men niet het werkelijke standpunt van de tegenstander weerlegt maar een (karikaturale) variant daarvan. Men interpreteert het standpunt van de tegenstander zodanig dat dit standpunt gemakkelijk te weerleggen is en suggereert dan dat dat het werkelijke standpunt van de tegenstander is.
pot/ketelquote:Op maandag 3 juni 2019 22:34 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Als je bepaalde meningen wilt hekelen, dan moet je die mening duidelijk maken en niet gaan hekelen door zelf een stupide mening te verzinnen.
[..]
https://nl.wikipedia.org/wiki/Stropopredenering
quote:Op zondag 2 juni 2019 23:27 schreef Bluesdude het volgende:
ok..... als je het niet wil zien , dan zie je het niet. dat heet wegkijjken.
Wat is het verschil tussen raciale discriminatie en racisme?quote:Op maandag 3 juni 2019 19:43 schreef Jigzoz het volgende:
Oceanier vindt een bepaald geval van rassendiscriminatie om de een of andere manier geen racisme.
Waarvan akte.
Conclusie: Oceanier begrijpt het concept racisme niet en wil daar verder ook niet over nadenken.
Klaar. Lijkt me.
Wilders liet slechts zijn mening horen.quote:Op maandag 3 juni 2019 22:54 schreef Oceanier het volgende:
Bovendien ziet Wilders zichzelf niet als racist, en dat ben ik met hem eens.
Nee, niemand wordt uitgesloten van een woning in de Molukse wijk. Dat heb ik nu inmiddels al 10x gezegd ofzo? Iedereen, jij en ik kunnen ons inschrijven voor elke sociale huurwoning in welke Molukse wijk dan ook. Er is dus geen sprake van uitsluiting. De Molukse wijk sluit geen personen op basis van afkomst of huidskleur uit.quote:Op maandag 3 juni 2019 22:56 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Wilders liet slechts zijn mening horen.
Dit terwijl er daadwerkelijk mensen vanwege hun afkomst uitgesloten worden van een woning.
Dat laatste lijkt me nog racistischer dan een Wilders eigenlijk.
Sp3c, Bluesdude en ik, wij begrijpen het concept racisme prima.quote:Op maandag 3 juni 2019 19:43 schreef Jigzoz het volgende:
Oceanier vindt een bepaald geval van rassendiscriminatie om de een of andere manier geen racisme.
Waarvan akte.
Conclusie: Oceanier begrijpt het concept racisme niet en wil daar verder ook niet over nadenken.
Klaar. Lijkt me.
Je bent net 40 pagina’s en 4 topic delen te laat met het betrekken van artikel 1 van de grondwet. Ik kan hier wel antwoord op geven maar dat is dan een herhaling van zetten. Als je misschien een klein beetje moeite ervoor over hebt en geïnteresseerd ben in de argumenten die gepaard gingen waarom de grondwet, in het speciaal artikel 1 wel of niet van toepassing is in deze situatie, zou je even een paar topic delen terug moeten gaan om hier een discussie over te vinden.quote:Op maandag 3 juni 2019 21:37 schreef SjoukjeHooynaayer het volgende:
Samenvattend: deze actie om Molukkers voorrang te geven is in strijd met Artikel 1 van de Grondwet.
Je trekt te snel de racismekaart vanuit de slachtofferol. Een aantal blanken beschuldigt daar de Afro-Americans in Amerika weer van na elke zwart slachtoffer van politiegeweld.quote:Op maandag 3 juni 2019 21:54 schreef SjoukjeHooynaayer het volgende:
Racisme is alleen mogelijk door blanken. Als niet-blanken racistisch gedrag vertonen, dan is het geen écht racisme, maar hun goed recht.
De kans dat je woning krijgt is met dit voorkeursbeleid nihil.quote:Op maandag 3 juni 2019 22:59 schreef Oceanier het volgende:
[..]
Nee, niemand wordt uitgesloten van een woning in de Molukse wijk. Dat heb ik nu inmiddels al 10x gezegd ofzo? Iedereen, jij en ik kunnen ons inschrijven voor elke sociale huurwoning in welke Molukse wijk dan ook. Er is dus geen sprake van uitsluiting. De Molukse wijk sluit geen personen op basis van afkomst of huidskleur uit.
Is niet relevant. Bovendien is de foto waar je nu mee komt gebaseerd op een boze actie nadat de woningcorporatie een fout had gemaakt. Je laat de juiste context weg, en probeert aan de hand van propaganda goodwill te kweken bij andere mensen voor jouw standpunten. Dat deden volgens mij de nazi’s ook, om maar even jouw manier van discussiëren te kopieren.quote:Op maandag 3 juni 2019 23:18 schreef luxerobots het volgende:
[..]
De kans dat je woning krijgt is met dit voorkeursbeleid nihil.
En als je de woning krijgt, en de buurt is het er niet mee eens. Gebeurt dit:
[ afbeelding ]
Je hebt veel woorden nodig om geweld niet goed te praten.quote:Op maandag 3 juni 2019 23:22 schreef Oceanier het volgende:
[..]
Is niet relevant. Bovendien is de foto waar je nu mee komt gebaseerd op een boze actie nadat de woningcorporatie een fout had gemaakt. Je laat de juiste context weg, en probeert aan de hand van propaganda goodwill te kweken bij andere mensen voor jouw standpunten. Dat deden volgens mij de nazi’s ook, om maar even jouw manier van discussiëren te kopieren.
Voorrang Molukse wijkquote:Je deed een uitspraak over uitsluiten. Hier heb je daar nogmaals antwoord op:
Nee, de Molukse wijk sluit geen personen van een andere afkomst uit.
Je verandert wederom voor de zoveelste keer van onderwerp. We, of eigenlijk jij had het over uitsluiten.quote:Op maandag 3 juni 2019 23:29 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Je hebt veel woorden nodig om geweld niet goed te praten.
[..]
Voorrang Molukse wijk
Woningzoekenden van Molukse afkomst hebben bij toewijzing van een woning in de Molukse wijk voorrang op andere woningzoekenden.
https://www.hurenvanactiu(...)/Voorrangsregelingen
Stel je voor dat ik bij de mensen die bij ons komen solliciteren alle autochtone Nederlanders voorrang geef en zo ons bedrijf van Nederlandse afkomst houdt.quote:Op maandag 3 juni 2019 23:31 schreef Oceanier het volgende:
[..]
Je verandert wederom voor de zoveelste keer van onderwerp. We, of eigenlijk had het over uitsluiten.
Je breng de Molukse voorrangsregeling vervolgens naar voren. Voorrang en uitsluiten zijn twee verschillende dingen.
Maar dat is niet hetzelfde. Want dan gaat het om de mensen die al in het kamp wonen.quote:Op maandag 3 juni 2019 23:34 schreef Oceanier het volgende:
Idem dito geld voor de woonwagenkampvoorrangsregeling, evenals urgentie.
Ja voorrang geven is niet uitsluiten, dat heb ik net gezegd. Goed voorbeeld.quote:Op maandag 3 juni 2019 23:34 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Stel je voor dat ik bij de mensen die bij ons komen solliciteren alle autochtone Nederlanders voorrang geef en zo ons bedrijf van Nederlandse afkomst houdt.
Dan sluit ik ook niemand uit, want ik geef slechts voorrang
quote:Op maandag 3 juni 2019 23:37 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Maar dat is niet hetzelfde. Want dan gaat het om de mensen die al in het kamp wonen.
Het gaat niet om je afkomst, maar om de plek waar je al woont.
Nee je had het over uitsluiten. Daarom noemde ik naast de woonwagenbewonervoorrangsregeling, ook de urgentie voorrangsregeling. Voorrang is iets anders dan uitsluiten.quote:Op maandag 3 juni 2019 23:37 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Maar dat is niet hetzelfde. Want dan gaat het om de mensen die al in het kamp wonen.
Het gaat niet om je afkomst, maar om de plek waar je al woont.
Om verder te gaan in zijn voorbeeld:quote:Op maandag 3 juni 2019 23:48 schreef Oceanier het volgende:
[..]
Ja voorrang geven is niet uitsluiten, dat heb ik net gezegd. Goed voorbeeld.
Ik zal je nogmaals duidelijk maken dat ik de animo in de ruit al in het begin van het topic verloren had.quote:Op dinsdag 4 juni 2019 06:12 schreef Max23 het volgende:
[..]
Om verder te gaan in zijn voorbeeld:
Dan wordt er door het bestuur toch een allochtone Nederlander aangenomen, terwijl toch is afgesproken dat het bedrijf puur NL zou blijven. De huidige werknemers slopen en bekladden de werkplaats waar de nieuwe werknemer moest gaan werken.
Dit hadden de huidige werknemers ook zonder vandalisme duidelijk kunnen maken aan het bestuur. Het gelijk stond immers aan hun zijde, want het bestuur had een fout gemaakt met het aannemen van de allochtoon.
Er wordt nergens over gesproken dat alle medewerkers zich hier schuldig aan maken.quote:Op dinsdag 4 juni 2019 08:07 schreef Oceanier het volgende:
[..]
Ik zal je nogmaals duidelijk maken dat ik de animo in de ruit al in het begin van het topic verloren had.
Verder wil ik je erop attenderen dat je ten onrechte alle werknemers van luxorobots bedrijf beschuldigd van vernielingen.
Al met al een bizarre situatie, het weigeren van mensen van een andere afkomst (of voorrang geven aan mensen met de juiste afkomst, wat in principe op hetzelfde neerkomt) en daarna het overgaan tot geweld.quote:Op dinsdag 4 juni 2019 06:12 schreef Max23 het volgende:
[..]
Om verder te gaan in zijn voorbeeld:
Dan wordt er door het bestuur toch een allochtone Nederlander aangenomen, terwijl toch is afgesproken dat het bedrijf puur NL zou blijven. De huidige werknemers slopen en bekladden de werkplaats waar de nieuwe werknemer moest gaan werken.
Dit hadden de huidige werknemers ook zonder vandalisme duidelijk kunnen maken aan het bestuur. Het gelijk stond immers aan hun zijde, want het bestuur had een fout gemaakt met het aannemen van de allochtoon.
quote:Op dinsdag 4 juni 2019 10:15 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Er wordt nergens over gesproken dat alle medewerkers zich hier schuldig aan maken.
Klopt, ik laat me niet uit over die ruit. Snap je het nu pas?quote:Op dinsdag 4 juni 2019 10:16 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Al met al een bizarre situatie, het weigeren van mensen van een andere afkomst (of voorrang geven aan mensen met de juiste afkomst, wat in principe op hetzelfde neerkomt) en daarna het overgaan tot geweld.
Geweld dat Oceanier niet eens veroordeelt
The Black Panthersquote:Op maandag 3 juni 2019 23:15 schreef Oceanier het volgende:
[..]
Je trekt te snel de racismekaart vanuit de slachtofferol. Een aantal blanken beschuldigt daar de Afro-Americans in Amerika weer van na elke zwart slachtoffer van politiegeweld.
Trouwens, de Ku Kux Klan. Bestaat er trouwens een donkere racistische organisatie als de KKK? Dat is een oprechte vraag nadat ik dieper ging nadenken over/op je stelling/conclusie.
Black Panthers? Nee, die was juist de definitie en belichaming van de volgende leus:quote:
IS dan.quote:Op dinsdag 4 juni 2019 18:51 schreef Oceanier het volgende:
[..]
Black Panthers? Nee, die was juist de definitie en belichaming van de volgende leus:
Whitepower betekent wij zijn superieur.
Black power betekent wij zijn niet minder dan....
Ik vroeg of je een zwarte organisatie kon noemen die racistische idealen nastreeft. Dat zijn de Black Panthers niet.
Kijk voor het standpunt de Molukkers x jaar geleden niet top zijn behandeld, valt best iets te zeggen. Maar hoeveel generaties moeten wij daarvoor compenseren?quote:Lege woningen in Molukse wijk gaan naar Molukkers
Dat laat woordvoerder Roel Haanen van woningcorporatie Woonpunt weten.
Afspraken
De corporatie houdt zich daarmee aan de afspraken die zijn gemaakt, na de commotie in de Molukse wijk. Eind maart werd in die wijk nog een woning beklad, omdat buurtbewoners tegen de komst van een niet-Moluks gezin waren. Een van de twee verhuurde woningen is het destijds bekladde pand aan de Diederik van Havertstraat.
Op de goede weg
Twee maanden lang hebben Woonpunt en een snel opgericht bewonersoverleg intensief gesprekken gevoerd om tot een oplossing te komen. Eind mei lieten beide partijen weten op de goede weg te zijn.
Boos
Buurtbewoners waren boos op de corporatie. Zij beriepen zich op een oude afspraak met de overheid, die in de jaren zestig speciale wijken bouwde voor de Molukse beroepsmilitairen en hun gezinnen die in het KNIL hadden gediend.
Omvangrijk
Naar aanleiding van die gesprekken heeft het bewonersoverleg een lijst samengesteld met Molukkers die potentieel in de wijk willen wonen. "Deze lijst is omvangrijk", zegt Haanen. "Op dit moment staan er twintig woningzoekenden op deze lijst."
Geschikte huurders
De corporatie gaat op basis van deze lijst op zoek naar een geschikte huurder. Mede om die reden verschijnen de woningen uit de Molukse wijk niet op de woningsites. "Op dit moment staan er twee woningen leeg in de wijk en zijn wij al in gesprek met kandidaten afkomstig van de lijst", vertelt Haanen.
Jonge koppels
"We blijven natuurlijk wel altijd kijken of eventuele huurders genoeg inkomen hebben om de woning te betalen", voegt Haanen toe. "Ook krijgen gezinnen voorrang bij een vrijgekomen grote gezinswoning." Nieuw is wel dat ten opzichte van voorheen een jong koppel eveneens in aanmerking kan komen voor een gezinswoning.
www.1limburg.nl/lege-woningen-molukse-wijk-gaan-naar-molukkers
Klopt.quote:Op zaterdag 10 augustus 2019 08:05 schreef StateOfMind het volgende:
Je kunt nog zoveel afspraken maken als je wil, de (grond)wet staat daar altijd boven. Zo zou het moeten zijn althans.
En hier wordt onder aan de streep gewoon onderscheid gemaakt op basis van afkomst. En dat is fout. Punt.
Het zou eens andersom moeten zijn, een blanke wijk waarvan de bewoners geen *** (vul maar in) willen hebben, dan zou het land te klein zijn.
Een Moluks koppel krijgt dus voorrang op een gezinswoning tegenover een gezin van wat voor afkomst dan ook.quote:Op donderdag 8 augustus 2019 09:46 schreef maan_man het volgende:
Nieuw is wel dat ten opzichte van voorheen een jong koppel eveneens in aanmerking kan komen voor een gezinswoning.
De grondwet heeft er niet zoveel mee te maken.quote:Op zaterdag 10 augustus 2019 08:05 schreef StateOfMind het volgende:
Je kunt nog zoveel afspraken maken als je wil, de (grond)wet staat daar altijd boven. Zo zou het moeten zijn althans.
En hier wordt onder aan de streep gewoon onderscheid gemaakt op basis van afkomst. En dat is fout. Punt.
Als de WBV van Duindorp zegt dat geboren Duindorpers voorrang krijgen bij de toewijzing van huurwoningen dan is dat niet iets waar meteen een rel over ontstaat.quote:Het zou eens andersom moeten zijn, een blanke wijk waarvan de bewoners geen *** (vul maar in) willen hebben, dan zou het land te klein zijn.
Als die blanke etnische groep ooit in ruil voor hun dienst een eigen land beloofd zou zijn, die belofte nooit nagekomen was, ze in voormalige concentratiekampen gestopt waren en uiteindelijk zouden zijn afgescheept met een paar woonwijken, tja.. dan zou die blanke etnische groep misschien moreel, los van de juridische werkelijkheid, ook wel een goed punt hebben.quote:Op zaterdag 10 augustus 2019 08:05 schreef StateOfMind het volgende:
Je kunt nog zoveel afspraken maken als je wil, de (grond)wet staat daar altijd boven. Zo zou het moeten zijn althans.
En hier wordt onder aan de streep gewoon onderscheid gemaakt op basis van afkomst. En dat is fout. Punt.
Het zou eens andersom moeten zijn, een blanke wijk waarvan de bewoners geen *** (vul maar in) willen hebben, dan zou het land te klein zijn.
Nu zijn duindorpers niet per se een etnische (minderheids)groep en zou je zelfs van een sterke binding met de buurt kunnen spreken. Ook kun je je afvragen hoe welkom buitenstaanders zouden zijn en hoe graag die daar zelf tussen zouden willen wonen..quote:Op zaterdag 10 augustus 2019 13:52 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
De grondwet heeft er niet zoveel mee te maken.
[..]
Als de WBV van Duindorp zegt dat geboren Duindorpers voorrang krijgen bij de toewijzing van huurwoningen dan is dat niet iets waar meteen een rel over ontstaat.
Het gaat hier niet om plaats van geboorte. Maar om afkomst.quote:Op zaterdag 10 augustus 2019 13:52 schreef Weltschmerz het volgende:
Als de WBV van Duindorp zegt dat geboren Duindorpers voorrang krijgen bij de toewijzing van huurwoningen dan is dat niet iets waar meteen een rel over ontstaat.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |