Dat is hun stijl sinds Load/Reload. En ze komen er maar niet vanaf. Wat een afgang.quote:Op dinsdag 11 april 2023 21:19 schreef Tokus het volgende:
verder te veel van dat bluesy midtempo meuk
precies. Eigenlijk begon dat wel al met Sad But True, al had die tenminste nog pit. Of wellicht daarvoor al, ik weet het even niet meer. Maar vanaf Load is het echt de stijl geworden.quote:Op vrijdag 14 april 2023 15:12 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Dat is hun stijl sinds Load/Reload. En ze komen er maar niet vanaf. Wat een afgang.
Als ik naar albums na St Anger luister hoor ik eigenlijk alleen maar Fuel.quote:Op vrijdag 14 april 2023 17:21 schreef Tokus het volgende:
[..]
precies. Eigenlijk begon dat wel al met Sad But True, al had die tenminste nog pit. Of wellicht daarvoor al, ik weet het even niet meer. Maar vanaf Load is het echt de stijl geworden.
Heftig, schokkende uitspraak.quote:Op vrijdag 14 april 2023 13:12 schreef Godshand het volgende:
Ride the Lightning, het nummer zelf vind ik een te lange saaie solo hebben
Fuel is dan ook een geweldig nummer.quote:Op vrijdag 14 april 2023 17:44 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Als ik naar albums na St Anger luister hoor ik eigenlijk alleen maar Fuel.
"Give me fue! give me fa! give me thattittattattah!"
*Enter full speed standard blues riff*.
Blijkbaar denkt Hetfield dat hij met dat nummer het wiel uitgevonden heeft of zo, en van die stijl en toon dus ook niet wil afwijken.
De rol van Burton wordt wat mij betreft soms wel tot in het extreme overschat. Ja, Hetfield en Ulrich roemen zijn invloed, hij was een unieke persoonlijkheid en introduceerde een nieuw element in de band met harmonieën e.d. Maar dat betekent niet dat hij ze allemaal geschreven heeft, of dat ze het zonder hem niet meer konden toen ze er eenmaal vertrouwd mee raakten. Als je de writing credits op MOP bekijkt, heeft hij er 3 van de 8 tracks.quote:Op vrijdag 14 april 2023 13:12 schreef Godshand het volgende:
[..]
Lijkt mij niet dat Metallica verantwoordelijk gehouden kan worden voor de kwaliteit van covers van hun nummers door andere artiesten
Verder snap ik het niet, Hardwired.. was prima. Nummers als Halo en Dreaming no More hadden wat mij betreft net zoveel kwaliteit als op het Black album...
Dat dit een matiger album is, tsja ach. Af en toe komen ze met goede shit uit, af en toe slechte. Ik vond Death Magnetic niet zo boeiend, maar 2 nummers die ik echt goed vind, zoals All Nightmare long en My Apocalypse.
Hun kwaliteit wisselt dus nogal, Kill 'em all blinkt nu ook niet uit in hoge muzikale complexiteit en kwaliteit. Het was in die tijd alleen unieke nieuwe muziek. Lightning en Puppets borduren daar op voort met meer melodie en Cliff Burton die speelt met harmonieën. Toch vond ik daar ook slechte nummers, Ride the Lightning, het nummer zelf vind ik een te lange saaie solo hebben, Thing that should not be duurt te lang met dezelfde riff
Zodra Burton dood is zijn de harmonieën dan ook meteen op Justice minder te vinden, buiten waarschijnlijk stukjes muziek die ze al samen met Burton mogelijk op de stapel hadden liggen (To live is to die, misschien ook de harmonieën in Harvester of Sorrow).
Black album is zelf een lekkere rocker met een mooie ballade er op. Nieuw is het niet, het is vooral metal, de snelle thrash is weg. Daarbij vermengd met country/flamenco (Unforgiven). Load en Reload heeft goede nummers als Wasting my Hate, Fuel maar ook ellenlange zeur nummers als Where the wild things are, Ronny of Outlaw Torn... Meer blues/rock/alternative metal, sommige nummers hadden ook van Alice in Chains kunnen zijn.
St. Anger is poging nu metal te maken, maar heeft nog een paar aardige nummers zoals Unnamed Feeling, het titel nummer en Sweet Amber.
Daarna Death Magnetic en Hardwired wat ik reeds benoemd heb (Lulu is een Lou Reed album, waar hij Metallica bij betrokken heeft). Vind het nu niet achteruit gaan, ze hebben er steeds uit gehaald wat ze kunnen en vooral waar ze zin in hadden. Het kunnen is minder bij Lars vind ik over de jaren. Jammer wel maar helaas. Maar ze kunnen ook geen complexe melodieën meer want Burton is dood. En die haal je dus niet meer terug.
Doen wat ze willen, moeten ze ook doen als artiesten, als jij het niks vind, dan luister je maar naar Volbeat of Lady Gaga voor mijn part.
Zodra je shit gaat maken om aardig te worden gevonden gaat de creativiteit pas echt achteruit.
Kortom, inderdaad wat matig album, het volgende kan dus alleen maar beter worden. Als die komt, ze zijn oud aan het worden. Altijd afwachten of dergelijke artiesten die een wild leven hebben gehad oud worden (Lemmy ook niet erg oud geworden).
als die artiesten dat nummer zelf uitbrengen niet, nee. Maar in dit geval betreft het een cd door Metallica uitgebracht, waarvoor ze andere artiesten gevraagd hebben om een cover op te nemen. Dus ja, dan is Metallica wel verantwoordelijk voor dat het op die cd komt.quote:Op vrijdag 14 april 2023 13:12 schreef Godshand het volgende:
[..]
Lijkt mij niet dat Metallica verantwoordelijk gehouden kan worden voor de kwaliteit van covers van hun nummers door andere artiesten
Snap ook niet zo goed dat men na zoveel jaar en na zoveel andere albums nog steeds hoopt op een MOP of AFJA of weet ik veel. DM and HW waren prima albums. 72 Season heeft prima nummers, maar ook een paar kabbelnummers waar ik niks mee kan, maar dat heeft Metallica altijd wel. Niet alles van Kill em All en Ride the Lightning is perfect, maar zo blijven de "fans" wel doenquote:Op vrijdag 14 april 2023 18:39 schreef Godshand het volgende:
Ach, Metallica fans weten nooit wat ze willen.
Toen Ride the Lightning al uit kwam: Fade to Black, een ballad, wat een sellouts!
Master of Puppets: te weinig snelle nummers!
Black album: Bob Rock, commercieel, sell outs, we willen meer metal!
Load/Reload, te bluesy!
St. Anger: nep, ze proberen Korn na te doen! Meer thrash!
Death Magnetic: Dit is nep thrash, meer zoals Master of Puppets!
Hardwired: meer thrash, meer metal willen we! (Wel waren veel mensen te spreken over Spit out the bone).
Nu 72 seasons: het is teveel saaie metal, net Black Sabbath!
Kortom, de meeste critici weten niet wat ze nu willen. Maar het grappige is juist dat ze door die verschillende stijlen nu juist veel verschillende fans winnen. Er zijn zelfs mensen die zweren bij het hele St. Anger album(ik snap het ook niet..)!
Ik vind eigenlijk dat de rol van Mustaine wordt onderschat.quote:Op vrijdag 14 april 2023 20:34 schreef Repentless het volgende:
[..]
De rol van Burton wordt wat mij betreft soms wel tot in het extreme overschat. Ja, Hetfield en Ulrich roemen zijn invloed, hij was een unieke persoonlijkheid en introduceerde een nieuw element in de band met harmonieën e.d. Maar dat betekent niet dat hij ze allemaal geschreven heeft, of dat ze het zonder hem niet meer konden toen ze er eenmaal vertrouwd mee raakten. Als je de writing credits op MOP bekijkt, heeft hij er 3 van de 8 tracks.
Hetfield is mijns inziens muzikaal gezien gewoon veruit het allerbelangrijkste lid van die band. Als je persoonlijke rifftapes beluistert op de speciale uitgaven, is het overgrote deel van zijn hand. En ook al vrij uitgebreid uitgewerkt op sommige punten. Ulrich is vooral de arrangeur, die er goedlopende nummers van maakt.
Verder kun je zeggen dat KEA niet uitblinkt in hoge muzikale complexiteit en kwaliteit. Kwestie van smaak natuurlijk, maar ik ben het daar niet mee eens. Het sloeg niet alleen aan omdat het nieuwe unieke muziek was zoals jij aangeeft, maar vooral ook op de manier waarop het werd uitgevoerd. Venom had op dat moment al twee albums uit, waarop het vooral om snelheid en rauwe energie ging. De voorloper van thrash dus, met een muzieksoort die nog nooit gehoord was. Het klonk echter op veel punten als een zooitje.
Metallica was in staat om er naast de snelheid en energie ook nog muzikaliteit/melodie in aan te brengen en de strakheid waarmee Hetfield speelde was echt ongekend. Daarnaast klonk het productioneel uitermate goed, zeker voor een debuutalbum van een stel 19-jarigen. Als je het vergelijkt met de debuutalbums van hun generatiegenoten, hoor je een zeer duidelijk kwaliteitsverschil. Show no mercy van Slayer is een gave plaat, maar de productie is gewoon bagger/low-fi.
Het gaat er niet om of ze een tweede (insert een van de eerste vijf albums) maken. Waar het wat mij betreft om gaat, is of ze iets maken dat alleen zij kunnen maken. Dus: heeft het een Metallica 'signature' sound?quote:Op vrijdag 14 april 2023 21:44 schreef Evenstar het volgende:
[..]
Snap ook niet zo goed dat men na zoveel jaar en na zoveel andere albums nog steeds hoopt op een MOP of AFJA of weet ik veel. DM and HW waren prima albums. 72 Season heeft prima nummers, maar ook een paar kabbelnummers waar ik niks mee kan, maar dat heeft Metallica altijd wel. Niet alles van Kill em All en Ride the Lightning is perfect, maar zo blijven de "fans" wel doen
Er hoeft geen herhaling van een eerder album te zijn. Zelfs de "mindere" albums hebben hun charme en goede nummers. Wat overal in terugkwam was vernieuwing en creativiteit. Er zat een ziel in de nummers.quote:Op vrijdag 14 april 2023 21:44 schreef Evenstar het volgende:
[..]
Snap ook niet zo goed dat men na zoveel jaar en na zoveel andere albums nog steeds hoopt op een MOP of AFJA of weet ik veel. DM and HW waren prima albums. 72 Season heeft prima nummers, maar ook een paar kabbelnummers waar ik niks mee kan, maar dat heeft Metallica altijd wel. Niet alles van Kill em All en Ride the Lightning is perfect, maar zo blijven de "fans" wel doen
Dat denk ik ook. Mustaine zat 11 maanden in die band en heeft van de negen songs op KEA (Anesthesia dus niet meegerekend) vier song credits en op RTL van de acht zelfs nog twee (meer dan een jaar nadat hij uit de band was gekickt). Hij was in het begin zelfs de enige gitarist, voordat Hetfield ook vast gitaar speelde in de band.quote:Op vrijdag 14 april 2023 22:03 schreef thedeedster het volgende:
[..]
Ik vind eigenlijk dat de rol van Mustaine wordt onderschat.
Tja, clips. Hoe belangrijk is dat nog voor een band met een globale mega-fanschare? Pre-internet was het een marketingtool om op lineaire tv bij muziekzenders als MTV gedraaid te kunnen worden. Geen clip, geen airtime. Uiteindelijk gaat het toch vooral om de muziek.quote:Op vrijdag 14 april 2023 22:51 schreef Berkery het volgende:
Ik ben gisteren in de bios geweest, leuke manier om de muziek te horen, maar die film:
- De heren die tussen de nummers door, onderuit gezakt, wat clichés roepen en aan namedropping doen ('Ramones, Black Sabbath, Thin Lizzy')
- De clips lijken allemaal op elkaar en lijken met Ctrl+C en Ctrl+V gemaakt in een middag.
- De nummers die geen clip hadden werden voorzien van een soort screensaver, de een nog lelijker en saaier dan de ander (met een uitzondering voor Inamorata).
Tussen de nummers door bleef het akelig stil in de zaal. Al met al vrij zonde van mijn geld.
Dit klopt wel maar Mustaine is een betere songwriter én gitarist dan Kirk. Kun je nagaan hoe Metallica was geworden als hij die ene ochtend in april '83 niet de band was uitgesmeten.quote:Op vrijdag 14 april 2023 22:42 schreef Repentless het volgende:
[..]
Hoewel Mustaine dus bewezen in staat is om kick-ass riffs of songs te schrijven, vind ik Megadeth gewoon veel minder gaaf. Zonder Hetfield, Ulrich en Burton klinken songs toch minder intens en cool.
Niet noodzakelijkerwijs beter dan nu.quote:Op vrijdag 14 april 2023 23:15 schreef Mgolovic het volgende:
[..]
Dit klopt wel maar Mustaine is een betere songwriter én gitarist dan Kirk. Kun je nagaan hoe Metallica was geworden als hij die ene ochtend in april '83 niet de band was uitgesmeten.
Jawel, maar wanneer een band van dit kaliber een presentatie geeft van een nieuw album, in bioscopen wereldwijd, mag je ook wel wat visueel spektakel verwachten. Wat 'behind the scenes' opnamen ofzo. Dit leek wel in elkaar gezet door een groep eerstejaars van een multimedia opleiding.quote:Op vrijdag 14 april 2023 23:09 schreef Repentless het volgende:
[..]
Tja, clips. Hoe belangrijk is dat nog voor een band met een globale mega-fanschare? Pre-internet was het een marketingtool om op lineaire tv bij muziekzenders als MTV gedraaid te kunnen worden. Geen clip, geen airtime. Uiteindelijk gaat het toch vooral om de muziek.
Voor onbekende bands is het alsnog een manier om zichzelf visueel te presenteren op de online kanalen, maar voor een band als Metallica zie ik er weinig meerwaarde meer in. Ik geloof niet dat ze door een aantrekkelijke clip nog veel nieuwe fans gaan aanboren of dat nodig hebben.
Het heeft gewoon een Metallica geluid hoor.quote:Op vrijdag 14 april 2023 22:24 schreef Repentless het volgende:
[..]
Het gaat er niet om of ze een tweede (insert een van de eerste vijf albums) maken. Waar het wat mij betreft om gaat, is of ze iets maken dat alleen zij kunnen maken. Dus: heeft het een Metallica 'signature' sound?
Dan hoeft het geen thrash te zijn en je hoeft het niet eens goed te vinden, maar je moet wel het gevoel hebben: er is geen andere band die zo klinkt als dit. Dat heeft niet eens met technische capaciteiten of ingwikkelde songstructuren te maken, maar met een 'feel' die niet goed in woorden te vangen valt. Je moet je wat mij betreft afvragen: zou ik een nummer ook steengoed vinden en het vaker luisteren als het van een andere band was? Of vind ik het alleen maar goed omdat het van Metallica is en zou ik het normaliter na een paar seconden skippen omdat ik er geen reet aan vind?
Dat is het grote 'probleem' dat ik met dit album heb: er zijn legio bands die deze songs zouden kunnen maken, op deze manier. Maar dan zou niemand er een fuck aan vinden, ook de fans niet die dit album wel geweldig vinden. Op muzikaal- en zanggebied gebeurt er gewoon vrijwel niets. Niets waardoor je denkt: "dit kan alleen Metallica". Op Lux Aeterna na dan, wat mij betreft het absolute hoogtepunt van deze plaat. Maar dan ook echt op eenzame hoogte. Dat nummer is totaal niet ingewikkeld of een technisch hoogstandje, maar het klinkt verfrissend (omdat het in A is, iets dat ze geloof ik sinds Escape niet meer hebben gedaan) en waarbij Hetfield een geweldige zanglijn neerlegt zoals alleen hij dat kan. Het heeft energie en de unieke 'Metallica-vibe'.
Je begrijpt mijn post niet eens. Maar met opmerkingen als "dan ben je nogal doof" heb ik er ook geen trek in om nog moeite in een reactie te steken.quote:Op zondag 16 april 2023 19:27 schreef Godshand het volgende:
[..]
Het heeft gewoon een Metallica geluid hoor.
Metallica is natuurlijk wel gekopieerd en soort standaard voor metal geworden, net zoals Black Sabbath dat was en Slayer is voor hardere thrash en Death Metal.
Maar verder is het wel een typisch Metallica geluid:
-de typische stem van Hetfield
-de typische Hetfield riffs en op oude Exodus lijkende Hammett riffs
-de teksten zijn wel weer des Hetfields en op zijn typische manier vorm gegeven met de licht poëtische en Bijbelse inslag
-het typische onconventioneel drummen van Ulrich
-de solo's van Hammett.
Als je dat niet hoort ben je nogal doof..
Tsja, niet alles is even top, kwestie van skippen. Maar zoals op het vorige album heeft iedereen zo zijn eigen favoriete nummers...
Ja, top. En daardoor gaat ie van t weekend in bestelling.quote:Op woensdag 19 april 2023 21:48 schreef Godshand het volgende:
Hele album is inmiddels op YouTube inclusief officiële video clips. Wel zuur dat de matige clips van een paar nummers zoals die in de bios te zien waren inmiddels geupgrade zijn tot betere versies.
Behalve Chase the Light dan (op zich prima nummer), Metallica die yoga poses doet tegen een gele jaren 80 8 bit computer graphics achtergrond...
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |