De tijd waarop wel, daar gaat de hele discussie overquote:Op woensdag 27 maart 2019 16:53 schreef xzaz het volgende:
[..]
Nee het werkt niet en nee het is niet fijn.
[..]
Het moment dat het licht wordt veranderd niet.
quote:Op woensdag 27 maart 2019 16:55 schreef butz0rs het volgende:
[..]
De tijd waarop wel, daar gaat de hele discussie over
Maar jouw opmerking niet.quote:Op woensdag 27 maart 2019 16:53 schreef butz0rs het volgende:
[..]
Omdat sommige mensen in de winter eerder licht willen
Het is voor veel mensen al dagelijkse realiteit zelfs. In de ochtendgloren zie je ze 5:00 de weg op gaan naar het werk. Die mensen noem jij 'niemand'?quote:Op woensdag 27 maart 2019 16:49 schreef delano.888 het volgende:
Zeg alsjeblieft dat je loopt te trollen, dit kan door werkelijk niemand serieus genomen worden.
Klopt. Vroeger waren de supermarkten om 9:00 open en 12:30 dicht voor een half uur pauze en om 13:00 weer open tot 18:00. Probeer daarmee eens aan te komen vandaag de dag. Dingen veranderen.quote:Uiteraard, de hele wereld past zich wel aan, winkels gaan uren eerder open, (en eerder dicht) bedrijven, alles en iedereen moet maar eerder gaan werken en eerder sluiten omdat "het zo hoort".
In een topic wier over tijd gaat, lijkt het mij logisch dat een woord als 'eerder' daar betrekking op heeft, maar goed: Omdat sommige mensen in de winter al rond 8:30 GMT+1 licht willenquote:
Daar zijn heel veel mensen bij die in ploegendienst of onregelmatige tijden werken. Die mogen juist niet kiezen hoe laat ze moeten beginnen.quote:Op woensdag 27 maart 2019 16:58 schreef ACT-F het volgende:
Het is voor veel mensen al dagelijkse realiteit zelfs. In de ochtendgloren zie je ze 5:00 de weg op gaan naar het werk.
De meesten zijn gewoon mensen die van ver weg naar kantoor reizen of werk verrichten waarbij daglicht zo goed mogelijk benut moet worden. Kijk maar eens naar het snelwegverkeer vanaf 5:00. Je bent toch wel bekend met de dagelijkse exodus van en naar de randstad? Dat begint door de files alsmaar vroeger. Juist voor die groep zie ik kansen door de UTC-tijd te hanteren zodat de spits uit elkaar getrokken kan worden. Degenen die bij daglicht moeten werken volgen de zonsopgang en gaan dus eerder op pad, terwijl kantoorwerkers overwegend dezelfde tijd aanhouden al naar gelang ze de voorkeur geven iets eerder of later te beginnen. De kostenbesparing is enorm. Als jij toevallig op kruipafstand van kantoor werkt dan begin je eerder waardoor er qua daglichtbenutting niets verandert. Voor degenen die ver moeten reizen is het prettig dat het vroeg donker wordt zodat ze op tijd slaap kunnen vatten.quote:Op woensdag 27 maart 2019 17:06 schreef Captain_Jack_Sparrow het volgende:
Daar zijn heel veel mensen bij die in ploegendienst of onregelmatige tijden werken. Die mogen juist niet kiezen hoe laat ze moeten beginnen.
Een klein deel gaat misschien om 05.00 de weg op ja. Het grootste deel tussen 07:00 en 09:00. Misschien toevallig dat dat precies samenvalt met het moment dat er files zijn, maar daar ben ik nog niet helemaal zeker van.quote:Op woensdag 27 maart 2019 16:58 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Het is voor veel mensen al dagelijkse realiteit zelfs. In de ochtendgloren zie je ze 5:00 de weg op gaan naar het werk. Die mensen noem jij 'niemand'?
[..]
Klopt. Vroeger waren de supermarkten om 9:00 open en 12:30 dicht voor een half uur pauze en om 13:00 weer open tot 18:00. Probeer daarmee eens aan te komen vandaag de dag. Dingen veranderen.
Tijdzones ook. Het slaat nergens op om nu nog aan te komen met standaard wintertijd met een verschuiving van licht naar momenten dat vrijwel niemand daar wat aan heeft, laat staan om het nóg een uur verder te verschuivenquote:Op woensdag 27 maart 2019 16:58 schreef ACT-F het volgende:
Probeer daarmee eens aan te komen vandaag de dag. Dingen veranderen.
Levensgevaarlijk die ploegendiensten, snap niet dat al die huilies over het verschuiven van een uurtje twee keer per jaar daar nog niet massaal tegen in protest zijn gekomen.quote:Op woensdag 27 maart 2019 17:06 schreef Captain_Jack_Sparrow het volgende:
[..]
Daar zijn heel veel mensen bij die in ploegendienst of onregelmatige tijden werken. Die mogen juist niet kiezen hoe laat ze moeten beginnen.
Ik zie een schone taak voor u weggelegd mevrouw Schreijer-Pierik om deze onmiddellijk te laten verbieden. De gezondheid van ettelijke duizenden Nederlanders staat enorm op het spel.twitter:AnnieSchreijer twitterde op dinsdag 26-03-2019 om 12:43:40Historisch! Europarlement stemt zojuist voor stopzetten klokverzetten! Praktisch tweederde meerderheid. Grote winst voor gezondheid van ca 500 miljoen EU-inwoners. https://t.co/1TUKaZhiSI reageer retweet
Ik vind het heerlijk als de klok niet meer verzet wordt en het altijd “wintertijd” isquote:Op woensdag 27 maart 2019 18:42 schreef Straatcommando. het volgende:
Ook hier weer, niemand in mijn kennissenkring heeft problemen met het verzetten van de klok. Niet bestaand probleem oppompen tot epische proporties, men moet wel relevant blijven natuurlijk.
Dat snap ik. Voor beide situaties valt wat te zeggen naar gelang je eigen voorkeur. Het huidige compromis komt te vervallen.. Dus het word sowieso voor een van die groepen een domper.quote:Op woensdag 27 maart 2019 18:52 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Ik vind het heerlijk als de klok niet meer verzet wordt en het altijd “wintertijd” is
Zelfs dat is niet 100% zeker. De Nederlandse overheid mag zelf beslissen en die hebben aangeven dat ze nog geen beslissing willen maken.quote:Op woensdag 27 maart 2019 18:55 schreef Straatcommando. het volgende:
Het huidige compromis komt te vervallen..
Hey, leuk idee. Op 1 februari beginnen met een minuut per dag en dan zitten we op 1 april op zomertijd. Mooie compromis voor iedereen.quote:Op woensdag 27 maart 2019 18:53 schreef ExtraWaskracht het volgende:
Ik zou het ook prettiger vinden als de klok niet verzet wordt. Winter- of zomertijd zal me minder uit maken denk ik.Een alternatief waarbij de klok elke dag verzet wordt aan de hand van de zonsopkomst of zonsondergang zit er zeker niet in?!
Nee, elk land moet kiezen tussen zomertijd en wintertijd.quote:Op woensdag 27 maart 2019 19:06 schreef Captain_Jack_Sparrow het volgende:
[..]
Zelfs dat is niet 100% zeker. De Nederlandse overheid mag zelf beslissen en die hebben aangeven dat ze nog geen beslissing willen maken.
Is dat zo? Nou, dan maar zomertijd. Liever in de winter tot half tien donker, dan in de zomer om 4 uur licht.quote:Op woensdag 27 maart 2019 19:10 schreef Zelva het volgende:
Nee, elk land mag kiezen uit zomertijd of wintertijd.
Als de FvD aan de macht komt wel.quote:Op woensdag 27 maart 2019 19:11 schreef Geytenbeekje het volgende:
Word hier nog een referendum over gehouden ?
Ze weten toch zo niet wat de meeste Nederlanders wulle ?quote:Op woensdag 27 maart 2019 19:15 schreef Captain_Jack_Sparrow het volgende:
[..]
Als de FvD aan de macht komt wel.
Laten ze Ipsos aan een representatieve groep van 1000 mensen vragen.quote:Op woensdag 27 maart 2019 19:16 schreef Geytenbeekje het volgende:
[..]
Ze weten toch zo niet wat de meeste Nederlanders wulle ?
Kan je je daarvoor aanmelden ?quote:Op woensdag 27 maart 2019 19:17 schreef Captain_Jack_Sparrow het volgende:
[..]
Laten ze Ipsos aan een representatieve groep van 1000 mensen vragen.
Dat denk ik niet.quote:Op woensdag 27 maart 2019 19:18 schreef Geytenbeekje het volgende:
[..]
Kan je je daarvoor aanmelden ?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |