quote:Op donderdag 19 september 2019 20:34 schreef AnneX het volgende:
Kom ik weer met een vogel link.
BREAKING NEWS
There are 2.9 billion fewer birds in the U.S. and Canada now than 50 years ago, a new study found, a steep decline that stunned the researchers.
Thursday, September 19, 2019 2:04 PM EST
The analysis, published in the journal Science, is the most exhaustive and ambitious attempt yet to learn what is happening to avian populations. The results have shocked researchers and conservation organizations.
https://www.nytimes.com/2(...)_id=94157666ing-news
Triest ja.quote:Op zaterdag 21 september 2019 09:06 schreef Seven. het volgende:
[..]![]()
Meer mensen moeten vogelbadjes maken en mezenbuffetjes.
Ik moest even googelen, wat een mooi vogeltje. Hopelijk blijft 'ie plakken!quote:Op dinsdag 24 september 2019 08:09 schreef Irrem het volgende:
[..]
Triest ja.
In onze achtertuin wel weer een nieuwe soort gezien; de gekraagde roodstaart (v). Helemaal blij mee.
Helaas, als ik de informatie lees dan is de vogel onderweg naar het zuiden.quote:Op dinsdag 24 september 2019 19:41 schreef Seven. het volgende:
[..]
Ik moest even googelen, wat een mooi vogeltje. Hopelijk blijft 'ie plakken!
Vanaf vandaag beschikbaar!quote:Op zaterdag 14 september 2019 10:49 schreef Irrem het volgende:
[..]
Hoop het![]()
Ik kwam dit tegen in het Netflix topic![]()
Gezien!quote:Op donderdag 31 oktober 2019 18:44 schreef Irrem het volgende:
Netflix heeft een mooie documentaire; 'Dancing with the birds'.
Gaat over paradijsvogels, echt bijzonder om die vogels bezig te zien. Echt een aanrader.
Oh die ga ik ook eens kijken danquote:Op donderdag 31 oktober 2019 18:44 schreef Irrem het volgende:
Netflix heeft een mooie documentaire; 'Dancing with the birds'.
Gaat over paradijsvogels, echt bijzonder om die vogels bezig te zien. Echt een aanrader.
Dat is wel heel makkelijk voor ze dan jaquote:Op dinsdag 12 november 2019 12:26 schreef Lucky_Strike het volgende:
Ik heb afgelopen weekend het vogelvoer opgehangen. De pindasilo hangt te dicht op de schutting zie ik. Spechten en Vlaamse gaaien kunnen vanaf de schutting uit de silo eten.
Heb jij spechten aan je schutting hangen?! Gaaf!quote:Op dinsdag 12 november 2019 12:26 schreef Lucky_Strike het volgende:
Ik heb afgelopen weekend het vogelvoer opgehangen. De pindasilo hangt te dicht op de schutting zie ik. Spechten en Vlaamse gaaien kunnen vanaf de schutting uit de silo eten.
quote:Op zondag 1 december 2019 12:37 schreef Tuned22 het volgende:
Vandaag is het blijkbaar een topdag om prachtige vogels te spotten in de tuin![]()
Zojuist een beeldschone goudvink gezien, diverse appelvinken, een paar koperwieken én een geinige kuifmees.
Hiep Hiep
Dit is het geheimquote:Op zondag 1 december 2019 13:00 schreef Seven. het volgende:
Bij ons is het vrij rustig. Af en toe een meesje, de rest heeft blijkbaar zoiets van 'je komt er wel uit, Seven.'
Ik heb nog een voorraadje liggen, morgen maar eens wat voor de vogeltjes neerleggen.quote:
Wauw! Bij ons komen er ook heerlijk veel vogels in tuin op de wormen af, maar niet zulkequote:
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Veel foto's in mijn reisverslag: TRV / [Reisverslag] Australië 2019"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
quote:Op dinsdag 10 december 2019 19:27 schreef SeLang het volgende:
Deze 210 vogelsoorten heb ik op mijn laatste reis in Australië gezien:He's back!SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Veel foto's in mijn reisverslag: TRV / [Reisverslag] Australië 2019
Resistance is futile.
Pimpelmezen en koolmezen houden van dezelfde huisjes, mussen ook.quote:Op zaterdag 28 december 2019 20:55 schreef Tinkerbel_ACC_ het volgende:
Hee allemaal,
Wij zijn pas geleden verhuisd naar een huis met veel grotere tuin en veel meer bomen en struiken , dus we hebben veel meer vogels nu! Ik heb wat mezenbollen, zonnepittenzaden en pinda’s neergelegd om wat bedrijvigheid in de tuin te krijgen.
We hebben inmiddels al pimpelmezen, koolmezen, vink, roodborstje, merels en gaaien.
We krijgen volgende week een vogel badje en we hebben 2 vogelhuisjes gekregen.
Nu heb ik al een en ander gelezen, maar hebben jullie nog tips? En hoe ver moeten we de vogelhuisjes van elkaar hangen? Of mogen ze vlakbij elkaar? De ene is een pimpelmezen huisje (die hangt sinds vandaag en is al meerdere malen geïnspecteerd vandaag!), de andere een koolmezen huisje.
We zijn erg enthousiast dus willen het graag zo aantrekkelijk mogelijk maken!
We gaan binnenkort de tuin herinrichten, en heb via Fok! al een tip voor een tuinvrouw die gespecialiseerd is in levende / eetbare tuinen, daar hebben we binnenkort een afspraak mee!
Alvast bedankt!
Spechten proberen jonge meesjes op te eten als ze groot genoeg gegroeid zijn in het nest. Ik denk dus niet dat ze een nestkastje zullen kiezen op een plek waar een specht rondhangt.quote:Op woensdag 1 januari 2020 10:31 schreef Tinkerbel_ACC_ het volgende:
Ik heb nog even een vraag: wij hebben een mooie beuk in de tuin staan. Daar willen we eigenlijk een nestkastjes voor een koolmees in hangen. Maar nu lees ik online dat een specht en boomklever daar ook graag in een huisje zitten.
Kunnen die nestkastjes dichtbij elkaar of zit daar ook een territorium in tussen de mees en de specht / boomklever? Want anders moeten we ff verder nadenken 😉
Dat sowieso. Maar als een specht in de buurt van een nest komt slaan meesjes alarm dus ik verwacht niet dat ze een broedplaats zullen selecteren waar constant een specht rondhangt.quote:Op woensdag 1 januari 2020 11:10 schreef christel7 het volgende:
Je moet een nestkast nemen met een metalen plaatje rond de opening, dan kan de specht het gaatje niet verder openhakken.
Bv: https://www.nl.vivara.be/nestkast-el-paso.html
Ow ... dan laten we de nestkast voor de spechten maar zitten 😉quote:Op woensdag 1 januari 2020 10:44 schreef SeLang het volgende:
[..]
Spechten proberen jonge meesjes op te eten als ze groot genoeg gegroeid zijn in het nest. Ik denk dus niet dat ze een nestkastje zullen kiezen op een plek waar een specht rondhangt.
Ik weet niet in hoeverre een boomklever een probleem is, maar als de opening van het nestkastje de correcte grootte heeft dan komen ze daar niet binnen. In hoeverre de aanwezigheid van een boomklever in de buurt ze afschrikt weet ik niet.
Geen vink? Geen merel of zanglijster? Usutu virus?quote:Op woensdag 29 januari 2020 14:05 schreef SeLang het volgende:
Ik had het zo druk dat ik de jaarlijkse Britse Tuinvogeltelling (Big Garden Birdwatch) was vergeten!
Dus vanmorgen toch nog maar even gedaan.
Het was wel een teleurstellend resultaat dit jaar, al is een Groene Specht altijd leuk!
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Hier (UK) is het een uur.quote:Op donderdag 30 januari 2020 09:34 schreef Meridiaan het volgende:
Dat is een flinke lijst! Dat is vast niet zoals hier een half uurtje.
Vinkjes heb ik zelden in mijn tuin maar ik zie ze wel enkele honderden meters verderop. Heeft met voedselbronnen te maken.quote:Op donderdag 30 januari 2020 10:22 schreef christel7 het volgende:
[..]
Geen vink? Geen merel of zanglijster? Usutu virus?
Ik zou gewoon weghalenquote:Op donderdag 5 maart 2020 14:11 schreef maryen65 het volgende:
Ik heb niks met vogels, weet ook niks van vogels. Nu is het geval dat een houtduif een nest aan het maken is op mijn galerij. Ik woon 7 hoog en op de hoek. Nu heb ik gisteren die takken weggehaald en vanmorgen liggen er weer takken en was er ook een 2e duif. Nu lees ik op de website van de vogelbescherming dat je geen nesten mag weghalen. Dus wat moet ik doen?
Ik vind het ergens ook wel zielig, gisteren heb ik de takken weggehaald en vanmorgen hebben ze zo hun best gedaan. Maar eigenlijk heb ik die duiven daar ook liever nietquote:
Zolang het alleen een stapeltje takken is, is het geen nestquote:Op donderdag 5 maart 2020 14:35 schreef maryen65 het volgende:
[..]
Ik vind het ergens ook wel zielig, gisteren heb ik de takken weggehaald en vanmorgen hebben ze zo hun best gedaan. Maar eigenlijk heb ik die duiven daar ook liever niet
Kun je na gaan hoeveel verstand ik van vogels hebquote:Op donderdag 5 maart 2020 16:09 schreef Seven. het volgende:
[..]
Zolang het alleen een stapeltje takken is, is het geen nest
Bovendien: veel duiven zijn lui en leggen gewoon hun eieren op een randje ergens zonder een nest te bouwen
Haha, super! Wat voor vogeltje is dit?quote:Op vrijdag 13 maart 2020 23:07 schreef Tuned22 het volgende:
Heden middag...
[ afbeelding ]
'Somebody's watching me'![]()
[ afbeelding ]
Bok een eind op met je camera, mens![]()
[ afbeelding ]
Ik steek m'n kop wel in het zand, eeeh zaad
[ afbeelding ]
GAAT WEG daar![]()
![]()
[ afbeelding ]fuut fuut, niemand die me nog ziet
ik pas alleen niet door deze opening geloof ik
![]()
[ afbeelding ]
The End
Tof! Een Appelvink!quote:Op vrijdag 13 maart 2020 23:07 schreef Tuned22 het volgende:
Heden middag...
[ afbeelding ]
'Somebody's watching me'![]()
[ afbeelding ]
Bok een eind op met je camera, mens![]()
[ afbeelding ]
Ik steek m'n kop wel in het zand, eeeh zaad
[ afbeelding ]
GAAT WEG daar![]()
![]()
[ afbeelding ]fuut fuut, niemand die me nog ziet
ik pas alleen niet door deze opening geloof ik
![]()
[ afbeelding ]
The End
Zojuist keek ik even naar het Bosuiltje, die is zo schattigquote:Op vrijdag 13 maart 2020 23:22 schreef _Hestia_ het volgende:
Haha geweldig fotoverslag @:Tuned22
En als alles in het land wordt afgelast vanwege Corona, kun je iig veilig vanuit huis naar de camera's van Beleef de lente kijken die weer aan staan
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |