Dat valt wel mee.quote:Op zondag 21 april 2019 07:28 schreef Ceased2Be het volgende:
[..]
Vooral omdat van musicalnummers niets overblijft als je ze op de radio luistert? Aan de meeste musicalnrs hoor je wel dat ze specifiek voor een musical zijn geschreven.
Klopt, maar een goed nummer is vooral balans. Heel veel muziek past niet bij die dunne autotune klanken.quote:Op zondag 21 april 2019 11:33 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Muziek is zo veel meer dan (de kracht van) een zangstem.
In een tijd waarin "artiesten" als Famke Louise populair zijn (bewust geen linkje), valt dit me nog hard mee, moet ik zeggen. Beetje Lily Allen-achtig.quote:Op zondag 21 april 2019 08:27 schreef Eightyone het volgende:
Dit nummer, passend bij variant drie uit de post hiervoor: ...lijkt trouwens in een paar minuten redelijk wat van de negatieve kanten van zowel 10's- als late 00's-muziek (en stijl) samen te vatten.
Als dit op de radio zou komen, gaat 'ie ergens anders op.
Nee, ook dat is een dunne, ijle klank, veel te hoog (heb alleen het begin geluisterd, als nagels over een schoolbordquote:Op zondag 21 april 2019 11:41 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Wordt gewoon gemaakt, maar krijgt niet altijd de airplay / aandacht die het verdient. Credits voor Radio 2 in dezen, want dit nummer was recent nog Topsong daar:
Och, die Iglesias valt mee. Gewoon lekkere muziek om in Salou op het strand je hersenen te bakken. Zijn vader deed het niet zo heel veel anders.quote:Op zondag 21 april 2019 12:04 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
In een tijd waarin "artiesten" als Famke Louise populair zijn (bewust geen linkje), valt dit me nog hard mee, moet ik zeggen. Beetje Lily Allen-achtig.
Als ik dan wat muziek mag opnoemen waarvan ik echt over m'n nek ga, (naast zo'n beetje alle ooraids) in het genre hiphop, dan is het wel dit:
Enorme hit, grijsgedraaid op de radio. Meer dan 1 miljard clicks op YouTube... Steeds weer dezelfde 4 akkoorden, reggeaton-ritme eronder en klaar. Originaliteit NUL.
En dit soort generieke crap scoort aan de lopende band en krijgt steeds weer airplay. Radiozenders, ook de publieke, maken veilige keuzes.
Ook zo generiek als de pest. Maar het is Aviici, die is te jong overleden en dat is zielig, dus wordt dit nummer grijsgedraaid. Het heeft echt helemaal niks. Geen greintje emotie, geen greintje originaliteit, laat staan dat er ook maar iets van een "cry for help" in doorklinkt.
En als "toetje" nog deze ellende, waar ik laatst met stijgende verbazing naar heb zitten te kijken toen ik aan het zappen was en op de zender Xite uitkwam:
Het hele "nummer" bestaat muzikaal uit twee tonen. Een E en een D#. Daarmee heb ik alle muziek en melodie van het "nummer" omschreven.
Het opgezette stemmetje en de algehele overgestyleerdheid (zelfs zonder de vreselijke video) voelen voor mij als nagels over een schoolbord.quote:Op zondag 21 april 2019 12:04 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
In een tijd waarin "artiesten" als Famke Louise populair zijn (bewust geen linkje), valt dit me nog hard mee, moet ik zeggen. Beetje Lily Allen-achtig.
Prima nummer van Eurythmics hoor, maar een slecht voorbeeld voor je statement. Je hoort namelijk dat de stem van Annie Lennox gedubbeld is. Ze heeft op zich een prima zangstem, maar, de stem van Yola is warmer en meer naturel. Hoe je dat in vredesnaam "ijl" kunt noemen, snap ik werkelijk niet. In de lage registers een tikje hees, misschien.quote:Op zondag 21 april 2019 12:20 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Nee, ook dat is een dunne, ijle klank, veel te hoog (heb alleen het begin geluisterd, als nagels over een schoolbord).
Vergelijk het eens met dit:
Een stem die makkelijk de balans houdt met de zware beat en ingwikkelder melodie van de muziek.
Uiteraard speelt productie een grote rol. Dat nummer van Eurythmics is daar een prima voorbeeld van. Het gehele oeuvre van Trevor Horn (zie mijn signature) ook.quote:Ik heb het idee dat het niet zozeer aan de zangeressen ligt, maar meer aan de productie, de mix, hoeveel galm erin zit, de afstemming tussen zang en muziek. Bij Belinda Carlisle valt dat vooral op.
Autotune is maar gewoon een instrument. Bovendien romantiseer je de muziek van vroeger ook wel behoorlijk, heb ik in de indruk. Ook in de jaren 80 werden allerhande productietrucs gebruikt om nummers beter te laten klinken. En in de jaren 60 werden bandleden naar huis gestuurd als ze voor opnames bij de studio aankwamen. Een heel collectief aan studiomuzikanten speelde in werkelijkheid de nummers in. The Wrecking Crew; er is een documentaire over gemaakt. Trailer:quote:Maar bovenal is het de moderne autotune die nummers "platslaat" waardoor er weinig toonvariatie in zit, vooral natuurlijk omdat modern "zangers" totaal geen bereik hebben - en dan kun je met je muziek ook niet veel kanten op. Dat autotune van 1997 is valt samen met de klacht dat het al 20 jaar niks meer is.
Sorry, maar dat is echt compleet andere muziek. Dat nummer van Julio is een compositie met allerlei akkoorden en muzikale ontwikkelingen erin. Dat gedrocht van z'n zoon draait om vier standaard-akkoorden die continu worden herhaald. Het barst van de hedendaagse hitmuziek die draait om standaard-setjes akkoorden: formulematige muziek.quote:Op zondag 21 april 2019 12:32 schreef Lunatiek het volgende:
Och, die Iglesias valt mee. Gewoon lekkere muziek om in Salou op het strand je hersenen te bakken. Zijn vader deed het niet zo heel veel anders.
10.000 keer milli vanilliquote:Op zondag 21 april 2019 16:05 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
[..]
Autotune is maar gewoon een instrument. Bovendien romantiseer je de muziek van vroeger ook wel behoorlijk, heb ik in de indruk. Ook in de jaren 80 werden allerhande productietrucs gebruikt om nummers beter te laten klinken. En in de jaren 60 werden bandleden naar huis gestuurd als ze voor opnames bij de studio aankwamen. Een heel collectief aan studiomuzikanten speelde in werkelijkheid de nummers in. The Wrecking Crew; er is een documentaire over gemaakt. Trailer:
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |