abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  dinsdag 23 april 2019 @ 20:13:46 #1
482094 Mikeytt
Any/All. 1997
pi_186385478
Een combinatie van een ander topic (goedkoop koken) en een video hebben me wat inspiratie opgedaan...

Een groot deel van de wereld leeft onder de 2 euro per dag. Hiervan moeten ze leven en vaak ook nog gezin onderhouden.
Ik wil dus graag checken wat ik precies kan koken met dat bedrag. Zal hier dus af en toe een receptje posten.

Om het mezelf niet extréém moeilijk te maken, houd ik het bij maximaal 1 euro per maaltijd, al zal ik proberen hier nog meer onder te zitten.

Zal af en toe deze recepten zelf ook maken :)

Prijzen worden gebaseerd op de goedkoopste opties die ik kan vinden. Als je graag huismerk havermout wil hebben, zal je uitsraard duurder uitkomen.

Regels voor mezelf:
- Het merendeel van de recepten moet voedzaam zijn, dus geen zak Crackito chips van 40 cent a 1500 kcal.
- Het moet enigzins makkelijk te maken zijn.
- Prijzen van kruiden/specerijen/olie worden niet meegerekend tenzij het een significante impact heeft op de prijs.

Voel je vrij om ook te posten!
Revolutions are the locomotives of history.
[img]https://i.imgur.com/jDiUACq.png[/img]
  dinsdag 23 april 2019 @ 20:14:02 #2
482094 Mikeytt
Any/All. 1997
pi_186385487
Wat je kan verwachten, een voorbeeld:
1 banaan, 15 cent.
Een kop havermout, 8 cent.
Glas water, 'gratis'.
Eetlepel pindakaas, ~8 cent.

Alles behalve de pindakaas in een blender gooien en dan pannenkoekjes mee bakken. Pindakaas om erop te smeren en voila...

31 cent voor een gezond ontbijt met veel vezels. _O_
Revolutions are the locomotives of history.
[img]https://i.imgur.com/jDiUACq.png[/img]
pi_186386408
Kost een banaan maar 15 cent, serieus? Hmmmm, jammer dat ik die niet lekker vind :P

Wel een ontzettend leuk (en ongetwijfeld ook nuttig) onderwerp.

Ik kwam kort geleden nog de gegevens van het Nibud tegen, die hebben een tabel waarin de "Dagelijkse minimale kosten voor voeding per persoon" zijn op te zoeken.
Ook hoe de kosten per persoon op- of aflopen naarmate je voor een kleiner of groter huishouden kookt.
https://www.nibud.nl/consumenten/wat-geeft-u-uit-aan-voeding/

Ik weet niet precies waar ik zelf gemiddeld op uit kom, maar ik denk dat ik regelmatig hogere bedragen uit geef. Maar kán het voor de bedragen die het Nibud opgeeft? Zeker, ik heb volgens mij voldoende recepten die per warme maaltijd in de tabel vallen, maar dat het krap is, is wel zeker.

Ben dus erg benieuwd naar je warme maaltijden van 1 euro :)
pi_186386452
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 april 2019 20:55 schreef realAIVD het volgende:
Kost een banaan maar 15 cent, serieus? Hmmmm, jammer dat ik die niet lekker vind :P
Misschien die bruine exemplaren bij de groenteboer op de markt. In de supermarkt kosten ze al gauw 25ct per stuk.
Bestiality sure is a fun thing to do. But I have to say this as a warning to you:
With almost all animals you can have a ball, but the hedgehog can never be buggered at all.
pi_186386497
Goedkoop suddervlees
Bloem
boullionblokje
Paneermeel
olie

Ik zou bitterballen proberen.
.
  dinsdag 23 april 2019 @ 21:13:56 #6
44745 Ixnay
On The Hombre
pi_186386775
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 april 2019 20:14 schreef Mikeytt het volgende:
Wat je kan verwachten, een voorbeeld:
1 banaan, 15 cent.
Een kop havermout, 8 cent.
Glas water, 'gratis'.
Eetlepel pindakaas, ~8 cent.

Alles behalve de pindakaas in een blender gooien en dan pannenkoekjes mee bakken. Pindakaas om erop te smeren en voila...

31 cent voor een gezond ontbijt met veel vezels. _O_
Interessant topic, ik ben heel slecht in goedkoop koken.

Maar met dit recept in deze hoeveelheden zit een volwassen man bij lange na nog niet vol.

Ik vraag me ook af hoe dat beslag eruit ziet als het die blender uitkomt. Ik denk dat hier nog wel iets bij moet zoals eieren of melk.
  Moderator dinsdag 23 april 2019 @ 21:17:24 #7
236264 crew  capricia
pi_186386876
Even volgen.
Ontbijt onder de euro zou wel gaan.
Maar lunch en diner niet. Plus 2 stuks fruit en voldoende gezonde afwisselende voeding.
Ben benieuwd. :)
"People that use Fiat currency as a store of value.
There is a name for it:
We call them Poor"
  Moderator dinsdag 23 april 2019 @ 21:18:45 #8
236264 crew  capricia
pi_186386926
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 april 2019 20:14 schreef Mikeytt het volgende:
Wat je kan verwachten, een voorbeeld:
1 banaan, 15 cent.
Een kop havermout, 8 cent.
Glas water, 'gratis'.
Eetlepel pindakaas, ~8 cent.

Alles behalve de pindakaas in een blender gooien en dan pannenkoekjes mee bakken. Pindakaas om erop te smeren en voila...

31 cent voor een gezond ontbijt met veel vezels. _O_
Hiermee kun je geen pannenkoekjes bakken. Valt uit elkaar.

Maar havermout, melk, appel, kaneel plus een paar rozijnen is ook onder een euro. En goed te eten.
Wel even koken.
"People that use Fiat currency as a store of value.
There is a name for it:
We call them Poor"
  dinsdag 23 april 2019 @ 21:20:11 #9
328924 Frozen-assassin
STAY STRONG APPIE
pi_186386983
Ik zou zeggen, probeer het eens en post pics van resultaat...
  dinsdag 23 april 2019 @ 21:26:18 #10
433238 Tengano
Try not to think of me
pi_186387134
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 april 2019 20:14 schreef Mikeytt het volgende:
Wat je kan verwachten, een voorbeeld:
1 banaan, 15 cent.
Een kop havermout, 8 cent.
Glas water, 'gratis'.
Eetlepel pindakaas, ~8 cent.

Alles behalve de pindakaas in een blender gooien en dan pannenkoekjes mee bakken. Pindakaas om erop te smeren en voila...

31 cent voor een gezond ontbijt met veel vezels. _O_
Ik waardeer je initiatief, maar heb je dit ook zelf geprobeerd? Zonder een eitje met een beetje melk zie ik je hier echt geen pannekoekje van bakken. Ik moet wel eerlijk zeggen dat ik dit nog nooit gemaakt heb. En er hoort iig nog wel wat zout in dit beslag, anders wordt het ook te laf.
Deze user is in mei social vrij en is in juni weer terug.
  dinsdag 23 april 2019 @ 21:29:49 #11
405781 jajablahblah
bedoelt het goed
pi_186387229
Nou zonder die banaan lukt een pannekoekje van havermout en water ook nog wel.
Dus dat zou ik dan doen en die (gebakken) banaan als beleg nemen.

Tof topic trouwens ^O^
Der Zauber halt nur eine Nacht lang. Wir tanzen in den Sonnenaufgang, und wir fliegen auf den Mond.
Heute scheint ein Vollmond. Für dich und mich, sicherlich für dich und mich
  dinsdag 23 april 2019 @ 21:33:17 #12
433238 Tengano
Try not to think of me
pi_186387329
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 april 2019 21:20 schreef Frozen-assassin het volgende:
Ik zou zeggen, probeer het eens en post pics van resultaat...
Manger! :)

Deze user is in mei social vrij en is in juni weer terug.
pi_186388569
Vroeger at ik vaak zo'n pak op als maaltijd, 34 cent bij de Appie _O_

pindazakje
  woensdag 24 april 2019 @ 00:35:57 #14
479089 wollah
#BLACKLIVESMATTER
pi_186390706
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 april 2019 22:20 schreef Hyaenidae het volgende:
Vroeger at ik vaak zo'n pak op als maaltijd, 34 cent bij de Appie _O_

[ afbeelding ]
Deze man weet _O_
#KICKOUTZP
pi_186390949
1 euro per dag dus 30/31 per maand.

30 eieren bij de turk 3-4 euro.
1 kg varkensgehakt ad 5 euro
1 kg kipfilet ad 6 euro
1 kg spek/rundergehakt/stoofvlees 5-6 euro
2 kg meel 1 euro (maak je brood, pasta, noodles, bapao en pannenkoeken van)

Overige geld vul je aan met diepvriesgroenten, verse groente die weggaan voor 1 euro per kg of koolhydraten zoals aardappels, brinta e.d.
pi_186399855
ik heb laatst vier dagen heerlijk en voedzaam gegeten van een pan linzensoep die bestond uit een zak soepgroente (laten we zeggen 1 euro), een blik tomatenblokjes (50 cent), een blik linzen (90 cent) en twee bouillonblokjes (laten we zeggen 0,30 cent) en wat kruiden (laten we zeggen 0,10 cent).

70 cent per portie. Kun je er zelfs nog een afbakbroodje bij eten.
pi_186403451
quote:
0s.gif Op woensdag 24 april 2019 00:59 schreef wiskundenoob het volgende:
1 euro per dag dus 30/31 per maand.

30 eieren bij de turk 3-4 euro.
1 kg varkensgehakt ad 5 euro
1 kg kipfilet ad 6 euro
1 kg spek/rundergehakt/stoofvlees 5-6 euro
2 kg meel 1 euro (maak je brood, pasta, noodles, bapao en pannenkoeken van)

Overige geld vul je aan met diepvriesgroenten, verse groente die weggaan voor 1 euro per kg of koolhydraten zoals aardappels, brinta e.d.
1 euro per maaltijd dus 3 euro per dag. Zo lees ik het tenminste.
pi_186403542
Mikey baas _O_
Dit ga ik volgen voor barre tijden :P
Ik was hier...
  woensdag 24 april 2019 @ 20:20:12 #19
312215 Näsenbar
State of the Art.
pi_186403550
Drie van deze:



0,29 per stuk van 150 gram, een stoommaaltijd van rond de 5 euro is ook 450 gram dus tel uit je winst!
Denk aan het milieu voordat u deze post print.
pi_186406104
Rijst met bonen of linzen. Als je dat groot inkoopt en zelf kookt (dus niks uit blik maar droog) dan kun je makkelijk voor minder dan een euro per dag koken. Beetje olie erbij en je hebt een complete voedzame maaltijd. Lekker is anders maar daar ging het niet om toch.
pi_186406333
65 eurocent _O_ (exclusief ui/kruiden)
Op woensdag 20 april 2011 23:38 schreef luckass het volgende:
bazen zijn alleen vindbaar voor de chicks.
  donderdag 25 april 2019 @ 08:44:52 #22
433238 Tengano
Try not to think of me
pi_186411909
quote:
10s.gif Op woensdag 24 april 2019 21:54 schreef yosander het volgende:
65 eurocent _O_ (exclusief ui/kruiden)
Oogt bijzonder smakelijk en die man ziet er ook gezond uit.
Werd mij trouwens niet helemaal duidelijk welke user dat nou was.

Om het voordelig te blijven houden denk ik dat het daarnaast ook wel aantrekkelijk is om af en toe een beetje te varieren ipv iedere keer die leverworst }:|

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Deze user is in mei social vrij en is in juni weer terug.
pi_186412028
Ravioli uit blik 59 cent bij de dirk.

Dan voor 31 cent een stuk fruit erbij voor de vitaminen
pi_186412052
Er was ooit bij showroom op tv een kerel die vogelvoer at uit zuinigheid :D

Dat kan ook natuurlijk :Y)
  donderdag 25 april 2019 @ 09:06:38 #25
433238 Tengano
Try not to think of me
pi_186412146
quote:
0s.gif Op donderdag 25 april 2019 08:58 schreef Graf..Coudenhove..Kalergi het volgende:
Er was ooit bij showroom op tv een kerel die vogelvoer at uit zuinigheid :D

Dat kan ook natuurlijk :Y)
20 kilo kippengrit koop je voor 8 euro. Dat is veertig cent per kilo. Als je dat een tijdje kookt kun je daar een stevige maaltijdsoep van maken; je moet het recept alleen niet met je tafelgenoten delen. En in principe als die vogels het kunnen eten en wij eten hun eieren, waarom zou het voor ons dan niet oke zijn.
Deze user is in mei social vrij en is in juni weer terug.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')