Alcoholisme is de makkelijste ziekte, het is de enige ziekte waarbij je met niets doen beter wordtquote:Op maandag 29 april 2019 14:09 schreef Nismo91 het volgende:
Alcohol is het makkelijkst om mee te stoppen !
Succes
Klopt hoor en ik oordeel ook echt niet over jou.quote:Op maandag 29 april 2019 14:15 schreef Droopie het volgende:
[..]
Ik oordeel niet over anderen, maar voor mensen in dit topic zou ik aanraden of je wilt matigen of je wilt stoppen aan ieder de eigen keus. Maar ben je echt verslaafd, stop dan maar gewoon. Het is onwijs lastig om maat te houden.
Is niet altijd waar. Ik ben al 2 jaar bezig om te stoppen met alcohol en heb af en toe nog een terugval.quote:Op maandag 29 april 2019 14:09 schreef Nismo91 het volgende:
Alcohol is het makkelijkst om mee te stoppen !
Succes
Het is iets lastiger als t lijkt iddquote:Op maandag 29 april 2019 19:59 schreef Mo0nlight het volgende:
[..]
Is niet altijd waar. Ik ben al 2 jaar bezig om te stoppen met alcohol en heb af en toe nog een terugval.
precies dat ja! Daar heb ik ook last van. 1 drankje verpest alles.quote:Op dinsdag 30 april 2019 18:03 schreef EasyLife het volgende:
Het lastigste is dat als je er een tijd van af bent dat 1 drankje je alweer een lekker gevoel geeft, maar de keer erna heb je alweer 3 nodig, daarna zit je gauw alweer aan de fles.
Had dat begin vorig jaar, 3 maanden gestopt, vakantie in vliegtuig (vind dat een beetje eng) een flesje wijn gekocht, wat is dat 200ml? Denk nog geen 2 glazen, was helemaal chill en happy, bij aankomst nog eentje, savonds nog eentje, volgende dag alweer meer nodig om hetzelfde gevoel te krijgen.quote:Op dinsdag 30 april 2019 18:04 schreef Mo0nlight het volgende:
[..]
precies dat ja! Daar heb ik ook last van. 1 drankje verpest alles.
Paar weken geleden heb ik een heftige terugval gehad. Begon met 2 blikjes en later zat ik op 11 blikjes en een klein flesje wijn. Het is moeilijk om er vanaf te blijven; juist omdat het je zo'n goed gevoel geeft.quote:Op dinsdag 30 april 2019 18:04 schreef EasyLife het volgende:
[..]
Had dat begin vorig jaar, 3 maanden gestopt, vakantie in vliegtuig (vind dat een beetje eng) een flesje wijn gekocht, wat is dat 200ml? Denk nog geen 2 glazen, was helemaal chill en happy, bij aankomst nog eentje, savonds nog eentje, volgende dag alweer meer nodig om hetzelfde gevoel te krijgen.
Het gebeurt de meesten denk ik wel, maar het blijven proberen scheelt uiteindelijk toch wel in je totaalverbruik per jaar om het maar even wiskundig te zeggen. In ieder geval na elke terugval niet opgeven en het er bij laten zitten.quote:Op dinsdag 30 april 2019 18:05 schreef Mo0nlight het volgende:
[..]
Paar weken geleden heb ik een heftige terugval gehad. Begon met 2 blikjes en later zat ik op 11 blikjes en een klein flesje wijn. Het is moeilijk om er vanaf te blijven; juist omdat het je zo'n goed gevoel geeft.
Wow wat makkelijk gezegd, integendeel. Alcohol is overal verkrijgbaar en sociaal geaccepteerd. Daarnaast is een vaak een lange sluimerperiode tussen verslaving en normal alcohol gebruik. Waar heb je deze wijsheid vandaan?quote:Op maandag 29 april 2019 14:09 schreef Nismo91 het volgende:
Alcohol is het makkelijkst om mee te stoppen !
Succes
Zelfs als ik even met de hond naar het bos ga (om uit te waaien en dingen te vergeten), kom ik langs bushokjes vol Jameson of andere reclame. Overal kom je het nog tegen. Erger me ook dood aan dat Drunk History op Comedy Central, daar hebben mensen die er moeite mee hebben geen baat bij, ik kijk het amper (die zender), maar kwam het wel tegen.quote:Op dinsdag 30 april 2019 19:04 schreef JeugdVanTegenwoordig het volgende:
[..]
Wow wat makkelijk gezegd, integendeel. Alcohol is overal verkrijgbaar en sociaal geaccepteerd. Daarnaast is een vaak een lange sluimerperiode tussen verslaving en normal alcohol gebruik. Waar heb je deze wijsheid vandaan?
Persoonlijk vond ik het moeilijker om met andere middelen te stoppen.quote:Op dinsdag 30 april 2019 19:04 schreef JeugdVanTegenwoordig het volgende:
[..]
Wow wat makkelijk gezegd, integendeel. Alcohol is overal verkrijgbaar en sociaal geaccepteerd. Daarnaast is een vaak een lange sluimerperiode tussen verslaving en normal alcohol gebruik. Waar heb je deze wijsheid vandaan?
Ja het is dus echt totaal niet makkelijk te stoppen met alcohol.quote:Op dinsdag 30 april 2019 18:27 schreef EasyLife het volgende:
[..]
Het gebeurt de meesten denk ik wel, maar het blijven proberen scheelt uiteindelijk toch wel in je totaalverbruik per jaar om het maar even wiskundig te zeggen. In ieder geval na elke terugval niet opgeven en het er bij laten zitten.
Het is een beetje zoals naar de sportschool gaan ofzo, soms denk je heb geen zin, maar al ga je heen en na een half uur alweer naar huis, dat half uurtje was altijd beter dan helemaal niet.
Een paar weken stoppen en terugvallen is altijd beter dan die twee weken doordrinken. Vooral ook belangrijk dat je lever rust krijgt. Er zijn zat mensen die 5 dagen werken en zich elk weekend klemzuipen en de maandag nog nodig hebben om bij te komen, maar dan wel weer rust krijgen.
Ik heb nooit gerookt, maar volgens mij is het een beetje het tegenovergestelde, stoppen is makkelijk, maar hoe langer je gestopt bent, des te meer zin je krijgt, bij roken trekt de zin weg.
Diegene die dat zegt moet dat ook gewoon niet zeggen in dit topic. Stoppen is makkelijk ja, doet hij waarschijnlijk elke avond, maar het moeilijke is er niet meer aan beginnen.quote:Op dinsdag 30 april 2019 20:15 schreef Mo0nlight het volgende:
[..]
Ja het is dus echt totaal niet makkelijk te stoppen met alcohol.
Inderdaad, zie je ook bij die Caveman.quote:Op dinsdag 30 april 2019 22:10 schreef EasyLife het volgende:
[..]
Diegene die dat zegt moet dat ook gewoon niet zeggen in dit topic. Stoppen is makkelijk ja, doet hij waarschijnlijk elke avond, maar het moeilijke is er niet meer aan beginnen.
In Nederland heb je nog het geluk dat in de supermarkt geen sterke drank kan kopen, al maakt het niet uit of je nou een fles wodka of 3 flessen wijn drinkt, maar als ik 10 minuten met de auto rijd, dan kan ik al sterke drank bij de benzinepomp halen.quote:Op dinsdag 30 april 2019 22:43 schreef Droopie het volgende:
[..]
Inderdaad, zie je ook bij die Caveman.
Stoppen in Zuid-Afrika is echt niet zo heel moeilijk, zeker niet met medicatie.
Maar doe het maar eens in een wereld waar je het op iedere hoek kan kopen en je sociale netwerk het waarschijnlijk ook op verjaardag drinkt.
Toen bij mij de sociale controle wegviel (3 weken opname, 6 maanden bij ouders gewoond) werd het heel lastig zeker icm met depressie.
Toen ik na exact 1 jaar alleen in New York was om het nuchter te zijn vieren ging ik op dag 2 al voor de bijl.
Slijter gewoon in de Hoogvliet hier hoor. Hahaquote:Op woensdag 1 mei 2019 08:04 schreef EasyLife het volgende:
[..]
In Nederland heb je nog het geluk dat in de supermarkt geen sterke drank kan kopen, al maakt het niet uit of je nou een fles wodka of 3 flessen wijn drinkt, maar als ik 10 minuten met de auto rijd, dan kan ik al sterke drank bij de benzinepomp halen.
Mag ik een gokje doen, veel mensen drinken gewoon ook om de prikkels/ emoties/ gedachtengang in hun hoofd uit te zetten?quote:Op woensdag 1 mei 2019 08:57 schreef kree het volgende:
Is t hele punt. Je kunt alcohol gewoon niet ontwijken.
En ok mij lukt het wel hoor? Kan er zo langs lopen als ik besloot om niet te drinken?
Groot misverstand is dit dus ook weer. Echt ze hebben geen idee gewoon wat er in mijn hoofd afspeelt.
Ja precies dat blijft een lastig iets. Zelfs naar jarenlang gestopt te zijn. Eenmaal weer beginnen aan alcohol zorgt ervoor dat je weer in het cirkeltje zitquote:Op dinsdag 30 april 2019 22:10 schreef EasyLife het volgende:
[..]
Diegene die dat zegt moet dat ook gewoon niet zeggen in dit topic. Stoppen is makkelijk ja, doet hij waarschijnlijk elke avond, maar het moeilijke is er niet meer aan beginnen.
Dit is inderdaad een waarheid voor praktisch iedere verslaving!quote:Op dinsdag 30 april 2019 22:10 schreef EasyLife het volgende:
[..]
Diegene die dat zegt moet dat ook gewoon niet zeggen in dit topic. Stoppen is makkelijk ja, doet hij waarschijnlijk elke avond, maar het moeilijke is er niet meer aan beginnen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |